مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: بمناسبت هفته محیط زیست، ۳۵ نفر از شکارچیان استان آذربایجان‌شرقی، در راستای حمایت از گونه‌های جانوری، تفنگ خود را غلاف می‌کنند.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا حمید قاسمی، با اشاره به وجود 330 گونه جانوری در استان و افزایش استفاده از سلاح‌های شکاری گفت: این 35 شکارچی جهت حفاظت از تنوع زیستی استان و گونه‌های در معرض انقراض سلاح‌های خود را غلاف می‌کنند.

وی یادآور شد: این برنامه با حضور 100 شکارچی استان در منطقه حفاظت شده کیامکی شهرستان جلفا برگزار خواهد شد.

قاسمی با تاکید بر اینکه مبلغ جریمه‌های اعمالی علیه شکارچیان متخلف، حالت بازدارندگی ندارد‌، گفت: باید برای مقابله با شکار غیر‌قانونی، با مشورت جامعه شناسان، برنامه‌های فرهنگی لازم اتخاذ شود.

به گزارش ایسنا، حضور در برنامه تلویزیونی سحریز خیر، تجلیل از محیط بان شهید، دیدار با امام جمعه تبریز، برنامه رهاسازی پرندگان در یکی از مناطق، نشست مشاوران بانوان ادارات کل استان، برگزاری همایش" فرهنگ محیط زیست در ادبیات آذربایجان" و همایش بزرگ هفته محیط زیست، دیدار با استاندار و بازدید از شهرک‌های صنعتی از برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی به مناسبت هفته‌ی محیط زیست است.

هر سال روز5 ژوئن برابر با 15 خرداد در سراسر جهان با عنوان روز جهانی محیط زیست گرامی داشته می‌شود و در ایران نیز ۱۵ تا ۲۱ خرداد هر سال به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده‌ است و شعار امسال نیز این هفته با شعار " به نشانه مقابله با گرمایش زمین صدایتان را بالا ببرید نه سطح دریاها را" گرامی داشته می‌شود.


منبع:ایسنا