فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  14
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: کمک برای شناسایی یک حشره موذی

 1. #1
  کاربر میهن پت rezaonline777 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  رضا
  محل سکونت
  اصفهان
  علایق
  سم شناسی رفتارشناسی حیوانات
  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  حیوان خانگی
  همستر گربه
  تاریخ عضویت
  Jun 2014
  شماره عضویت
  9923
  میانگین پست در روز
  0.05
  نوشته ها
  43

  New2 کمک برای شناسایی یک حشره موذی

  سلام دیشب ای عنکبوت رو تو خونه پیدا کردم کسی اسمش رو میدونه و کلا هرچی اطلاعات میدونید ممنون میشم بگید ولی خداوکیلی اندازه نیش رو ببینید تقریبا اندازه پنجه گربه است.


 2. #2
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.12
  نوشته ها
  4,264
  پسیلوتریا راجی


  گونه جدیدی از رتیلها که تقریبا به اندازه صورتتان است در شمال سریلانکا کشف شده است که با اندازه ی پاهایی حدود 8 اینچ بر روی درختان زندگی می کند .این گونه دارای طرحهای زیبا و پر آب و رنگ است . بومی سریلانکا و هند بوده و از خانواده عنکبوتهای بزرگ پرنده خوار جالوت جنوب آمریکا شناخته شده است .
  گونه ی تازه کشف شده عنکبوت : Trogloraptor  این گونه که به تازگی در غارهای شمال غربی اقیانوس آرام کشف شده است حیرت دانشمندان را بر انگیخته است . این گونه دارای دارای پاهایی کشیده و پنجه هایی تیز می باشد و دانشمندان هنوز نمی دانند که چه رژیم غذایی دارد
  این گونه با تنیدن اشکال ابتدایی تار بر سقف غار خود را از آن آویزان ساخته و در کمین شکار می نشیند .


  عنکبوتهای جهنده :
  این عنکبوتهای بزرگ و پشمالو علی رقم ظاهر وحشتناکشان چندان خطرناک نیستند . البته نام "جهنده " یک نام عمومی برای انواع عنکبوتهایی است که با جست و خیز راه می روند . در این خانواده حدودا ٥٠٠٠ گونه عنکبوت طبقه بندی می شوند .
  این نوع عنکبوت می تواند تا 30 برابر طول بندش بجهد . این گونه کنجکاو و محتاط است و اگر شما دستتان را رویش بگذارید به هر طریق راهی از بین انگشتانتان پیدا می کند و در عین حال هنگام فرار برای یافتن پناهگاه هنوز چند تا از چشمانش را به دست شما دوخته است ( عنکبوتها دارای چندین چشم هستند ) ، رفتار آنها نشان داده است که برخی از این گونه کنجکاوانه به دنبال بهترین سرپناه می گردند .

  خواستگاه عنکبوتهای جهنده :
  در واقع خواستگاه اصلی این گونه نا معلوم است و علت جهش این گونه نیز نا شناخته مانده است . اغلب تهور عنکبوتهای جهنده در آشپزخانه ها مشخص می شود و گاها آنها در خانه سرگردانند ، گاز گرفتگی این نوع عنکبوت خطرناک و زهرآلود نیست و گاهی نیز این گونه با گونه عنکبوتهای قهوه ای منزوی اشتباه گرفته می شوند .

  چگونگی شناسایی :
  این گونه عنکبوت از روی طرح و شکل چشمها و ظاهر پر مو شناسایی می شوند . آنها در اولین ردیف دارای چهار چشم هستند ، دو چشم بزرگ میانی و دو چشم کوچکتر جانبی . در ردیف دوم دو چشم خیلی کوچک و نیز در ردیف سوم دو چشم کوچک دیگر قرار دارد .
  رنگ این نوع عنکبوت بسیار متنوع است و در یک محل می توان رنگهای مختلفی از آنها را یافت ، این نوع عنکبوت گوشه ای دنج را در کمین شکارش انتخاب کرده و صبورانه می نشیند و انتظار می کشد .

  محلهای زندگی :
  این گونه بیشتر در محلهای جنگلی یافت می شود . به برخی دلایل آنها در لابلای چوبهای سخت پیدا نمی شوند ، کوچکترین این عنکبوتها اغلب در ماکنهای علفی پیدا می شوند .

  چرخه زندگی :
  ماده ها لانه محکم و نرمی زیر پوست درختان می تنند و در آن چندین دسته تخم قرار می دهند ، عنکبوتهای جهنده معاشقه پیچیده ای دارند ! در برخی گونه ها در این معاشقه ها حرکات ویژه ای را مانند نوعی رقص انجام می دهند . برخی از این گونه عنکبوت در طول مدت معاشقه می توانند صداهایی ایجاد کنند .

  غذای مورد علاقه و روش شکار :
  عنکبوتهای جهنده از قدرت بینایی خود جهت تعیین محل شکار استفاده می کنند ، تا بوسیله جهیدن روی طعمه آنرا بگیرند و به همین خاطر نام این گونه " **** " است . عادت غذایی آنها گسترده است و این نیز در بین گونه های دیگر عنکبوتها بی نظیر است .
  لازم به ذکر است که عنکبوتهای جهنده بزرگترین خانواده از گونه های مختلف عنکبوتها را تشکیل می دهند . حدود ٥٠٠٠ گونه در خانواده عنکبوتهای جهنده شناسایی شده است که حدود ٧% از کل خانواده عنکبوتها را تشکیل می دهد که تقریبا" در بیشتر مناطق جهان انواعی از آنها یافت می شود .
 3. #3
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.12
  نوشته ها
  4,264
  خطرناکترین عنکبوتها - most dangerous spiders


  عنکبوت شبکه قیفی :  عنکبوت موشی :
  عنکبوت موشی یکی از اعضای خانواده تراپدور است ، و خود آنها دو گونه هستند : عنکبوت موشی نوک دار قرمز عنکبوت موشی شرقی و نام لاتین آن :
  . است Missulena Occatoriaمیسولنا اوکاتوریا .
  در اندازه کامل طول عنکبوت موشی 3 سانتی متر است ، آنها پاهای کوتاه و کلفت دارند با چشمان ریزی که سرتاسر سرشان پخش است . نوع نر عنکبوت نوک دار قرمز دارای سر قرمز براق و شکم آبی است . گزش توسط این عنکبوت به ندرت رخ می دهد . اما گزش آن بویژه در کودکان خطرناک است .
  عنکبوت موشی در سرتاسر استرالیا زندگی می کند در شرایط بیابانی یا جنگلی بارانی ، بجز منطقه تاسمانی .
  لانه این نوع عنکبوت بصورت سوراخ زیر زمینی و بشکل تخم مرغی است . عنکبوت ماده تمام عمرش را در سوراخ سپری می کند ولی عنکبوت نر در فصول بهار و پاییز سرگردان است .
  عنکبوت ماده مهاجم و برای انسانها و حیوانات دیگر خطر آفرن است . نوع نر دارای زهر کمتری است ، آما با دندانهایی بزرگ و مناسب جهت تزریق سم به بدن جانوران . آنها دارای زهری بسیار مهلکند ولی گاز گرفتگی توسط آنها بندرت و حتی غیر عادی است . اگر کسی توسط یکی از این عنکبوتها گزیده شد باید بدون جمع و فشرده کردن عضو و بستن بالای محل گزیدگی ، فورا او را به بیمارستان انتقال داد .
  پشت قرمز :
  دیگر عنکبوت خطرناک نوع پشت قرمز است ، مربوط به انواع بیوه سیاه ، اما خیلی از اوقات کشنده تر !
  این نوع عنکبوت بصورت عمومی در سرتاسر تاسمانی وجود دارد و بطور کل در همه جا بجز مناطق با آب و هوای سرد و نیز مناطق بیابانی .
  گزش عنکبوت پشت قرمز بسیار از حیث تعداد از گزش با مارها بعلاوه موجودات دریایی بیشتر است ، شما در شناسایی نوع ماده آن باید بسیار دقت کنید ، چون می تواند کشنده باشد ! طول آن حدودا 10 میلیمتر است و بجز قسمتی از بدنش که بشکل نواری قرمز رنگ است ، بقیه قسمتها سیاه است . نوع نر آن حدودا 4 میلیمتر و دارای شکمی سفید و چهار علامت سیاه در انتهای بدنش است . گاهی نیز می نواند دارای نشانه های خیلی کوچک قرمز در بدنش باشد .  عنکبوت دم سفید :
  این نوع عنکبوتها دارای بدن استوانه ای 1-2 سانتی متری هستند ، مانند بیشتر گونه های عنکبوتها ماده از نر بزرگتر است .
  رنگ بدن تمایل به تیره دارد ، خاکستری تیره در کنار قهوه ای و یک علاکت مشخص سفید در انتهای شکم . گاهی نیز با دو نقطه نزدیک به جلو ، پاها براق و مایل به قهوه ای است .
  در کنار گونه های شبکه قیفی و پشت قرمز از گونه های خطرناک به شمار می آید و تهدید آن را باید جدی گرفت ، سم موجود در گزش آن باعث ورم و تخریب نسوج و بافتها همراه با دردی بسیار شدید می شود ، دانشمندان در حال تحقیق در مورد ماده ای هستند که در سم این عنکبوت باعث چنین حالاتی می شود و همچنین چگونگی تاثیر گذاری سم در بدن هنوز نا مشخص است .
  نشانه های گزش عنکبوت دم سفید با سوزش و تعرق و درد شدید ، حالت تهوع و استفراغ ظاهر می شود و گاهی نیز با قلنبه شدن و خارش محل گزیده شده و در برخی حالات غیر عادی سبب تورم و آماس می گردد ، پوست بیرنگ و زخم عمیقی ایجاد می شود ، عاقلانه این است که اگر خانه شما حوالی محیط زیست این نوع عنکبوت است هرگز احتیاط را از دست نداده و به محض مشاهده آن ، با روشی بی خطر آن را دور کنید .
  این گونه از انواع پشت قرمز و بیوه سیاه است ، اما قدرت زهرش یک دهم عنکبوت پشت قرمز است .
  بیشتر مردم استرالیا حداقل یک بار با عنکبوت بیوه قهوه ای روبرو شده اند ، بر شکم آن یک علامت شبیه ساعت شنی وجود دارد ، به همین لحاظ اغلب با بیوه سیاه اشتباه گرفته می شود ، رنگ غالب بدن این عنکبوت قهوه ای یا قهوه ای مایل به سرخ است . بعلاوه سطح بیرونی شکم دارای علامتی بسیار واضح است ، دیگر علامت بارز تفاوت آن از گونه بیوه مشکی بافتن کیسه تخم است ، این کیسه تخم با نمایی خشن کاملا ظاهر و در دید است ، اما سطح کیسه تخم بیوه سیاه صاف است .
  این عنکبوت تنها مواقعی قاطعانه عزمش را برای نیش زدن جزم می کند که بخواهد از کیسه حاوی تخمهایش مراقبت کند .

  عنکبوت ابریشمی طلایی :
  تعداد زیادی از این نوع را می توان در اوهایو یافت و از شکم زرد و پشت نقره ای براحتی قابل تشخیص هستند .

  عنکبوت منزوی قهوه ای :

  خبرنگار علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از Science Daily، معمولاً اثر نیش عنکبوت قهوه ای منزوی دردناک نبوده و نیازی به اقدامات پزشکی ندارد. به گفته محققان، زهر عنکبوت واکنش گسترده ای را در حدود 30 درصد از کودکان ایجاد می کند.
  با وجود این که این مکانیسم هنوز به طور دقیق مشخص نشده، ولی از شایع ترین واکنش های ‌سیستمیک می توان به بروز کم خونی اشاره کرد و از واکنش های دیگر نارسایی کلیوی و بروز مشکلات انعقادی هستند. کودکان نسبت به سایر افراد بیشتر در معرض خطرات ناشی از نیش این عنکبوت، به خصوص کم خونی قرار دارند. در موارد نادر، این گزیدگی باعث نارسایی چند عضوی و نهایتاً مرگ می شود.اگرچه کم خونی ناشی از گزیدگی توسط عنکبوت قهوه ای منزوی خیلی شایع نیست ولی به هر حال باید علت کم خونی ‌فرد به طور دقیق بررسی و مشخص شود تا نوع درمان مناسب درخصوص آن فرد صورت گیرد. به عنوان مثال، استروئیدها در درمان برخی از انواع کم خونی ها مؤثر هستند ولی در این نوع خاص کم خونی بی اثر است./01
  عنکبوت سرگردان :  عنکبوت گرگی :
  خطرناک و شکارچی قابل و ماهر 4. #4
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.12
  نوشته ها
  4,264  ۱۰ عنکبوت جدید دریایی در آبهای یخ زده شناسایی شده اند که طول پاهای برخی به نیم متر می رسد .
  ----------------------------------------------------------
  یک جانور عجیب و غریب که شبیه عنکبوت است باعث شگفتی دانشمندان شده است. این جانور شبه عنکبوت که در کف اقیانوس و دریا زندگی می کند با استفاده از یک «نی» خون قربانیان خود را می مکد. این عنکبوت های آبی که بعضی از آنها نابینا هستند رده بندی علمی را به چالش کشانده اند. دکتر «کلودیو آرانگو»، جانورشناس دریایی از موزه استرالیا در سیدنی قبول دارد که این جانوران، «بند پا» هستند، اما نمی داند که متعلق به چه گونه یی هستند. وی تحقیق خود در مورد این جانوران غیرعادی که اطلاعات کمی در مورد آنها وجود دارد را در جلسه اخیر «کمیته علمی تحقیقات جنوبگان» ارائه داده است. وی می گوید: «این جانوران بسیار غیرعادی هستند.»بیش از صد سال است که چگونگی رده بندی عنکبوت های دریایی باعث سردرگمی دانشمندان شده است. این عنکبوت آبی در کف دریا می خزد و گاهی تا عمق 6 تا 7 هزار متری دریا رفته و ترجیح می دهد که در تاریکی زندگی کند. در این عمق، این جانور از اسفنج هایی که آهسته حرکت می کنند و همچنین از حلزون های دریایی تغذیه می کند. بدن این جانوران بند بند بوده و دارای یک اسکلت بیرونی هستند. این دو ویژگی باعث می شود که «بند پا» تلقی شوند و در گروه سخت پوستان، حشرات، هزارپایان و عنکبوت ها قرار گیرند. علاوه بر ویژگی های یاد شده، این عنکبوت یک سری ویژگی های بسیار عجیب دارد که ساختار تغذیه یی منحصر به فرد آن از جمله این خصوصیات است. به گفته «آرانگو»: «این جانور، خرطومی شبیه «نی» دارد که آن را به درون بدن جانوران وارد می کند و شیره آنها را می مکد.» همین ویژگی است که قرارگیری این عنکبوت را در گروه های شناخته شده بندپایان مشکل می سازد.

  وی در ادامه می افزاید: «این جانور شبیه عنکبوت است اما یک عنکبوت واقعی نیست. قرار دادن آن در یک جایگاه خاص از شجره حیات بسیار دشوار است.»

  در حال حاضر «آرانگو» مشغول بررسی تنوع و تکامل عنکبوت های دریایی است. وی موفق شده است با استفاده از مشخصات DNA و ریخت شناسی 60 گونه عنکبوت دریایی از سرتاسر دنیا یک شجره خانوادگی برای آنها تهیه کند. برخی دانشمندان بر این باورند که عنکبوت های دریایی یک گروه جدید بسیار ابتدایی را تشکیل می دهند که در پایه شجره خانوادگی بندپایان قرار دارد. اما یافته های «آرانگو» یک فرضیه دیگر را پشتیبانی می کند: این جانور بیشتر به گروهی از بندپایان نزدیک و مرتبط است که شامل عنکبوت ها و عقرب هاست. 5. #5
  کاربر میهن پت rezaonline777 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  رضا
  محل سکونت
  اصفهان
  علایق
  سم شناسی رفتارشناسی حیوانات
  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  حیوان خانگی
  همستر گربه
  تاریخ عضویت
  Jun 2014
  شماره عضویت
  9923
  میانگین پست در روز
  0.05
  نوشته ها
  43
  خب اینا اطلاعات مفیدی بود دستتون هم درد نکنه ولی هیچکدوم جواب سوال من نبود!

 6. #6
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.12
  نوشته ها
  4,264
  اولین عنکبوتی که گذاشتم شباهت زیادی به عکسی که گذاشته بوری داشت دقیق بررسی کن 7. #7
  کاربر میهن پت rezaonline777 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  رضا
  محل سکونت
  اصفهان
  علایق
  سم شناسی رفتارشناسی حیوانات
  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  حیوان خانگی
  همستر گربه
  تاریخ عضویت
  Jun 2014
  شماره عضویت
  9923
  میانگین پست در روز
  0.05
  نوشته ها
  43
  یه نکته ی جالب که اگه در موردش دقت کنید میبینید 10تا پا داره!

 8. #8
  همکار قدیمی berti bani آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مری
  محل سکونت
  shiraz
  حیوان خانگی
  خــــــــــرگوش
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  شماره عضویت
  5480
  میانگین پست در روز
  3.12
  نوشته ها
  4,264
  ببین این خودش نیست  عنکبوت‌های شتری(نام علمی: Solifugae) از راستهٔ عنکبوتیان است که عقرب باد نیز نامیده می‌شود،مشتمل بر ۱۰۰۰ گونه شناخته شده در قالب ۱۵۳ سرده است.بزرگترین عنکبوت‌های شتری می‌توانند تا ۱۹ سانتیمتر رشد کنند.بدن آنها از دو بخش شکم و سر تشکیل شده و از قلابک‌های[۱] بزرگ و قدرتمندی نیزبرخوردارند که از آنها برای تولید صدا نیز استفاده میکنند.بیشتر عنکبوت‌های شتری ساکن نواحی بیابانی هستند و از بندپایان و مهره‌داران کوچک
  تغذیه می‌کنند.


  سولیفوگاها گروهی از حیوانات کوچک از کلاس عنکبوتیان و شبیه به عنکبوت ها هستند که عموما در مناطق بایر و لم یزرع و مناطقی با پوشش گیاهی کم زندگی میکنند. محققان معتقدند که آنها از بستگان نزدیک گروهpseudoscorpions هستند. تاکنون در حدود 1100 گونه از این جانداران شناسایی شده که غالبا ساکن مناطق حاره ای و نیمه صحرایی آفریقا، آسیاو آمریکا هستند البته برخی از آنها را میتوان در علفزارها نیز مشاهده کرد. آنها معمولادر ساعات پیش از طلوع و یا پس از غروب خورشید به فعالیت میپردازند و یا کاملا شب فعالند ، گرچه برخی از آنها در گرم ترین ساعات روز دارای بیشترین میزان فعالیت هستند که همین امر احتمالا توضیح دهنده دلیل نامگذاری آنها به نام «عنکبوت آفتاب» (Sun Spider) است.

  علاوه برنام معمول،سولیفوگاها با نام «عقرب بادی» (wind scorpions) نیز شناخته میشوند که به دلیل سرعت بالای آنها در دویدن است. نام «عنکبوت شتری» (camel spider)نیز به دلیل وجود یک صفحه کوهان مانند روی قسمت بالایی بطن، بر روی این حیوانات نهاده شده است. عنکبوت های شتری دارای یک جفت آرواره مفصل دار بسیار قدرتمند و مهیب شبیه به گاز انبر هستند که در جلوی اندام های حرکتی و چنگال ها واقع شده است. چنگال های عنکبوت شتری اندازه ای بلند داشته و اینطور به نظر میرسد که یکی از اندام های حرکتی این حیوان باشد. این اندام ها اساسا برای لمس کردن مورد استفاده قرار میگیرند و گاهی اوقات به صورت گسترده در جلوی بدن جای میگیرند. این کار معمولا در مواقعی انجام میشود که سولیفوگا به دنبال طعمه و یا جفت (فقط در خصوص نرها) در محیط اطراف خود باشد. بااینکه چنگال های این حیوان دارای پنجه نیست اما اندام مکنده ای را در اختیار دارد که عمل گرفتن طعمه را ساده تر کرده و حتی در بالا رفتن نیز به این حیوان کمک میکند. همانند سایر عنکبوتیان، سولیفوگاها دارای 4 جفت پا هستند اما جفت پای جلویی، بسیار کوچک بوده و بیشتر به منظور لمس محیط اطراف مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از مشخصات ظاهری بارز در عنکبوت های شتری داشتن یک اندام حرکت آهسته در قسمت زیرین چهارمین جفت پاهاست.

  سولیفوگاها شکارچیان وحشی و نابودگری هستند که از بندپایان زمینی و سوسمارها، مارها و جوندگان تغذیه میکنند.آنها با سرعتی معادل 50 سانتی متر بر ثانیه (1.8 کیلومتر بر ساعت) میدوند که گرچه این سرعت کمتر از سوسک های دونده است اما از بسیاری از طعمه های آنان بالاتر است. برخی از گونه های عنکبوت شتری، حیواناتی صعود کننده هستند. همه یا تقریبا همه انواع آنها فاقد سم هستند و به جای آن، طعمه را به وسیله آرواره های گاز انبری خود میگیرند. برخی از آنها حفره هایی را برای زندگی خود تعبیه میکنند در حالی که گونه های دیگر، از شکافها و حفره های موجود برای شکار و جفتگیری استفاده میکنند. جنس ماده برخی از گونه هااز تخم ها و سپس از نوزادان خود مراقبت کرده و برخی از گونه های دیگر، فقط در ابتدا یتولد به صورت جمعی و سپس به صورت انفرادی زندگی میکنند. (معمولا پس از اینکه تعدادی از آنها قربانی یکدیگر شدند.)
  با اینکه جفتگیری و معاشقه در این حیوانات فقط در گونه های اندکی مشاهده شده است اما الگوی رفتاری آنهادر این زمینه نسبتا شناخته شده است. پیش از عمل جفتگیری، عنکبوت شتری نر، حیوان ماده را با قدرت کنترل کرده و نگاه میدارد. در برخی گونه ها این عمل با ضربه زدن به حیوان ماده و قرار دادن او در شرایط انفعالی صورت میگیرد. سپس حیوان نر، قسمت بطن خود رابه سمت بالا کشیده و با آرواره های خود، روزنه تناسلی حیوان ماده را باز میکند. سپس یک اسپرماتوفور حاوی اسپرم توسط عنکبوت شتری نر تولید شده و آن را به وسیله آروارههای خود برداشته و در داخل روزنه تناسلی حیوان ماده قرار داده و به سرعت با یک پرش از او دور میشود. کل این پروسه تنها چند دقیقه به طول میانجامد. در برخی از سولیفوگاها،انتقال اسپرم به صورت مستقیم انجام میشود، گرچه در آنها نیز اعمال پیش از جفتگیری به همان شکل انجام میگیرد و روزنه تناسلی عنکبوت شتری ماده، به وسیله آرواره های حیوان نر گشوده میشود. عنکبوت خورشیدی ماده بین 50 تا 200 عدد تخم در یک حفره یا محل امن دیگری قرار میدهد. پژوهش های سال 2010 حاوی گزارش هایی بود که در آنها به دو نمونه از جفتگیری اشاره شده بود که پس از آن، یکی از طرفین جفتگیری توسط جفت خود، خورده شده بود. در این گزارشات به مواردی اشاره شده بود که یکی از گونه های سولیفوگا، نه تنها اجازه گرفته شدن توسط عنکبوت شتری نر را نداده بود، بلکه به او آسیب های جدی نیز وارد آورده بود. البته رفتارهای عنکبوت شتری نر در هنگام جفتگیری به شکلی است که حتما عنکبوت ماده را وادار به قرار داشتن در حالت ایستا کند. در سوی مقابل عنکبوت های شتری ماده دارای توانایی غیر شکاری هستند که میتوانند به وسیله چنگال های خود گاهی از تله جنس نر فرار کنند. آنها به وسیله چنگال های خود ضربات محکمی را به حیوان نر وارد میکنند.تحقیقات گسترده تری نشان داد که حدودا 40 % از کل تعداد جفتگیری ها در این حیوانات،در نهایت به هم نوع خواری منجر میشود. در سال 1986 سلسله مقالاتی در خصوص نحوه و رفتارهای جنسی سولیفوگاها توسط «وارتون» (Wharton)منتشر شد.

  «هاروی» (Harvey) در سال 2003 تحقیقات خود را در زمینه پراکندگی وخصوصیات کلی گروه سولیفوگا جمع بندی کرده و منتشر کرد. «بروکهارت» (Brookhart)در سال 2006 نیز در تحقیقات وسیع خود بیش از 200 گونه از انواع عنکبوت های شتری رادر کانادا، آمریکا و مکزیک مشاهده و خصوصیات آنها را ثبت کرد. گونه ای که از نظر تعداد بیش از همه مشاهده شده بود Hemerotrecha banksi نام داشت که گونه ای روز فعال و مختص آمریکای شمالی است.در سال 1998 محققی به نام «پانزو» (Punzo)در خصوص زیست شناسی سولیفوگا تحقیقاتی را به اتمام رساند. تحقیقات او به یکی از مراجع مهم برای مطالعات بعدی بدل شد که هم اکنون در یک پایگاه اینترنتی به شکل منظم در دسترساست. متاسفانه عنکبوت های شتری حیواناتی هستند که در مناطق شهری بسیار بدنام شده وانسان ها از آنها در هراس اند، بنابراین در صورتی که به این مناطق راه یابند غالبا به سرعت کشته میشوند. 9. #9
  کاربر میهن پت rezaonline777 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  رضا
  محل سکونت
  اصفهان
  علایق
  سم شناسی رفتارشناسی حیوانات
  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  حیوان خانگی
  همستر گربه
  تاریخ عضویت
  Jun 2014
  شماره عضویت
  9923
  میانگین پست در روز
  0.05
  نوشته ها
  43
  تشکر بله درسته این عنکبوت شتری بود بعد از توضیحات شما رفتم یه تحقیقی کردم و عکسهایی که توی اینترنت پیدا کردم کاملا با این عنکبوت مشابه بودند.
  ولی نمیدونم توی خونه ما چکار میکرده البته خونه ی ما نزدیک زمینهای کشاورزی هستش.

 10. #10
  کاربر جدید
  نام و نام خانوادگی
  زهرا
  تاریخ عضویت
  Jul 2015
  شماره عضویت
  12921
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  1
  سلام . از این عنکبوتهای شتری هر شب موقع بهار و تابستان تو خونمون میان وماخیلی می ترسیم اصلا می ترسم در بیرون را باز کنم . ما خراسان جنوبی شهر نهبندان زندگی می کنیم . به خدا خسته شدیم از دست این موجود . اگه اینا نیش بزنند چی میشه ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2nd February 2014, 08:30 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th August 2012, 01:36 AM
 3. عکس هایی رویایی از طبیعت و زیبایی هاش
  توسط S&M در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 21st April 2012, 10:15 PM
 4. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th March 2012, 03:41 PM
 5. کاکاتو ها چه ویژگی هایی دارند و چه تفاوت هایی با طوطی خاکستری دارند؟
  توسط kazemt در انجمن آموزش و نگهداری از طوطی سانان
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 11th October 2011, 09:07 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید