نمایشگاه کوی Shinkokai 2014 توکیو ژاپن + ماهی های برگزیده

نمایشگاه های کوی بدون شک یکی از مهم ترین اجزای رشد و تعالی صنعت ماهی کوی در جهان هستند. این نمایشگاه ها با انتخاب ماهی های برتر در هر نژاد تولید کنندگان را به تولید ماهیان با کیفیت تر تشویق می کنند. نمایشگاه Shinkokai که به صورت سالانه در ژاپن برگزار می شود معتبر ترین نمایشگاه و همایش در مورد ماهی کوی در ژاپن است. این نمایشگاه بخش ها و قسمت های متنوعی را شامل می شود. در ادامه با کوی ایران همراه باشید تا شما را بیشتر با این نمایشگاه و بخش های آن آشنا کنم.

Shinkokai ۲۰۱۴

امسال نمایشگاهShinkokai در مرکز Ryutsu در توکیو برگزار شد. در این دوره از مسایقات ۱۵۰۰ عدد ماهی کوی از برترین تولید کنندگان ماهی کوی در ژاپن گرد هم آمدند تا جایژه ارزشمند این مسابقات را بدست آورند. انتخاب ماهی ها و تولید کنندگان برتر هر بخش در این مسابقات بر عهده ی ۸۰ نفر از داوران برجسته و خبره در ضمینه ماهیان کوی بود. البته در Shinkokai ۲۰۱۴ بخشی هم به عنوان انتخاب مردم وجود داشت که تعدادی از ماهیان به انتخاب و به رای مردم برنده اعلام شدند. مسابقات Shinkokai در ۱۷ کلاس از نظز اندازه و ۲۰ کلاس نژادی برگزار می شود که این درواقع فقط بخش بندی کلی و چهاچوب نمایشگاه است. این نمایشگاه دارای بخش بندی های مختلفی نظیر Sakura و Tsubaki و... است که در ادامه به صورت جداگانه هر کدام را برای شما شرح خواهم داد. در تصاویر سایز ماهی ها با واحدی به نا BU نشان داده شده است که واحد رسمی این مسابقات برای اندازه گیری ماهیان کوی است.
Kunbunbetsu: این بخش مهم ترین بخش مسابقات است که ماهی برتر کل جشنواره که به عنوان Grand Champion شناخته می شود هم در بین ماهیان منتخب این بخش قرار می گیرد. در این بخش داروران حداکثر توجه را به تمامی جزییات ریز و درشت ماهیان دارند به همین دلیل می توان گفت که ماهی های این بخش زیبا ترین ماهیانی کویی هستند که در یک سال ممکن است کسی موفق به دیدن آنها شود. (برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)

Best in Variety: این بخش همان طور که از نامش پیداست به انتخاب بهترین ماهیان شرکت کننده در ۲۰ گروه نژادی می پردازد. جوایز این بخش نیز برای مزرعه داران و تکثیر کنندگان ماهی کوی بسیار مهم است زیرا تا حد زیادی تعیین کننده ارزش ماهی های آنها برای فروش در بازار های جهانی است. (برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)

Sakura: در کلمه به معنی شکوفه های گیلاس ژاپنی است. در واقع این بخش از مسابقات با الهام از زیبایی این گل های بهاری به شرکت کنندگان تعلق می گیرد. (برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)
Tsubaki: همچون بخش قبلی نام خود را از یک گل زیبا و سنتی ژاپن به آریه گرفته است. Tsubaki در کلمه به معنی گل کاملیا است. جوایز در این بخش نیز با الهام از این گیاه به برگزیدگان اهدا می شود. (برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)

Botan: این بخش در واقعی بخشی است تکمیلی و تخصصی برای نژاد های Utsuri، Bekko، Asagi، Shusui، Hikarimuji و Hikari Utsuri.(برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)

Kokugyo: در کلمه به معنای ماهی ملی است. داوران در این بخش سعی می کنند ماهیانی را انتخاب کنند که از هر نظر بی نقض هستند. ماهیان برگزیده این بخش تا فرا رسیدن جشواره بعدی در سال بعد به عنوان ماهیان ملی ژاپن شناخته می شوند.(برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)
Kokugyo Osu: این بخش تنها بین ۸ رده از سایز های بزرگ ماهیان کوی برگزار می شود که در هر سایز بهترین ماهی از نظر شکل و اندازه و فرم بدنی و ترکیب رنگ توسط داوران مربوطه انتخاب می شود.(برای دیدن تصاویر در سایز اصلی و دانلود روی تصویر هر بخش کلیک کنید.)


منبع: کوی ایران(Koiiran.ir)