کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان من احساس میکنم بحث ترس از دستم نیس چون من از دیشب چند دفعه ک انگشتم بردم سمت منقارش خودش منقارشو زد به انگشتم هروقت میخوام با دست بهش چیزی بدم سفت میگیرم و بیشتر منقار پایینشو لمس میکنم اونم مشغول برداشتن خوراکی هستش مشکل من اینجاست هروقت انگشتمو میبرم سمتش ( بدون خوراکی البته سپیده خانوم گفتن اینکارو نکنم ) خودشو نیم ریخ میکنه یا پشتشو به من میکنه و هروقت انگشتمو عقب میبرم میره بالا و زودی میاد پایین انگار خوشش نمیاد دست بزنم به منقارش چونکه پشتشو میکنه بهم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    عسل من با زنجیر یکی از اسباب بازی هاش بازی میکنه.
    جوری که وقتی چوب ها را بهش وصل میکنم میزنه چوب ها را میریزه تا با زنجیره بازی کنه. مشکلی نداره؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    نه اینطوری نیست . میگیره تو دستشو باهاش بازی میکنه. چوب ها هم وصل میکنم بلده و باز میکنه. حالا سعی میکنم بردارم
    سلام . مشکلی که زنجیر میتونه به وحود بیاره رو دوستمون توضیح دادن . بهتره زنجیر به همراه اسباب بازی هایی که بهش وصل شده تو قفس قرار بگیره ...

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان من احساس میکنم بحث ترس از دستم نیس چون من از دیشب چند دفعه ک انگشتم بردم سمت منقارش خودش منقارشو زد به انگشتم هروقت میخوام با دست بهش چیزی بدم سفت میگیرم و بیشتر منقار پایینشو لمس میکنم اونم مشغول برداشتن خوراکی هستش مشکل من اینجاست هروقت انگشتمو میبرم سمتش ( بدون خوراکی البته سپیده خانوم گفتن اینکارو نکنم ) خودشو نیم ریخ میکنه یا پشتشو به من میکنه و هروقت انگشتمو عقب میبرم میره بالا و زودی میاد پایین انگار خوشش نمیاد دست بزنم به منقارش چونکه پشتشو میکنه بهم
    بحث ترس نیست ، ترس زمانی هست که طوطی با نزدیک شدن شما فرار کنه یا قار بزنه .

بحث، اعتماد نداشتنه . به دست شما هنوز اعتماد کامل نداره .. فقط زمانی دست شما رو میپذیره که با غذا باشه به عبارت دیگه باید براش بصرفه

اصلا عجیب نیست این رفتارش .. کم کم با تمرین بیشتر این موارد بر طرف میشه ... شما الان شاید 20 درصد راه رو رفتید .. و خیلی هم پیشرفت خوبی داشتید ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    سلام،حدودا دو ماهي ميشه كه هركول پيشه ماست،الان از دستم همه چي ميگيره،قار نميكشه،غر غر نميكنه،فقط حوصلش كه سر بره جيغ ميكشه،امون مارو بريده صبحا،از صبح زود شروع ميكنه به جيغ هاي كوتاه و سوت سوت كردن،يه مدت يه چيزايي زير لب ميگفت،ما نفهميديم آخر ميخواد چيكار كنه،منم چون از اول تابستون مدرسه داشتم نميريم زياد باهاش كار كنم،نميشه كمك كنين يه كاري كنم كه جيغاش كمشه؟خانواده عاصي شدن،دو سه بار اومد از قفسش بيرون،البته كسي با دست نگرفتش،يه بارم رفت تو اتاق خواهرم همه كتاباشو پاره كرد،نميدونم ديگه چكار كنم،بال هاشو ببرم كوتاه كنم؟چون جرءت نميكنم بيارمش بيرون،هر بار اومده بال زده،به ديوار ميخوره،منم كلي نگرانم بره تو آشپز خونه كه خيلي خطر ناكه...ناراحت ميشه بالاشو كوتاه كنم؟
    ویرایش توسط lindo : 5th September 2014 در ساعت 09:48 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    سلام،حدودا دو ماهي ميشه كه هركول پيشه ماست،الان از دستم همه چي ميگيره،قار نميكشه،غر غر نميكنه،فقط حوصلش كه سر بره جيغ ميكشه،امون مارو بريده صبحا،از صبح زود شروع ميكنه به جيغ هاي كوتاه و سوت سوت كردن،يه مدت يه چيزايي زير لب ميگفت،ما نفهميديم آخر ميخواد چيكار كنه،منم چون از اول تابستون مدرسه داشتم نميريم زياد باهاش كار كنم،نميشه كمك كنين يه كاري كنم كه جيغاش كمشه؟خانواده عاصي شدن،دو سه بار اومد از قفسش بيرون،البته كسي با دست نگرفتش،يه بارم رفت تو اتاق خواهرم همه كتاباشو پاره كرد،نميدونم ديگه چكار كنم،بال هاشو ببرم كوتاه كنم؟چون جرءت نميكنم بيارمش بيرون،هر بار اومده بال زده،به ديوار ميخوره،منم كلي نگرانم بره تو آشپز خونه كه خيلي خطر ناكه...ناراحت ميشه بالاشو كوتاه كنم؟
    سلام.کاسکوی منم صبحا یا شبا خونه رو میزاره رو سرش سوت های واقعا بلندی میزنه در ضمن کاسکوها علاقه زیادی به جویدن دارن بخاطر همین کتابارو جویده باید براش اسباب بازی های چوبی بزارین تا اونا رو بجوه.بالاشو هم باید از همون روزی که میخریدین میدادین کوتاش کنن الانم میتونین ببرین یه دامپزشکیه خوب تا براتون کوتاه کنه اینطوری پرواز نمی کنه و به جایی برخورد نمیکنه و اگه از قفس بیارینش بیرون معمولا روی قفسش میشینه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    آخه هيچ كدوم از طوطي هاي قبليم اين طوري بلد نبودن پرواز كنن،گفتم گناه داره،فروشنده هم بد جوري گرفته بودش،الانم شك دارم...ميترسه...ناراحت ميشه...نميدونم چكار كنم...من اسباب بازي براش گذاشتم اما همه رو خراب كرد،حالا ديگه نميدونم بايد از كجا بخرم...يني ميدونم اما به ما خيلي دوره،اصلا نميرسم برم اون طرفا...٤ از مدرسه ميام بعضي اوقاتم كلاس دارم تا دير وقت،هم راه دوره هم اينكه تا من برسم شب ميشه اونام مي بندن...اگه يه جاي نزديك بود عالي بود...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    آخه هيچ كدوم از طوطي هاي قبليم اين طوري بلد نبودن پرواز كنن،گفتم گناه داره،فروشنده هم بد جوري گرفته بودش،الانم شك دارم...ميترسه...ناراحت ميشه...نميدونم چكار كنم...من اسباب بازي براش گذاشتم اما همه رو خراب كرد،حالا ديگه نميدونم بايد از كجا بخرم...يني ميدونم اما به ما خيلي دوره،اصلا نميرسم برم اون طرفا...٤ از مدرسه ميام بعضي اوقاتم كلاس دارم تا دير وقت،هم راه دوره هم اينكه تا من برسم شب ميشه اونام مي بندن...اگه يه جاي نزديك بود عالي بود...
    آره هم میترسه و هم ناراحت میشه شاید چند روز قهر کنه ولی کاریش نمیشه کرد . ریسک فرار کردنش و صدمه دیدنش(شکستن نوک، اسیب دیدن جناق سینه، صدمه دیدن پرها و کتف و...)زیاده در ضمن کوتاه کردن پرها تو فرآیند اهلی شدنشم موثره به نظرم بدین دست یه دامپزشک مجرب تا بالشو براتون کوتاه کنه.اسباب بازی ماله خراب کردنه و کاسکو اونا رو میجوه و ریش ریش می کنه اگه نخرین ممکنه بره سراغ پرهاش و اونا رو بجوه اگه هم وقت دارین خودتونم میتونین براش درست کنید .اگه جایی اشتباه گفتم یا کم گفتم اساتید بیشتر شمارو راهنمایی می کنن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    شما میتونید از فروشگاه همین سایت هرچی لازم داشتید خریداری کنید من خریداری کردم

فروشگاه لوازم حیوانات خانگی پارسی پت

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . یه مشکلی که موقع نگهداری از کاسکو یا طوطی های دیگه پیش میاد همین جیغ زدن هست که باعث میشه کلا تحملمون کم شه و هر رفتار دیگه از طوطی سر بزنه خسته ترمون میکنه ... اما اینا رو باید بپذیرید تا بتونید حلش کنید .

توضیحات دستمون Roc کاملا درست بود.

بال طوطی شما باید کوتاه بشه ( به شیوه صحیح ) چون امکان آسیب دیدنش با برخورد به دیوار و همونطور که خودتون گفتید فرود اومدن در جای خطرناکی مثل آشپزخونه وجود داره . اگه درست کوتاه بشه ( نه در حدی که طوطی کاملا توانایی پروازش رو از دست بده ) مشکلی پیش نمیاد فقط با سرعت و تو مسافت کمتری میتونه پرواز کنه .. اما امکانات سرگرمی باید براش فراهم باشه تا افسرده نشه

درباره جیغ زدن بدون شک اولین کاری که باید انجام بدین اینه که گوش هاتون رو به این جیغ ها عادت بدین .. با صدای جیغش بخوابید و مثل یه لالایی باشه براتون ( کاملا جدی میگم ) .. و براتون عادی بشه تا حدی که هیچ واکنشی به اینکارش نشون ندین .. یا سرش داد و فریاد نکنید که ساکت باش و ....
    یا سمتش نرید .... اینا همه واکنش غلط به رفتار طوطی هست . در صورت امکان قبل از شروع جیغ سرگرمش کنید تا کم کم فراوش کنه و انرژیش رو با بازی کردن و کارهای دیگه تخلیه کنه .. طوطی صبح خیلی پر انرژی هست

کار مهم دیگه ای که باید انجام بدین آموزش کلمات هست .. اگه شما ولش کنید به حال خودش این جیغ زدن هاش تنها روش جلب توجه میشه .. اما یه طوطی که حرفای مختلف یاد بگیره به جای جیغ زدن سر صبح ، کلمات رو تکرار میکنه .. اونوقت این سرو صداهای صبح براتون آرامش بخش میشه ..

حالا راجع به این جمله " من اسباب بازي براش گذاشتم اما همه رو خراب كرد" اینو فقط به شما نمی گم .. به همه دوستانی که این پست رو میبینن میگم ... هدف ما سرگرم کردن و مشغول کردن ذهن و منقار طوطیه که اولا سراغ وسایل دیگه خونه نره دوما نیاز به جویدنش برطرف بشه .. مثل اسباب بازی بچه ها نمیشه بگیم که اگه خرابش نکنه یا دیرتر خرابش کنه طوطیه خوبیه .. خراب کردن اسباب بازی مثل یه ماموریت بزرگ و یه کار سخت و لذت بخش برای طوطی هاست .. طوطی وقتی یکی دو روزه یه اسباب بازی رو خراب میکنه یعنی هم اون اسباب بازی رو پذیرفته و هم خیلی دوسش داره .. شما باید از این موضوع خوشحال باشید .. حتی خودتون هم میتونید تو خونه براشون اسباب بازی درست کنید ( البته یه اسباب بازی امن ) . اگه یه اسباب بازی دووم زیادی داشته باشه برای طوطی شما هیچ سودی نداره پس قفسش رو هیچوقت خالی نذارید

وجود اسباب بازی تو قفس باعث میشه که گاهی اوقات طوطی به جای جیغ زدن یا تکرار کلمات، با اونا سرگرم بشه و انرژیشو برای جویدن اسباب بازی صرف کنه ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    والا من نگفتم ناراحتم از اينكه اسباب بازيشو ميجوه،فقط پرسيدم اگه جايي رو ميشناسين كه نزديك ماست،ممنون ميشم معرفي كنين بم، ممنون بالشو كوتاه ميكنم،خيلي ممنون از كمكتون...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان این کاسکوی من خیلی صداها را از تو گلوش داره میگه اما متوجه نمیشیم که چی میگه؟

هر وقت بیکاره داره تقلید میکنه. بعضی اوقاتم کلمه هایی که یاد دادم و به طور نا مفهوم میگه. اینها درست میشه؟؟

و آیا این ها همون تقلید صدان؟؟

صفحه 1011 از 1238 نخستنخست ... 11511911961992993994995996997998999100010011002100310041005100610071008100910101011101210131014101510161017101810191020102110221023102410251026102710281029103010611111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)