دوری، خرگوش شجاعی است که توانست جان صاحب خود را از مرگ نجات دهد. خرگوش بزرگ و باهوش سیمون استیگل 42 ساله اهل انگلیس، عادت داشت هر روز کنار او روی کاناپه دراز کشیده و تلویزیون تماشا کند.

سیمون از سن چهار سالگی به دیابت مبتلا بود و انسولین مصرف می‌کرد. در یکی از روزهایی که آنها مشغول تماشای تلویزیون بودند، ناگهان سیمون بی‌حال شده و به کما رفت. دوری خرگوش نه کیلویی روی سینه صاحبش پریده و با لیس زدن صورت او، سعی کرد تا سیمون را به هوش آورد. در همین هنگام، ویکی همسر سیمون که در آشپزخانه مشغول کار بود، متوجه بالا و پایین پریدن و صداهای عجیب دوری شد.

او سیمون را صدا زد تا علت این کار دوری را بفهمد اما هر چه او را صدا زد، هیچ جوابی نشنید. به سمت نشیمن آمده و همسرش را در حالی دید که بی‌حال روی کاناپه افتاده بود. او به سرعت آمبولانس خبر کرده و سیمون را به بیمارستان انتقال داد. پزشکان پس از معاینه و تزریق انسولین، به ویکی گفتند اگر او را دیرتر به بیمارستان آورده بود، سیمون شانسی برای زنده ماندن نداشت. ویکی در مصاحبه با بی‌‌بی‌سی گفت: «دوری، جان همسرم را نجات داد زیرا اگر حرکات او مرا متعجب نمی‌کرد و به سمت اتاق نمی‌رفتم، حتما سیمون را از دست می‌دادم.» دوری که تازه چهار ماه بود به خانواده استیگل پیوسته بود، در واقع متعلق به پسر 12 ساله آنها جیمز بود، ولی از همان روز اول ارتباط بسیار خوبی با سیمون پیدا کرده و همه جا به دنبال او بود.

منبع:.coome.ir