صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134

7 سوال در مورد جفت گیری خرگوش

سلام
    من یه خرگوش نر یک سال و 5 ماهه دارم
    یکی از دوستام گفت خرگوشش اذیت می کنه و ماده س و اوردش خونه ما. در واقع واگذارش کرد به من. و گفت حدود 4 ماهشه. یعنی خیلی باشه 5 ماهشه.
    امروز خرگوش من خیلی بهش علاقه مند بود که باهاش جفت گیری کنه ولی از سر شب تا حالا اون به اصطلاح ماده هم داره سعی میکنه با خرگوش من جفت گیری کنه (شبیه نر!). و یه بارم دعواشون شد و خرگوش من گازش گرفت و یه دسته موهاشو کند و یه جیق خیلی بد هم اون خرگوش ماده هه کشید! بیچاره دلم سوخت واسش حتما دردش اومده. حالا دوباره دوست شدن ولی هنوزم وقتی خرگوش نر من می خواد با اون جفت گیری کنه اونم همونکارو میکنه
    حالا سوالم اینه که ایا این خرگوش ماده س؟
    آیا ماده ها هم از این حرکات نر تقلید یم کنن و جفت گیری می کنن؟
    کی بیضه نز پیدا میشه؟ چون این بیضه نداره. و از مجرای ادارشم که من نمی فهمم! خرگوش خودم یادم نیست چند ماهش بود که بیضه ش رو دیدم و فهمیدم که نره.
    راهنمایی کنید
    اگر نر باشه باید جداشون کنم؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 10th January 2014 در ساعت 09:53 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    دوست عزیز خرگوش ماده در زمان فحل بودنش رفتارش شبیه نره.یعنی تمایل داره سوار بشه و رو وسایل دیگه هم می پره.این رفتار تو گاو ها هم دیده میشه و کاملا طبیعیه
    خرگوش نر تشخیص بیضش خیلی دشواره چون تا تحریک نشه بیضه هاش مشخص نمیشه یعنی فقط زمان جفت گیری
    چون محل بیضه خرگوش نر تو حفره شکمیشه
    یکی از راه های اسون تشخیص نر بودن خرگوش نر اینه که خرگوشای نر عادت دارن همیشه نزدیک دیوار مدفوع کنن در واقع میچسبن به یه جایی هنگام دفع
    اگه مدفوع خرگوشتون کناره های دیوار حیاطتون ریخته یعنی نره و یه سری چیزای دیگه که با تجربه میشه فهمید
    نه لازم نیست جدا کنید.در صورتیکه هر دو نر باشن و تا وقتی که فضاشون باز باشه و باهم نزاریشون تو یه جای کوچیک باهم کاری ندارن مگه اینکه یه ماده بیارید که باهم دعواشون میشه
    اونی که شما دیدید بیضه خرگوشتون نیست.دستگاه دفع ادرارشه همونطور که گفتم بیضه خرگوش در حالت عادی تو حفره شکمیشه!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دوست عزیز لینکت قابل مشاهده نیست!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    دوست عزیز خرگوش ماده در زمان فحل بودنش رفتارش شبیه نره.یعنی تمایل داره سوار بشه و رو وسایل دیگه هم می پره.این رفتار تو گاو ها هم دیده میشه و کاملا طبیعیه
    خرگوش نر تشخیص بیضش خیلی دشواره چون تا تحریک نشه بیضه هاش مشخص نمیشه یعنی فقط زمان جفت گیری
    چون محل بیضه خرگوش نر تو حفره شکمیشه
    یکی از راه های اسون تشخیص نر بودن خرگوش نر اینه که خرگوشای نر عادت دارن همیشه نزدیک دیوار مدفوع کنن در واقع میچسبن به یه جایی هنگام دفع
    اگه مدفوع خرگوشتون کناره های دیوار حیاطتون ریخته یعنی نره و یه سری چیزای دیگه که با تجربه میشه فهمید
    نه لازم نیست جدا کنید.در صورتیکه هر دو نر باشن و تا وقتی که فضاشون باز باشه و باهم نزاریشون تو یه جای کوچیک باهم کاری ندارن مگه اینکه یه ماده بیارید که باهم دعواشون میشه
    اونی که شما دیدید بیضه خرگوشتون نیست.دستگاه دفع ادرارشه همونطور که گفتم بیضه خرگوش در حالت عادی تو حفره شکمیشه!
    نمی دونم اونیکه به اسم ماده اوردن احتمالا 4 ماهشه! ولی من معاینه ش کردم و فکر می کنم نره! آخه ایشون... هنوز بیضه نداره ولی محل دفع ادرارش حالا اینجوری حدس میزنم!
    راستی دیگهبا هم دوست شدن و همدیگهر و تیمار میکنن. هر جا برن با هم میرن و هوای همو دارن و دیگه سوار شدن و اینا خبری نیست! حالا فعلا به صلح رسیدن و نمی دونم قضیه چیه!
    راستی اون کوچیکه که تازه اوردمش همه ش خرابکار یمیکنه. یعنی خیلی تمایل به سیم جویدن داره و پایه مبل! چیکارش کنم؟
    اخه خرگوش خودم اصلا اینکارا رو نمیکنه. یعنی یه ذره اولا که سرش نمیشد و کوچیک بود میکرد ولی حالا خیلی خوب شده. میترسم اونم از این یاد بگیره. شما بگیدچیکارش کنم؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط rabit نمایش پست ها
    نمی دونم اونیکه به اسم ماده اوردن احتمالا 4 ماهشه! ولی من معاینه ش کردم و فکر می کنم نره! آخه ایشون... هنوز بیضه نداره ولی محل دفع ادرارش حالا اینجوری حدس میزنم!
    راستی دیگهبا هم دوست شدن و همدیگهر و تیمار میکنن. هر جا برن با هم میرن و هوای همو دارن و دیگه سوار شدن و اینا خبری نیست! حالا فعلا به صلح رسیدن و نمی دونم قضیه چیه!
    راستی اون کوچیکه که تازه اوردمش همه ش خرابکار یمیکنه. یعنی خیلی تمایل به سیم جویدن داره و پایه مبل! چیکارش کنم؟
    اخه خرگوش خودم اصلا اینکارا رو نمیکنه. یعنی یه ذره اولا که سرش نمیشد و کوچیک بود میکرد ولی حالا خیلی خوب شده. میترسم اونم از این یاد بگیره. شما بگیدچیکارش کنم؟

سلام
    عزیزم همونطور که گفتم تعیین جنسیت خرگوش کار دشواریه و بیضه ها تقریبا نامشخصه چون داخل شکمشه و وقت جفت گیری بیضه پایین میاد و وارد کیسه بیضه میشه
    البته اگه وارد باشید با لمس شکم میشه فهمید بیضه داره یا نه
    یه سری مشخصات رفتاری هم هست که فقط افرادی که به تعداد زیاد از خرگوش های نر و ماده نگهداری می کنن به مرور متوجه میشن
    مثل همون طرز دفع خرگوش های نر و معمولا نرها تمایل بیشتری به نوازش شدن و بغل کردنشون نشون میدن
    خرگوش ها حیوانات صلح جویین و به ندرت باهم درگیر میشن من بارها خرگوش های نرم رو باهم نگه میداشتم و حتی یکبارهم ندیدم درگیرشن.برعکس خیلی به هم علاقه داشتن!
    خرابکاری اقتضای سنشه و بزرگتر که بشه اروم میشه نگران نباشید اما کلا خرگوشا تمایل به اشوبگریشون زیاده!!!
    براش بلوک های جویدنی یا چوب تمیز شده بزارید(به هر کدوم که بیشتر علاقه نشون داد)هربار که رفت سمت سیم و چیزای دیگه بلند بگید نه و دعواش کنید بغلش کنید از اون محل دورش کنید و اون جویدنی رو بزارید جلوش
    اگه شروع کرد به ور رفتن با اون بهش جایزه بدید تشویقی مخصوص یا یه تیکه هویج یا هرچیزی که خودش خیلی دوس داره
    سرعت یادگیریشون به اندازه سگ یا گربه نیست اما خرگوشا باهوشن.زود میفهمن فقط باید یکم حوصله به خرج بدید
    تا سعی دارید بدون نظارت تو خونه ولشون نکنید.بازهم امکان داره بره سمت سیم یا اشیاء خطرناک و خدایی نکرده اسیب ببینه
    خرگوشا هم مثل همه ی حیونای دیگه شخصیت های متفاوتی دارن یکی شره یکی اروم.یکی بغلیه یکی از نوازش بیزار!نمی تونین انتظار داشته باشید رفتارش درست مثل خرگوش قبلیتون باشه.
    یاد نه اما ممکنه وقتی مشغول خوردن سیم برق یا پایه مبل(به عنوان مثال)ببینه اونم بره سمتش و بخورتش!...معمولا حیوونایی که ذاتن اجتماعی هستن زود حرکت همنوعشون رو تکرار می کنن.
    سیم هرو از رو زمین برداری و وقتی خونه نیستین ولشون نکنید تو خونه.
    براشون جویدنی مجزا تهیه کنید
    و اینکه جنسیت خرگوش چه اهمیتی داره؟مهم اینه که باهم خوب باشن و از تنهایی در بیان
    بر فرض مثال بچه دار هم بشن.مگه شما میتونین از همه نگهداری کنید؟
    کی میتونه تضمین بده بهتون تا اخر عمر اون خرگوشی که بهش میدید به خوبی نگهداری کنه؟
    یا میشن اسباب بازی بچه های کوچیک یا غذای پرنده های شکاریه پرنده بازها...خیلی شانس بیارن از هر 100 نفر یه نفر پیدا شه بفهمه خرگوش چیه!و خوب نگهش داره!
    باز هم اگه سوالی بود در خدمتم: )
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    سلام
    عزیزم همونطور که گفتم تعیین جنسیت خرگوش کار دشواریه و بیضه ها تقریبا نامشخصه چون داخل شکمشه و وقت جفت گیری بیضه پایین میاد و وارد کیسه بیضه میشه
    البته اگه وارد باشید با لمس شکم میشه فهمید بیضه داره یا نه
    یه سری مشخصات رفتاری هم هست که فقط افرادی که به تعداد زیاد از خرگوش های نر و ماده نگهداری می کنن به مرور متوجه میشن
    مثل همون طرز دفع خرگوش های نر و معمولا نرها تمایل بیشتری به نوازش شدن و بغل کردنشون نشون میدن
    خرگوش ها حیوانات صلح جویین و به ندرت باهم درگیر میشن من بارها خرگوش های نرم رو باهم نگه میداشتم و حتی یکبارهم ندیدم درگیرشن.برعکس خیلی به هم علاقه داشتن!
    خرابکاری اقتضای سنشه و بزرگتر که بشه اروم میشه نگران نباشید اما کلا خرگوشا تمایل به اشوبگریشون زیاده!!!
    براش بلوک های جویدنی یا چوب تمیز شده بزارید(به هر کدوم که بیشتر علاقه نشون داد)هربار که رفت سمت سیم و چیزای دیگه بلند بگید نه و دعواش کنید بغلش کنید از اون محل دورش کنید و اون جویدنی رو بزارید جلوش
    اگه شروع کرد به ور رفتن با اون بهش جایزه بدید تشویقی مخصوص یا یه تیکه هویج یا هرچیزی که خودش خیلی دوس داره
    سرعت یادگیریشون به اندازه سگ یا گربه نیست اما خرگوشا باهوشن.زود میفهمن فقط باید یکم حوصله به خرج بدید
    تا سعی دارید بدون نظارت تو خونه ولشون نکنید.بازهم امکان داره بره سمت سیم یا اشیاء خطرناک و خدایی نکرده اسیب ببینه
    خرگوشا هم مثل همه ی حیونای دیگه شخصیت های متفاوتی دارن یکی شره یکی اروم.یکی بغلیه یکی از نوازش بیزار!نمی تونین انتظار داشته باشید رفتارش درست مثل خرگوش قبلیتون باشه.
    یاد نه اما ممکنه وقتی مشغول خوردن سیم برق یا پایه مبل(به عنوان مثال)ببینه اونم بره سمتش و بخورتش!...معمولا حیوونایی که ذاتن اجتماعی هستن زود حرکت همنوعشون رو تکرار می کنن.
    سیم هرو از رو زمین برداری و وقتی خونه نیستین ولشون نکنید تو خونه.
    براشون جویدنی مجزا تهیه کنید
    و اینکه جنسیت خرگوش چه اهمیتی داره؟مهم اینه که باهم خوب باشن و از تنهایی در بیان
    بر فرض مثال بچه دار هم بشن.مگه شما میتونین از همه نگهداری کنید؟
    کی میتونه تضمین بده بهتون تا اخر عمر اون خرگوشی که بهش میدید به خوبی نگهداری کنه؟
    یا میشن اسباب بازی بچه های کوچیک یا غذای پرنده های شکاریه پرنده بازها...خیلی شانس بیارن از هر 100 نفر یه نفر پیدا شه بفهمه خرگوش چیه!و خوب نگهش داره!
    باز هم اگه سوالی بود در خدمتم: )
    ممنون

سلااااااااااام
    خیلی خیلی ممنون و خیلی عالی توضیح دادید. درسته باید صبوری کنم. خرگوش خودمم همینجوری بود و تا یاد گرفت که خرابکاری نکنه طول کشید. باید بهش جایزه بدم فقط بدیش اینه که الان هوا سرده و زیاد نمیشه بردشون بیرون اصلا دلم نمیاد بزارمشون بیرون خب این بیچاره های تو خونه حوصله شون سر میره واسه همین خرابکای میکنن. باید یه جایی درست کنم که شبها هم پیش هم بخوابن خیلی همو دوس دارن مدام هوای همو دارن
    بله به نظر منم که نر باشه بهتره. همین که همو دوس دارن واسه من کافیه اگه ماده بود هم باید عقیمش میکردم حالا بهتر شد که اگه واقعا نر باشه.خدا کنه نر باشه. ولی خیلی سرتقه. دندوناش خیلی تیزه
    دلم واسش میسوزه صاحبش تو توالت حیاط نگهش میداشت طفلیو. واسه همین یه کم ترسوه و تو دست نمیاد بیچاره فکر کنم 4 ماهشه. واسه همین گفتم من نگهش میدارم. خیلی گناه داره. اینجا اقلا با خرگوش خودم وضعیتش بهتره. حداقل تو جای گرم و یه همبازیم داره. گناه داشت طفلکی.
    دوست عزیز بازم ممنون از توضیحاتت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    سلااااااااااام
    خیلی خیلی ممنون و خیلی عالی توضیح دادید. درسته باید صبوری کنم. خرگوش خودمم همینجوری بود و تا یاد گرفت که خرابکاری نکنه طول کشید. باید بهش جایزه بدم فقط بدیش اینه که الان هوا سرده و زیاد نمیشه بردشون بیرون اصلا دلم نمیاد بزارمشون بیرون خب این بیچاره های تو خونه حوصله شون سر میره واسه همین خرابکای میکنن. باید یه جایی درست کنم که شبها هم پیش هم بخوابن خیلی همو دوس دارن مدام هوای همو دارن
    بله به نظر منم که نر باشه بهتره. همین که همو دوس دارن واسه من کافیه اگه ماده بود هم باید عقیمش میکردم حالا بهتر شد که اگه واقعا نر باشه.خدا کنه نر باشه. ولی خیلی سرتقه. دندوناش خیلی تیزه
    دلم واسش میسوزه صاحبش تو توالت حیاط نگهش میداشت طفلیو. واسه همین یه کم ترسوه و تو دست نمیاد بیچاره فکر کنم 4 ماهشه. واسه همین گفتم من نگهش میدارم. خیلی گناه داره. اینجا اقلا با خرگوش خودم وضعیتش بهتره. حداقل تو جای گرم و یه همبازیم داره. گناه داشت طفلکی.
    دوست عزیز بازم ممنون از توضیحاتت
    خواهش می کنم
    خرگوشا مقاومن نگران نباشید سرما اذیتشون نمی کنه.روزی یه ساعت بزاریدشون تو حیاط بدوئن هم کافیه.باقیشم تو یه اتاقی بزارید که سیم و کابل و چیزای قابل جویدن نداشته باشه.
    در مورد جوندگان هم ماده رو عقیم نمی کنن.بلکه فقط نرها عقیم میشن.چون عمل عقیم سازی نر چه تو جوندگان و چه پستانداران دیگه یه عمل سبکه و با خارج کردن بیضه از کیسه تموم میشه
    اما تو ماده عمل باز و سنگینیه و باید رحم هم علاوه بر تخمدان ها خارج بشه
    یکم که بزرگتر شده میتونید با دقت بر روی شکمش دو ردیف پستان 4تایی مشاهده کنید که البته دیدنشون یکم سخته.اما اگه دقت کنید با لمس پیدا میشه.اگه هم نر باشه که متعاقبا نداره!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    15134
    ممنون دوست خوبم از راهنماییتون
    پس یعنی نر پستان نداره اصلا؟
    این عقیم سازی تو کلینیک دامپزشکی انجام میشه یا پزشک هم میتونه انجام بده؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    ممنون دوست خوبم از راهنماییتون
    پس یعنی نر پستان نداره اصلا؟
    این عقیم سازی تو کلینیک دامپزشکی انجام میشه یا پزشک هم میتونه انجام بده؟
    خواهش می کنم
    نه نداره.فقط ماده پستان داره
    وا نه عزیزم دکتر چی از عقیم کردن حیوون میدونه اخه!
    باید ببریدش کلینیک.اونجا دکتر دامپزشک براتون انجام میده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)