۱۰نکته که قبل از گرفتن سگ باید بدانید.
داشتن سگ می تواند تجربه ی فوق العاده ای باشد. در اینجا به ۱۰ نکته اشاره شده که قبل از انتخاب دوست گوشتخوار خود باید بدانید.
۱- سگ ها نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی هستند.اگر شما تنها زندگی کرده و ۲۰ ساعت از روز را در حال کار کردن هستید٬ یک سگ گزینه مناسبی یرای شما نخواهد بود.
۲- اگر شما اغلب روز را در خانه نیستید ولی واقعا یک سگ می خواهید٬ باید شخصی را جهت پیاده روی با سگ خود پیدا کنید. در این صورت بهتر است نژادی را انتخاب کنید که نیاز خاصی نداشته باشد.
۳- هر سگی که انتخاب می کنید نه تنها باید با سبک زندگی شما سازگار باشد بلکه باید متناسب با فضا نیز باشد. اگر شما در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید٬ سگ بزرگ انتخاب درستی نیست چرا که در این صورت حوصله سگ سر رفته و شروع به از بین بردن وسایل می کند. سگ های بزرگ به جا های بزرگ و فضای باز نیاز دارند.
۴- نژادی که انتخاب می کنید باید با آب و هوای منطقه سازگار باشد٬ به خصوص در صورتیکه بخواهید آن را بیرون از خانه نگهداری کنید.
۵- توله ها نیازمند صرف زمان بیشتری جهت آموزش هستند. اگر شما: ۱- نمی خواهید وسایل تان جویده شود. ۲- وقت و پول لازم برای آموزش سگ ندارید٬ بهتر است سگ بالغی را که خانه اش را از دست داده بپذیرید.
۶- برای توله ها وسایل جویدنی تهیه کنید و مطمئن شوید که همه وسایل ارزشمند خود ( مثل لباس ها و کفش ها ) و سایر مواد شیمیایی و دارو ها دور از دسترس آن ها قرار دارد. توله ها کنجکاو هستند و دوست دارند همه چیز را امتحان کنند پس همه ی وسایل خطرناک را جمع آوری کنید.
۷- واکسن های سگ را زده و او را عقیم کرده و مرتبا برای چکاپ نزد دامپزشک ببرید. در اینصورت سگ عمر طولانی تری خواهد داشت.
۸- برای سگ قلاده و زنجیر مناسب تهیه کنید. زنجیر خیلی کوتاه یا بلند موجب آزار سگ در طول روز می شود. در این صورت سگ ناراحتی خود را با اذیت کردن دیگران یا فرار کردن ابراز می کند.
۹- سلامتی مهم ترین نکته است. با دامپزشک سگ خود در این رابطه صحبت کنید.
۱۰- صرف نظر از نژادی که انتخاب می کنید٬ هیچ دوستی بهتر از سگ نیست٬ پس لذت ببرید.
مترجم: sarvenaz
مطلباختصاصی میهن پت