صفحه 7 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 230
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسگو.سگ.ماهی.خرگوش.لاک پشت
    شماره عضویت
    16272
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام بر داداش عزیزم آقا بهنام که خیلی چیزها از ایشون یاد گرفتم
    وببخشید که در محضر شما صحبت میکنم آقا بهنام
    برای کاهش تنش ماهیتون حتما تنگ آب رو بزرگ تر بکنید (حجم آب حداقل باید هشت لیتر باشه)
    8 لییییییییییییییییییییییتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا شرایتشو ندارم چون اکواریوم ندارم... خیلیا توی همین تنگا فایتر داشتن 4 سال زنده مونده با همین غذایی که من میدادم!!! نمیدونم چرا این مریض شد!!!! خودمم قبلا فایتر داشتم سرحال بود همیشه .... گیج شدم حسابی

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasti20 نمایش پست ها
    شاید چون غذاشو کم کردم بهتر شده...
    از کجا متوجه استرسش میشین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بخدا اصن کاریش ندارم جون میدم تا ابشو عوض میکنم اصن نمیذارم اب تو دلش تکون بخوره خیلی عجیبه به چی استرس داره!!!! شاید چون صدفارو دراوردم امنیتش کم شده خیلی تو صدفا میخوابید... واسه این نیست؟
    یه چند روز مسافرت بودم حالش بهتر شده الان فعال شده!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti20;209320[COLOR=#FF0000
    8 لییییییییییییییییییییییتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا شرایتشو ندارم چون اکواریوم ندارم...[/COLOR] خیلیا توی همین تنگا فایتر داشتن 4 سال زنده مونده با همین غذایی که من میدادم!!! نمیدونم چرا این مریض شد!!!! خودمم قبلا فایتر داشتم سرحال بود همیشه .... گیج شدم حسابی
    سلام

زمانی که ماهی رنگش پریده و باله های افتاده و به هم چسبیده هستن نشانه شرایط نامناسب و استرسه و البته ضعیف بودن و گاهی بیماری

مشکلی که برای ماهی شما پیش اومد بر اثر تغذیه زیاد و کیفیت نامطلوب آب بوده که با تعویض روزانه و افزدون مقدار بسیار کمی نمک و همچنین کم کردن تغذیه و جایگزین کردن غذای مقوی رفع میشه

شما به هیچ وجه نمک در این تنگ کوچیک استفاده نکنید . در صورت استفاده از نمک حداقل مخزن شما باید 5 لیتر باشه

یک سنگ هوا با فشار خیلی ملایم قرار بدین و مواردی که در پست های قبلی گفته شد انجام بدین

تغذیه حتما عوض کنید و از غذاهای با کیفیت و مقوی استفاده کنید

در خصوص مخزن 8 لیتری از شرایط ایده آل فایتره شما در این شرایط ماهی شاداب تر و سرحال تر و حفظ کیفیت آب راحتتر

اما در همین مخازت کوچیک ( که هرچند بازم توصیه میشه مخزن بزرگتری با امکانات بهتر تهیه بشه ) هم میتونید فایترتون بخوبی نگهداری کنید.

تغذیه مقوی با میزان مناسب ( یک الی دو وعده در روز و یک الی دو دونه غذا بطوری که قبل مصرف 5 الی 10 دقیقه در چند قطره آب خیسونده شده باشه )

مشکل تورم شکم فایتر شما بدلیل کاهش میزان غذادهی حل شده این روال ادامه بدین

ماهی شما بر اثر شرایط نامطلوب و بیماری کوتاه مدت بسیار ضعیف شده که افتادگی باله ها و بی حالی از نشانه های ضعفشه

کیفیت خوب آب / تعویض منظم / رعایت در غذادهی / غذای مقوی / دمای مناسب ( در نقطه ای از خونه قرار بدین که دمای آب کمتر 26 و بیشتر 30 نباشه )

موارد بالا رعایت و فراهم بشه مشکلی پیش نمیاد و خیلی زود فایترتون به حالت قبل بازمیگرده .

نا گفته نمونه حتما در روز ساعاتی به ماهیتون اختصاص بدین سعی کنید گاهی آینه جلوش بگیرید مخصوصا در ساعات بعد غذادهی تا ماهی در روز جنب جوش و فعالیتی داشته باشه اما آینه بطور دائم قرار ندین فقط ساعاتی محدود و کوتاه

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    سلام
    دوستان یکی از فایترام لبش حالت خورده به خودش گرفته .انرژی وبیومار م نمیتونه بخوره فقط کرم خونی میخوره.

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ارسلان ابراهیمی نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یکی از فایترام لبش حالت خورده به خودش گرفته .انرژی وبیومار م نمیتونه بخوره فقط کرم خونی میخوره.
    سلام

عکس واضح نیست

شرایط نگهداری یه گزارش کوتاه بدین : دمای آب / میزان غذادهی و تعداد وعده ها / تعویض آب / حجم آب و ....

یک عکس واضح از دهانش هم بگیرید احتمالا بیماری قارچ دهان باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام

عکس واضح نیست

شرایط نگهداری یه گزارش کوتاه بدین : دمای آب / میزان غذادهی و تعداد وعده ها / تعویض آب / حجم آب و ....

یک عکس واضح از دهانش هم بگیرید احتمالا بیماری قارچ دهان باشه
    غذا 2وعده در روز (هر وعده 3نخ کرم خونی) قبلا در کل هفته ترکیبی از بیو مار. تترا بتا. انرژی فایتر. کرم خونی و... میدادم
    حجم تقریبا 6.5 -7 لیتر هستش ---- تعویض آبم هر 5 روز یکبار ----- دمای تقریبی 25 درجه بود ولی پایین اوردمش.
    امروزم رفتم ماراسین گرفتم از دیشبم اکسیژن دهی و 6 گرم نمک بدون ید بهش اضافه کردم .
    به نظر خیلی بهتر شده ولی نمیتونم ازش عکس واضح تری بگیرم ماهی خیلی استرسی میشه.

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    غذا 2وعده در روز (هر وعده 3نخ کرم خونی) قبلا در کل هفته ترکیبی از بیو مار. تترا بتا. انرژی فایتر. کرم خونی و... میدادم
    حجم تقریبا 6.5 -7 لیتر هستش ---- تعویض آبم هر 5 روز یکبار ----- دمای تقریبی 25 درجه بود ولی پایین اوردمش.
    امروزم رفتم ماراسین گرفتم از دیشبم اکسیژن دهی و 6 گرم نمک بدون ید بهش اضافه کردم .
    به نظر خیلی بهتر شده ولی نمیتونم ازش عکس واضح تری بگیرم ماهی خیلی استرسی میشه.
    3 نخ کرم خونی زیاده . کرم خونی در هفته فقط دو بار بدین و فقط هم یک نخ نهایت 2

غذایی قبل شما متنوع و خوب بود اگر با رعایت میزان غذادهی و وعده ادامه بدین خوبه

مشکل فایتر شما اگر قارچ دهان باشه با حمام نمک و تعویض روزانه و آب تمیز حل میشه

در این شرایط کوچکترین استرس ازش دور کنید بخصوص موقع تعویض آب

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    3 نخ کرم خونی زیاده . کرم خونی در هفته فقط دو بار بدین و فقط هم یک نخ نهایت 2

غذایی قبل شما متنوع و خوب بود اگر با رعایت میزان غذادهی و وعده ادامه بدین خوبه

مشکل فایتر شما اگر قارچ دهان باشه با حمام نمک و تعویض روزانه و آب تمیز حل میشه

در این شرایط کوچکترین استرس ازش دور کنید بخصوص موقع تعویض آب

موفق باشید
    دوست عزیز تشکر
    ولی مشکلی که هست غذای خشک نمیتونه بخوره مثل(بیومار و انرژی و...)
    برای حمام نمکم یه توضیح بدی ممنون میشم چون چنجا شنیدم ماهی فایتر و نباید حمام نمک بدی
    با تشکر.

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    دوست عزیز تشکر
    ولی مشکلی که هست غذای خشک نمیتونه بخوره مثل(بیومار و انرژی و...)
    برای حمام نمکم یه توضیح بدی ممنون میشم چون چنجا شنیدم ماهی فایتر و نباید حمام نمک بدی
    با تشکر.
    غذای خشک چه در مان بیماری چه در زمان سلامت قبل مصرف توی چند قطره آب بخیسونید بعد بدین بخوره

توی یک ظرف 5 لیتری یک قاشق چایخوری نمک حل کنید به اضافه یک کپسول اکسیژه ملایم بدون ایجاد تلاطم با دمای 28 الی 30 درجه

روزانه تعویض آب انجام بدین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16416
    سلام....من یه فایتر نر و یه ماده دارم....جفتشون تو آکواریوم 16 لیتری هستن ولی ماده توی لیوانه.....نره به نظرم خوبه اما ماده خیلی کم تحرکه.....البته شکمش خیلی متورمه پر تخمه،لوله سفید هم زیر شکمش هست...علت کم تحرکیش همینه؟؟؟
    غذا هم تترا بتا و انرژی فایتر میخورن - روزی 2 بار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide de نمایش پست ها
    سلام....من یه فایتر نر و یه ماده دارم....جفتشون تو آکواریوم 16 لیتری هستن ولی ماده توی لیوانه.....نره به نظرم خوبه اما ماده خیلی کم تحرکه.....البته شکمش خیلی متورمه پر تخمه،لوله سفید هم زیر شکمش هست...علت کم تحرکیش همینه؟؟؟
    غذا هم تترا بتا و انرژی فایتر میخورن - روزی 2 بار
    سلام

سوالتون باید در این تایپک مطرح میکردید

http://www.parsipet.ir/thread329-80.html#post212074

.....................

فایتر ماده کلا نسبت به نر کم تحرکه . با توجه به اینکه در شرایط تکثیر و در دید هم قرار دادین ماده در این زمان مشغول تخمسازیه که بی تحرک تر از مواقع دیگه میشه

در دو وعده غذایی که فرمودین چقدر براشون غذا میریزید؟

دمای آب؟

این پست در تاپیک زیر ادامه بدین

http://www.parsipet.ir/thread329-80.html#post212074

موفق باشید
    ویرایش توسط b.pakray : 17th August 2014 در ساعت 11:30 PM

صفحه 7 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)