مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. خسته نباشید. خدمتتون عرض کنم که ا دو روز پیش من ناخن ها ی کاسکو خودم کوتاه کردم. اما دیروز تاحالا خودش گیر داده با نوکش ناخن هاشو هی میکنه اما ریز ریز میکنه. اینو چیکارش کنم
    سلام . وقتی ناخنش رو گرفتید خون نیومد ؟ ریش ریش نشد ناخنش ؟ چه وقتایی بشتر این کار میکنه ؟

اگه ناخن بد کوتاه شده باشه با منقار سعی میکنن که اصلاحش کنن اما گاهی اوقات استرس ممکنه باعث اینکار باشه ..

نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام . جدیدا کاسکوی من تقلید صدا میکنه و صدای پرنده های مختلف رو در میاره و من همیشه براش سوت و سق میزدم اصلا صدای سوت های منو در میاره و حتی صبح ها بعد قفس نوردی من که براش سق میزنم بعد از من تکرار میکنه ولی هنوز نمی تونه درست صداشو در بیاره . اما باز هر وقت میرم سمتش قار میزنه . هر کاری که تونستم انجام دادم ولی باز هنوز همونه البته از قبلش بتر شده . چی کار کنم که اعتمادش به من جلب شه ؟
    روزا هر وقت که میتونید تو فاصله ای که نمیترسه ( خارج از خط قرمزی که برای خودش ایجاد کرده ) یه صندلی بذارید و بشینید . باهاش کلماتی که میخواید مثلا اسمش رو تمرین کنید یا به کار خودتون مشغول باشید. هر روز به تدریج ( طوری که متوجه نشه ) کمی به قفس نزدیک تر بشید . تا جایی که کاملا به قفس نزدیک بشید و طوطی شما هم به تدریج به حضورتون عادت کنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    بالاخره تونستم کاری کنم کاسکو م از دستم غذا بگیره:
    گردو خیلی دوست داره اشکالی نداره بهش گردو بدم؟!!
    غذای طوطی شما کلا چی هست در روز ؟

سعی کنید غذاهای چرب رو کم بدید بهش . مثلا اگه یه روز یه نصف گردو بهش میدید دیگه پسته و فندق و ... اینا ندین ( مخصوصا اگه فعلا غذای اصلیش تخمه هست )

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خواهش میکنم . طوطی شما فکر کنم دومین کاسکوی ترسو و خجالتی هست که تو پارسی پت دیدم . ما دوست داریم که شما بتونید اعتمادش رو جلب کنید ، هر وقت هم سوال داشتید ، بپرسید . خوشحال میشیم کمک کنیم

در حالت عادی، که غذا نمیدید بهش، در قفس رو میتونید باز بذارید اما من خودم فکر میکنم بهتره زمانی از در باز قفس، با دست بهش غذا بدید که کلا این رفتار روی دیوار رفتنش رو ترک کنه . یعنی تا دست شما نزدیک میشه نره روی دیوار ( چون اینجور که شما توضیح دادید علت رفتنش روی دیواره قفس ترس هست ) پس وقتی ترسش کمتر بشه یا از بین بره ، وقتی دست رو داخل قفس ببرید دیگه نباید بره روی دیواره ..

اما اگه فقط از روی عادت میره روی دیواره قفس به نظر من میتونید از در باز قفس هم با دست بهش غذا بدین ... باز تصمیم با خودتونه چون باهاش در تعامل هستید . میدونید روز به روز چه تغییراتی تو رفتارش اتفاق میفته .. اما فکر نمیکنید این اعتمادی که میگید بیشتر شده به خاطر این هست که شما از جای ظرف بهش غذا دادین ؟ اگه اینطور فکر میکنید بهتره چند روز دیگه هم این روش رو ادامه بدین تا ببینید نتیجش چی میشه .
    ببینید من طرفش ک میرم اون سریع میره رو دیواره کاری ب غذا دادنم نداره یعنی تا وارد اتاقمم میشم میره رو دیواره ولی وقتی میشینم پشت همین میزی ک دیدید یا رو تختم اونم میاد پایین رو نشیمن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    بالاخره تونستم کاری کنم کاسکو م از دستم غذا بگیره:
    گردو خیلی دوست داره اشکالی نداره بهش گردو بدم؟!!
    خیلی خوبه ک موفق شدی داداش
    فقط تخمه و گردو با دست نده میوه هم با دست بده داداش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    میخواستم بپرسم تا چد وقته با دست بهش غذا بدم یعنی تا چند وقت اینکارو اینجام بدم و رفتار و حالاتش چطور باید بشه تو این چند مدت ک بتونم برم مرحله بعد ممنون میشم اگ راهنمایی کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    ببینید من طرفش ک میرم اون سریع میره رو دیواره کاری ب غذا دادنم نداره یعنی تا وارد اتاقمم میشم میره رو دیواره ولی وقتی میشینم پشت همین میزی ک دیدید یا رو تختم اونم میاد پایین رو نشیمن
    به نظر من این نشون دهنده عادت نیست . ترسه ( مخصوصا وقتی که دارید حرکت می کنید )

هرچند که الان مهم زمانی هست که شما دارید غذا میدین نه وارد شدن به اتاق یا حرکت کردن اطراف قفس . شما فعلا باید به رفتارش موقع غذا گرفتن توجه کنید . موقع غذا دادن چرا میره روی دیواره قفس ؟ از ترس یا عادت ؟ شما هستید که رفتارش رو از نزدیک میبینید . من نظرم همونی هست که تو پست قبل گفتم . اگه از ترسه که همین روالی که حس میکنید ترسش کمتره بهش غذا بدین . اگه فکر میکنید عادته میتونید روی دیواره هم غذا بدین .. که من پیشنهاد می کنم فعلا از همون جای ظرف غذا بدین تا چند روز

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    میخواستم بپرسم تا چد وقته با دست بهش غذا بدم یعنی تا چند وقت اینکارو اینجام بدم و رفتار و حالاتش چطور باید بشه تو این چند مدت ک بتونم برم مرحله بعد ممنون میشم اگ راهنمایی کنید
    تا زمانی که بدون ترس و به راحتی در هر حالت و هر جایی از داخل قفس ازتون غذا بگیره ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    غذای طوطی شما کلا چی هست در روز ؟

سعی کنید غذاهای چرب رو کم بدید بهش . مثلا اگه یه روز یه نصف گردو بهش میدید دیگه پسته و فندق و ... اینا ندین ( مخصوصا اگه فعلا غذای اصلیش تخمه هست )[/QUOTE]

ممنون بابت راهنماییتون.والا صاحب قبلیش عادتش داده بود به بادوم زمینی الان دارم کمکم مقدار بادوم زمینی رو کم می کنم(البته هنوز بهش میدم)و به جاش تخمه و سبزی و سیب و ذرت و میوه میدم .البته الانم کمکم داره میوه خور میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    خیلی خوبه ک موفق شدی داداش
    فقط تخمه و گردو با دست نده میوه هم با دست بده داداش
    چشم داداش دارم من هوای کاسکومو دارم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون بابت راهنماییتون.والا صاحب قبلیش عادتش داده بود به بادوم زمینی الان دارم کمکم مقدار بادوم زمینی رو کم می کنم(البته هنوز بهش میدم)و به جاش تخمه و سبزی و سیب و ذرت و میوه میدم .البته الانم کمکم داره میوه خور میشه.
    اگه تخمه میخوره بادوم زمینی رو کلا حذف کنید . خیلی خوبه که دارید به میوه ها و سبزیجات عادتش میدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    به نظر من این نشون دهنده عادت نیست . ترسه ( مخصوصا وقتی که دارید حرکت می کنید )

هرچند که الان مهم زمانی هست که شما دارید غذا میدین نه وارد شدن به اتاق یا حرکت کردن اطراف قفس . شما فعلا باید به رفتارش موقع غذا گرفتن توجه کنید . موقع غذا دادن چرا میره روی دیواره قفس ؟ از ترس یا عادت ؟ شما هستید که رفتارش رو از نزدیک میبینید . من نظرم همونی هست که تو پست قبل گفتم . اگه از ترسه که همین روالی که حس میکنید ترسش کمتره بهش غذا بدین . اگه فکر میکنید عادته میتونید روی دیواره هم غذا بدین .. که من پیشنهاد می کنم فعلا از همون جای ظرف غذا بدین تا چند روز

تا زمانی که بدون ترس و به راحتی در هر حالت و هر جایی از داخل قفس ازتون غذا بگیره ...
    ن معلومه از ترسه وقتی میخوام از جای ظرف هم بدم میره رو دیواره پس کلا مجبورم فقط از دیواره بهش غذا بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    رام هست و خودمم بلدم که ناخن پرنده بگیرم.
    فقط وقتی رو دستمه و میخوام بگیرم سریع عکس العمل نشون میده.
    راهش چطوریه؟؟؟
    بعد از حدود 2 روز هنوز کسی جواب منو نداده؟؟؟
    چطوری باید ناخن کاسکو را کوتاه کرد؟؟

صفحه 978 از 1238 نخستنخست ... 47887892895996096196296396496596696796896997097197297397497597697797897998098198298398498598698798898999099199299399499599699710281078 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)