نوروز در راه است و بساط کادو دادن و کادو گرفتن برقرار. همه دوست داریم هدیه ای که به عزیزان خود می دهیم ظاهر و بسته بندی زیبایی نیز داشته باشد. با اینکه در سال های اخیر فروشگاه هایی برای کادو کردن باز شده و کار همه را راحت کرده اند، اما اگر نمی خواهید خیلی هزینه کنید و در نظر دارید خودتان در خانه هدیه تان را بسته بندی کنید، باید روش های آن را نیز بدانید.

یکی از روش های تزئین بسته های کادو، استفاده از انواع گل و روبان است. به همین منظور، ما نمونه گل های کاغذی را به شما آموزش داده ایم تا هر تعداد که دوست دارید درست و روی بسته یا جعبه کادوی خود بچسبانید.

1. وسایل موردنیاز

• قیچی

• چسب حرارتی

• الگوی گل پنج پر در 8 اندازه

2. الگوهایی که از اینترنت دانلود و چاپ کرده اید را روی کاغذ رنگی رسم کنید. یا از همان ابتدا به رنگ دلخواه خود روی کاغذ ضخیم چاپ کنید و با قیچی برش دهید. دو رنگ صورتی و سبز کم رنگ برای این کار مناسب هستند.شکوفه های کوچک را سبز و بزرگ ترها را صورتی انتخاب کنید.3. با اضافه کاغذها یک توپ به اندازه یک نخود درست کنید.

4. با پشت لبه قیچی، لبه های گلبرگ های شکوفه ها را به سمت داخل فر دهید.5. توپ کاغذی را داخل کوچک ترین شکوفه قرار دهید.

6. گلبرگ های آن را در اطراف توپ مرتب کنید.7. لبه های هر 5 گلبرگ را روی توپ کاغذی محکم کنید.

8. در انتهای آن، کمی چسب حرارتی بریزید.9. مرکز شکوفه بعدی را به انتهای توپ قبلی بچسبانید.

10. گلبرگ های آن را به داخل و اطراف توپ جمع کنید. به آرامی با ناخن روی آن بکشید تا در جای خود محکم شود.11. با ناخن خود، لبه های گلبرگ را کمی له کنید تا حالت طبیعی به خود بگیرد.

12. همین مراحل را تا آخرین (هشتمین) شکوفه تکرار کنید.13. در انتهای کار، توپ کاغذی که در مرکز قرار داده بودید را با آرامی خارج کنید.

14. گل های کاغذی زیبای شما آماده هستند.