تلاش‌ها برای یافتن و کشتن ببری که تا بحال ۱۰ نفر را در شمال هند کشته شدت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، با اینکه شش هفته از اولین حمله این ببر که تصور می‌شود ماده باشد گذشته اما هنوز به نظر نمی‌رسد شکارچیان کهنه‌کاری که در جستجوی آن هستند چندان به هدف نزدیک شده باشند.

بی بی سی گزارش داد،این ببر تاکنون نزدیک به دویست کیلومتر سفر کرده از روستاها و شهرک‌های متعدد و حتی یک اتوبان گذشته و مردم منطقه وسیعی را در ترس و وحشت فرو برده است.

بر اساس گزارش‌ها مردم مناطقی که هدف قرار گرفته در ترس و وحشت زندگی می‌کنند و زندگی عادی تقریبا به حالت توقف کامل در آمده است.

این وضعیت، زندگی را برای خانواده‌های اکثرا فقیر بسیار دشوار کرده چون درآمد روزانه خود را که به آن احتیاج مبرمی برای گذران زندگی دارند، از دست داده‌اند.

بعلاوه در این مناطق فصلدرو است اما از ترس حمله ببرها کشاورزان جرات رفتن به مزارع را ندارند.

بیشتر قربانیان این ببر کشاورز بوده‌اند بدلیل اینکه مزارع نیشکر استتار خوبی برای ببرها فراهم می‌کند و آنها تا زمانی که اقدام به حمله کنند دیده‌ نمی‌شوند.

در هند حدود ۱۷۰۰ببر باقی مانده است و حملات آنها به انسا‌نها رو به افزایش است.

ببرها معمولا هفته‌ای یکبار به شکار بزرگ می‌روند و با توجه به ۱۷۰۰ ببری که در هند باقیست آنها به ۸۵ هزار شکار در سال نیاز دارند.
با اینحال شمار قربانیان ببرها، کشته و زخمی، کمتر از صد نفر در سال است و این بسیار کمتر از کسانی است که بعلت نیش مار یا هاری در هند می‌میرند.

منبع:خبر آنلاین