دیده بان حقوق حیوانات: مسئول حفاظت محیط زیست خواف از دستگیری عاملان اتلاف یک قلاده شغال دراین شهرستان خبر داد. به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، عباس طاهریان در تفسیر خبر فوق افزود:در پی گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط زیست خواف در عرصه های طبیعی شهرستان و در محلی به نام جنگل تاغی نشتیفان به چهار دستگاه موتور سیکلت مشکوک برخوردند که به سرعت از محل متواری شدند .
وی افزود: در بررسی محل حضور آنها یک قلاده شغال مشاهده شد که به سختی نفس می کشید و توان حرکت کردن نداشت .
طاهریان ادامه داد: با روشن شدن موضوع و به امید نجات حیوان یاد شده مأموران آن را به خودروی خود منتقل و سریعاً مسیر حرکت موتورسواران را شناسایی و خود را به ورودی احتمالی آنها به شهر نشتیفان رساندند و پس از دقایقی موفق به دستگیری یکی از متخلفان شدند .
طاهریان افزود : با انتقال متهم به ادارۀ حفاظت محیط زیست و بازجویی، نامبرده صراحتاً به جرم خود اعتراف و ضمن اشاره به تعقیب و آزار حیوان برای تفریح و سرگرمی، سایر همدستان خود را نیز معرفی نمود .
مسئول حفاظت محیط زیست خواف با تأسف از موضوع گفت : عده ای بدون توجه به اهمیت حفظ اکوسیستم و اکولوژی و تنوع زیستی منطقه و صرفاً با هدف تفریح و گاها مطامع شخصی به جان حیات وحش افتاده و برای نابودی آن تلاش می کنند.
متأسفانه حیوان یاد شده نیز به دلیل تعقیب طولانی قبل از هرگونه تلاش از سوی دامپزشکان تلف گردید.
طاهریان خاطرنشان ساخت: دراین خصوص پروندۀ تخلفی تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع گردید.