کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    جواب این پست رو ندادی
    سلام ببخشید پستتون رو ندیدم . شرمنده.
    منظور بنده اینه با در باز از روبرو باید بهش غذا بدید . ببینید از لای میله ها بهش غذا بدید بعد در رو به اندازه یک میله باز کنید و بهش تخمه بدی . چندبار اینوری بدید . راحت که گرفت بعد دوباره در رو بیشتر باز کنید و بعش غذا بدید . درش باز هست گه گاهی هم لز کنار و جاهای مختلف که میگیره بهش بده ولی تمرکز کن روی روبروش .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام
    بهتر بود سنگ های خورد شده در ظرف غذا میذاشتین . با این اتفاق روز به عقب برنمیگرده فقط یکم شاید باهات قهر یا ناراحت باشه اونم چون روزای اول هست به مرور از بین میره . شما حساب کن سه چهار روز به عقب برگشتی . بدلیل جابجایی یکباره سنگ دریا و اینکه پرنده همچین حرکتی رو ندیده به شدت میترسه و از اون به بعد یه ترسی توی دلش میمونه با کوچکترین حرکت معمولی که قبلا واکنش نشون نمیداد به شدت میترسه پس جای نگرانی نیست و با مهربونی خیلی زود جبران میشه . اینکار ضرری نداشته چون پرنده دفعه برای جابجای درسته میترسه ولی کمتر از قبل و به مرور عادت میکنه . هر حرکت و اقدام جدید بالاخره باید از یجا استارت بخوره دیگه . شما با دست بهش تخمه بده و سعی کن با مهربونی آرومش کنی .
    موفق باشید
    سلام اره دقیقا همینجور شد که عرض کردید همه چیز از اول نشد رفتار امروزش مثل روز های قبل بود فقط یک سوال برام پیش اومده اون روزی که ترسید کلشو حالت عجیبی میچرخوند و یک جوری نگاه میکرد مثلا هی کلشو میچرخوند بالا رو نگاه میکرد یا به راست و چپ یک حالتی وقتی که ما کسیو میبینیم یا کار اشتباهی انجام دادیم خودمون میزنیم به اون راه اینم تقریبا همچین حالتی داشت توصیفش سخته امروز و اون شب این حرکتو خیلی انجام میداد بخصوص وقتی که نگاش میکردم طبیعیه این کارش؟امیدوارم منظورمو رسونده باشم:D
    ویرایش توسط منصور : 22nd July 2014 در ساعت 02:48 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام اره دقیقا همینجور شد که عرض کردید همه چیز از اول نشد رفتار امروزش مثل روز های قبل بود فقط یک سوال برام پیش اومده اون روزی که ترسید کلشو حالت عجیبی میچرخوند و یک جوری نگاه میکرد مثلا هی کلشو میچرخوند بالا رو نگاه میکرد یا به راست و چپ یک حالتی وقتی که ما کسیو میبینیم یا کار اشتباهی انجام دادیم خودمون میزنیم به اون راه اینم تقریبا همچین حالتی داشت توصیفش سخته امروز و اون شب این حرکتو خیلی انجام میداد بخصوص وقتی که نگاش میکردم طبیعیه این کارش؟امیدوارم منظورمو رسونده باشم:D
    سلام . بد نیست بدونید کاسکو ها نه تنها به طور مستقیم (روبرو ) نگاه میکنند بله از سمت راست و چپ به یک چشم هم نگاه میکنن . مثلا گاهی حرکتی که میشه صورتش دقیقا 90 درجه با سمت اون حرکت تفاوت داره یعنی انگار با یک چشم داره میبینه و اونطوری هست که داره دقت میکنه گ بله طبیعی هست و به مرور ترسش میریزه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام ببخشید پستتون رو ندیدم . شرمنده.
    منظور بنده اینه با در باز از روبرو باید بهش غذا بدید . ببینید از لای میله ها بهش غذا بدید بعد در رو به اندازه یک میله باز کنید و بهش تخمه بدی . چندبار اینوری بدید . راحت که گرفت بعد دوباره در رو بیشتر باز کنید و بعش غذا بدید . درش باز هست گه گاهی هم لز کنار و جاهای مختلف که میگیره بهش بده ولی تمرکز کن روی روبروش .
    موفق باشید
    اهان آخه قبلا با در باز بهش غذا دادم چند بار ی چند بار خیلی میترسه یه چند بار کمتر ترسید کلا رو هیچ چیزیش نمیشه حساب کرد منم بیخیال شدم و گفتم فعلا از پشت میله ها بدم بهش غذا رو تا کی شو نمیدونم ولی گفتم ان کارو کنم یعنی میگید الان این مرحله بسه دیگه و باید از رو ب رو بدم غذاشو ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اهان آخه قبلا با در باز بهش غذا دادم چند بار ی چند بار خیلی میترسه یه چند بار کمتر ترسید کلا رو هیچ چیزیش نمیشه حساب کرد منم بیخیال شدم و گفتم فعلا از پشت میله ها بدم بهش غذا رو تا کی شو نمیدونم ولی گفتم ان کارو کنم یعنی میگید الان این مرحله بسه دیگه و باید از رو ب رو بدم غذاشو ؟
    بس نیست . ببینید دوست عزیز مراحل رام شدن پیوسته هست و قطع یکباره یک مرحله و رفتن به مرحله بعدی پرنده رو اذیت میکنه و نتیجه مطلوب رو نمیده . شما باید مکمل کار ها قبلی که انجام میداد اینکارو هم باهاش تمرین کنید و به یکباره ول نکنید همه چیو و دروباز کنید و غذا بهش بدید . کم کم پیش برید و از این مرحله به مرحله بعد برید . الان همون راه قبلی و در کنارش همین راهی که گفتم رو انجام بدید منتها در راه جدید خیلی مراقب باشید که پرنده نترسه و هیچکاری نکنید که براش استرس زا باشه .
    اینو همیشه یادتوت باشه سعی کنید پرنده رو مشتاق خودتون نگه داری نه اینکه شما دنبال اون بدوید باید خودش به سمتتون بیاد تا خیلی عالی رام بشه . همیشه برای پرنده هیجان داشته باشید و زیاده روی نکنید که 24 ساعته حتما بهش غذا بدید موقع هایی که حوصله نداره یا خوابه باهاش کاری نداشته باشید . همونطور که دوستدارید باهاتو رفتار بشه باهاش برخورد کنید.
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    بس نیست . ببینید دوست عزیز مراحل رام شدن پیوسته هست و قطع یکباره یک مرحله و رفتن به مرحله بعدی پرنده رو اذیت میکنه و نتیجه مطلوب رو نمیده . شما باید مکمل کار ها قبلی که انجام میداد اینکارو هم باهاش تمرین کنید و به یکباره ول نکنید همه چیو و دروباز کنید و غذا بهش بدید . کم کم پیش برید و از این مرحله به مرحله بعد برید . الان همون راه قبلی و در کنارش همین راهی که گفتم رو انجام بدید منتها در راه جدید خیلی مراقب باشید که پرنده نترسه و هیچکاری نکنید که براش استرس زا باشه .
    اینو همیشه یادتوت باشه سعی کنید پرنده رو مشتاق خودتون نگه داری نه اینکه شما دنبال اون بدوید باید خودش به سمتتون بیاد تا خیلی عالی رام بشه . همیشه برای پرنده هیجان داشته باشید و زیاده روی نکنید که 24 ساعته حتما بهش غذا بدید موقع هایی که حوصله نداره یا خوابه باهاش کاری نداشته باشید . همونطور که دوستدارید باهاتو رفتار بشه باهاش برخورد کنید.
    موفق باشید
    ممنون
    من همیشه وقتی میرم سمتش ک صدام کنه گشنش ک میشه نگام میکنه و صدام میکنه با سوت زدن و .....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ممنون
    من همیشه وقتی میرم سمتش ک صدام کنه گشنش ک میشه نگام میکنه و صدام میکنه با سوت زدن و .....
    این خیلی خوبه
    گاهی وقتا خودتون هم اشانتیونی (شوخی بود ) برید سمتش اما وقتی که سره حاله بهتره باهاش حرف بزنید کمی با انگشتتون طوری که نترسه باهاش بازی کنید یا حتی از دور با حرفاتو بهش مهربونی کنید متوجه میشن همه چیو .
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    رام در حد اینکه دوستم نواززشش میکنه..میاد روی دستش..روزی 3 ساعت بیرون قفسه.ارتباطش با بقیه خوبه.مثلا تخمه رو از دست میگیره و اینا ولی اینکه بزاره نازش کنی نه.گاز میگیره
    تغذیشم تخمه افتابگردونه فقط.بعضی موقع ها بهش فلفل دلمه ای و هندوانه اینا هم میده.میگفت چندبار به زور پرنده رو گرفته که بکنتش توی قفس.یه بچه کوچیک داره هم داره که بعضی موقع ها ادیتش میکنه.یه بار که پایین قفس بوده انگار بچش میزنه توی سر این پرنده
    منم فکر میکنم علتش همین چیزاست.امکانش هست که پرنده پرکن بشه؟
    سلام . شرمنده اگه این پست ممکنه ناراحتتون کنه اما من اصلا نمیتونم این شرایط رو بشنوم و سکوت کنم . یه بچه تا این حد نزدیک طوطی بره که بخواد بزنه تو سرش ؟

دوست عزیز شما اگه به دوستتون بگید که این کاسکو رو واگذار کنه لطف بزرگی در حق این طوطی دوست داشتنی میکنید . کسی که نمیدونه چطور باید با طوطی رفتار کنه از همه مهم تر نمیتونه شرایط استرس آور و خطرات احتمالی رو کنترل کنه واقعا نمیتونه صاحب خوبی برای طوطی باشه . کسی که بچه داره باید بدونه که چطور باید هم طوطی و هم بچه رو کنترل که که تعاملات خطرناک نداشته باشن و هر دو با آرامش در کنار هم زندگی کنن ، باید بدونه که یه بچه فقط در صورتی میتونه نزدیک طوطی بشه که خونوادش کنارش باشن و فاصله مناسب بین این دو رو حفظ کنن و نذارن هیچکدومشون به حریم همدیگه وارد بشن . بچه که خیلی کوچیک باشه نمیفهمه که چطور باید با طوطی رفتار کنه ، تا وقتی که به این درک نرسیده باید خونواده مراقب باشن که اصلا نزدیک طوطی نره ، خونواده با رفتارشون باید کم کم به بچه یاد بدن که اون طوطی عضو خونوادست و باید بهش احترام بذاره . من دلم برای اون بچه نمیسوزه ولی همین اتفاق اگه باعث میشد طوطی به خاطر دفاع از خودش انگشت بچه رو له کنه میتونستن تحمل کنن ؟ طوطی سلاح دفاعیش گاز گرفته مخصوصا وقتی که تو قفس محبوس شده ، این دوست شما تنها لطفی که در حق طوطی کرده اینه که قفس 1033 براش خریده اما نگاه کنید قفس کجاست ! روی زمین و یه روزنامه هم زیرش ، نگاه کنید نشیمنش رو ! یه نشیمن پلاستیکی نازک ، یه چوب نشمین هم یه گوشه گذاشته .. درسته که چوب نیشمن متنوع برای طوطی میذارن اما نه از جنس پلاستیکی و نه اینقدر نازک . انگشت پای طوطی باید 2/3 نشیمن رو بپوشونه . چوب نشمینش اصلا مناسب نیست . ارتفاع قفس اصلا مناسب نیست ، استرس های متعدد بهش وارد شده ، تغذیش نا مناسب هست غذای اصلی فقط تخمه هست که این باعث سوء تغذیه میشه . اسباب بازی هم که نداره و ...همه اینا هم میتونه باعث بیماری بشه هم باعث پر کنی و پرجوی ... در مورد سوالتون که گفتید "امکانش هست که پرنده پرکن بشه؟ " باید بگم که همین الانم پرجوی داره ، پرجوی هم کم از پرکنی نداره هر دو مشکلات رفتاری هستن که اگه حل نشه به عادت تبدیل میشه و در نهایت ممکنه به پوستش هم آسیب وارد کنه .

اگه واقعا دوستش دارن مواردی که گفتم رو باید برطرف کنن منم تا جایی که بتونم شرایطی که به بهتر شدنش کمک میکنه رو میگم بهتون ...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون
    مگه شما غذاشو کلا برمیدارید ؟ که هر وقت گشنش میشه صداتون میکنه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    مگه شما غذاشو کلا برمیدارید ؟ که هر وقت گشنش میشه صداتون میکنه ؟
    ببینید من همیشه تو خونه هستم همیشه هم کنار ریکی هستم پس سعی میکنم همیشه غذای تازه بذارم واسش کم میذارم ولی خب مدام بهش غذا میدم آره بر میدارم

صفحه 941 از 1238 نخستنخست ... 4418418919229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609911041 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)