همانطور که می دانید پوست شما برای سالم ماندن نیاز به مواد غذایی دارد.اما آیا شما مواد غذایی لازم را از آنچه که می خورید به دست می آورید؟در این بخش مفیدترین مواد غذایی را برای داشتن پوستی زیبا و اندامی متناسب برای شما معرفی کرده ایم:

1- کلم بروکلی از بین برنده ی چین و چروک
یک فنجان کلم بروکلی 100 درصد از ویتامین C بدن که یک عنصرحیاتی برای تولید کلاژن ، که برای تقویت پوست می باشد را تامین می کند. تامی لاکاتوش شامس می گوید : کلم بروکلی همچنین غنی از بتا کاروتن است، که در بدن تبدیل به ویتامین A می شود و این ویتامین به گردش سلولی کمک می کند و سلول های قدیمی پوست را با سلول های تازه جایگزین می کند.

2- سیب زمینی حاوی کربوهیدرات سالم
سیب زمینی حاوی یک ترکیب ضد چربی به نام نشاسته است که به تعادل وزن کمک خواهد کرد . در یک عدد از سیب زمینی که حدود 100 کالری داشته باشد پتاسیم بیشتری نسبت به یک موز با همین مقدار کالری وجود دارد. سیب زمینی هم چنین کمک می کند تا با بیماری های قلبی مبارزه شود و در پائین نگهداشتن فشار خون هم تاثیر زیادی می گذارد.

3- شیر
شیر غنی از کلسیم ویتامین هایB12 B2 و D است و کلسیم به همراه ویتامینD که افزایش دهنده جذب کلسیم میباشد به حفظ استخوان های محکم و دندان هایی سالم کمک می کند.
ویتامین هایB12 B2برای رشد گلبول های قرمز خون که حاملین اکسیژن مورد نیاز سلول ها هستند ضروری است این مواد کمک می کنند تا پوست و مو سالم تر و زنده تر به نظر برسند.


4- سبزیجات سبز
سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم پیچ غنی از ویتامین های C E Aو آهن و فیبر هستند . ما قبلا در مورد فواید ویتامین C صحبت کرده ایم دریافت ویتامیتن های E وA نیز به همان میزان برای زیبایی چهره مهم است.

5- تخمه كدو:

تخمه كدو، سرشار از روي است و روي از سلول هاي پوست محافظت مي كند، كلاژن را حفظ مي نمايد و موجب تسريع در روند بازسازي پوست مي شود.


6- هويج:

اگر مي خواهيد پوستي سالم و شفاف داشته باشيد، هويج بخوريد و نگران چيزي نباشيد. بتاكاروتن موجود در هويج، نوعي آنتي اكسيدان است كه در بدن تبديل به ويتامين A مي شود. جالب است بدانيد بتاكاروتن هويج پخته از هويج خام هم بيشتر است.


7- پروتئین
پروتئین های سویا غنی از آمینو اسید ها ویتامیتE و بسیاری از آنتی اکسیدان ها هستند. این موارد موجب می شوند که پوست مرطوب و بدون چروک باقی بماند.