خبرآنلاین: به مناسبت پایان سال میلادی، سایت نیوساینتیست گزیده‌ای از عکس‌های علمی-خبری خود را منتشر کرده است که تماشای زیبایی آنها خالی از لطف نیست.دانه شیطانی قلبی‌شکلشاید در نگاه اول همانند موجودی ترسناک به نظر رسد که از دنیایی شیطانی به قصد شکار شما آمده است، اما در حقیقت عکس بالا چیزی جز گرده بی‌آزار گلی بنفش‌رنگ نیست.

برخورد نزدیک با یک دایناسور زندهپرنده‌ای که عکس آن را می‌بینید یک Cassowary است، نوعی شترمرغ استرالیایی که شهرت خطرناک‌ترین پرنده روی زمین را یدک می‌کشد.

آتش در خرمنبسیاری از مردم تصور می‌کنند برای سوزاندن خانه‌ها، شعله‌های ناشی از آتش‌سوزی‌های گسترده باید خود را به آنها رسانده و با محاصره کامل منزل آنها را بسوزاند. اما نتایج آزمایشی که تصویر آن را در بالا مشاهده می‌کنید مشخص کرد که ابتدا اخگرها (زغال نیمسوز) در اطراف خانه آتش می‌گیرند و سپس به دیوارها سرایت می‌کند. در برخی موارد هم این اخگرهای شعله‌ور از پنجره به داخل وارد می‌شوند و با آتش زدن به مبلمان و پرده‌ها، آتش را به درون خانه منتقل می‌کنند.

فناوری بر فراز اورست60 سال پیش ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی به عنوان نخستین کوهنوردان دنیا موفق به فتح قله اورست شدند. آنها موفقیت خود را مدیون فناوری‌های مدرنی بودند که این کار را امکان‌پذیر ساختند.

نیروگاه آفتابگردانپروژه نیروگاه خورشیدی Ivanpash که در بیابان موهاوی آمریکا در حال ساخت است، پس از تکمیل قادر خواهد بود تا الکتریسیته کافی برای روشن ساختن 140 هزار خانه را تولید کند.

امروز حال مریض چطوره؟پرنده‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، یکی از بیماران بیمارستان قوش ابوظبی است، که بیش از 250 اتاق برای رسیدگی به این پرندگان دارد. سالیانه بیش از 7 هزار بیمار پردار در این بیمارستان مداوا می‌شوند.

درخشش ابدی یک ذهن بی‌آلایششاید عجیب به نظر رسد، اما توده‌ای که در عکس بالا مشاهده می‌کنید در حقیقت مغز انسانی بالغ است که در مجموعه‌ای خصوصی در تگزاس کشف شده است. این مغز به طرز عجیبی بدون چین و چروک‌هایی است که مشخصه پیچیده‌ترین اندام بدن ما به شمار می‌روند.

دریاچه نفرین شدهدریاچه نطرون در تانزانیا ویژگی عجیب و مرگباری دارد: آب فوق قلیایی آن باعث می‌شود اغلب حیوانات بدشانسی که به آن نزدیک می‌شوند جان خود را از دست بدهند. با مرور زمان و به دلیل نشستن کربنات سدیم روی لاشه این جانوران، بدن آنها به مجسمه‌هایی سنگی تبدیل می‌شود.

دعوای ایگواناهاشاید بال یا نفس آتشین نداشته باشند، اما این ایگواناهای ساکن کاستاریکا بی‌تردید نزدیک‌ترین جانوران به تصوری هستند که ما از اژدها در ذهن خود داریم.