صفحه 8 از 29 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 289
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز شما باید یه مقداری از اب اک را داخل یه ظرف پلاستیکی بریزید بعد پل وسط را بچسبانید اگه شیشه ١۶یا٢٠گیرتون میاد نمیخواد عرضش را زیاد بگیرید20سانت کافیه.
    بعداز خشک شدن اون دوتا پل را جدا کنید دقت کنید که به شیشه خط نیافتد وتیغ را به زور بین شیشه ها نکنید.
    تسمه را اینجوری که شما تو شکل نشان دادید درست نیست ودورتا دور اک باید باشه وقسمت اورفلو هم جز ان هست و فکر نمیکنم اورفلو مزاحم باشد چون اورفلو معمولا تا لبه اک نمیاد,بازهم میخواید عکس بزارید تا بیبینیم چجوریه,
    البته این شیشه هایی که زیر پل هست تسمه به حساب نمیاد,تسمه باید عمود به شیشه اکواریوم باشد نه موازی .مثل شکلی که خودتون کشیدید,
    با توجه به اینکه این دوتا شیشه را نمیشه به این راحتی جدا کردشما میتونید تسمه ها را لبه اک قرار بدید وپل را زیر تسمه.
    در مورد استفاده نکردن لوله میتونید این کار را بکنید ولی این کار یه اشکال داره که اگه لوله بنا به دلایلی بگیره یا خروجیش کمتر بشه احتمال اینکه اب سرریز بشه و واتر پمپ بسوزه هست ولی خوب خیلی احتمالش کمه
    خیلی ممنون از لطفتون
    اگه 2 تا 10 میل رو روی هم بچسبونم به جای شیشه 20 میل ایرادی نداره که عرضش هم 20 سانت کافی باشه؟
    شیشه ها اورلب باشه درسته؟ شیشه های عرضی میاد زیره شیشه های طولی

لوله اندازش خوبه یا بیشتر باشه؟

پ.ن: شرمنده شیشه کثیفه هنوز وقت نشد تمیز کنم
    ویرایش توسط Evanescence : 13th August 2015 در ساعت 12:38 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    خیلی ممنون از لطفتون
    اگه 2 تا 10 میل رو روی هم بچسبونم به جای شیشه 20 میل ایرادی نداره که عرضش هم 20 سانت کافی باشه؟

سلام دوست عزیز ، با تاخیر تبریک میگم امیدوارم همیشه آبش برات بچرخه
    برای پل همون شیشه ده میل کفایت میکنه و نیازی به چسبوندن دوتا روی هم ندارید و شیشه ها باید اورلب باشن و فرقی نداره کدوم زیر بره و کدوم بالا
    عرضش رو هم ده سانت بگیری کفایت میکنه و لازم نیست که 20 سانت بگیری ، 20 سانت از هر طرف میشه 40 سانت که دوباره بالای تانک رو شیشه میگیره و میری سر خونه اول

Send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    خیلی ممنون از لطفتون

دوست عزیز اگه دوتا شیشه ١٠میل را به هم بچسبونید دیگه نور زیر شیشه نمیره ,اگه ده به بالا در دسترس ندارید ده میل بزارید با همون عرض 20سانت,فقط هم به شیشه ای که الان زیر پلها هست خوب بچسبونید وهم به اک وتسمه ها ,چون فشار زیادی بهش وارد میشه,
    در مورد اینکه تسمه ها ی عرضی بالا باشه یا پایین ,فرقی نمیکنه اگه پل زیر تسمه میزنید تسمه عرضی را هم زیر پل بزنید, حتی میتونید تسمه ها را در یک سطح بزنید.

لوله هم بنظر اندازه اش خوبه البته میشد یکی دو سانت بالاتر هم گرفت.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    بعد از 6 ساعت تلاش و صبوریه زیاد تونستم دو تا پل ها رو جدا کنم. واقعا کاره ساختی بود.
    ==
    شکل نهایی به این صورت درومد.

فقط تو این کار به دوتا مشکل برخورد کردم و واسه همین چسب کاری نهایی دور تسمه ها رو انجام ندادم کامل

1-
    اینکه به خاطر اورفلو دو تا از تسمه ها کمی بالاتر از سطح خود تانک اومدن. شیشه دو تا شیشه 6 میل که 12 میل مشن رو تسمه کردم که چیزی حدود 4 5 سانت از این تسمه ها زده بالاتر :

2- متاسفانه شیشه بر توانا و ماهری که سراغش رفته بودم اون سایز دقیقی که داده بودم رو نزده بود و چند میل بیشتر بود. به خاطر همین تسمه سمت اورفلو رو مجبور شدن کی اینورتر بزنم:

دوستای محترم اگه مشکلی ایجاد می کنن این دو مورد سریع تر بگین که تا کامل خشک نشدن زودتر جدا کنمشون.
    اگرم مشکلی نیست بگین که تمیز کاریش رو انجام بدم .
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    یه بار دیگه جواب دادم ثبت نشده ظاهرا"
    چرا وقتی دیدی که شیشه بزرگه نبردی تا کو،تاهتر کنش ، بهتدین حالت اینکه شیشه پل به شیشه آکواریم مماس باشه و با چسب به هم چسبونده بشه ولیکن چون در عرض این اتفاق افتاده و اورفلو هم مانند یه پل عمل میکنه و نباید مشکل خاصی پیش بیاد
    مورد دوم ، وقتی شما دور تا دور آکواریم رو به صورت طولی و عرضی پل زدی دیگه نیازی به اون پل وسط ندارید و باید درش بیاری تا مانع عبور نور نشه

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    یه بار دیگه جواب دادم ثبت نشده ظاهرا"
    چرا وقتی دیدی که شیشه بزرگه نبردی تا کو،تاهتر کنش ، بهتدین حالت اینکه شیشه پل به شیشه آکواریم مماس باشه و با چسب به هم چسبونده بشه ولیکن چون در عرض این اتفاق افتاده و اورفلو هم مانند یه پل عمل میکنه و نباید مشکل خاصی پیش بیاد
    مورد دوم ، وقتی شما دور تا دور آکواریم رو به صورت طولی و عرضی پل زدی دیگه نیازی به اون پل وسط ندارید و باید درش بیاری تا مانع عبور نور نشه

Send by tapatalk
    آقای نوروزی من این کار رو طبق حرف آقای mahidost انجام دادم:

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    با توجه به اینکه این دوتا شیشه را نمیشه به این راحتی جدا کردشما میتونید تسمه ها را لبه اک قرار بدید وپل را زیر تسمه.
    خودشون گفتن که پل باشه تسمه هم باشه با توجه به اینکه تانک من 130 طولش هست.
    حالا الان واقعا موندم که این کار درسته یا باز هم باید درش بیارم.
    ==
    نکته دوم هم همون سوالم هست که تسمه ها یک مقدار بالاتر از سطح خود تانک اومدند به خاطر اورفلو. این نکته مشکلی داره یا خیالم راحت باشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    آقای نوروزی من این کار رو طبق حرف آقای mahidost انجام دادم:

خودشون گفتن که پل باشه تسمه هم باشه با توجه به اینکه تانک من 130 طولش هست.
    حالا الان واقعا موندم که این کار درسته یا باز هم باید درش بیارم.
    ==
    نکته دوم هم همون سوالم هست که تسمه ها یک مقدار بالاتر از سطح خود تانک اومدند به خاطر اورفلو. این نکته مشکلی داره یا خیالم راحت باشه؟
    سلام
    متاسفانه باید بگم ایراد داره ، من متوجه این سوالت نشدم و همونطوری که قبلا گفتم شیشه که برای پل استفاده میشه باید به شیشه تانک مماس باشه و اینطوری که بالا زده فایده نداره
    بهترین حالت اینکه اندازه داخل رو بگیرید و نیم سانت پل رو کوچکتر بگیری تا هر طرف دوسه میل جای خالی داشته باشه تا چسب مابین دوتا شیشه بره و حدود پنج سانت از لبه شیشه پایین تر چسب بخوره ، اون پل وسط برای احتیاط خوبه باشه ولی باید مرتب تمییزش کنی تا مانع عبور نور نشه
    تانک من 110 در 60 عرض و ارتفاع 70 هستش و دور تا دور پل 5 سانتی با شیشه هشت میل داره و وسطش هم پل نداره !

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    سلام
    متاسفانه باید بگم ایراد داره ، من متوجه این سوالت نشدم و همونطوری که قبلا گفتم شیشه که برای پل استفاده میشه باید به شیشه تانک مماس باشه و اینطوری که بالا زده فایده نداره
    بهترین حالت اینکه اندازه داخل رو بگیرید و نیم سانت پل رو کوچکتر بگیری تا هر طرف دوسه میل جای خالی داشته باشه تا چسب مابین دوتا شیشه بره و حدود پنج سانت از لبه شیشه پایین تر چسب بخوره ، اون پل وسط برای احتیاط خوبه باشه ولی باید مرتب تمییزش کنی تا مانع عبور نور نشه
    تانک من 110 در 60 عرض و ارتفاع 70 هستش و دور تا دور پل 5 سانتی با شیشه هشت میل داره و وسطش هم پل نداره !

Send by tapatalk
    ببخشید ولی پل بالا نزده ها. پل به اون شیشه هایی وصل هست که پل های قبلی روش بود. پل زیره تسمه ها هست. ولی اره تسمه ها یه مقدار به خاطر اورفلو بالاتر اومده.
    پس کلا دوباره باید بازشون کنم؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ببخشید ولی پل بالا نزده ها. پل به اون شیشه هایی وصل هست که پل های قبلی روش بود. پل زیره تسمه ها هست. ولی اره تسمه ها یه مقدار به خاطر اورفلو بالاتر اومده.
    پس کلا دوباره باید بازشون کنم؟
    اگه اون پل وسطی رو نمیخوای درش بیاری همینطوری خوبه زیاد سخت نگیر
    منظور من از مماس شیشه پل همون تسمه ها بود و این در صورتیه که پل وسط رو برداری و هیچ پلی نداشته باشه
    همون پل وسط رو خوب محکم کن و تسمه ها رو هم همینطور ، کفایت میکنه

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 16th August 2015 در ساعت 10:47 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    اگه اون پل وسطی رو نمیخوای درش بیاری همینطوری خوبه زیاد سخت نگیر
    منظور من از مماس شیشه پل همون تسمه ها بود و این در صورتیه که پل وسط رو برداری و هیچ پلی نداشته باشه
    همون پل وسط رو خوب محکم کن و تسمه ها رو هم همینطور ، کفایت میکنه

Send by tapatalk
    پس یعنی مشکلی نداره که یکم زده بالاتر؟
    ببخشید سرتو درد آوردم.
    نظرت چیه که حداقل تسمه های طولی رو با تسمه های عرضه جاشون رو عوض کنم؟ اینجوری تسمه تولی کامل مماس میشه ولی تسمه عرضی یکم میاد بالاتر

همینطور هم که مشاهده می کنی طبق حرف آقای mahidost من پل رو روی این شیشه های قبلی که درآوردنشون سخت بود محکم کردم:

پس حله؟ چسبارو خالی کنم واسه محکم کردن؟؟
    ویرایش توسط Evanescence : 16th August 2015 در ساعت 11:07 PM

صفحه 8 از 29 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)