کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    سلام دوستان چنتا سوال داشتم

1 . فردا 2 هفته کامل میشه ک راجو ( کاسکو ) به خونه اومده میتونم از فردا بهش با دست غذا بدم باوجود اینکه هنوزم یکخورده بعضی وقته غار میزنه و اگ زیاد بهش نزدیک شم ی نمه میلرزه یا صب کنم؟
    2 . ذرت سفید برای کاسکو ضرر نداره؟اگه ضرر داره چه نوع ذرتی برای کاسکو تهیه کنم ذرتی که باهاش پفیلا درست میکنن یا ذرت عادی؟بهش خشک بدم یا ابپز؟
    3 . همیشه بهش ارزن بدم اشکالی نداره؟اخه شبا قبل خوابش بهش کتان ذرت سفید دانه گلرنگ ارزن میدم با حدود 20 تا تخمه بعد اینکه تخمه بخوره ارزن میخوره ذرت و دانه گلرنگ ندیدم به اون صورت بخوره چون همیشه هستن و کم نمیشه ولی ارزن صبحا وقتی نگا میکنم زیر قفس پره از ارزن پوست کنده براش خوبه ارزن؟
    با تشکر
    سلام

1-بله طبق آموزش های اصولی کم کم به برای غذا دادن نزدیک میشین ترسش میریزه و میاد نزدیک . اینطوری نیست که اول صبر کنید ترسش کامل بریزه بعد راحت با دست بهش غذا بدیم . خیر ، غذا دادن در راستای آشنایی هست . یکم بهش نزدیک بشین غذا یا میوه ای رو توی ظرفش بذارید و کم کم دور شید . میاد و برمیداره میخوره . بعد از چندبار انجام اینکار سعی کنید دستتون رو نگه دارید تا خودش بیاره بگیره . اصلا هیچ کاری مثل حرکت سریع انجام ندین که پرنده بترسه و اعتماد نکنه .
    2- من تا حالا انواع ذرت رو ندیدم ولی خودم خب ذرت های زرد معمولی میدم به کاسکو . خشک اگه منظورتون مثل همین هایی هست که توی مکمل ها هست میشه داد اما هیچکدوم خاصیت خام یا درت تازه رو نداره . آبپز میشه کرد ولی بهتره بخار پز بشه شنیدم آبپز خوب نمیشه (شنیدما امتحان نکردم .)
    3- در کنار تخمه خیر اشکالی نداره بهش بدین .

اینم یادم رفت بگم گندم خیس خورده هم اشکالی نداره هر روز بهش بدم؟
    کاسکو من 2 ظرف داره یکی ظرف اب یکی ظرف غذاش براش ی ظرف دیگه تهیه کنم ظرف سبزی جات اینا ولی برای اضافه کردن اون باید در قفس باز بسته کنم با وجود شرایط که دارم اینکارو بکنم یا صبر کنم بعدا اضافه کنم؟
    گندم رو بذارید خیس بخوره و وقتی مثل بقیه حبوبات جوانه زد میتونید بدین به پرنده یه روز در میونش کنی بهتره ولی هر روز هم هیچ مشکلی نداره .
    خیر فعلا صبر کنید تا خوب ترسش بریزه بعد اینکارا رو انجام بدین . باز شدن در پرنده ممکنه استرس زیادی بهش بده .

نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    نمیدونم تو نت اشتباه نوشتن و مینویسن یا این پرنده فروشیهای شهر ما خیلی ...... هستن .
    با دوستم رفتیم واسه فروش کاسکوش اونم با من خرید تا ب پرنده فروشی ها میگیم 2 ساله هستن سریع میگن بدرد نمیخورن ن رام میشن ن حرف میزنن مگه دیوونه ایم بخریم اینو ؟ جریانش چیه خیلیا میگن کاسکو ها تا 3 سالگی جوجه هستن خیلیا میگن ن از 1 سال رد شد دیگه نیست
    سلام دوست عزیز . ببخش اینو میگم اما واقعا حرف نا مربوط و ... زدن . من کاسکو خودم رو 2.5 ساله (چشم سفید ) خریدم الان بیا ببین هم حرف میزنه هم رامه فقط رو دست نمیاد همین که خودم باهاش کار نکردم . حرف این فروشنده هارو ول کنید چون فقط حرف مفت میزنن بعضی هاشون . (بی احترامی نشه به همشون ) . پرنده رو به کسی بفروشید که دوتا چیز حالیشه نه فقط کاسبه و ناوارده .
    نکته جالب : چند روز پیش یکی به من گفت از پرنده فروشی شنیده کاسکو وقتی بیاد روی دست بشینه جمله میگه و بیشتر حرف میزنه .... حالا شما خودت قضاوت کن ...
    همونطور که قبلا بحث شده بود دربارش کاسکو سنی حدودا بین 5 تا 7 سالگی بیشتر بالغ میشن و کوچکتر از این سن رو هم جوجه میگن همشون . بعدشم کاسکو ها در هر سنی یاد میگیرن و رام میشن فقط تلاش بیشتر و صبر زیاد
    میخواد .
    موفق باشید
    ویرایش توسط vestlaif : 26th June 2014 در ساعت 09:16 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    امشب ظرف کاسکو رو بردار و فردا ساعت 12 با دست بهش غذا بدم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    امشب ظرف کاسکو رو بردار و فردا ساعت 12 با دست بهش غذا بدم؟
    من با این روش مخالفم ولی خب خیلی ها از این روش میرن . پیشنهادم اینه اول توی حالت عادی بهش بدین بدون اینکه ظرفشو بردارید . همینطوری که گفتم چندبار بندازید توی ظرف غذاش که بیاد بخوره و بفهمه چیزی که شما میخوای بهش بدی خوردنی و ترسی نداره بعد کم کم با دستت بهش بده . در حالت آخر اگر از دستت نگرفت بازم میتونید ظرفشو از شب برداری صبح بهش با دست غذا بدین .

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829

1 . فردا 2 هفته کامل میشه ک راجو ( کاسکو ) به خونه اومده میتونم از فردا بهش با دست غذا بدم باوجود اینکه هنوزم یکخورده بعضی وقته غار میزنه و اگ زیاد بهش نزدیک شم ی نمه میلرزه یا صب کنم؟
    2 . ذرت سفید برای کاسکو ضرر نداره؟اگه ضرر داره چه نوع ذرتی برای کاسکو تهیه کنم ذرتی که باهاش پفیلا درست میکنن یا ذرت عادی؟بهش خشک بدم یا ابپز؟
    3 . همیشه بهش ارزن بدم اشکالی نداره؟اخه شبا قبل خوابش بهش کتان ذرت سفید دانه گلرنگ ارزن میدم با حدود 20 تا تخمه بعد اینکه تخمه بخوره ارزن میخوره ذرت و دانه گلرنگ ندیدم به اون صورت بخوره چون همیشه هستن و کم نمیشه ولی ارزن صبحا وقتی نگا میکنم زیر قفس پره از ارزن پوست کنده براش خوبه ارزن؟
    با تشکر
    سلام
    1= کمی صبر کن تا کاملا بدون استرس باهات دوست بشه
    یه تجربه هست که کاسکو زمانی که اول صبح از خواب پا میشه آرو بری پیشش بشینی میتونی بهش تخمه بدی
    تا چند بار اول که با کاسکو با دست تخمه بدی احتمال زیاد تخمه رو همون موقع میندازه اما باید ادامه بدی مگر اینکه عصبانی بشه اون موقع از کنارش برو کنار

2 ذرت زرد که همون دونه های بلال هست رو بده بخوره اگر خواستی آب پز هم کنی ایراد نداره اما ما که مدت زیادی خام دادیم خورد

3 دلیل اینکه میخوای بهش ارزن و دانه گلرنگ بدی چیه؟ میوه سبزی ذرت حبوبات اینا خوب هستن دیگه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام
    1= کمی صبر کن تا کاملا بدون استرس باهات دوست بشه
    یه تجربه هست که کاسکو زمانی که اول صبح از خواب پا میشه آرو بری پیشش بشینی میتونی بهش تخمه بدی
    تا چند بار اول که با کاسکو با دست تخمه بدی احتمال زیاد تخمه رو همون موقع میندازه اما باید ادامه بدی مگر اینکه عصبانی بشه اون موقع از کنارش برو کنار

2 ذرت زرد که همون دونه های بلال هست رو بده بخوره اگر خواستی آب پز هم کنی ایراد نداره اما ما که مدت زیادی خام دادیم خورد

3 دلیل اینکه میخوای بهش ارزن و دانه گلرنگ بدی چیه؟ میوه سبزی ذرت حبوبات اینا خوب هستن دیگه

مرسی بابت پاسخگویی بهش سبزی جات و میوه هم میدم قبل خواب بهش ارزن اینا میدم صبح اگ زود پا شد بخوره گشنه نمونه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام.
    کاسکوی من صبح ها که روکش قفس و برمیدارم. جدیداً خیلی سرو صدا میکنه و کلماتی هم میگه که نا مفهومه و چیزی متوجه نمیشم.

چرا اینطوری شده و آیا میتونه به خاطر این باشه که میخواد به حرف بیاد؟

ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338

با تشکر

سلام
    ببخشید که من هم درباره سوالتون جواب میدم
    1 - به نظر من نه ظرف غذا رو بردارین و نه غذا معمولی روزانه شو بهش با دست بدین . غذایی که خیلی دوست داره با دست بهش بدین . مثلا تخمه رو خیلی دوست داره شما تخمه رو بهش نده و چیزای دیگه توی ظرف غذاش بذار و تخمه رو با دست بهش بده . ( البته اینم بسگی به این داره که پرنده شما خوش غذا هست یا نه ) . سعی کنین زیاد زود جلو نرین. عجله ممکنه شما رو ماه ها از اهلی کردن دور کنه . شما با همین غذا دادن از پشت میله های قفس شروع کنین تا به این موضوع عادت کنه .
    2- الان بهترین فصل بلال هست . من بلال هر سال میگیرم و براش حلقه حلقه میکنم و ذخیره میکنم . نیم ساعت قبل که میخوام بهش بدم آبپز میکنم و بعد بهش میدم . خیلی هم دوست داره .
    3- معمولا اکثر کاسکو ها ارزن رو دوست ندارن و جز غذا نمیشه براشون به حساب آورد . بهتره چیزای دیگه جایگزین کنین .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    نمیدونم تو نت اشتباه نوشتن و مینویسن یا این پرنده فروشیهای شهر ما خیلی ...... هستن .
    با دوستم رفتیم واسه فروش کاسکوش اونم با من خرید تا ب پرنده فروشی ها میگیم 2 ساله هستن سریع میگن بدرد نمیخورن ن رام میشن ن حرف میزنن مگه دیوونه ایم بخریم اینو ؟ جریانش چیه خیلیا میگن کاسکو ها تا 3 سالگی جوجه هستن خیلیا میگن ن از 1 سال رد شد دیگه نیست
    فروشنده های عزیز یک روشی دارند به اسم تو سر مال زدن....
    به این صورت که شما طلا هم ببری بفروشی اینقدر بد تعریف میکنن که خودت هم از طوطیت بدت میاد و وقتی کاملا از چشمت افتاد به قیمت خیلی مفت ازت میخرن تازه اونم با کلی منت،اما همین طوطی رو اینقدر با آب و تاب به ملت میندازن که خریدار فکر میکنه چی خریده
    این شگرد مغازه داراست،به دل نگیرید کلا این قشر اینطوری هستند
    ویرایش توسط بهزاد وکیلی : 26th June 2014 در ساعت 10:35 PM

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    کاسکوی من صبح ها که روکش قفس و برمیدارم. جدیداً خیلی سرو صدا میکنه و کلماتی هم میگه که نا مفهومه و چیزی متوجه نمیشم.

چرا اینطوری شده و آیا میتونه به خاطر این باشه که میخواد به حرف بیاد؟

ممنون
    به این دلیل سروصداش زیاد شده که جاش تثبیت شده و اعتمادش بیشتر شده
    کاسکو هر چقدر به محیط بیشتر عادت کنه و راحتتر و بدون استرس باشه سروصداش بیشتر میشه
    یک امر کاملا طبیعی و خوشحال کنندست

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    اینم یادم رفت بگم گندم خیس خورده هم اشکالی نداره هر روز بهش بدم؟
    کاسکو من 2 ظرف داره یکی ظرف اب یکی ظرف غذاش براش ی ظرف دیگه تهیه کنم ظرف سبزی جات اینا ولی برای اضافه کردن اون باید در قفس باز بسته کنم با وجود شرایط که دارم اینکارو بکنم یا صبر کنم بعدا اضافه کنم؟
    گندم رو میتونید خیس بندازید و در اختیار طوطی بزارید
    میتونید بزارید جوانه بزنه و بهش بدید
    میتونید به صورت خشک هم با مخلوط ارزن و کتان قاطی کنید و بدید بخوره

صفحه 899 از 1238 نخستنخست ... 399799849880881882883884885886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906907908909910911912913914915916917918949999 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)