فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: گزارشی از مرکز آنلاین خرید و فروش حیوانات خانگی

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.50
  نوشته ها
  7,187

  1new گزارشی از مرکز آنلاین خرید و فروش حیوانات خانگی

  به گزارش بی باک به نقل از قانون: «مرکز آنلاین خرید و فروش حیوانات خانگی، خرید گربه و فروشگاه تخصصی سگ، و حیوانات نادر، فروشگاه اختصاصی ملزومات حیوانات خانگی و ...» این‌ها بخشی از عنوان‌هاي درج شده در سایت‌هاي اینترنتی است که شمار آنها به ده‌ها سایت مي‌رسد.

  سایت‌هايی که بدون هیچگونه مجوزی ، آزادانه به خرید و فروش حیوانات و تبلیغات گسترده آن مي‌پردازند و هم حیات وحش و محیط زیست را به خطر انداخته و هم سلامت جامعه را به مخاطره مي‌اندازند. خرید و فروش انواع و اقسام حیوانات که بخش زیادی از آنها نادر نیز هستند، این روزها به راحتی از طریق سایت‌هاي اینترنتی انجام مي‌شود، این در حالی است که نگهداری حیوانات هرگز در سبک زندگی ایرانی جایی نداشته و اکنون با خرید و فروش آزادانه حیوانات، فرهنگی نو در حال شکل گرفتن است.

  ارائه خدمات مختلف نگهداری حیوانات

  ده‌ها سایت شکل گرفته برای خرید‌و‌فروش حیوانات این روزها خدمات گوناگونی از فروش غذاهای مصرفی حیوانات گرفته تا ملزوماتی چون شامپو و صابون را به کاربران ارائه مي‌دهند.


  جالب است بدانید که هیچ کدام از این سایت‌ها قیمتی برای حیوانات تعیین نکرده اما تمامی جزئیات حیوانات همچون سن، جنس، رنگ، رنگ چشم، واکسینه بودن یا نبودن و نژاد آنها را مشخص کرده و سخت به تبلیغ نگهداری حیوانات مي‌پردازند.


  ارسال دامپزشک برای ویزیت حیوانات، ارائه خدمات کلینیکی حیوانات، ارائه آموزش‌هاي نگهداری حیوانات مختلف، دستور طبخ غذا برای حیوانات و ارائه آموزش‌هاي مختلف برای دست آموز کردن حیوانات از دیگر خدماتی است که کاربران را ترغیب به خرید و نگهداری حیوانات مختلف مي‌کند.


  خریدی آسان در فضای مجازی

  خرید و فروش انواع حیوانات از اهلی و دست آموز گرفته تا وحشی و کمیاب به راحتی آب‌ خوردن در سایت‌هاي اینترنتی انجام مي‌شود. کافی است با شماره‌هاي درج‌ شده در سایت‌‌هاي اینترنتی تماس گرفته و منوی حیوانات مورد نظر خود را با قیمت‌‌هايشان در اختیار بگیرید.


  در سایت‌هاي فروش حیوانات، فروشندگان برای جذاب‌ ترشدن کار خود اعضای بدن حیوانات را مانند عاج فیل، دم روباه، پوست پلنگ و مار و… را هم عرضه مي‌‌کنند. فعالیت این سایت‌ها با سرعت در حال توسعه است و اگرچه آماری از این فعالیت‌های مجازی غیرقانونی در ایران از سوی مراجع رسمی داخلی عنوان نشده اما سایتیس (کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه‌های گیاهی و جانوری وحشی در معرض خطر انقراض) چندی قبل آمار فروشندگان غیرقانونی حیوانات در ایران را یک‌ هزار نفر تخمین زده است.


  زادگاه بسیاری از این حیوانات در مناطق مختلف دنیاست و محل زندگی آنها لزوما آن کشوری نیست که سایت فروشنده آن اداره می‌شود. نکته قابل تامل اینجاست که می‌توان بازارهای فیزیکی و غیرمجازی فروش حیوانات را از طریق قوانین و چارچوب‌های مربوطه کنترل کرد اما در اینترنت مدیریت این موضوع با چالشی جدی روبه‌روست. در اینترنت می‌توان به‌طور نامحدود و ناشناس اقدام به خرید و فروش و معامله حتی به‌صورت غیرقانونی کرد.


  قیمت‌هاي گزاف حیوانات


  یکی از نکات قابل توجه در فعالیت سایت‌هاي خرید و فروش حیوانات، قیمت‌هايی است که آنها برای حیوانات مختلف تعیین کرده و بی آنکه نظامی برای تعیین قیمت باشد، بازاری مکاره در خرید و فروش حیوانات راه انداخته‌اند.


  کروکودیل از 250 هزار تومان به بالا قیمت دارد، مار پیتون 300‌هزارتومان تا چهار‌میلیون تومان بوده و که با توجه به اندازه مار، قیمت تغییر مي‌کند و قیمت ببر و شیر نیز پس از ملاقات توافق مي‌شود.


  همستر 15 تا 65 هزار تومان، گربه 300 هزار تا 6 میلیون تومان، ایگوانا 500 هزار تا 15 میلیون، سنجاب 200 هزار تا 4 میلیون تومان، دوبرمن و پیکنزشارپی 1 تا 3 میلیون قیمت دارد و خلاصه همچون کالاهای دیگر، حیوانات نیز در سایت‌هاي اینترنتی از قیمت و هزینه‌هاي مختلفی برخوردارند.


  گونه‌های در معرض انقراض

  در میان تمامی حیواناتی که به راحتی در سایت‌هاي اینترنتی خرید و فروش مي‌شود، گونه‌هاي در معرض انقراض حیوانات نیز داستان جالب خود را دارند.


  گونه‌هايی چون «بالابان» که پرنده ای تعلیم‌پذیر است قیمت‌هاي عجیب چند صد میلیونی دارند که این پرنده کمیاب و نادر بدون هیچ نظارتی در معرض خرید و فروش قرار مي‌گیرد.عمده فعالان در سایت‌هاي خرید و فروش حیوانات که هم شماره همراه دائمی و هم اعتباری دارند، دلالان حیوانات هستند که سال‌هاست در بازار خرید و فروش حیوانات حضور دارند و تا چند سال قبل در بازار پرنده فروشي مولوی و اکنون نیز در سایت‌هاي اینترنتی به خرید و فروش حیوانات مي‌پردازند.


  ارسال سگ به تمام نقاط ایران!

  سایت‌هاي اینترنتی قعال در خرید و فروش حیوانات و به خصوص سگ و گربه، خدمات جالب دیگری برای مشتریان دارند و آن ارسال حیوانات از جمله سگ به همه نقاط ایران است. سایت‌هاي اینترنتی پس از خرید حیوان مورد نظر – ویژه سگ – در صورت تمایل خریدار، آدرس گرفته و حیوان مورد نظر را به همه جای ایران ارسال مي‌کند.


  این مسئله سبب شده تا خریدار، برای تهیه حیوان مورد نظر خود کمترین زحمتی نداشته و همچون دیگر خرید‌هاي آنلاین اینترنتی از خرید آنلاین حیوانات نیز بهره‌مند باشد. شاید از وسعت و تاثیر فعالیت سایت‌هاي اینترنتی خرید و فروش حیوانات باشد که برخی تهرانی‌ها در اقدامی عجیب، جمعه بازاری برای خرید و فروش انواع حیوانات و به ویژه سگ راه انداخته و رسمیتی غیر رسمی! به خرید و فروش حیوان داده باشند.


  اکنون در انتهای بزرگراه آزادگان بعد از تقاطع خلیج فارس، یک جمعه بازار غیرقانونی است که هر هفته شلوغ‌ تر از هفته قبل برپا می‌شود و ظاهرا به هیچ کس هم ربطی ندارد. در این بازار، انواع سگ‌هاي خانگی و نگهبان و البته گربه‌هايی ملوس! خرید و فروش مي‌شوند و در لابه لای آن نیز مي‌توان حیوانات نادر را یافت. برخی سایت‌هاي خرید و فروش حیوانات نیز اقدام به فروش فوق العاده و اعمال تخفیف برای خریداران کرده اند که نشان از پرطرفدار بودن این سایت‌ها در سایه غفلت مسئولان دارد.


  نگهداری حیوان، فرهنگ مي‌شود؟!

  آزادی فعالیت سایت‌ها و مراکز خرید و فروش حیوانات در ایران و رشد فزاینده مشتریان آنها خطری را با عنوان «فرهنگ شدن نگهداری حیوان» پیش روی سبک زندگی ایرانی قرار داده است و اکنون مي‌توان در خانواده‌هاي تازه تشکیل یافته ایرانی و آنها که دستشان به دهانشان مي‌رسد، عضوی از خانواده شدن حیوانات را دید. در این میان، خانواده‌هايی نیز هستند که به عادت نگهداری از حیوانات، میلی به بچه دار شدن نداشته و سگ ، گربه و دیگر حیواناتی را که دست آموز کرده اند به عنوان بچه! رشد مي‌دهند.


  فرهنگ شدن نگهداری حیوان در گروه‌هایی از خانوارهای ایرانی اکنون سبب شده تا برخی زنان و مردان، به درد دل کردن با حیوانات و صحبت کردن با آنان بپردازند و این در حالی است که نظارت بر فعالیت‌هاي مرتبط با خرید و فروش حیوانات، مي‌تواند جلوی فرهنگ شدن ضد فرهنگ‌ها را گرفته و از سویی، حیات وحش و محیط زیست را از مخاطرات جدی دور کند.مخاطراتی که امروز محیط زیست و حیات وحش ایران را در معرض انقراض گونه‌هاي نایاب حیوانی قرار داده و باید فكری برای آن شود.


  محیط زیست: پلیس وارد شود


  با وجود رشد فزاینده سایت‌هاي اینترنتی فعال در خرید و فروش حیوانات، معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست «پلیس فتا» را مسئول رسیدگی به این موضوع مي‌داند و معتقد است سازمان محیط زیست کاری در این باره نمی تواند انجام دهد.احمد علی کیخا مي‌گوید: سازمان محیط زیست با توجه به افزایش خرید و فروش حیات وحش به ویژه گونه‌هاي نادر در سایت‌هاي اینترنتی مشخصات این سایت‌ها را در اختیار پلیس فتا قرار داده و انتظار دارد که اقدام مقتضی در این خصوص انجام شود.در حقیقت برخورد با این سایت‌ها در حیطه وظایف سازمان محیط‌زیست نیست و تنها این سازمان وظیفه اطلاع رسانی دارد و بخش دیگری از حاکمیت باید آن را پیگیری کند.


  کیخا اظهارمی دارد: به طور کل در حفاظت از حیات وحش تمام دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، قوه قضاییه و سایر ارگان‌های مرتبط باید دست به دست هم دهند تا موفقیت حاصل شود.معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به گستردگی کشور و موقعیت استراتژیک زیستگاه‌ها و مرزهای کشور تصریح مي‌کند: در حال حاضر محیط بانان و نیروهای محیط زیست با تمام توان با پدیده شکار غیر مجاز و قاچاق حیات مبارزه مي‌کنند و تقریباً روزی هم نیست که اخبار مختلف در خصوص دستگیری شکارچیان و قاچاقچیان حیات وحش و دستگیری و برخورد با آنها منتشر نشود اما عرصه طبیعی کشور آنقدر گسترده است که با این تعداد محیط بان سازمان محیط‌زیست نمی توان به درستی از تمام این عرصه حفاظت کرد.


  وی مي‌گوید: در حال حاضر از 7 تا 10 درصد عرصه حفاظت شده سرزمین با حدود 2 هزار و 600 محیط بان حفاظت مي‌کنیم یعنی هر محیط بان باید از عرصه ای معادل 6 هزار و 500 هکتار حراست کند در حالی که نرم جهانی آن چیزی حدود 500 هکتار است.بنابراین سازمان محیط زیست به تنهایی نمی تواند حیات وحش کشور را در برابر شکارچیان و قاچاقچیان غیر مجاز کنترل کند و در قانون اساسی هم این مسئله یک وظیفه عمومی تلقی شده است لذا امیدواریم درآینده نزدیک دیگر نهادهای کشور برای مبارزه با این پدیده همکاری و سطوح مختلف مردم امر حفاظت از محیط‌زیست و حیات وحش را وظیفه خود بدانند .

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​ 2. #2
  همکار قدیمی Zzahra آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات
  حیوان خانگی
  خوکچه هندی و گربه
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2786
  میانگین پست در روز
  1.39
  نوشته ها
  2,201
  امیدوارم جلویه کاره بعضی پرورش دهنده ها گرفته بشه


 3. #3
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.20
  نوشته ها
  3,814
  نمیدونم چرا به جای این که برن جلوی خرید و فروش رو بگیرند که هرحیوونی وارد زندگی شهرنشینی نشه،‌ اون وسط حرف از فرهنگ شدن نگهداری حیوانات و مضراتش میزنند.

  بابا شما اول مشکل اصلی رو حل کنید، یه جایگاه درست حسابی واسه حیوونای آواره تهیه کنید، حیوونای جنگل رو به زادگاهشون برگردونید، جلوی شکار بی رویه و شکار حیوانات در معرض انقراض رو بگیرید،‌فروش لاک پشت و سمندر دم عید رو تعطیل کنید،‌بعد چشم، به حرفتون مبنی بر نگهداری حیوانات در منزل هم فکر میکنیم.

  همه چی رو قاطی میکنند


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. سایتهای فروش حیوانات؛ حیوان دوست یا پول دوست؟!/ وبلاگ میهمان
  توسط farspet در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 5th August 2013, 04:42 PM
 2. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 8th April 2013, 03:20 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th August 2012, 09:27 AM
 4. پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 10th July 2012, 10:49 PM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd May 2011, 04:44 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید