کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman_minaie نمایش پست ها
    با سلام من یک کاسکو تقریبا 2 ساله دارم که از 14 فروردین گرفتمش بیرون هم اوردمش نمی دونم پراش زده شده یا نه از دست غذا میگیره فقط با سوت میگه بیا البته چند بار واضح گفته بابا و بیا با هام خوبه از دستم غذا میگیره تازگی ها از پشت قفس با دو انگشت بادام و با اون انگشتم سرشو ناز میکنم و نازش میکنم می خوام بدونم کی میتونم رات سرشو بخوارونم اینم بگم در قفس رو باز کنم یا بیاد بیرون همچین اجازه ای رو نمی ده ممنون از راهنمایتون
    سلام دوست عزيز
    شما سعي كنيد كه وقتي با دست بهش غذا ميديد سرو گردنشو ناز كنيد.(فقط سرو گردن) و بايد سماجت كنيد و صبور باشيد.
    كم كم خوشش مياد و خودش سرشو مياره جلو تا نازش كنيد.
    موفق باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از جوابتون راستش در اولین فرصت میزارم فقط این که میپره ولی اگه خیلی زوم کنی روش اونم نه زیاد زود میشینه شاید تو این 10 بار 2 دفعه نه 3 بار پریده ولی اهل پرواز نیست حالا به نظر شما پراشو بزنم خودم دوست ندارم شخصا زده بشه چون اصلا این طور نیست که بخواد فرار کنه و...
    سلام

اگر زیاد علاقه به پرواز نداره و مهمتر از اون موقعیت فرار رو براش فراهم نمیکنید هیچ مشکلی نداره و اصلا پراش رو نزنید

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پسته تازه خوبه بديم به كاسكو؟
    خيلي ممنون
    پسته تازه خیلی چربه...برای پرنده جوجه خیلی خوبه و روزی چند تا دونه مشکلی نداره.ولی طوطی بالغ نباید زیاد پسته و دانه های چرب بخوره....بهترین غذایی برای پرنده بالغ سبزیجات و جوانه حبوباته

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    پسته تازه خیلی چربه...برای پرنده جوجه خیلی خوبه و روزی چند تا دونه مشکلی نداره.ولی طوطی بالغ نباید زیاد پسته و دانه های چرب بخوره....بهترین غذایی برای پرنده بالغ سبزیجات و جوانه حبوباته

موفق باشید
    بابک آژیده[/quote]
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    يعني براي چشم طوسي و سفيد خوبه؟
    خيلي ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط khashayar shah نمایش پست ها
    آره هم از این ستاره ای ها و هم از این استوانه ای ها با اونا خیلی بازی میکنه . آقا به نظرتون اگه باهاش کار کنم (الان حداقل روزی 3 ساعت باهاش کار میکنم) به حرف میوفته؟
    البته كه به حرف ميوفته....دوست عزيز باهاش تمرين كن.....طبق آنچه بارها در اين تاپيك گفته شده يعني نهايتا 3 كلمه رو روزي چند بار و هر بار 30-40 دفعه براش تكرار كن......بيش از 10 دقيقه پشت سر هم باهاش كار نكن.....دوست عزيز هر وقت منزل بودي چه صبح-چه ظهر و چه شب سعي كن كلمات رو با صداي واضح-بلند و رسا براش تكرار كني.....البته در شب و در نور كم و هنگامي كه كاسكو چرت ميزنه راندمان كار بهتر خواهد بود.....يادت باشه كه هر بار 30-40 دفعه تكرار كن و يادت باشه كاسكو رو زياد خسته نكني.....به همون ترتيبي كه خودت كلمات رو براي كاسكو تكرار مي كني، روي سي دي رايت كن و گاهي هم كه كسي منزل نيست براش اون سي دي رو بزار و بزن روي حالت تكرار.....هم خودت تكرار كن و هم زماني كه منزل نيستي اون سي دي رو براش بزار....من جاي شما باشم يك جمله 3 كلمه اي رو هميشه براش تكرار مي كنم مثلا((بابا سلام خوبي)) ....بزار وقتي كاسكوت نطقش باز شد و به حرف آمد به جاي 3 كلمه غير مرتبط ، يك جمله كوتاه جالب بگه.....يادت باشه كاسكوهايي كه جمله بلد هستند ارزششون خيلي بيشتر از اونهايي هست كه كلمات تكي و حتي زياد بلد هستند...اگر به حرف آمد بعد سعي كن يك مصراع و يا يك بيت شعر ساده معروف بهش ياد بدي .....شما كه داري زحمت ميكشي.....وقت ميزاري.....يه چيزي يادش بده كه ارزش داشته باشه......خود كاسكو اتوماتيك الو و زنگ تلفن و آيفون رو ياد ميگيره چون اين صداها در منزل خواهي نخواهي تكرار ميشه.....شما روي كلمات جالب يا جمله هاي جالب وقت بزار....من به كاسكوي خودم ياد داده بودم ارباب عاشقتم))----((سلام خوبي؟))-----((i love u)) ----((من طوطي هستم))----((جونم بوس بده))----((چاكرم))---((مخلصم))-----((يا علي))---((الله اكبر))-----و يك بيت كامل از شعر مرغ
    سحر .مطلبي كه خيلي در آموزش مهم هست اين هست كه تا يك جمله يا يك كلمه رو ياد نگرفته و چند روزي هم تكرار نكرده ، سراغ ياد دادن كلمه يا جمله بعدي نريم......يادتون باشه شما هر روز بايد كلمات قديمي رو كه كاسكو بلده براش تكرار كنيد كه يادش نره....نكته مهم اين هست كه كاسكو وقتي يك كلمه جديد رو ياد ميگيره 2-3 روزي بد جوري به اون كلمه گير ميده و مدام هي اون رو تكرار ميكنه و كلمات ديگه رو خيلي كم تكرار ميكنه.....نگران نباشيد با دوره كردن كلمات قبلي توسط شما همه چيز درست پيش ميره و كاسكو كلمات قبلي رو هم باز براتون تكرار ميكنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Asal نمایش پست ها
    من خیلی رو کلمه رد کنم برم حساسم پرنده های حساسی مثل کاسکو رو یا نباید اورد یا وقتی اومد باید تا آخر عضوی از خانواده بمونه . چرا که حرف نزنه؟ آکوزش های سخنگویی 2 دسته هست یکی مستقیم یکی غیر مستقیم کلمه ساده انتخاب کنید مثل الو یا سلام ضمن کارد کردن منسقیم که چندین بار در روز هر بار 7-8 دقیقه هست و مدل تمرین دیگه که خیلی زودتر جواب می ده تلفن پیش کاسکوتون حرف بزنین یا اون الو اول رو مخصوصا واضح بلند جایی که هست بگین . بعد تمام شدن تمرین هم جایزه یادتون نره جایزه خوراکی مثل نصف گردو بادام یا خر چی که دوست داره یا 1 ساعت بیرون اومدن از قفس هست.
    با سلام به دوست عزيز خودم
    در مورد جايزه و دادن يك غذاي خوشمزه به عنوان پاداش به كاسكو و هر حيوان دست آموز ديگري لازمه چند كلامي توضيح بدم.
    قصه از اونجا شروع شد كه دكتر فرانكل (اين داستان مربوط ميشه به چيزي در حدود 100سال پيش يا بيشتر)كه يك پروفسور محقق راجع به بيماريها بود در آزمايشگاه خود در كنار حيوانات ديگري كه جهت انجام تست به آزمايشگاه خود آورده بود، چند موش آزمايشگاهي هم در يك قفس داشت.....به جهت اينكه دكتر سرش شلوغ بود و نمي تونست به موقع به موشها غذا بده ، مكانيزمي در قفس ايجاد كرده بود كه هر چند ساعت يكبار بصورت اتوماتيك مقداري غذا داخل قفس موشها مي افتاد كه ما چيزي شبه به اين مكانيزم رو الان در فروشگاههاي آكواريومي داريم كه بصورت اتوماتيك به ماهي غذا ميده و بهش ميگن اتو فيدر.....در هر صورت اين دستگاه طوري عمل مي كرد كه هر چند ساعت يكبار مكانيزمي با يك صداي خاص مي چرخيد و مقداري غذا داخل قفس موشها ريخته ميشد.....يك روز فرانكل يادش رفته بود كه در اين مكانيزم غذا بريزه ، اتفاقا زمان غذا دهي هم كنار قفس بود و ديد كه مكانيزم چرخيد و صدا داد و تمام موشها دويدند زير محل سقوط غذا .....خلاصه غذايي نيامد اما موشها همه با شنيدن اون صدا دويدند و آمدن....دكتر رفت تو فكر كه داستان چيه؟.....و بعد نتيجه خودش رو كه همون نتيجه پائولوف و نظريه شرطي شدن حيوانات بود رو نوشت....فرانكل گفت كه در ابتدا كه صداي مكانيزم مي آمد و غذا مي افتاد موشها عكس العملي نشون نمي دادند اما بعد از مدتي فهميدند كه صدا=غذا.....يعني اگر صدا مي آمد و موشها مي آمدن زير دستگاه حتما يك خوراكي خوشمزه نصيبشون ميشد....عزيزان اين همون كليد تربيت حيوانات با جايزه هست.....سال 1382 من يك ماموريت كاري به اروپا داشتم و در كشور ايتاليا به يك سيرك رفتم و بعد از اتمام سيرك با درد سر زياد رفتم پيش مربي اسبها و بهش گفتم كه تو چطور تونستي كاري كني كه اسبها دقيقا آنچه تو بهشون ميگي انجام بدن؟.....روي 2 پا راه برن؟.......پشت سر هم كاراي زيبايي با پا انجام بدن؟.....اون گفت شرطيشون كردم كه اگر آنچه من مي خوام انجام بدن پاداش بگيرن و اونها اين كارها رو انجام ميدن كه غذا گيرشون بياد....اون گفت ما هميشه قبل از انجام حركات نمايشي حيوانات رو كمي گرسنه ميزاريم تا گرسنگي اونها رو وادار به انجام اون عمل بكنه و بعد از انجام عمل و شيرينكاري جايزه بگيرن....بهش گفتم تا اينجا درست اما چطور به حيوان مي فهموني كه اگر فلان عمل رو انجام بده جايزه ميگيره ؟ اون گفت سختي كار همينجاست كه اين قضيه رو در مغزش لود كنيم...حتما شما دوستان كليپ اون خانوم مربي با كاسكوش در اينترنت و شوي ****al star رو ديدين كه هر حرفي كه خانومه از كاسكو مي پرسه ، كاسكو درست جواب ميده و وقتي كاسكو درست جواب داد فوري يك پينات يا همون بادام زميني بهش ميده......دوستان عزيز زماني كه طوطي خواسته شما رو تمام و كمال بر آورده كرد اونوقت بايد بهش جايزه بديد نه اينكه كاسكويي كه هنوز به حرف نيامده و شما داريد فعلا باهش كار مي كنيد و براش كلمات رو تكرار مي كنيد در پايات تكرار كلمات بهش پاداش خوراكي بدين....عيبي نداره بدين اما اين قضيه براي كاسكو مفهومي نخواهد داشت چون عملي انجام نداده كه شما بهش جايزه دادين در واقع كاسكو به چيزي شرطي نشده....من هميشه وقتي ميخوام طوطي رو آموزش بدم كه روي دستم بياد از اين روش استفاده مي كنم ....يعني بهش مي فهمونم كه اگر روي دستم بياي خوراكي ميگيري....اون هم مياد به عشق گرفتن خوراكي فقط مسئله اين هست كه چجوري بهش بفهمونم كه بيا روي دستم كه اگر دوست داشته باشيد بعدا مفصلا راجع بهش صحبت خواهم كرد(با اينكه در همين تاپيك قبلا گفتم).....خلاصه در تمرين صحبت لازم به هيچ جايزه اي نيست....حتي اگر روزي كاسكو حرف هم زد باز لازم نيست بهش جايزه بدين .....مگر اينكه شما انتظار خواصي ازش داشته باشيد.....مثلا وقتي ميرين كنار قفس و بهش ميگيد پيش پيش پيش ، كاسكو بگه ميو ميو ميو (من خودم اين كار رو با كاسكوم كردم و يادش دادم) و وقتي گفت ميو ميو اونوقت بهش يك پينات بدين....شما ميتونيد به كاسكوتون ياد بدين كه وقتي بهش ميگيد(( اسمت چيه؟)) اون به شما جواب بده ((كاسكو)) درست مثل همون كاري كه مربي اون كاسكو در ****al star مي كرد....نتيجه كلي حرف من اين هست كه جايزه رو بايد در ازاي انجام عملي كه مد نظر ما هست به كاسكو بديم و اگر غير از اين باشه كاسكو مفهوم جايزه رو نمي فهمه.....يه دوستي يه زماني به من گفت كه من هر وقت با كاسكوم تمرين مي كنم و كلمات رو براش تكرار ميكنم آخر كار بهش جايزه ميدم.....به نظر شما آيا اين جايزه براي كاسكو مفهومي خواهد داشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ***** نمایش پست ها
    با توجه به شایعات اخیری که در مورد آلوده بودن آب آشامیدنی تهران شنیده می شه و همینطور غیر استاندارد بودن بعضی آبهای معدنی بهتر نیست آب آشامیدنی رو بجوشونیم و بعد از اینکه سرد شد به طوطی بدیم؟
    اين قضيه آلوده بودن آب تهران اخيرا تكذيب شد و گفتن كار شركتهاي توليد آب معدني بوده ....اتفاقا الان برعكسش شده....ميگن آبهاي معدني نيترات داره .....در هر صورت ما الان سالهاش كه هم خودمون و هم طوطيامون داريم از اين اب مي خوريم و خدا رو شكر چيزيمونم نشده .....توجه داشته باشيد كه حساسيت پرنده ها به خوردن آب مونده يا داراي نيترات يا غير بهداشتي خيلي خيلي كمتر از حساسيت بدن ما انسانها به اين آبهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ***** نمایش پست ها
    خوب در این صورت که آب آلوده به نیترات با جوشوندن هم نیتراتش از بین نمی ره باید چه کار کنیم؟
    به نظر من اين مشكل رو بايد اول براي انسان حل كرد بعد براي حيوانات و طوطي ها.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    ميشا پراي سينش تقريبا خالي شده.بخاطر تو لك رفتنشه؟من تا حالا نديدم با پراش ور بره.
    اينم عكسش:

يكي ديگه:

خيلي ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    خواستم بدونم که کف دریا را میشه از عطاریها تهیه کرد یعنی فله باشه و بدونه مارک مشکلی نداره؟
    و درمورد آب من در اهواز هستم و آب اهواز هم معروفه به کثیف بودن وشوری و من از آب لوله برای کاسکو استفاده میکنم آیا مشکلی داره یا از آب تصفیه خونگی استفاده کنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    كف در ياي عطاريها مشكلي نداره اما اونهايي كه مارك داره و در جعبه هست بهتره.
    در مورد آب هم بگم همون آبي كه شما مي خوريد و مشكلي براتون نداشته براي كاسكو هم مشكلي نخواهد داشت....آيا ميدونيد كه كاسكو ها در جنگلهاي افريقا چه آبي مي خورند؟قطعا اون آب از آب لوله كشي ما بهتر نيست.

من از ساعت 2بعد از ظهره كه غذاي ميشارو برداشتم و ميخوام با دست بهش غذا بدم.ولي تا الان كه ساعت 5/11شبه هنوز از دستم غذا نگرفته.وقتي نزديكش ميكنم و ميخوام بچسبونم به نوكش يا وقتي با غذا دنبالش ميكنم پر ميزنه و غار ميزنه و از دستم نميگيره.چيكار كنم؟
    غذاشو براش بذارم؟
    خيلي ممنون
    در مورد اينكه چطور كاسكو از دست شما غذا بگيره شايد بالاي 20 بار من در اين تاپيك توضيح دادم......آيا كاري كه شما داريد مي كنيد همون روشي هست كه هميشه گفته شده؟..من گفتم كه از ساعت 10 شب امروز ظرف غذاش رو بردار تا حدود 2-3 بعد از ظهر فردا و بعد با دست سعي كن بهش غذا بدي....با سيب شروع كني بهتره .....يك تكه سيب رو با دو انگشتت بگير و دستت رو ببر داخل قفس و ببر نزديك منقارش....اگر هم در رفت دنبالش برو و سيب رو بچسبون به منقارش تا ازش بكنه و مزه مزه كنه....اگر هم تيكه تيكه كرد ريخت كف قفس باز يك تيكه ديگه براش ببر......تخمه هم با دست براش ببر.....خوب معلومه همون بار اول نميگيره بخوره...بايد بارها اين كار رو انجام بدي تا بگيره و بخوره.
    مشكل شما 2 مورد زير هست:
    1-از گاز گرفتنش مي ترسي.
    2-صبر نداري .

نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    کاسکوی من بیشتر وقتی تنهاست حرف میزنه سوت میزنه جمله میگه که من نمی فهمم چی می گه فکر می کنم هر چی بلده خودش یاد گرفته بیچاره کاسکو می گفت البته خیلی آهسته و نا مفهوم الان که رو در رو باهاش کار کردم یکم بلند تر میگه
    از اساتید خواهش می کنم اگه امکان داره آموزش شرطی کردن بدن
    این خانمی که از پرندش با میکروفن سوال میکنه کاسکو جواب میده چه جوریه من که هر چی فکر کردم به جایی نرسیدم...........خیلی سوال می پرسه یکی دوتا نیست که .....
    قصه اون خانوم و شرطي كردن حيوانات رو در پست قبلي گفتم.

سلام
    ميشا ديشب ازم يه بادوم زميني گرفت و انداخت.ولي بعدش هر كاري كردم ديگه هيچي نگرفت.چيكار كنم؟كارمو ادامه بدم؟
    هلو انجيري خوبه براي كاسكو؟
    خيلي ممنون
    بله عزيز ادامه بده.....هلو انجيري هم خوبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط misha نمایش پست ها
    سلام به همگی یه مدت نمیتونستم بیام حسابی جا موندم
    من همچنان در حال تمرین کردن با میشا هستم . فعلا فقط با سوت سلام و میگه و یه سری صداهای دیگه . فقط نمیدونم چرا اینقد بال بال میزنه تا میارمش بیرون همه خونه رو پر از شوره میکنه . این کارش طبیعی ؟؟
    تمامي طوطي هايي كه در قفس ازشون نگهداري ميشه به دليل اينكه در قفس نمي تونن درست بال بزنن و خستگيشون در بره ، به محض اينكه بيرون ميان شروع مي كنن به بال زدن و ورزش كردن تا خستگي بالها و كتفشون در بره.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    با سلام من یک کاسکو تقریبا 2 ساله دارم که از 14 فروردین گرفتمش بیرون هم اوردمش نمی دونم پراش زده شده یا نه از دست غذا میگیره فقط با سوت میگه بیا البته چند بار واضح گفته بابا و بیا با هام خوبه از دستم غذا میگیره تازگی ها از پشت قفس با دو انگشت بادام و با اون انگشتم سرشو ناز میکنم و نازش میکنم می خوام بدونم کی میتونم رات سرشو بخوارونم اینم بگم در قفس رو باز کنم یا بیاد بیرون همچین اجازه ای رو نمی ده ممنون از راهنمایتون
    آقاي اردشير يا همون ardi خودمون تمام و كمال جواب شما رو درست دادن.

ممنون از جوابتون راستش در اولین فرصت میزارم فقط این که میپره ولی اگه خیلی زوم کنی روش اونم نه زیاد زود میشینه شاید تو این 10 بار 2 دفعه نه 3 بار پریده ولی اهل پرواز نیست حالا به نظر شما پراشو بزنم خودم دوست ندارم شخصا زده بشه چون اصلا این طور نیست که بخواد فرار کنه و...
    دوست عزيز چيدن شاه پر هاي كاسكو يا هر طوطي ديگري به علتهاي زير انجام ميشه:

1-رام شدن بهتر و سريعتر.....با چيدن پرهاي طوطي اون چند بار قصد پرواز ميكنه و وقتي ديد كه نمي تونه پرواز كنه اعتماد به نفسش كم ميشه و بيشتر رو به مطيع شدن ميره.

2-در اثر پرواز در منزل ، به درب و ديوار و پنجره نخوره .....من موردهاي زيادي رو ديدم كه در اثر خوردن طوطي به در يا ديوار و يا پنكه سقفي، طوطي صدمه زياد ديده.

3-عدم فرار طوطي كه شما فقط به اين مورد اشاره كردي.

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پسته تازه خوبه بديم به كاسكو؟
    خيلي ممنون
    روزي نهايتا 2-3 عدد كافيه....چه جوجه و چه بالغ.....بطور كلي دادن دانه هاي گرم مثل پسته-بادام-بادام زميني و مخصوصا كافيشن در تابستان بايد خيلي خيلي كم باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    شما سعي كنيد كه وقتي با دست بهش غذا ميديد سرو گردنشو ناز كنيد.(فقط سرو گردن) و بايد سماجت كنيد و صبور باشيد.
    كم كم خوشش مياد و خودش سرشو مياره جلو تا نازش كنيد.
    موفق باشيد
    آقا جان!!!!.......شما كه اينقدر وارد هستي پس چرا گاهي اوقات سوالاتي مي كني كه انگار هنوز اول راهي؟ شما كه هنوز نتونستي به كاسكوت با دست غذا بدي پس اين داستان سر خاروندن كاسكو رو كه درست هم ميگي مگه خودت تجربه كردي؟ بالاخره ما نفهميديم كه شما هنوز به كاسكوت نتونستي با دست غذا بدي و يا با دست غذا دادي كه هيچ سرش رو هم خاروندي و الان كاسكوت بهت سر ميده.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام دوستان
    ميشا پراي سينش تقريبا خالي شده.بخاطر تو لك رفتنشه؟من تا حالا نديدم با پراش ور بره.
    اينم عكسش:

يكي ديگه:

خيلي ممنون
    دوست عزيز عكسهات خيلي حجمش زياده و سايزش بزرگه و يه مقدار هم تاره اما با اين حال چيزي كه من در اين عكسها ميبينم اين هست كه داره سينه كاسكوت لخت ميشه و كمي هم پاهاش.....در تولكي كاسكو هيچوقت جايي از بدنش لخت نميشه ...كاسكوي شما داره پرهاش از ناحيه سينه كم پشت ميشه طوري كه پوستش الان معلومه(اگر درست در عكس ديده باشم).....مي دوني اين نشونه چيه؟...پر كني(نه پر جوي).....يادت باشه كاسكو زماني پرش رو ميكنه كه شما متوجه نميشي......خودش شما رو كه ميبينه اين كار رو نميكنه اما در خلوت خودش ميكنه.....آقا قضيه خيلي مهم و حساسه......خدا كنه پير شده باشم و چشمام درست نديده باشه اما خودت ببين اگر سينش داره لخت ميشه پر كن شده......اي داد بي داد!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    آقا جان!!!!.......شما كه اينقدر وارد هستي پس چرا گاهي اوقات سوالاتي مي كني كه انگار هنوز اول راهي؟ شما كه هنوز نتونستي به كاسكوت با دست غذا بدي پس اين داستان سر خاروندن كاسكو رو كه درست هم ميگي مگه خودت تجربه كردي؟ بالاخره ما نفهميديم كه شما هنوز به كاسكوت نتونستي با دست غذا بدي و يا با دست غذا دادي كه هيچ سرش رو هم خاروندي و الان كاسكوت بهت سر ميده.[/quote]

نه آقا عزيز
    من اينكارارو رو چندتا طوطي ديگه انجام دادم ولي هنوز رو مال خودم موفق نشدم.
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز عكسهات خيلي حجمش زياده و سايزش بزرگه و يه مقدار هم تاره اما با اين حال چيزي كه من در اين عكسها ميبينم اين هست كه داره سينه كاسكوت لخت ميشه و كمي هم پاهاش.....در تولكي كاسكو هيچوقت جايي از بدنش لخت نميشه ...كاسكوي شما داره پرهاش از ناحيه سينه كم پشت ميشه طوري كه پوستش الان معلومه(اگر درست در عكس ديده باشم).....مي دوني اين نشونه چيه؟...پر كني(نه پر جوي).....يادت باشه كاسكو زماني پرش رو ميكنه كه شما متوجه نميشي......خودش شما رو كه ميبينه اين كار رو نميكنه اما در خلوت خودش ميكنه.....آقا قضيه خيلي مهم و حساسه......خدا كنه پير شده باشم و چشمام درست نديده باشه اما خودت ببين اگر سينش داره لخت ميشه پر كن شده......اي داد بي داد!
    همينطوريه كه شما ديديد.من هميشه زير نظر دارمش.اصلا با پراش كاري نداره.درضمن فقط پراي سينش اينطوريه.
    اينم بگم كه وقتي پر ميزنه كلي پر ازش ميريزه.
    دليلش چيه؟
    تازه 10روزه اومده خونمون.
    2-3 روز هم هست پراش كمتر ميريزه.
    من سينشو نميدونم ولي دمش داره پراي جديد در مياره.
    من از پراي ريخته شدش چندتا عكس گذاشتم. شما ديديد؟
    خيلي ممنون

صفحه 102 از 1238 نخستنخست ... 25283848586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211522026021102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)