صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 33
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام دوست عزیز میشه یه کمی بیشتر درباره این روش توضیح بدین
    میخوام بدونم بوی بدی هم داره یا فقط ظاهرش بده؟
    آیا وقتی رف پر از سیانو میشه جک و جونور توش زیاد نمیشه ؟
    و اینکه اگه عکسی دارین بزارین که من هم ببینم لطفا
    ممنونم

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    سیانو خودش از جریان کم نور زیاد فسفات و نیترات بالا ... به وجود میاد
    چطور میشه ما اونو تو رف پرورش بدیم!مگه اب رف به تانک اصلی وصل نیست؟وقتی شرایط غذایی و پی اچ پایین براش وجود داشته باشه تو تانک هم امکان به وجود اومدنش هست
    چطور میشه فقط تو رف بزنه و تو تانک نزنه با توجه به یکی بودن شرایط اب !
    اب تانکی که برا سیانو زدن خوب باشه فاجعست!
    ممکنه تو رف جریان کم باشه نور زیاد باشه اما عوامل دیگه مثل نیترات فسفات وپی اچ پایینو که از اب تانک میگیره که به رف میره!!
    سیانو با پایین اومدن فسفات از بین میره،ممکنه مصرف کننده فسفات باشه که اکثر جلبکها مقداری فسفات تو خودشون ذخیره میکنند و مصرف کننده نیستن
    پس تا وقتی سیانو شما هست فسفات هم در اب هست و اگه قدرت کم کردن فسفات داره پس یعنی باید پس از کم کردن فسفات از بین بره!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام
    سیانو خودش از جریان کم نور زیاد فسفات و نیترات بالا ... به وجود میاد
    چطور میشه ما اونو تو رف پرورش بدیم!مگه اب رف به تانک اصلی وصل نیست؟وقتی شرایط غذایی و پی اچ پایین براش وجود داشته باشه تو تانک هم امکان به وجود اومدنش هست
    چطور میشه فقط تو رف بزنه و تو تانک نزنه با توجه به یکی بودن شرایط اب !
    اب تانکی که برا سیانو زدن خوب باشه فاجعست!
    ممکنه تو رف جریان کم باشه نور زیاد باشه اما عوامل دیگه مثل نیترات فسفات وپی اچ پایینو که از اب تانک میگیره که به رف میره!!
    سیانو با پایین اومدن فسفات از بین میره،ممکنه مصرف کننده فسفات باشه که اکثر جلبکها مقداری فسفات تو خودشون ذخیره میکنند و مصرف کننده نیستن
    پس تا وقتی سیانو شما هست فسفات هم در اب هست و اگه قدرت کم کردن فسفات داره پس یعنی باید پس از کم کردن فسفات از بین بره!!
    فربد توی رف برای این میزنه چون هم جریان کمه هم زمان نوردهی بیشتر هست البته توی تانک هم میتونه بزنه ولی اونجا بعلت نوردهی کمتر و استفاده از نور با شدت بیشتر و جریان زیاد آب نمیتونه زیاد بشه یا اصلا تولید نمیشه درسته ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    دوستان تانکی که به دلیل مناسب نبودن پارامترهاش .مستعد وجودجلبک ها و سیانو باشه خواه نا خواه در همه جای اون یعنی هم تانک اصلی و هم رف و سامپ دچار این باکتری ( سیانو) میشه فقط نور تو قسمتهای مختلف میتونه به رشد و فراگیری این باکتری بیشتر تاثیر بزاره . و به نظر من این روش ریسک بسیار بالایی داره و روش مناسبی نیست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    فربد توی رف برای این میزنه چون هم جریان کمه هم زمان نوردهی بیشتر هست البته توی تانک هم میتونه بزنه ولی اونجا بعلت نوردهی کمتر و استفاده از نور با شدت بیشتر و جریان زیاد آب نمیتونه زیاد بشه یا اصلا تولید نمیشه درسته ؟
    اقااحسان سیانو علاوه بر اینایی که گفتی به فسفات نیترات و پایین بودن پی اچ نیازمند است که اب با اب تانک مشترکه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    اقااحسان سیانو علاوه بر اینایی که گفتی به فسفات نیترات و پایین بودن پی اچ نیازمند است که اب با اب تانک مشترکه
    فربد خان بله حرف شما صحیح ولی شما هم با حرف من موافقی که اگه از سیانو تو رف زیاد باشه و یک کلونی باشن تمام نیتران و فسفات مصرف میشه و مجالی برای تولید بیشتر و در جای دیگه به همدیگه نمیدن البته باید با گذاشتن پد از ورودشون با تانک جلوگیری بشه
    البته من خودمم ازشون خوشم نمیاد همینجوری برای یادگیری وارد بحثش شدم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    فربد خان بله حرف شما صحیح ولی شما هم با حرف من موافقی که اگه از سیانو تو رف زیاد باشه و یک کلونی باشن تمام نیتران و فسفات مصرف میشه و مجالی برای تولید بیشتر و در جای دیگه به همدیگه نمیدن البته باید با گذاشتن پد از ورودشون با تانک جلوگیری بشه
    البته من خودمم ازشون خوشم نمیاد همینجوری برای یادگیری وارد بحثش شدم
    خیلی خوبه که بحث باشه همه شرکت کنند
    نه متاسفانه با حرفت موافق نیستم
    چون وقتی نیترات و فسفات بالا باشه سیانو با نور زیاد پی اچ پایین و جریان کم به وجود میاد(تا اینجا مشکل ندارم)
    اما اگه طبق گفته این تاپیک سیانو اونو مصرف کنه و تو تانک دیگه نیترات و فسفاتی نباشه،یعنی منابع غذایی دیگه براش نیست و از بین میره پس تا زمانی که سیانو هست اون دو عامل سطحشون صفر نشده
    شما وقتی فسفاتو صفر میکنی نیتراتو میاری پایین سیانو از بین میره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    خیلی خوبه که بحث باشه همه شرکت کنندنه متاسفانه با حرفت موافق نیستمچون وقتی نیترات و فسفات بالا باشه سیانو با نور زیاد پی اچ پایین و جریان کم به وجود میاد(تا اینجا مشکل ندارم)اما اگه طبق گفته این تاپیک سیانو اونو مصرف کنه و تو تانک دیگه نیترات و فسفاتی نباشه،یعنی منابع غذایی دیگه براش نیست و از بین میره پس تا زمانی که سیانو هست اون دو عامل سطحشون صفر نشدهشما وقتی فسفاتو صفر میکنی نیتراتو میاری پایین سیانو از بین میره
    فربد جان توی تانکی که موجود زنده وجود داره مرتبا نیترات و فسفات تولید میشه البته من اینارو از خودتون یاد گرفتم دارم درس پس میدم جسارت نباشه..با کم شدن نیترات رسد سیانو هم کند میشه و در حد میزان نیترات و فسفات رشد میکنن و یا از بین میرن ولی به محض تولید نیترات رشدشون شروع میشه و چون شرایط تولیدشون تو رف بهتره توی رف رشد میکنن و به نظر من کاری نمیتونن با تانک اصلی داشته باشن ..و مثل گیاهان مثلا انگوری با کمبود نیترات مگه خراب نمیشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    فربد جان توی تانکی که موجود زنده وجود داره مرتبا نیترات و فسفات تولید میشه البته من اینارو از خودتون یاد گرفتم دارم درس پس میدم جسارت نباشه..با کم شدن نیترات رسد سیانو هم کند میشه و در حد میزان نیترات و فسفات رشد میکنن و یا از بین میرن ولی به محض تولید نیترات رشدشون شروع میشه و چون شرایط تولیدشون تو رف بهتره توی رف رشد میکنن و به نظر من کاری نمیتونن با تانک اصلی داشته باشن ..و مثل گیاهان مثلا انگوری با کمبود نیترات مگه خراب نمیشه؟
    راجبه گیاه انگوری رف زیاد نمیتونم نظر بدم چون زیاد تجربه ندارم تو این زمینه ولی فکر نمیکنم انگوری با صفر شدن نیترات از بین بره!چون نیترات صفر واقعی رو کنار انگوری داشتم
    ولی جلبکا قضیشون با گیاه فرق میکنه به نظرم
    به نظرم شرایط ابی که مستعد زدن سیانو باشه امکان اینکه هر جای تانک به وجود بیاد هست
    این کار ریسک زیادی داره من تو هیچ فروم اونور ابی ندیدم این قضیه رو همه از جلبک سیانو به عنوان یه جلبک بد صحبت میکنند و حتی با وجود یه لکش هم مشکل دارن،هیچ کس به قدرت حذف نیترات و فسفاتش اشاره نکرده که بخواد اینجوری ازش به عنوان این قضیه استفاده کنه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اقا احسان من اطلاعات محدودی دارم و کوچیکتر از اینم که بخوام درس بدم،شما لطف داری نسبت به بنده
    دوستان بسیار زیادی هستن تو این فروم که اطلاعات بسیار خوبی دارن ولی ظاهرا مشغله کاری مجال شرکت تو بحثارو بهشون نمیده همین باعث میشه منه نو پا یکم به چشم بیام
    ممنونم
    موفق باشید

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)