عباسعلی دامنگیر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: ماموران محیط زیست بردسیر در راستای وظایف محوله با گشت و کنترل مناطق حفاظت شده این شهرستان موفق به دستگیری تعدادی شکارچی، لاشه شکار، اسلحه شکاری، فشنگ و همچنین چند خودرو شدند.
وی ابراز داشت: در ارتفاعات خانکوه در منطقه حفاظت شده بیدوئیه شهرستان بردسیر در استان کرمان یک گروه سه نفره شکارچی که اقدام به شکار یک راس میش وحشی کرده بودند، دستگیر شدند.
دامنگیر تصریح کرد: در منطقه مبارکه روستای دهلرز منطقه حفاظت شده بیدوئیه نیز یک شکارچی به همراه یک قبضه اسلحه دولول، 36 فشنگ و دو بهله کبک و دو بهله تیهوی شکار شده دستگیر شد.
وی افزود: همچنین در اقدامی دیگر یک شکارچی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری و تجهیزات کامل شکار و سلاخی و یک دستگاه ماشین پاجیرو که اقدام به شکار دو راس میش در منطقه کوه سیاه کرده بود، توسط ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر کرمان بازداشت شد.
دامنگیر بیان داشت: در منطقه تاج آباد نیز ماموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر اقدام به دستگیری یک شکارچی غیر مجاز کردند که اقدام به شکار یک راس خوک وحشی کرده بود و از این متخلف هم یک قبضه سلاح دو لول ضبط شد.
وی خاطرنشان کرد: متخلفان پس از تشکیل پرونده و انجام صورت جلسه برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به تخلفات به مراجع قضایی معرفی شده اند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: بر اساس ضوابط و قوانین موجود هرگونه شکار، خرید، فروش، حمل و نگهداری حیوانات وحشی بدون کسب مجوز از محیط زیست خلاف قانون بوده و با متخلفان عرصه های زیست محیطی به شدت برخورد قانونی به عمل می آید.
وی با تاکید بر این موضوع که برای جلوگیری از تخلفات و حفاظت از حیات وحش به عنوان یک سرمایه ملی به کمک و همکاری مردم نیاز است، افزود: از تمام هم استانی ها درخواست داریم در صورت اطلاع از هر گونه موارد مشابه مراتب را سریعا با شماره تلفن 28101310341 دفتر نظارت و بازرسی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان اطلاع دهند.