دیده بان حقوق حیوانات: طی هفته گذشته نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان فارس طی عملیات هایی در اقصی نقاط فارس کشفیاتی را به عمل آورده و تعداد ۷۳ نفر از متخلفین شکار و صید را دستگیر و تحویل مقامات قضایی دادند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از کشف ۵۹ قبضه اسلحه خبر داد و گفت:طی هفته گذشته ۷۳ نفر از متخلفین شکار و صید توسط نیروهای یگان این اداره کل دستگیر و به مراجع محترم قضایی معرفی شدند.
کامران اسلاملو فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان فارس در این خصوص اظهارداشت: این کشفیات طی هفته گذشته و با تلاش و کوشش نیروهای ادارات محیط زیست آباده،فسا،نی ریز ،نورآباد،سپیدان،استهبان،ا قلید،لار،خنج،خرم بید،اقلید،مرودشت،فیروزآبا د،ارژن،بوانات،پارک ملی قطرویه و گشت سیار اداره کل صورت پذیرفت.
وی افزود:لاشه دو راس قوج وحشی،یک راس کل وحشی،یک راس بز وحشی ،همچنین لاشه تعداد ۱۲۵ قطعه پرنده کبک،تیهو ،اردک و کبوتر وحشی ، از این متخلفین کشف و ضبط شد.
اسلاملو در ادامه تصریح کرد: از متخلفین ۶۱ قطعه پرنده زنده گیری شده شامل کبک ،طوطی،قرقاول،بلبل و طرقه و دو بهله پرنده شکاری دلیجه زنده گیری شده نیز کشف و ضبط گردید.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان فارس از مراجع محترم قضایی که با صدور احکام بازدارنده و قاطع موجبات جلوگیری از تخریب محیط زیست و حفاظت از انفال الهی را فراهم می نمایند تشکر و قدردانی کرد.