فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  173
لایک لایک:  153
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: گلچین سوالات متداول درباره خرگوش شکلان

کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.46

گلچین سوالات متداول درباره خرگوش شکلان

تغذیه

به خرگوشم غذا چی بدم؟
    دندون خرگوش سالانه 10 تا 12 سانت رشد میکنه . برا جلوگیری ازین اتفاق باید 80 درصد غذا خرگوش ینجه خشک باشه.تا باعث ساییده شدن دندون خرگوش بشه. در کنار ینجه خشک و علف باغ میتونید از: جعفری. گیشنیز. ریحون. نعنا. شیوید. سیب. هویج و غیره استفاده کنید
    سبزیجاتی مثله کاهو خیار کلم و غیره در صورت زیاده روی باعث اسهال میشوند
    ینجه از کجا پیدا کنم؟
    ینجه رو اکثر پت شاپ ها دارن. و یا حتی میتونید از گاوداری ها تهیه کنید. ویا خودتون بچینید و توی افتاب خشک کنید. اما حتما باید ینجه رو خشک کنید.

ینجه تر هم میتونم بهش بدم؟
    درسته که خرگوشا به ینجه تر علاقه شدیدی دارن اما ینجه تر شدیدا نفاخ هست و باعث دل درد و حتی مرگ حیوون میشه

چرا خرگوش من ینجه نمیخوره؟
    خرگوش ها بین ینجه خشک که سخت تر خورده میشه و غذایی مثله جعفری و سیب که نرم تر هست و راحتتر خورده میشه اکثرا گزینه دوم رو انتخاب میکنن. میتونید صبح ها فقط برای خرگوشتون ینجه خشک و اب بذارید و شب ها سبزیجات دیگه رو هم اضافه کنید تا با این روش خرگوشتون مجبور به خوردن ینجه بشه

به جا ینجه میتونم از نون سنگک خشک. یا چوب برا ساییده شدن دندون خرگوش استفاده کنم؟
    نه. ینجه هم باعث ساییده شدن دندون خرگوش میشه و هم فیبر بالایی داره و فیبر مانع رشد دندون خرگوش میشه. نمیشه به خرگوش فقط فیبر داد یا فقط یه جسم سخت برا ساییدن دندونش

خرگوشا اب هم میخورن؟ چرا من اب خوردن خرگوشم رو تا بحال ندیدم؟
    بله خرگوشا هم نیاز به اب دارن. این طبیعیه خرگوشا مقدار کمی اب میخورن و ممکنه شما تا چند ماه حتی یه بار اب خوردنشون رو نبینید .

چه غذاهایی برا خرگوشم مضر هست؟
    برای خرگوش ها از شیرینیجات و دادن شکلاتو قندو پفکو غیره جدا خودداری کنید... میتونید از این دو تاپیک استفاده کنید:
    http://mihanpet.ir/thread17843.html
    http://mihanpet.ir/thread17844.html

خرگوش من زیر یک ماه سن داره و باید چیکار کنم؟
    خرگوش های کوچیکتر از یک ماه رو حتما باید بهشون شیر داد.. شیر بدون لاکتوز! برای شیر دادن به خرگوش از تاپیک زیر کمک بگیرید:

http://mihanpet.ir/thread21828.html

روزی چند وعده باید به خرگوشم غذا بدم؟
    غذا مخصوصا ینجه خشک باید همیشه در اختیار حیوان قرار بگیرد . نه به صورت وعده ای!
    ویرایش توسط zahrarezaei : 19th October 2013 در ساعت 01:22 AM

مهم نیست چقدر بالایی
    مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.46
    لانه
    از چه قفسی استفاده کنم؟
    کف قفس خرگوش نباید میله ای باشد . ممکن است دست و یا حتی انگشت خرگوش بین میله ها گیر کرده و باعث شکستگی شود.

اندازه قفس باید چقد باشه؟
    طول و عرض قفس بقدری باشه که خرگوش بتونه 3 تا جهش پشت سر هم بکنه. و ارتفاعش هم بقددری باشه که بتونه راحت رو پاهاش بلند شه

اگه قفسشون تو حیاط باشه توی زمستون و سرما اذیت نمیشن؟
    خرگوشا به گرما حساسن و گرما ممکنه باعث مرگشون بشه . اما به سرما خیلی حساسیت ندارن. دما مناسب برا خرگوش 16 درجه هست.
    کافیه توی قفس خرگوش یه لونه درست کنید که یه در فقط اندازه خود خرگوش برای ورود داشته باشه. و نور افتاب. بارون.برف و باد داخلش نره. و میتونید زیرش هم کاه بریزید. اینجوری خرگوش 12 ماه سال رو میتونه بیرون زندگی کنه
    یادتون باشه لونه انقد کوچیک نباشه که خرگوش نتونه توش حرکت کنه

میتونم ازاد بذارمشون تو حیاط؟
    اگه حیاط راه به بیرون نداشته باشه و خرگوشتون بالغ باشه بله
    خرگوش ها کوچیک باید تو قفس باشن و فقط روزی چند ساعت و با مراقبت بیرون اورده بشن. گربه ها خیلی راحت بچه خرگوش ها رو میبرن. و حتی کلاغ ها

تو خونه چی؟
    ازاد گذاشتن خرگوش تو خونه یه سری محدودیت ها داره. خرگوش ها به جویدن علاقه دارن و باید از محافظ برا سیم ها برق استفاده کرد و مراقب بود تا چیزی رو زمین نباشه . خرگوشا دنبال پاهای ادم میدوئن و ممکنه زیر دستو پا برنو باید خیلی مراقب بود. و فرش و موکت هم برای موهای کف پای خرگوش ها مناسب نیست

از چه بستری استفاده کنم؟
    پوشال ساقه برنج بستر های جوندگان و غیره

برای بستر خاک باغچه که کود هم داده باشن توش مشکل زا نیست؟گیاه خاک چطور؟
    مخلوطی از چوب وخاک چطور؟

بسیار خطرناک و غیر بهداشتی هست به هیچ وجه توصیه نمی شود

ادامه دارد..
    ویرایش توسط berti bani : 6th February 2014 در ساعت 05:28 PM

مهم نیست چقدر بالایی

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.46
    خرگوشم رو هر چند وقت باید ببرم حمام؟ از چه شامپویی برا شستنش استفاده کنم؟
    هیچ زمانی. خرگوش ها نیاز به حمام ندارن و با لیس زدن خودشونو کاملا تمیز میکنن. به غیر از خفه شدنو رفتن اب داخل گوش ها و غیره.. خرگوشا از اب میترسن و انقدر استرس میگیرن که حتی ممکنه بعد چند روز بمیرن

من خرگوشم رو شستم الان خرگوشم رو با سشوار خشکش کنم؟
    خرگوش ها همونطور که گفتم از اب وحشت دارن در حدی که ممکنه بعد چند روز بمیرن.. و اینکار صد درصد اشتباهه... خشک کردن با سشوار هم یکی دیگه از اشتباهاس که فقط و فقط ترس خرگوش رو بیشتر میکنه

خرگوشم خیلی کثیف شده وقتی نباید بشورمش چجوری تمیزش کنم؟
    با یه دستمال نمناک و به ارومی قسمت ها کثیف رو تمیز کنید

مهم نیست چقدر بالایی

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.46

تابستونه و موها خرگوشم خیلی میریزه و خیلی کم پشت شده باید چیکار کنم؟
    خرگوشا تو فصل گرما ریزش مو دارن به حدی که ممکنه پوست بدنشونم تو بعضی قسمت ها مشخص بشه ( پوست دیده بشه نه اینکه کلا بدون مو باشه)
    همینطور خرگوشا ماده که دچار حاملگی کاذب میشن یا خرگوشا باردار موها بدنشون رو میکنن

تابستونه و خرگوشم کمی تو افتاب موندش الان غذا نمیخوره و بدنش میلرزه چیکار کنم؟
    خرگوشا به گرما حساسن و وقتی تو گرما یا زیر افتاب باشن گرما زده میشن... اگه مدت زمان زیادی تو گرما باشن یا گرما شدید باشه ممکنه بمیرن
    خرگوشا دما بدنشون رو به دو روش پایین میارن...یکی با نفس نفس زدن یکی هم گوش هاشون! وقتی که خرگوشتون گرمازده شد و یا هوا گرم بود یه دستمال یا پنبه رو نمناک کنید و روی گوش هاش بکشید. مواظب باشید گوش هاش رو خیس خالینکنید و یا اب توی گوش هاش نچکه

خرگوشا چه واکسنی نیاز دارن؟
    خرگوش ها نیازی به واکسن ندارن و فقط در شرایط خاص که ممکنه از حیوونا دیگه هاری بگیرن بهشون واکسن هاری زده میشه

خرگوش ها ماده سیکل ماهانه دارن؟
    نه این فقط یه شایعست

مهم نیست چقدر بالایی

نام و نام خانوادگی
    زهرا رضایی
    شماره عضویت
    5586
    میانگین پست در روز
    1.46
    ناخن ها خرگوشم بلند شده چجور کوتاهش کنم؟
    بهترین کار بردنش پیش یه دامپزشک هست ولی اگه میخواید خودتون اینکار رو انجام بدید. باید اول ناخن گیر مخصوص جوندگان بخرید. ناخنگیر ها معمولی فشار زیادی نیاز داره که باعث درد و شکستکی انگشت خرگوش میشه
    ناخن خرگوش مثل دست خودمون دو قسمت داره یه قسمت صورتی و یه قسمت سفید. قسمت صورتی به هیچ عنوان نباید گرفته بشه چون درد داره و خون میادو غیره. قسمت سفید رو با زاویه 40 درجه از سطح زمین باید بگیرید. مثله عکس:

توصیه میکنم قبل گرفتن ناخن خرگوش حتما یک فیلم هم دانلود کنید و ببینید

رنگ ادرار خرگوشم قرمزه حالا چیکار کنم؟
    رنگ ادرار بستگی به غذایی که خرگوش میخوره داره. مثلا با خوردن گوجه رنگ ادرار خرگوش قررمز میشه. اما با دیدن خون توی ادرار باید به دامپزشک مراجعه کنید

خرگوشم به بچه هاش شیر نمیده باید چیکار کنم؟
    خرگوشا صبایه زود به بچه هاشون شیر میدن و بعد هم توجهی بهشون ندارن. ممکنه به بچه هاش شیر داده باشه و شما متوجه نشده باشی .مطمئن شید ازینکه به بچه هاش شیر نمیده
    بچه خرگوشا رو به زور نذارید زیر مادر چون ممکنه لگد بزنه و لهشون کنه. اگه خرگوش بهشون شیر نمیده میتونید از کسی بخواید خیلی اروم مادر رو به پپشت نگه داره و بعد خودتون بچه هارو سمت سینه مادر ببرید . اگر بچه خرگوش ها شیر نخوردن به روشی که تو سوالات بالا گفته شد به بچه خرگوش ها شیر بدید

مهم نیست چقدر بالایی

کاربر بسیار فعال alirezafakhri آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    alireza fakhri
    علایق
    حیوانات.شیمی .ماکت
    تخصص
    مهندس عمران
    حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    2164
    میانگین پست در روز
    0.49
    خیلی معذرت میخام زهرا خانوم با اجازتون مطلب آخر رو کمی اصلاح میکنم .....چون اگر مادر رو به پشت بخوابونید و بچه ها رو روی شکمش بزارین تا شیر بخورن امکان پذیر نیست من خودم این مورد و روشهای دیگه رو امتحان کردم در این حالت بچه ها هیجان زده میشن و دنبال سینه های مادر میگردن و حتی به دهن میگیرن ولی خیلی سریع ول میکنن و دنبال یه سینه دیگه میرن و تند تند این کارو تکرار میکنن دلیلش هم اینه تو این حالت بچه خرگوشها توان مکیدن شیر و قورت دادنش رو ندارن و حتما حتما باید به پشت خوابیده باشن تا بتونن این کارو بکنندر این حالت اگرم شیر وارد دهنشون بشه احتمال اینکه بره توی ریه و خفه بشن هم خیلی زیاده . برای اینکه بخوایم زوری بچه خرگوشها رو شیر بدیم حتما دو نفر لازم داریم یک نفر مادر رو بطور طبیعی نگه داره و یک نفر هم بچه خرگوشها رو ( یکی یکی باید شیر بدهید نه با هم)به پشت کف دستش میزاره و میبره زیر شکم مادر تا شیر بخوره و همینطور بعدی و بعدی ....کسی که مادر رو نگه میداره واقعا باید ماهر باشه که نه سفت بگیره که به مادر اسیب بزنه و نه شل که مادر جفتک بزنه و بچه ها رو ناقص کنه.............................

همکار قدیمی berti bani آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    2.94
    سوال: می خواستم بپرسم که آیا قلاده مخصوص خرگوش وجود دارد؟ از چه جاهایی می شود این وسیله رو تهیه کرد؟

پاسخ:

1. به هیچ وجه خرگوشتون رو برای بازی به خارج از خانه نبرید یا محیط های ناامن مثل پارک یا جاهایی که پیدا کردنشون سخت باشه

مثل محوطه جلو آپارتمانها یا پارکینگ ها ،نور آفتاب اتاق هم برای خرگوش کافیه ، حتی تو حیاط هم باید تحت نظارت خودتون باشه>

2. اصلا از قلاده برای خرگوش ها استفاده نکنید چون بشدت بدشون میاد و ممکنه باعث خفه شدنشون بشه چون یکسر دنبال جویدن بندش هستن

3. دو نمونه از قلاده بدنی و بندی برای خرگوش ها موجوده که ما هیچ کدوم رو نه تنها توصیه نمی کنیم بلکه نهی هم می کنیم

عکسش رو هم میزارم که یه وقت خدایی نکرده دیدید وسوسه نشید برای کوچولوتون بخرید

و در آخر مجددا توصیه می کنیم قلاده نخرید چون خرگوش ها از آن بیزارند
    ویرایش توسط berti bani : 6th February 2014 در ساعت 03:39 PM

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    2.94
    پرسش شما :

گاز گرفتن شدید خرگوش من

خرگوش من وقتی دستم رو برای غذا دادن یا آب دادن یا تمیز کردن تو قفسش میبرم گاز می گیره

لطفآ راهنماییم کنید

پاسخ ما : عزیزم در مورد گاز گرفتن خرگوش شما باید بگم وقتی شما خرگوش رو توی یه لونه مانند اعم از قفس و یا چیزهای شبیه این نگه میدارید و علی الخصوص در مورد خرگوشهای نر جون به شدت نسبت به محل زندگیش حس قلمروش رو پیدا میکنه و از اون مهم تر به غذاش خیلی حساسیت داره این اتفاق قبلا هم برای من افتاده مثلا میخاستم پسمونده کاهو ها رو از تو قفس خرگوش بیرون بیارم که دستم رو گاز میگرفتن ، اما نگران نباشید چون به مرور خرگوش به شما عادت میکنه و برای مشکل حال حاضرتون سعی کنید وقتی خرگوش رو اوردید بیرون قفس این کارها رو انجام بدید

خرگوش تازه واردم از من میترسه

پرسش شما :

ما خرگوشمون رو تازه اوردیم خونه هنوز میترسه وقتی بهش نزدیک میشیم و هر بار کمی طول میکشه تا به حضورم عادت کنه
    رفته زیر میز قایم شده
    چه کار کنم تا زودتر عادت کنه بهمون؟

پاسخ ما :

من اطلاعاتم رو راجع به همه حیوونا میگم..خب با توجه به اینکه الان اومده محیط جدید و داره چهره های تازه میبینه حتما استرس داره..پس بهترین کار این ممیتونه باشه که زیاد کسی نزدیکش نشه(زیاد!)منظورم این نیست که اصلا پیشش نرید بهتره اول خوب همه جارو ببینه تا آروم شه..کم کم کنارش برید و براش غذا ببرید و باهاش صحبت کنید..این فعلا خوبه تا وقتی که آرامشش برگرده و بتونید کاملا باهاش دوست بشید...

ویرایش توسط berti bani : 6th February 2014 در ساعت 04:38 PM

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    2.94
    پرسش شما :
    علائم بارداری خرگوش چیست؟

پاسخ ما :
    1.از جفت گیری ممانعت می کنن

2.شروع به لانه سازی می کنند.

3.اجازه نمیدن شما به خودشون یا لانشون نزدیک بشید.

پرسش شما :

طول مدت بارداری خرگوش چند روز هست و علائم زایمان چیست؟

پاسخ ما :

30 تا 40 روز هست ، معمولا موهای زیر شکمش و بدنش رو می کنه تا رو بچه هاش رو بپوشونه

و روز بعد زایمان بنظر لاغرتر میاد مثل اینکه وزن از دست داده

پرسش شما :

چه اقداماتی باید برای زایمان خرگوشم انجام بدم؟

پاسخ ما :

1. یه جعبه یا کارتن مناسب آماده می کنید

2. درون اون رو پارچه های نرم و ملافه لطیف و تمیز میزارید

3.خروجی رو جوری قرار میدید که مادر بتونه وارد یا خارج بشه اما بچه ها نه

نکته : هرگز مادر رو با بچه ها حبس نکنید

4. موقع زایمان حتمن خرگوش ها رو بداخل خانه بیاورید چون هم نور آفتاب هم سرما باعث

مرگ نوزادها می شه و گاهی ماده خرگوش ها به نوزاداشون شیر نمی دن که ما باید بدونیم و اقدامات لازم را انجام بدیم

5. نحوه صحیح شیر دادن به خرگوش ها در این تاپیک :http://mihanpet.ir/thread21828.html

پرسش شما :

از کجا بدونیم بچه خرگوش ها شیر خوردن یا نه؟

پاسخ ما :

وقتی شیر میخورن و سیر میشن مثل زالو شکمشون قلمبه میشه بطوری که سفیدی شیر رو میتونی از شکمش ببینی میکرد

پرسش شما:

چه مدت بعد از زایمان خرگوش ماده می تواند جفت گیری کند و باردار شود؟

پاسخ ما :

بلافاصله ، پس باید با پیدا شدن علائم زایمان خرگوش نر رو جدا کنید.

ویرایش توسط berti bani : 6th February 2014 در ساعت 05:29 PM

نام و نام خانوادگی
    مری
    حیوان خانگی
    خــــــــــرگوش
    شماره عضویت
    5480
    میانگین پست در روز
    2.94
    پشت گردن خرگوشمون موهاش به یه دستی همه بدنش نیست این طبیعیه؟
    اگه منظورت دقیقا گردنشه اره گردن
    خرگوش وقتی جمع موهاش یه دسته وقتی سرشو میکشه یا مثلا میاد رو دوپا انگار
    وسطاش خالیه

بچه خرگوشم شیر نمی خوره چی کار کنم ؟
    از پودر کلسیم مخصوصا جوندگان استفاده کنید.از پت شاپ ها تهیه کنید روزی یک نوک قاشق غذاخوری به یونجه
    یا پپلتش اضافه کنید.

چقدر در روز می تونم بچه خرگوشم رو بغل کنم؟
    خیلی کم و با ظرافت ، چون بچه خرگوش ها بدن نرم و شکننده ای دارن و با کمی بی دقتی دچار آسیب های جدی
    می شن که به مرگشون منجر می شه ،پس لطفا بجز مواقع ضروری اون رو زیاد تو دستتون نگیرید.

روش صحیح بلند کردن خرگوش چگونه هست؟
    یک دستتون رو زیر دست های خرگوش رو شکمکش قرار میدید و دست دیگرتون رو زیر پاهاش و سریع بلندش
    می کنید و به خودتون می چسبونید حتما دستتون رو زیر پاهاش قرار بدید ،چون محکم پا میزنه وباعث قطع نخاع
    و فلجش می شه با توجه به ستون فقرات حساسی که داره.کلا خرگوش ها بغل شدن رو دوست ندارن.
    جز در مواقع واقعا ضروری از زمین بلندشون نکنید.

آیا می شود یونجه خرگوش رو در مواقع نیاز از اصطبل ها و گاوداری ها تهیه کرد؟
    دوستانی که از گاوداری ها یا اصطبل یونجه می گیرن ( یه مشکل در این مورد برای یکی از بچه های سایت هم پیش اومده بود، گفتم بگم که برای شما تکرار نشه )
    بهتره وقتی یونجه می گیرین ، قبل از اینکه بدین حیوونتون بخوره اونو بشورید، بعد بذارین توی آفتاب خشک بشه ، بعدش توی بسته های کوچیک بذارین توی فریزر تا حداقل 48 ساعت بمونه که انگل هاش بمیرن ، هروقت نیاز داشتین یکی از بسته هارو خارج کنید و بریزین براش...... در غیر این صورت ممکنه با دیدن کرم توی قفس یا لونه حیوونتون ( به خصوص خوکچه ها ) ، متعجب بشین

آیا یونجه به تنهایی برای مشکل رشد دندون خرگوش کفایت می کنه؟
    خیر باید از سنگ های معدنی جویدنی استاندارد استفاده کنید می تونید از پت شاپ ها تهیه کنید اینم عکسش

ویرایش توسط berti bani : 7th February 2014 در ساعت 01:34 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)