همانطور که با رشد تکنولوژی زندگی ما بی تحرک تر و ساکن تر میشود لزوم پیشگری و درمان چاقی نیزاهمیت بیشتری یپدا میکند.
امروز در کشورهای توسعه یافته بخصوص ایالات متحده آمریکا نه تنها چاقی انسان ها که چاقی حیوانات خانگی نیز رو به رشد اشت است دامپزشکان گزارش داده اند که تقریبا نیمی از افراد وابسته به خانواده دارای حیوان چاق خود دارای مشکل چاقی هستند.
اما برای حیوانات چه میتوانیم بکنیم؟

گام اول قبول کنیم که پت ما چاق هست البته گربه ها و سگ های چاق ما ناز،و دوست داشتنی هستند.
اما وزن اضافی خطرناک است و باعث ایجاد دیابت ،ورم مفاصل، بیماری های قلب و بیماری های ریوی و اختلالات دیگر میشود.
برای اینکه بدانید حیوان شما چاق هست یا نه به دامپزشک مراجعه کنید و پت خود را بطور کامل معاینه کنید.وزن فعلی پت و وزرن ایده ال را را از دامپزشک بخواهید.حیوانات خانگی مدت زیادی را صرف استراحت میکنند و کالری دریافتی آنها باید مطابق با کالری مصرفی آنها باشد.راهای مناسب برای حفظ وزن مناسب را از دامپزشک بپرسید،توجه داشته باشید برنامه ریزی برای رژیم باید توسط دامپزشک باشد برای مثال وجود رژیم های نامناسب در گربه میتواند باعث بروز بیماری کبدی پیشرفته در آنها بشود.
حیوانات خانگی دارای تغذیه متفاوت هستند شما باید ببینید چه نوع رژیمی برای حیوان شما مناسب است.غذاهای تجاری گربه ها حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات و قند هستند که باعث آسیب به گوارش بچه گربه ها میشود( در انسان نیز مصرف بیش از حد چربی و قند باعث آسیب شدید به دستگاه گوارش میشود).
اگر از غذاهای آماده برای پت خود استفاده میکنید از نشان های نعتبر استفاده کنید غذا هایی با نشان تجاری هالو یک غذای کامل گوشت و بهینه شده برای گربه هاست.این نشان تجاری برای سگ ها مفید بوده و از لاغری ناشی از کمبود مواد غذایی و پوکی استخوان جلوگیری میکند.دادن دو تا چهار وعده کوچک غذا به حیوانات ایده آل است.
ورزش حیوانات را فراموش نکنید سگ را مجبور به قدم زدن و دویدن کنید این تمرین خوبی برای سگ هاست برای گربه ها استفاده از اسباب بازی های پر تحرک مناسب است.

ترجمه شده توسط کپل