کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    یه کاسکو دیگه خریدم این حیون بیچاره انداخته بودنش تو پارکینگ تنهایی.. دلم براش سوخت اگه بدو نید چه قدر باحاله حرفم میزنه انگار از قحطی اومده هر چی بهش می دم تا ته می خوره انگار سالهاست غذا نخورده ظرف آب و غذاش که دیگه هیچی کثیف قفسشو حالت بهم می خورد نگاه کنی یکی مثل ما یکی هم مثل اینا از صبح تا شب اینقدر حرف میزنه سوت میزنه چه جوری دلش میاد اگه بگم چند خریدم شاخ در میارین
    سلام دوست عزیز.
    مبارک باشه امیدوارم این یکی تا سالهای سال برات بمونه و حالشو ببری...
    بگو قیمتو که منتظرم شاخم دربیاد.
    ویرایش توسط khaled3 : 2nd August 2010 در ساعت 09:05 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    یه کاسکو دیگه خریدم این حیون بیچاره انداخته بودنش تو پارکینگ تنهایی.. دلم براش سوخت اگه بدو نید چه قدر باحاله حرفم میزنه انگار از قحطی اومده هر چی بهش می دم تا ته می خوره انگار سالهاست غذا نخورده ظرف آب و غذاش که دیگه هیچی کثیف قفسشو حالت بهم می خورد نگاه کنی یکی مثل ما یکی هم مثل اینا از صبح تا شب اینقدر حرف میزنه سوت میزنه چه جوری دلش میاد اگه بگم چند خریدم شاخ در میارین
    مباركه.
    اميدوارم اين هموني بشه كه ميخواستيد

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من وقتي رفته بودم كاسكومو عوض كنم فروشنده ميگفت كه كاسكو هرچي بهتر باشه بيشتر قاطي داره.ميخواستم نظر شمارو دربارهي اين حرف بدونم.
    آيااين حرف درسته؟
    دوست عزيز گاهي فروشنده ها درست ميگن اما نمي تونن منظورشون رو درست عنوان كنند....اون فروشنده اي كه به شما اين حرف رو زده منظورش اين بوده كه كاسكو بي حال و كز كرده و بي حوصله يا خنگ نباشه......براي همين هم هست كه گاهي فروشنده ها ميگن هرچي كاسكو بيشتر جيغ بزنه بهتره....البته من اين موضوع رو قبول ندارم و قبلا هم اينجا گفتم كه زياد جيغ زدن و يا جيغ نزدن كاسكو هيچ ربطي به هوشش و يا قدرت حرف زدنش در آينده نداره بلكه به ميزان رامي و يا از جيغ افتادگيش داره...نمونش كاسكوي دم قرمز خودم كه زماني كه مي خريدمش خيلي خيلي كم جيغ ميزد و بيشتر ديواره قفس رو مي گرفت و بالا مي رفت و همين كاسكو چنان رام و چنان سخنگو شد كه خودم در تعجب بودم.....انشا الله فرصتي پيش بياد كه فيلمهاي حرف زدن كاسكوم رو نشونتون بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط khashayar shah نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان مخصوصا آقا
    من 1 مشکلی دارم که امیدوارم با همفکری شما دوستان حل بشه من 1 کاسکو گنگو حدود یک ماهو نیمه خریدم که کاملا رام و دستی هست و رو شونه میاد ولی 1 مشکلی که باهاش دارم اینکه وقتی سر و صدا میکنه و سوت میزنه و .. یه قار خیلی بد هم وسط صدا هاش میکشه که واقعا گوش خراشه .من شنیده بودم که بعضی تیمنه ها اینکارو میکنن ولی نمیدونم باید کاسکو خودمو چیکار کنم؟ در ضمن هنوز به حرف نیوفتاده و طبق گفته آقا و چند تا از دوستای دیگه 2 تا 2.5 سالشه حالا عکسشم میزارم تا بچه ها بیشتر نظر بدن . لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم ؟ فکر کردم روش کاور بندازم ولی گفتم نکنه دیگه صداهای دیگه هم در نیاره چون وسط بقیه صداهاش اینکارو میکنه . در ضمن خیلی سر حالو بازی گوشم هست. دارم باهاش سه تا کلمه آقا بیا و سلامو کار میکنم. لطفا کمکم کنید.
    یه سوال دیگه هم دارم هر چند وقت یک بار باید آب را روی بدن کایکو اسپری کنیم؟ هر 2 روز یک بار خوبه؟
    با تشکر اینم عکسش
    و اما سوال شما دوست عزيز:

1-اون قاري كه ميكشه و بين سوت و صداهاشه رو هيچ كاري نمي توني بكني....اكثرا تيمنه ها چنين قاري ميكشن و گاهي هم پيش مياد كه كونگوها چنين عادت بدي مي كنند....كاريش نميشه كرد...همونطور كه من نتونستم كاريش بكنم و مجبور به فروختن كاسكوي دم شكلاتيم شدم.

2-يك زنگ خطر براي شما.....اين كاسكو الان ديگه بايد حرف افتاده باشه چون خيلي رام هست و انواع صداها رو هم در مياره....شما روزي نهايتا 2-3 ساعت بيارش بيرون و خيلي خيلي خيلي زياد باهاش تمرين صحبت كن.

3-در تابستان هفته اي يكبار حمام كافيه....2 روز يكبار خير.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    من یک هفته مسافرت بودم و حالا که آمدم متاسفانه خبرهای بدی شنیدم و خیلی هم نگران و ناراحت شدم . توی این چند روز از دوری کاسکوم واقعاً عذاب کشیدم و حتی یک روز زودتر آمدم . خیلی بهش وابسته شدم . حالا خدای نکرده اگه مریض بشه خودم دق می کنم .
    کاسکوی من 2 تا 5/2 سالشه آیا امکان مریضی هست . راستی برای جلوگیری از بیماری کاسکو بایستی چکار کنیم ؟
    نگران نباش دوست عزيز انشا الله مريض نميشه اما بگم كه بيماري كاسكو ممكنه 2 حالت داشته باشه:

1-در اثر سرما خوردگي و ناراحتي گوارشي و يا خوردن غذاي بد و فاسد و دليلهاي ديگه در همون منزل شما بيمار بشه كه در اين حالت شما با دقت در رژيم غذايي كاسكوتون و جلو گيري از سرماخوردگي مي تونيد از بيماري پيشگيري كنيد.

2-كاسكوي تازه وارد شما ، در مغازه پرنده فروشي و يا در راه رسيدن به ايران قبلا به ويروسي آلوده شده باشه و در حال حاظر در مرحله كومون و يا پنهاني بيماري باشه و مدتي ديگه بيماري آشكار بشه و گريبان كاسكوتون رو بگيره كه اين ديگه پيشگيري نداره چون شما بدون اينكه بفهميد كاسكوي آلوده به ويروس و بيماري رو خريديد كه هنوز آشكار نشده.

بعضي از كشور ها ي صادر كننده حيوانات ، خودشون به قصد ، پرنده يا ماهي يا هر حيوون ديگري رو آلوده به ويروسي مي كنند كه چند هفته اي طول ميكشه تا بيماري خودش رو نشون بده و حيوان رو تلف كنه.به اين ترتيب حيوان رو به كشور مقصد صادر مي كنند و حيوان در كشور مقصد ميميره به اين ترتيب تقاضاي اون حيوون هميشه در كشور مقصد به قوت خودش باقي ميمونه و كشورهاي صادر كننده همچنان فروش خوبي دارن و سود مي برن....دقيقا چنين چيزي رو در ماهي ديسكس كه از تايلند به ايران صادر ميشه داره اتفاق ميوفته و ماهي هاي وارد شده به ايران بعد از چند روز دچار بيماري پلگ يا همون طاعون ديسكس ميشن و اكثر اونها ميميرن....شايد .....ممكنه.....داستان كاسكوهاي وارداتي به ايران كه همشون دارن هم زمان از يك بيماري ميميرن مثل داستان طاعون ديسكسها باشه...از اين پاكستاني هاي پدر سوخته هر كاري بر مياد.....من نمي دونم اما احتمال ضعيفي ميدم......من در 2 مورد طوطي اكلكتوس هم چنين داستاني رو ديدم كه هر دو در زماني تقريبا نزديك با نشانه هاي يك بيماري مردن در صورتي كه يكجا هم نبودن و دور از هم در 2 منزل در تهران با فاصله زياد.....در هر صورت از اين مود و از اين نگراني بيرون بياييد و بي خودي نترسيد و غصه نخوريد كه هر كاري راهي داره....در مورد بيماري طاعون ديسكس در تهران فقط آقاي آژيده به يك فرمول دارويي رسيدن كه اسمش رو هم اكسير گذاشتن كه تلفات ديسكسهاي پلگ شده رو خيلي خيلي كم ميكنه.....در هر صورت طوطي بازي همچنان ادامه داره حتي اگر خودمون از طاعون طوطي بميريم(البته چيزي به نام طاعون طوطي نداريم)....يادمه چند سال پيش داشتم با بابك راجع به گرد و يا پودر طوطي كه براي دستگاه تنفسي انسان ممكنه ضرر داشته باشه صحبت مي كردم كه بابك گفت اگر از اين پودر و گرد سرطان ريه بگيره و با ماسك ضد حمله شيميايي مجبور باشه نفس بكشه باز هم دست از طوطي بازي بر نمي داره.....من اين حرفش سالهاست كه در قلب و گوشمه....پس دوستان همه باهم ماسكاتون رو بزنيد تا بريم به جنگ نا اميدي ها.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    آقا اين دانه های hello واقعاً تأثير داره يا بيشتر جنبه سر کاری داره؟
    خاک مخصوص کاسکو واقعاً لازم هست که بگيرم يا اگه بگيرم خيلی خوبه يا اگه بگيرم خوبه يا اگه نگيرم هم فرقی نميکنه؟
    و اما دانه HELLO ....منظور كارخونه سازنده اين بوده كه با خوردن اين غذا به حرف مياد و اولين كلمه هم همون سلام يا Hello معروف هست.

ببينيد دوستان اين غذا يك پلت(Pelet) هست يعني مخلوط خميري از چند غذاي مفيد و انواع ويتامين كه بصورت ساچمه در آمده و خشك شده ....هيچ ماده خاص يا عنصر جادويي هم در اون نيست مي تونيد خودتون تركيباتش رو از پشت جعبه اون يا اينترنت بخونيد....اتفاقا من هم پارسال وسوسه شدم كه اين غذا چيه و آيا جادو ميكنه؟ اين بود كه يك جعبه از اون رو خريدم كه البته تاريخ مصرفش هم نگذشته بود ...اون زمان يك عروس هلندي جوجه داشتم كه هنوز به حرف نيامده بود و براي اون خريدم.....من عادت دارم هر چيزي كه قراره به طوطي بدم رو قبلش به شدت بو كنم تا ببينم بوي گنديدگي و فساد نده....آقا چشمت روز بد نبينه كه من در جعبه رو كه باز كردم و بو كردم بوي نم و بوي زير زمينهاي نمناك و بوي كپك مي داد...چشم من هم كه قبلا از دادن چنين غذاهايي قبلا ترسيده بود(طوطي ژاردينم از همين غذاها مرد) همينقدر بهتون بگم كه الان يكساله اين بنده خدا Hello رو دارم اما حتي يكدونش رو هم به هيچ طوطي ندادم.
    دوست داريد كاسكوتون حرف بزنه؟......حرفي نيست بهش غذاهاي تازه و مقوي بديد.....باهاش كار كنيد و كلمات رو براش تكرار كنيد تا بزنيد تو گوش Hello .
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 3rd August 2010 در ساعت 02:47 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    و اما دانه hello ....منظور كارخونه سازنده اين بوده كه با خوردن اين قضا به حرف مياد و اولين كلمه هم همون سلام يا hello معروف هست.

ببينيد دوستان اين غذا يك پلت(pelet) هست يعني مخلوط خميري از چند غذاي مفيد و انواع ويتامين كه بصورت ساچمه در آمده و خشك شده ....هيچ ماده خاص يا عنصر جادويي هم در اون نيست مي تونيد خودتون تركيباتش رو از پشت جعبه اون يا اينترنت بخونيد....اتفاقا من هم پارسال وسوسه شدم كه اين غذا چيه و آيا جادو ميكنه؟ اين بود كه يك جعبه از اون رو خريدم كه البته تاريخ مصرفش هم نگذشته بود ...اون زمان يك عروس هلندي جوجه داشتم كه هنوز به حرف نيامده بود و براي اون خريدم.....من عادت دارم هر چيزي كه قراره به طوطي بدم رو قبلش به شدت بو كنم تا ببينم بوي گنديدگي و فساد نده....آقا چشمت روز بد نبينه كه من در جعبه رو كه باز كردم و بو كردم بوي نم و بوي زير زمينهاي نمناك و بوي كپك مي داد...چشم من هم كه قبلا از دادن چنين غذاهايي قبلا ترسيده بود(طوطي ژاردينم از همين غذاها مرد) همينقدر بهتون بگم كه الان يكساله اين بنده خدا hello رو دارم اما حتي يكدونش رو هم به هيچ طوطي ندادم.
    دوست داريد كاسكوتون حرف بزنه؟......حرفي نيست بهش غذاهاي تازه و مقوي بديد.....باهاش كار كنيد و كلمات رو براش تكرار كنيد تا بزنيد تو گوش hello .

منم پارسال می خواستم بخرم پرنده فروشی یک عالمه داشت رفتم دیدم همه رو جمع کرده گفت همش خراب بود.
    دیروز ویتاکرافت گرفتم میوه ایش تازه بارشون اومده بود بوی انجیر می ده.

آقا ما دوست داریم عکس کاسکو و اگه پرنده دیگه در حال حاضر دارین ببینیم.ممنون که با حوصله جواب می دین

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    خاک مخصوص کاسکو واقعاً لازم هست که بگيرم يا اگه بگيرم خيلی خوبه يا اگه بگيرم خوبه يا اگه نگيرم هم فرقی نميکنه؟
    اين موضوع از اون موضوعاتي هست كه اينجا كمتر راجع بهش بحث شده.....دادن خاك مخصوص به طوطي و يا در اختيار گذاردن مقداري ماسه به طوطي.....همينقدر مي دونم كه پرندگاني كه چينه دان دارن جهت هضم بهتر غذا مي بايستي مقداري شن يا سنگ ريزه بسيار ريز در داخل چينه دانشون باشه به همين دليل هم بعضي از شركتهاي خارجي توليد كننده ملزومات پرندگان ، در كيسه هاي بزرگ و كوچك و سطل ، خاكي رو به نام خاك آفريقا عرضه مي كنند تا ما در اختيار طوطي هامون قرار بديم....من مي دونم كه طوطي ها در محيط طبيعي خودشون به 2 دليل خاك و گل و شن مي خورن:

1-هضم بهتر غذا

2-به عنوان خنثي كردن برخي از سموم كه در غذاها بوده چون گونه اي از خاكها و گل خاصيت سم زدايي دارن و در واقع پاد زهر هستند..

در مورد اين خاك من هيچ تجربه اي ندارم و اتفاقا خيلي هم دلم مي خواد بدونم كه بالاخره داستان چيه لازم و واجب هست كه به طوطي هامون بديم و يا نه.....با وجود تقلب زيادي كه در ايران ميشه آيا اين خاك تقلبي هست يا همون خاك افريقا هست؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط khashayar shah نمایش پست ها
    آقا عزیز چرا جواب منو ندادید؟
    جواب دادم عزيز

[QUOTE=F&P77;6548]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    تمامي مكملهاي مواد معدني و ويتاميني مي بايستي دقيقا طبق دستور العملشون كه يا پشت جعبه نوشته و يا در بروشور داخل جعبش استفاده بشه.....اين قطره اي كه شما گرفتي يا ماركش ويتاكرافت هست يا تريكس درسته؟

بله درسته.مال من مارك ويتا كرافته و فروشنده گفت هفته اي يكبار هر دفعه 4قطره تو آبش بريزم.ولي چون با شك گفت من اينجا پرسيدم.
    خيلي ممنون
    دستور دادن مكمل ويتاميني و مواد معدني معمولا در ماركهاي مختلف شبه به هم هست من يك نمونه رو براي شما اينجا ميزارم:

1-دستور العمل avimineral:

برای پرنده ها با سه دوز در سه فاز (هر فاز برابر یک هفته ) به شرح زیر استفاده می شود:

هفته اول: شصت قطره در دو لیتر
    هفته دوم : سي قطره در دولیتر
    هفته سوم: پانزده قطره در دو لیتر

بعد دو هفته استراحت می دهید اگر نیاز بود دوره را بعد از دو هفته تکرار کرد.
    کاملا واضح است که حجم ظرف های آب ما دو لیتر نیست. می توان با حفظ نسبت میزان آن را تغییر داد :

هفته اول: سي قطره در یک لیتر
    هفته دوم : پانزده قطره در یک لیتر
    هفته سوم: هفت قطره در یک لیتر

می توانید که محلول یک لیتری تهیه و روزانه از آن استفاده نمایید فقط دقت نمایید که محلول را دور از نور یا ظروف تیره رنگ و در دمای معمولی نگهداری کنید چون تابیدن نور به محلول باعث تجزیه و بی اثر شدن محلول می شود اگر هم خیلی زرنگ باشید میتوانید خودتان دوز مورد نیاز برای پانصد سی سی یا دويست و پنجاه سی سی محاسبه کنید.

2-دستور العمل avi-vit :

شما بايد آب جوشيده سرد شده رو به اندازه نصف جاي آب طوطي بريزيد و با پيمانه به ميزان حدود اندازه يك عدس (اگر بيشتر بريزيد آب خيلي زرد ميشه و بو ميگيره و طوطي ممكنه خوشش نياد) از پودر با پيمانه در آب بريزيد و هم بزنيد.به مدت 10 روز بايد هر روز آب رو تعويض كنيد و دوباره مكمل بدين.يعني مكمل حد اكثر 24 ساعت در آب بمونه بعد آب رو دور ميريزيد و دوباره مكمل اضافه ميكنيد.

توجه:اين دو مكمل رو هم زمان نديد....يكي از مكملها رو طبق دستور بالا در دوره خودش ميديد و 20 روز صبر ميكنيد بعد مكمل دوم رو ميدين و دوباره 20 روز صبر ميكنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    کاسکو من الان سه چهار روزی هست که واضح داره صحبت میکنه و فقط هم گیرداده به بیا و سلام را نمیگه؟
    به نظر شما حالا باید چه چیزی را باش تمرین کنم
    معمولا كاسكو وقتي يك كلمه رو ياد ميگيره بدجوري بهش گير ميده و از صبح تا شب فقط همون رو تكرار ميكنه ...شما عزيز همون سلام رو باهاش كار كن اون رو هم ميگه نگران نباش.

نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    دوستان الان 3 شبه که خاکستری من از دست تخمه میگیره و فقط شب ها!!
    البته 1 دو سه ساعتی گرسنش میزارم که میاد.
    میخواستم بدونم تا کی این کارو بکنم؟
    یعنی ظرف غذاشو واسه 3 4 ساعت بر دارم و بیاد تخمه بخوره؟
    مرحله بعدی باید باهاش چیکار کنم/؟
    یعنی چه چیزی رو باهاش تمرین کنم.
    در ضمن الان 1 ماهه که پیشم هست.
    کی اونو از قفس بیارم بیرون؟
    ولی هنوز که میرم پیشش از قفس مثل فشنگ میره بالا!!
    خاکستری تیمنه
    ممنون
    دوست عزيز جواب سوالات شما در اين 99 صفحه گذشته بصورت پراكنده گفته شده ....اگر واقعا به نگهداري از طوطي علاقه داريد راهي جز خوندن اين تاپيك از اول نيست اما خلاصه بگم كه:

1-ديگه كاسكوتون رو گرسنه نزاريد اما همچنان با دست بهش دانه هاي خوشمزه مثل گردو و بادام زميني روزي چند عدد بديد.

2-سعي كنيد از اين به بعد خيلي آروم و با صبر ارتباط عاطفي از طريق خاروندن سر كاسكوتون اون هم فقط با يك انگشت و فقط در ناحيه سر و پشت گردن برقرار كنيد.

3-تمرين روزانه صحبت كردن فراموش نشه(چگونگيش رو بارها در همين تاپيك و تاپيك روش آموزش سخن گويي به طوطي توضيح دادم لطف كن بخون)

4-از واجباته كه شاه پر هاش كوتاه بشه و بعد بياريش بيرون.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [QUOTE= ايلخاني;6702]جواب دادم عزيز

[QUOTE=F&P77;6548]
    دستور دادن مكمل ويتاميني و مواد معدني معمولا در ماركهاي مختلف شبه به هم هست من يك نمونه رو براي شما اينجا ميزارم:

1-دستور العمل avimineral:

برای پرنده ها با سه دوز در سه فاز (هر فاز برابر یک هفته ) به شرح زیر استفاده می شود:

هفته اول: شصت قطره در دو لیتر
    هفته دوم : سي قطره در دولیتر
    هفته سوم: پانزده قطره در دو لیتر

بعد دو هفته استراحت می دهید اگر نیاز بود دوره را بعد از دو هفته تکرار کرد.
    کاملا واضح است که حجم ظرف های آب ما دو لیتر نیست. می توان با حفظ نسبت میزان آن را تغییر داد :

هفته اول: سي قطره در یک لیتر
    هفته دوم : پانزده قطره در یک لیتر
    هفته سوم: هفت قطره در یک لیتر

می توانید که محلول یک لیتری تهیه و روزانه از آن استفاده نمایید فقط دقت نمایید که محلول را دور از نور یا ظروف تیره رنگ و در دمای معمولی نگهداری کنید چون تابیدن نور به محلول باعث تجزیه و بی اثر شدن محلول می شود اگر هم خیلی زرنگ باشید میتوانید خودتان دوز مورد نیاز برای پانصد سی سی یا دويست و پنجاه سی سی محاسبه کنید.

2-دستور العمل avi-vit :

شما بايد آب جوشيده سرد شده رو به اندازه نصف جاي آب طوطي بريزيد و با پيمانه به ميزان حدود اندازه يك عدس (اگر بيشتر بريزيد آب خيلي زرد ميشه و بو ميگيره و طوطي ممكنه خوشش نياد) از پودر با پيمانه در آب بريزيد و هم بزنيد.به مدت 10 روز بايد هر روز آب رو تعويض كنيد و دوباره مكمل بدين.يعني مكمل حد اكثر 24 ساعت در آب بمونه بعد آب رو دور ميريزيد و دوباره مكمل اضافه ميكنيد.

توجه:اين دو مكمل رو هم زمان نديد....يكي از مكملها رو طبق دستور بالا در دوره خودش ميديد و 20 روز صبر ميكنيد بعد مكمل دوم رو ميدين و دوباره 20 روز صبر ميكنيد.
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____________

ولي روي جعبه مال من نوشته مولتي ويتامين و اوي مين و اون يكي رو ننوشته؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    خدا گر ز حكمت ببندد دري ز رحمت گشايد در ديگري

نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    سمانه خانم من زبان بمي بلد نيستم كه حرفم رو بفهميد. ولي اين مطلبي كه شما مي گين هيچ جا نوشته نشده و هيچ دكتري و هيچ بني بشري حتي عقل سليم هم اينو تأييد نمي كنه. شايد شما مرغ ماهيخوار دارين و اونو به جاي كاسكو اشتباه گرفتين. سمانه خانم من به شما بي احترامي نكردم كه اينجوري جوابم رو دادين باز هم احترام شما رو به خاطر حرمت سايت نگه مي دارم ببينيد همه جاي دنيا به كاسكو بلال و تخمه مي دن و اگه نوشته هاي قبل منو خونده باشين مي بينين كه با اين حال من تأكيد كردم تا اونجايي كه ممكنه به كاسكو بلال و تخمه اي كه مطمئن نيستم و كپك داره نديم چون كپك باعث مرگ كاسكو مي شه. باز شما مي گين كه ماهي زنده و خرچنگ بديم به كاسكو؟ اين با عقل جور در مياد واقعا؟ باز هم مي گم اين قسمت مربوط به طوطي خاكستري آفريقايي هستش (يعني كاسكو) نه مرغ ماهيخوار عزيز من.

من فحاشي شما رو هم چشم پوشي مي كنم چون در شان من نيست كه بخوام با شما يكي به دو كنم.
    و اما در مورد دادن ماهي و خرچنگ و شايد هم پلنگ به كاسكو......خيلي ساده بدون عصبانيت با صداي آروم بگم كه سمانه خانوم عزيز......خواهر عزيز......در طبيعت هيچ كاسكويي ماهي و خرچنگ نمي خوره .....در هيچ سايت آسيايي و اروپاي و امريكايي هم چنين توصيه اي نشده.....در هيچ كتاب ايراني و غير ايراني از نويسنده هاي بي سواد تا نويسنده هاي با سواد صحبتي از خوردن ماهي و خرچنگ توسط كاسكو نشده....اگر هم شما داريد به كاسكوتون ماهي و خرچند ميديد و اون هم ميخوره داريد اشتباه مي كنيد.....درست مثل كساني كه به كاسكوشون شكلات و شيريني ميدن و ميگن كه كاسكو خيلي هم دوست داره ......عزيزم.....خواهرم.....غذاي كاسكو انواع دانه خام بدون نمك-حبوبات تازه يا خيس خورده يا جوانه زده-سبزيجات(تعدادي محدود مثل كلم بروكلي و كرفس و جعفري)-ميوه جات(سيب -گلابي-هلو و....) هست اما نه همشون....چيزهايي مثل تخمه آفتابگردان-بادام زميني-گردو-پسته-ذرت خام يا پخته-نخود و لوبيا و ماش خيس خورده يا جوانه زده-كلم بروكلي-كرفس-سيب و برخي ميوه ها .....در ضمن هر غذايي كه مي پزيد بايد بدون نمك و روغن باشه مثل ذرت و حبوبات.

اما همه چيز رو گفتم الا يك چيز كه تا حالا در اين 99 صفحه اخير حرفي راجع بهش نبوده.....بايد در هفته ميزان كمي پروتئين هم به بدن كاسكو برسونيم...پروتئين از گوشت حاصل ميشه....ببينم يعني الان داره ميگه هفته اي نيم كيلو گوشت گوسفند يا گوساله يا شتر يا مرغ بايد به كاسكو بديم؟......آقا كباب كوبيده يا بختياري بهتر نيست؟.....خانوم بفرما ژيگو با بيف استروگانف! اصلا سوسيس و كالباس رو عشقه.
    اي بابا نه.....نه.....نه......قصه از اين قراره كه طوطي ها در طبيعت گاهي حشره يا كرم مي خورن......كرم و حشره هم پروتئين هست....گفتم گاهي ، نه هر روز.....خوب.....حالا ما بايد كرم يا حشره بديم به كاسكو؟ روزي يك سوسك با دو مگس چطوره؟
    خوب نمي تونيم عزيزم بهش حشره بديم چون ممكنه هر حشره و كرمي به كاسكو نسازه.....پس تكليف چيه؟
    آهان رسيديم به قسمت هيجان انگيز داستان.....اينه كه ميگن بايد هر وقت مرغ مي خوريد استخوان ران اون رو كه پخته هم هست و گوشت اون رو هم خوردين و فقط به دو سرش غضروف هست بدين به كاسكو تا به نيش بكشه....تا مغز استخوان رو بخوره....اون غضروفها و مغز استخوان نياز پروتئين بدن كاسكو رو تامين ميكنه و از همه مهمتر سرشار از كلسيم هست.......يك صلوات محمدي ختم كن.
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 2nd August 2010 در ساعت 04:48 PM

صفحه 98 از 1238 نخستنخست ... 487980818283848586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171481985981098 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)