کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.دقیق نمیشه گفت.همه چیز به تغذیه و نطفه ی نر بستگی داره.
    جفت اول بیشتر خاکستری میدن و تک و توک گلباقالی هم میدن.در سال شاید سه الی چهار تا جوجه لوتینو هم بدن.
    جفت دوم از هر سری اگر چهارتا جوجه بدن دو یا سه تا خاکستری و یکی لوتینو یا گلباقالی میشه.
    ممنون
    شما خودتون اگه یه گل پسر داشته باشین کدوم مورد رو ترجیح میدین؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINT نمایش پست ها
    ممنونم اقاي اسكندري اما مشكل من از دست غذا گرفتن نيست فقط دوست دارم رام و دستي بشه و بزاره نوازشش كنم فردا اين كاري كه گفتين رو ميكنم اما ميترسه فكر نكنم بياد رو دستم مياد؟؟ از كي سرشو ميشه نوازش كرد؟
    شما دو روز کاری که گفتم انجام بدید با حوصله.به نتیجه میرسید.ولی باید صبور باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1champion نمایش پست ها
    ممنون
    شما خودتون اگه یه گل پسر داشته باشین کدوم مورد رو ترجیح میدین؟
    من جفت خاکستری لوتینو رو خیلی دوست دارم.این نظر و سلیقه شخصی بنده هست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    من جفت خاکستری لوتینو رو خیلی دوست دارم.این نظر و سلیقه شخصی بنده هست.
    سلام من میخواستم جوجه دون خور ملنگو بگیرم خیلی از دوستان تو انجمن گفتن الان موقعشه اما الان که هرجا میرم میگن تموم شده و سال دیگه.
    الان مجبورم عروس بگیرم و مسلما باید سن بالاش رو هم بگیرم چون زیر یه سال نیست
    فقط چون تجربه ای ندارم میخواستم بدونم واسه خرید در سن بالا:
    1. چه نوعی از عروس از لحاظ خو گرفتن و همه لحاظ بهتره؟ مثلا تو انجمن خوندم عروس لوتینو(سفید و سر زرد) زیاد کچلی میگیره و مناسب نیست
    2. گرفتن نر بهتره یا ماده از نظر هوش و رام شدن؟ نحوه تشخیص چگونه هست؟
    3. عروس از چه سنی به بعد دیگه رام نمیشه و نباید گرفت؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط masuods70 نمایش پست ها
    سلام من میخواستم جوجه دون خور ملنگو بگیرم خیلی از دوستان تو انجمن گفتن الان موقعشه اما الان که هرجا میرم میگن تموم شده و سال دیگه.
    الان مجبورم عروس بگیرم و مسلما باید سن بالاش رو هم بگیرم چون زیر یه سال نیست
    فقط چون تجربه ای ندارم میخواستم بدونم واسه خرید در سن بالا:
    1. چه نوعی از عروس از لحاظ خو گرفتن و همه لحاظ بهتره؟ مثلا تو انجمن خوندم عروس لوتینو(سفید و سر زرد) زیاد کچلی میگیره و مناسب نیست
    2. گرفتن نر بهتره یا ماده از نظر هوش و رام شدن؟ نحوه تشخیص چگونه هست؟
    3. عروس از چه سنی به بعد دیگه رام نمیشه و نباید گرفت؟
    ممنون
    سلام.دوست عزیز تا همین الان هم جوجه های سرنگی ملنگو توی بازار فراوونه حالا چطور ممکنه فصل جوجه های تازه دون خور گذشته باشه؟
    از اون بگذریم چرا باید عروس بالای یکسال بخرید؟وقتی این همه جوجه پرورشی ایران هست و داره خرید و فروش میشه؟
    از نظر رنگ بندی و اخلاق و هوش هیچ فرقی بین رنگ ها نیست.ولی پولتون رو حروم خریدن عروس بالای شش ماه نکنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    سلام.دوست عزیز تا همین الان هم جوجه های سرنگی ملنگو توی بازار فراوونه حالا چطور ممکنه فصل جوجه های تازه دون خور گذشته باشه؟
    از اون بگذریم چرا باید عروس بالای یکسال بخرید؟وقتی این همه جوجه پرورشی ایران هست و داره خرید و فروش میشه؟
    از نظر رنگ بندی و اخلاق و هوش هیچ فرقی بین رنگ ها نیست.ولی پولتون رو حروم خریدن عروس بالای شش ماه نکنید.
    ممنون من مشهدم مرکزش رفتم و بالای 8 فروشگاه هم سر زدم اما همه میگن تموم شده سرنگی و دون خورم نیست
    مشکلم همینجاست همه سن بالا دارن حالا چه عروس چه ملنگو تقریبا یک ماه پیش سرنگی داشتن اما من دون خور میخواستم الان که رفتم دیگه نیست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط masuods70 نمایش پست ها
    ممنون من مشهدم مرکزش رفتم و بالای 8 فروشگاه هم سر زدم اما همه میگن تموم شده سرنگی و دون خورم نیست
    مشکلم همینجاست همه سن بالا دارن حالا چه عروس چه ملنگو تقریبا یک ماه پیش سرنگی داشتن اما من دون خور میخواستم الان که رفتم دیگه نیست
    براتون پیام خصوصی میدم برای خرید جوجه عروس هلندی.

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان عزيز من يك ماه پيش عروس هام تخم كرده بودن 5 تا رو تخم ها خابيده بود كه 20 روز بعد 4 تا تخم ديگه گذاشت با راهنمايي دوستان بعد يك هفته تخم ها رو از زيرش برداشتم هر روز صبح ها از ساعت 6.30شروع ميكردن به جيغ كشيدن البته بهش خوب ميرسم 2 هفته پيش ديدم نر مسته داره اواز ميخونه بعد رفت تو لك و پر هاش چند تاش ريخت لونه هم نذاشتم براشون امروز در كمال تعجب ديدم دارن جفت گيري ميكنن اخه بدون لونه و جفت گيري والا موندم ديگه سري قبل نطفه نداشتن تخم ها با راهنمايي دوستان قطرهad3eبراشون تهيه كردم كه اونم هنوز يه دستم نرسيده حالا چي كار كنم

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز من يك ماه پيش عروس هام تخم كرده بودن 5 تا رو تخم ها خابيده بود كه 20 روز بعد 4 تا تخم ديگه گذاشت با راهنمايي دوستان بعد يك هفته تخم ها رو از زيرش برداشتم هر روز صبح ها از ساعت 6.30شروع ميكردن به جيغ كشيدن البته بهش خوب ميرسم 2 هفته پيش ديدم نر مسته داره اواز ميخونه بعد رفت تو لك و پر هاش چند تاش ريخت لونه هم نذاشتم براشون امروز در كمال تعجب ديدم دارن جفت گيري ميكنن اخه بدون لونه و جفت گيري والا موندم ديگه سري قبل نطفه نداشتن تخم ها با راهنمايي دوستان قطرهad3eبراشون تهيه كردم كه اونم هنوز يه دستم نرسيده حالا چي كار كنم

سلام. وقتی جفت گیری می کنند به زودی تخم خواهند گذاشت اما شاید با تغییر جای قفس به محل پر رفت و آمد تر یا انتقالشان به قفس بزرگ تر این اتفاق نیفتد .ولی اگر این شرایط را ندارید من یک بار 2 تا قفس معمولی را در هایش را رو به هم باز کردم و به هم چسباندم و در هر قفس جداگانه ظرف دانه و آب گذاشتم که گاهی اوقات هر کدامشان در یک قفس بودند و موثر واقع شد
    برایشان آب بگذارید تا آبتنی کنندحتی هر روز.
    یک نکته دیگر هم اینکه حتما غذاهای محرک را حذف کنید مثل جوانه ها و هفت تخم و....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    شما احتمالا در تغذیه مجدد جفت اشتباه کردید
    شما به هیچ عنوان نباید غذای گرم بهشون میدادید
    الان که دیگه کاری که شده و مطمئن باشید ماده تخم خواهد کرد حتی اگه جای لون و قفس عوض بشه و جاشون شلوغ
    تو لک نرفته بود و اگه میرفت به این زودی تموم نمیشد
    حالا هم برای قطره دیر نشده اما یادت باشه قطره بدون نور افتاب زیاد تاثیری نداره میتونی تا گذاشتنه تخمها بهشون بدی
    جوانه ها به خصوص گندم و کف دریا فراموش نشه

صفحه 979 از 1915 نخستنخست ... 479879929960961962963964965966967968969970971972973974975976977978979980981982983984985986987988989990991992993994995996997998102910791479 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)