درياچه دريابک، قزوین

نام انگلیسی: Daryabak lake نام فارسی : درياچه دريابک (دلاوک)


درياچه دريابک در موقعیت جغرافیایی N362608 E500709 در استان قزوین واقع است. این دریاچه در شمال شرقی روستای زرشک و در فاصله 2 کیلومتری از آن واقع شده است. این منطقه دارای آب و هوای سرد کوهستانی است که تابستان‌ها، خنک و زمستان‌ها، سرد و پوشیده از برف است. ارتفاع دریاچه از سطج دریا 2064 است.

دریاچه شکلی شبیه به بیضی دارد و طول آن در حدود 250 متر و عرض آن 110 متر است. منابع تامین آب دریاچه از ذوب برفها، چشمه های منطقه و ریزش های جوی است. اين منطقه که از جاذبه هاي طبيعي و گردشگري بسياري برخوردار است، در حدود 17 کيلومتري شهر قزوين قرار دارد و از نظر تنوع زيست محيطي داراي مناطق منحصر به فردي مي باشد. در زرشک درياچه دريابک و مجتمع تفريحي کاسپين که در آن پيست اسکي است واقع شده اند.

امکانات و تجهيزات موجود در روستاي زرشک ماندن و استراحت کردن در اين منطقه گردشگري را امکان پذير کرده است. دسترسی به این منطقه از طریق اتوبان قزوين – زنجان، 2 کيلومتر بعد از عوارضي، جاده فرعي باراجين و دانشگاه آزاد قزوين، روستای زرشک، جاده خاکی به طول 2 کیلومتر به سمت شمال شرقی روستا به دریاچه منتهی می گردد.منبع:کويرها و بيابان هاي ايران