مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    متاسفانه توی شهرستانم به دامپزشک دسترسی ندارم! یعنی دامپزشک هست ولی بعید نمیدونم تو کار کاسکو باشه!
    من خودم خیلی از مقاله های سایتتون رو مطالعه کردم ، مقاله ای جدا در مورد تو لک بودن ندیدم ، اگر هم منظورتون خوندن 355 صفحه پرسش و پاسخ کاربران هست ، که بعید میدونم کسی بتونه همش رو بخونه هرچند خودم تا حدودی بخشی ازش رو خوندم!
    خدارو شکر تا حالا ندیدم پر خاکستریش کنده شده باشه، تنها موردی که خیلی در مورد تو لک بودن نگرانم میکنه ، اینه که دو سه روزه که خیلی ساکته ، احساس میکنم یکم غذا خوردنش کم شده، اصلا ورجه ووجه نمیکنه ، ولی پرآرایی میکنه ، فکر میکنم خیلی دوست داره بیرون از قفس باشه ، یعنی وقتی میارمش بیرون باید با مشقت ببرمش داخل ، وقتی بیرون باشه اجازه میده با دستم از فرق سرش تا رو بالش رو لمس کنم چند روز پیش هم دادم بالش رو چیدن ولی رفتارش نسبت به هیچکدممون تغییر نکرده ، بنظرتون با این علائم باید چکارش کنم؟

این که میگین به تغذیش برسین رو میشه بیشتر توضیح بدین ، چون خودم در طول روز کلی میوه جات و غذای متنوع براش میذارم !
    خوب وقتی انقدر دوس داره بیرون باشه اگر از قار کشیدن افتاده بیارش بیرون
    اما بیرون از قفس اسباب بازی و خوراکی نده
    تا به بهانه ی اینها بره تو قفس
    موقعی که برای بردنش داخل قفس ممانعت کرد شما در سقف ققس رو باز کن و برعکس کن و جلوی کاسکوت بگیر تا بره روش
    بعدش در رو آرون برعکس کن و بزار روی قفس کاسکو هم که توی این حالت آویزونه میره پایین داخل قفس اون موقع درب رو محکم ببند
    یه روش هم این6 وقتی بیرون از قفس گرسنه هست خوراکی مورد علاقش رو بزاری داخل قفس
    یه روش دیگه هم تاریک کردن محیطه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    ممنون عزیز باعث استرس نمیشه ؟
    به هر حال دست بردن تو قفس پرنده ای که هوز کاملا رام نیست باعث استرس میشه . اما چوب نشیمنش خیلی کثیفه . اگه میله های کف قفس کثیف میشد باز به اندازه چوب نشیمن مهم نبود . چوب نشمین جاییه که طوطی مدام روش میشینه ...

طوطی شما در حدی از شما نمیترسه که با نزدیک شدنتون قار بکشه . الان فکر میکنم از دست شما غذا هم میگیره ... پس مثل یه طوطی وحشی از شما نمیترسه . فقط حواستون باشه که حرکاتتون آروم باشه ، مستقیم تو چشمش نگاه نکنید ، دستتون رو سمتش نبرید ( چون مطمئا میره ته قفس ) دنبالش نکنید ، حرکات اضافه نکنید .فقط قصدتون خارج کردن چوب نشیمن باشه. صبح چوب نشیمن رو بردارید که همون روز خشک شه و تو قفس بذارید .

نظر من این بود . حتی اگه برای یه مدت طوطیم ازم بترسه ولی برای سلامتیش حتما اینکار رو میکنم . تصمیم با شماست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    متاسفانه توی شهرستانم به دامپزشک دسترسی ندارم! یعنی دامپزشک هست ولی بعید نمیدونم تو کار کاسکو باشه!
    من خودم خیلی از مقاله های سایتتون رو مطالعه کردم ، مقاله ای جدا در مورد تو لک بودن ندیدم ، اگر هم منظورتون خوندن 355 صفحه پرسش و پاسخ کاربران هست ، که بعید میدونم کسی بتونه همش رو بخونه هرچند خودم تا حدودی بخشی ازش رو خوندم!
    خدارو شکر تا حالا ندیدم پر خاکستریش کنده شده باشه، تنها موردی که خیلی در مورد تو لک بودن نگرانم میکنه ، اینه که دو سه روزه که خیلی ساکته ، احساس میکنم یکم غذا خوردنش کم شده، اصلا ورجه ووجه نمیکنه ، ولی پرآرایی میکنه ، فکر میکنم خیلی دوست داره بیرون از قفس باشه ، یعنی وقتی میارمش بیرون باید با مشقت ببرمش داخل ، وقتی بیرون باشه اجازه میده با دستم از فرق سرش تا رو بالش رو لمس کنم چند روز پیش هم دادم بالش رو چیدن ولی رفتارش نسبت به هیچکدممون تغییر نکرده ، بنظرتون با این علائم باید چکارش کنم؟

این که میگین به تغذیش برسین رو میشه بیشتر توضیح بدین ، چون خودم در طول روز کلی میوه جات و غذای متنوع براش میذارم !

در مورد زبونش فکر میکنم چیز مهمی نیست و طبیعیه . اما برای اطمینان با کلینیک دکتر برهانی کیا تماس بگیرید و بپرسید .

خدا رو شکر چرا ؟ تو لک رفتن بد نیست که میگید خدا رو شکر خیلی خوبه که غذاهای متنوع میدید بهش ، غذاهای کلسیم دار بهش بدین حتما، با یه تغذیه خوب تو این دوران پرهای جدیدش زیباتر و براق تر میشه . .

بعضی طوطی ها تو دوران تو لکی کمی کسل میشن . اما دلیل ساکت شدن و کم غذا شدنش هم میتونه کوتاه کردن پرهاش باشه .چرا بالش رو کوتاه کردین ؟ بالش درست کوتاه شده ؟

طوطی ها معمولا بیرون قفس شاد تر و فعال تر هستن . شما قفس رو هم براش جذاب نکردین و وسیله ای برای سرگرمی نداره . چرا اسباب بازی براش نمیذارید ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    به هر حال دست بردن تو قفس پرنده ای که هوز کاملا رام نیست باعث استرس میشه . اما چوب نشیمنش خیلی کثیفه . اگه میله های کف قفس کثیف میشد باز به اندازه چوب نشیمن مهم نبود . چوب نشمین جاییه که طوطی مدام روش میشینه ...

طوطی شما در حدی از شما نمیترسه که با نزدیک شدنتون قار بکشه . الان فکر میکنم از دست شما غذا هم میگیره ... پس مثل یه طوطی وحشی از شما نمیترسه . فقط حواستون باشه که حرکاتتون آروم باشه ، مستقیم تو چشمش نگاه نکنید ، دستتون رو سمتش نبرید ( چون مطمئا میره ته قفس ) دنبالش نکنید ، حرکات اضافه نکنید .فقط قصدتون خارج کردن چوب نشیمن باشه. صبح چوب نشیمن رو بردارید که همون روز خشک شه و تو قفس بذارید .

نظر من این بود . حتی اگه برای یه مدت طوطیم ازم بترسه ولی برای سلامتیش حتما اینکار رو میکنم . تصمیم با شماست

دقیقا منم همین نظر رو دارم برا ضد عفونی کردنش میتونم با آب جوش بشورمش و مواد شوینده بعد بذارم آفتاب خشک شه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    دقیقا منم همین نظر رو دارم برا ضد عفونی کردنش میتونم با آب جوش بشورمش و مواد شوینده بعد بذارم آفتاب خشک شه ؟
    نه از مواد شوینده استفده نکنید . آب جوش کافیه .از یه مسواک قدیمی یا یه برس بزگتر میتونید استفاده کنید تا موادی که بهش چسبیده خوب پاک کنید و بعد تو آفتاب بذارید خشک بشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام به دوستان عزیز
    میخواستم بدونم تو دوران تو لک رفتن پرنده چه مشخصات و علائم ظاهری داره و طول زمانیش چقدره و توی این مدت چکار باید کرد؟
    دوم اینکه توی عکسی که براتون گذاشتم اگر دقت کنید در انتهای زبون کاسکوم دو تا رگه برجسته قرمز رنگ میبیند ، بنظرتون این عادیه یا مشکلی داره؟

و مورد آخر اینکه نظرتون در مورد این عکس کاسکوم چیه ؟

سلام دوست عزیز .
    تقریبا انتهای زبون همه طوطی ها قرمزه و کاملا طبیعی هست ( من کاسکو و کاکادو رو دیدم و توی مستند ها در اینباره گفته شده که انتهای زبان مشکی اون ها قرمز هست ). هیچ مشکلی نداره .

نشانه های توی لک رفتن رو هم دوستان گفتن

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

علاوه بر توضیحات دوستان ممکنه ساکت بودنش بدلیل استرسی که برای چیدن پر ها بهش وارد شده باشه . من خودم شخصا مخالف اینکار هستم و این کار رو اصلا توی این دوره مناسب نمیدونم بهتر بود همون اول خرید اینکار رو میکردین اونم به دست یه آدم مجرب . شما گفتید دامپزشک یا کسی که به طور مجرب با کاسکو سر و کار داشته باشه در دسترس ندارین ولی پر هاش رو به دست کسی دادین براتون کوتاه کرده که اشتباهه و اینکار باید به دست پزشک کاربلد انجام بشه یه ماهر که بدونه چجوری رفتار کنه با پرنده . امیدوارم اینکارو بد انجام نداده باشه که هم پرنده اونموقع زجر دیده باشه هم از بد کوتاه کردن برای رشد پر های بعدی مشکلی پیش بیاد . اما اینکه ساکته و بی تحرک بدلیل کوتاه شدن پر ها و استرس هست و به نطرم کاملا طبیعی هست وای باید سرگرمش کنید تا از سرش بپره . زیاد هم اذیتش نکنید و سر به سرش نذارید که عصبی بشه .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    در مورد زبونش فکر میکنم چیز مهمی نیست و طبیعیه . اما برای اطمینان با کلینیک دکتر برهانی کیا تماس بگیرید و بپرسید .

خدا رو شکر چرا ؟ تو لک رفتن بد نیست که میگید خدا رو شکر خیلی خوبه که غذاهای متنوع میدید بهش ، غذاهای کلسیم دار بهش بدین حتما، با یه تغذیه خوب تو این دوران پرهای جدیدش زیباتر و براق تر میشه . .

بعضی طوطی ها تو دوران تو لکی کمی کسل میشن . اما دلیل ساکت شدن و کم غذا شدنش هم میتونه کوتاه کردن پرهاش باشه .چرا بالش رو کوتاه کردین ؟ بالش درست کوتاه شده ؟

طوطی ها معمولا بیرون قفس شاد تر و فعال تر هستن . شما قفس رو هم براش جذاب نکردین و وسیله ای برای سرگرمی نداره . چرا اسباب بازی براش نمیذارید ؟ [/COLOR][/SIZE]

مجبور بودم بالش رو کوتاه کنم ، چون هر دفعه از قفس بیرونش میاوردم برا داخل بردنش ، پرواز میکرد ، یکی دو بار هم به دیواره ها خورد، بالش رو هم دادم همون پرنده فروش برام کوتاه کرد ، دو تا شاهپر اول رو گذاشتم شش تا بعدی هم از محل برخورد ردیف دوم پرش با ردیف سوم ، طبق عکسایی که تو اینترنت دیدم کوتاه کرد. داخل قفسش هم یه دونه زنگوله ، و به دونه زنچیر هایی که چوب داخلشون هست رو گذاشتم ، در طول روز یکی دوبار باهاشون ور میره ، ولی اینطور نیست که کاملا درگیرش باشه!
    دوستان میتونن عکسایی از قفس خودشون بذارن ببینم چطور داخل قفسشون رو واسه طوطی جذاب کردن؟
    ممنونم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    مجبور بودم بالش رو کوتاه کنم ، چون هر دفعه از قفس بیرونش میاوردم برا داخل بردنش ، پرواز میکرد ، یکی دو بار هم به دیواره ها خورد، بالش رو هم دادم همون پرنده فروش برام کوتاه کرد ، دو تا شاهپر اول رو گذاشتم شش تا بعدی هم از محل برخورد ردیف دوم پرش با ردیف سوم ، طبق عکسایی که تو اینترنت دیدم کوتاه کرد. داخل قفسش هم یه دونه زنگوله ، و به دونه زنچیر هایی که چوب داخلشون هست رو گذاشتم ، در طول روز یکی دوبار باهاشون ور میره ، ولی اینطور نیست که کاملا درگیرش باشه!
    دوستان میتونن عکسایی از قفس خودشون بذارن ببینم چطور داخل قفسشون رو واسه طوطی جذاب کردن؟
    ممنونم
    تو قفس 1033 بیشتر از 2-3 تا اسباب بازی نمیشه گذاشت چون کوچیکه
    زنگوله رو با اسباب بازی چوبی رنگی تعویضش کنید
    یه نکته در مودر تغذیه یادم رفت بگم؛از میوه هایی که آنتی اکسیدان دارند استفاده کنید حتما چون به خوشرنگتر شدن پرها خیلی کمک میکنه
    میوه هایی مثل:تمشک،توت،شاه توت،فلفل دلمه ای رنگی و ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    دوستان عزیز من طبق راهنمایی شما ورسل لاگا پی15 تهیه کردم برای کاسکوم پلتها رنگی و طرحدار هستند. دیشب با تخمه یکم قاطی کردم و براش ریختم تو ظرفش اما امروز صبح که از سرو صداش که مشخصا از گرسنگی بود بیدار شدم رفتم سراغش دیدم که تمام پلتها رو برای پیدا کردن تخمه ریخته زمین همه ی تخمه ها رو فقط خورده. من براش یکم هویج و جعفری و فلفل دلمه گذاشتم همه رو خورد ظاهرا بسیار گرسنه بود. حالا من چه کار کنم که این پلتها رو بخوره چون فکر میکردم صبح که گرسنه بشه میخوره! یه سوال دیگه هم داشتم این طبیعیه که کاسکوس من به صداهای بوق و جیغ مانند واکنش نشون میده؟ یعنی صدای آژیر میشنوه شروع میکنه جیغ کشیدن! در مورد عروس هلندی فکر کنم این کار به خاطر نزدیک شدن به سن بلوغه اما در مورد کاسکو نمیدونم!

صفحه 858 از 1238 نخستنخست ... 358758808839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877908958 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)