چجوری میتونیم محیط رو برای همسترمون بیخطر کنیم؟

هرجا که مطلبی درباره ی همستر هست،به این موضوع هم اشاره شده..این مطلب خیلی خیلی مهمه..لطفا اگر تصمیم دارین همسترتون رو در اتاقتون یا هر مکان دیگه ای آزاد کنین این مطلب رو بخونین..

ضد همستر کردن محیط در یک جمله یعنی حذف همه ی مواردی که میتونه برای همستر خطرزا باشه..در زیر به چند تا از مهم تریناش اشاره میکنم..

1-سیم های برق

همستر ها به جویدن همه چیز علافه دارند..سیم های برق ازین قاعده مستثنی نیستند..با این تفاوت که جویدن این مورد علاوه بر آسیب به وسایل شخصی باعث برق گرفتگی و خدایی نکرده مرگ همستر میشه.پس اگر تصمیم دارین همستر رو در محیطی آزاد بذارین،محیط رو از نظر حضور سیم های برق چک کنین.میتونین با استفاده از بست یا پایه سیم هارو روی دیوار فیکس کنین و یا از حفاظ یا روکش های مخصوص سیم استفاده کنین.


2-زیر در..
شاید تصور کنین یک در بسته با فاصله ی یک سانت برای همستر هم بسته به حساب میاد..
باید توجه کنین که انعطاف پذیری همستر ها فوق العادست..همستر های سوری بالغ از شیاری که یک و نیم سانت عرض داشته باشه قادر به رد کردن خودشون هستن..بهترین کار برای اطمینان از عدم خروج همستر در های کاملا کیپ یا گار های در آماده است(میتونین از یک تخته هم استفاده کنین)


3-فواصل
اکثر همستر ها صعود کننده های خوبی هستن..فاصله ی بین پایه های تخت و دیوار،شکاف بین در و چهارچوب و کلا هر دو سطح موازی موارد خوبی برای صعود همستر هستن..
در مورد لولای در خطر اینکه در بسته بشه و همسترتون له بشه هم هست.

4-مکان های غیر قابل دسترس
جاهایی مثل پشت یخچال،فواصل باریک زیر میز تلویزیون و زمین و فاصله ی یکی دو سانتی بین مبل و زمین،و کلا هر شکاف کوچیک پناهگاه خوبی برای پنهان شدن همستره که اگر وارد اون بشه،بیرون اوردنش کار سختیه..
ضمنا این جاها معمولا پر از گرد وخاک هستن.


5-روتختی،پرده و کلا هر پارچه ی متصل به ارتفاع (مثلا یک لباس آویزون به جالباسی که لبه اش به زمین میرسه)
این موارد بالقوه برای همستر خطرناک نیستن،اما همسترتون توانایی بالا رفتن ازونها رو داره،هر بالا رفتنی احتمال سقوط رو هم مطرح میکنه..پس اگر قراره همستر رو در محیطی آزاد کنین مطمئن بشین که چیزی در محیط وجود نداره که همستر بتونه ازون بگیره و بالا بیاد.

برای آزاد کردن همسترتون در یک محوطه از هیچ نکته ای غافل نشین..محیط رو از چشمای کوچولوی اون بازبینی و امن کنین..چون سهل انگاری شما میتونه مساوی فرار همسترتون و خطرات بعدی باشه که همسترتون رو در محیط خونه تهدید میکنه..از برق گرفتگی در اثر جویدن سیم و خوردن ماده ای سمی(از گیاه تا سم سوسک و مورچه) تا خدایی نکرده له شدن زیر پا در اثر دیده نشدن.
بهترین کار استفاده از حصارک های مخصوصه..نوشته ی بهاره.میم
مطلب اختصاصی میهن پت
برداشت با ذکر نام نویسنده و mihanpet مجاز است.