صفحه 86 از 130 نخستنخست ... 36676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 851 به 860 از 1293
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    با سلام خدمت اساتید محترم.من هم هر چند وقت ی بار متاسفانه متاسفانه به ی دلیل نا مشخص و غیر قابل پیشبینی یکی از ماهیامو از دست میدم ک خوب عذاب وجدان و حال بدیش ی طرف... و تعجب و سرخوردگی از شکست و عدم درمان ماهی هم خودش...
    الان سوال من اینه ک آیا میشه همیشه و در هر سیفون و تعویض آب ی دوز داروی جنرال استفاده کرد(البته بدون در نظر گرفتن هزینش و البته تضعیف ماهی ک در این صورت جوابم منفی)..
    و اینکه این همه داروهای شرکتی پر اسمو رسم ک دور خودمون جم کردیم(منظور خودمو میگم.. سوتعبیر نشه) واقعا کارایی لازمو تو وقوع بیماریهای مختلف و کنترل و بهبودی دارن؟؟
    من 3 روز پیش بطور ناگهانی در عرض48 ساعت یکی از خوشگلترین ماهیامو از دست دادم(یه باترفلای زیبا و تکو...)
    علاعم خاصی نداشت و مثل ی تجربه قبلی بعد از گوشگیری(12ساعت) و البته رگه های نازک خونی رو دم حالش بد بدتر و در نهایت...
    من بعد از چک پارامترای آب اولین کارم سیفون 40% و افزایش دما به 30درجه و استفاده از سراباکتاپور دایرکت بود ک متاسفانه نتیجه نداد..(حتی سریع و خیلی آروم و بدون شوک و تغییر دما و آب منتقل کردم قرنتینه!)
    من از کیفیت آب تانکام مطمعنم چون چاره ای جز کنترل و رسیدگی مداوم نیست.اما اینکه داروهای متنوع آلمانی و خارجی رو با هزینه بالا تهیه کردم و به این امید ک در موقع بروز بیماری کمکم کنن و از طلف شدن ماهیام ک خوب خیلیم شاید به نظر مهم نباشن(واسه من ک مهمن) چی؟؟ آیا واقعا ما در بعضی مواقع با تمامی امکانات باز هم ناتوان از درمان و برگردوندن ماهیمون هستیم؟؟!
    از اساتید محترم میخوام ک ی راهنمایی کامل بکنن تا منم سر از کار خودم در بیارم
    من الان نزدیک ب 3سال هست ک آکواریوم دار شدم.. اولین ماهیامم(شاید خنده دار) همین ماهی عیدی یا گلدفیش ها بودن.. و حدود 2 سالم هست ک انواع آنجل گلدفیش های نژاد فایترها مولی و پلاتی گوپی رو در 5 آکواریوم کوچیکو بزرگ نگهداری میکنم و با تمام وجود(وباتمام مشغله) واسشون مایه میذارم ک البتتته از نظر بعضیا هم دیوانه خطاب میشم!!!
    نمیدونم.. الان ک راضیم.. خدارا شکر اما اگه قرار باشه ی روز منم به جمع نگهدارندگان دیسکس بپیوندم ک خیلیم تو سرمه.. به نطر شما من هنوز ناشیم؟؟ و بهتره حالا نرم تو این فکر یا؟ باور کنید طرز استفاده و حتی مورد مصرف تک تک داروهارو تا در نیارم نمیرم بخرم یا استفاده کنم.. ویا در تغذیه و نوع غدای ماهیام و مقدارش تکرارش در روز تنوعش در هفته و ... کوتاهی نمیکنم!
    گرچه در شهری ک من زندگی میکنم این چیزا اصلا نیست! و به راحتی تهیه نکردم(من در شهرکرد زندگی میکنم ولی اصالتا بزرگ شده آذربایجانم) و برای داروها و غذا از تهران و البته اصفهان سرافراز تهیه میکنم..
    واقعیتو بخاین تو مدت 2سال اونقدر شبا نشستمو مطالب مختلفو تو سایتای مرتبط خوندم ک اگه تافل خونده بودم 3_4 ترم دیگه مدرک میگرفتم
    به این کاربر نیمه فعال و پا ثابت خودتون کمک کنید و ممنون ک خوندیدو تحمل کردید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayeasa نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم.من هم هر چند وقت ی بار متاسفانه متاسفانه به ی دلیل نا مشخص و غیر قابل پیشبینی یکی از ماهیامو از دست میدم ک خوب عذاب وجدان و حال بدیش ی طرف... و تعجب و سرخوردگی از شکست و عدم درمان ماهی هم خودش...
    الان سوال من اینه ک آیا میشه همیشه و در هر سیفون و تعویض آب ی دوز داروی جنرال استفاده کرد(البته بدون در نظر گرفتن هزینش و البته تضعیف ماهی ک در این صورت جوابم منفی)..
    و اینکه این همه داروهای شرکتی پر اسمو رسم ک دور خودمون جم کردیم(منظور خودمو میگم.. سوتعبیر نشه) واقعا کارایی لازمو تو وقوع بیماریهای مختلف و کنترل و بهبودی دارن؟؟
    من 3 روز پیش بطور ناگهانی در عرض48 ساعت یکی از خوشگلترین ماهیامو از دست دادم(یه باترفلای زیبا و تکو...)
    علاعم خاصی نداشت و مثل ی تجربه قبلی بعد از گوشگیری(12ساعت) و البته رگه های نازک خونی رو دم حالش بد بدتر و در نهایت...
    من بعد از چک پارامترای آب اولین کارم سیفون 40% و افزایش دما به 30درجه و استفاده از سراباکتاپور دایرکت بود ک متاسفانه نتیجه نداد..(حتی سریع و خیلی آروم و بدون شوک و تغییر دما و آب منتقل کردم قرنتینه!)
    من از کیفیت آب تانکام مطمعنم چون چاره ای جز کنترل و رسیدگی مداوم نیست.اما اینکه داروهای متنوع آلمانی و خارجی رو با هزینه بالا تهیه کردم و به این امید ک در موقع بروز بیماری کمکم کنن و از طلف شدن ماهیام ک خوب خیلیم شاید به نظر مهم نباشن(واسه من ک مهمن) چی؟؟ آیا واقعا ما در بعضی مواقع با تمامی امکانات باز هم ناتوان از درمان و برگردوندن ماهیمون هستیم؟؟!
    از اساتید محترم میخوام ک ی راهنمایی کامل بکنن تا منم سر از کار خودم در بیارم
    من الان نزدیک ب 3سال هست ک آکواریوم دار شدم.. اولین ماهیامم(شاید خنده دار) همین ماهی عیدی یا گلدفیش ها بودن.. و حدود 2 سالم هست ک انواع آنجل گلدفیش های نژاد فایترها مولی و پلاتی گوپی رو در 5 آکواریوم کوچیکو بزرگ نگهداری میکنم و با تمام وجود(وباتمام مشغله) واسشون مایه میذارم ک البتتته از نظر بعضیا هم دیوانه خطاب میشم!!!
    نمیدونم.. الان ک راضیم.. خدارا شکر اما اگه قرار باشه ی روز منم به جمع نگهدارندگان دیسکس بپیوندم ک خیلیم تو سرمه.. به نطر شما من هنوز ناشیم؟؟ و بهتره حالا نرم تو این فکر یا؟ باور کنید طرز استفاده و حتی مورد مصرف تک تک داروهارو تا در نیارم نمیرم بخرم یا استفاده کنم.. ویا در تغذیه و نوع غدای ماهیام و مقدارش تکرارش در روز تنوعش در هفته و ... کوتاهی نمیکنم!
    گرچه در شهری ک من زندگی میکنم این چیزا اصلا نیست! و به راحتی تهیه نکردم(من در شهرکرد زندگی میکنم ولی اصالتا بزرگ شده آذربایجانم) و برای داروها و غذا از تهران و البته اصفهان سرافراز تهیه میکنم..
    واقعیتو بخاین تو مدت 2سال اونقدر شبا نشستمو مطالب مختلفو تو سایتای مرتبط خوندم ک اگه تافل خونده بودم 3_4 ترم دیگه مدرک میگرفتم
    به این کاربر نیمه فعال و پا ثابت خودتون کمک کنید و ممنون ک خوندیدو تحمل کردید
    سلام :

من در یک جمله کوچک جواب شما را بیان میکنم
    وآن اینکه شما بالاترین اطلاعات رو هم داشته باشید دادن تلفات امری اجتناب نا پذیر هست زیرا ما وسایل نمونه برداری را نداریم و همچنین بعضی اوقات به جهت غلط تشخیص دادن بیماری تلفات میدهیم و همچنین زمان طلایی درمان رو هم از دست میدهیم
    دوست من اگر جسارت نباشه داشتن دو یا سه سال سابقه ماهی داری ازنظر تجربه زمان کمی میباشد شما مطمئن باشید تمام افراد با سابقه هم در بعضی موارد در درمان بیماریها ناتوان هستند
    ویرایش توسط B@B@K : 15th May 2014 در ساعت 11:21 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    من از کیفیت آب تانکام مطمعنم چون چاره ای جز کنترل و رسیدگی مداوم نیست.
    سلام اولا برا گلدفیش دما رو روی 30 نمیزارن
    گلدفیش رو باید توی دمای پایین در حد 18 درجه نگهداری کرد و زمان بیماری نهایت دما رو تا 24 بالا ببرید
    در مورد کیفیت آب هم اشتباه میکنید پیدایش رگه های خونی روی دم ماهی دلیلش افزایش آمونیاکه که گلدفیش هم کارخونه ی تولید اآمونیاکه
    اینجور مواقع باید دو روز پشت سر هم سیفون کرد و اضافه کردن دارو نیازی نیست
    سرا باکتاپور هم عفونت های باکتریایی رو درمان میکنه
    شما توی کیفیت خوب داروهای آلمانی شک نکن فقط باید درست و به جا استفاده بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    ممنونم ممنون هم از جناب آژیده عزیز هم شما دوست عزیز ک خوندید و نظرتون رو دادید ک بی شک مایه دلگرمی و تلاش بیشتر برای من هست
    بله فرمایش شمارو در تجربه کم خودم بی شک میپذیرم و تلاش میکنم ک روز ب روز آپ بشم و از تحقیقم تو این زمینه کم نذارم استاد... من نه تنها خودم رو کم تجربه بلکه آماتور میدونم(درش شکی نیست)
    اما کلا باید هر چیزی رو از صفر شروع کرد ک البته در زمینه آکواریوم وماهی ضرر و زیان هم کم نیست... گرچه با وجود بزرگوارانی مثل شما سختی ها تا حدود زیادی کم میشه و راهنماییهای ب موقع و خوبتون کمک زیادی به من و امثال من میکنه... من اینجا دوستان زیادی دارم(در زمینه تکثیر پرورش و فروش ماهی) ک جز یکی 2تاشون همه غلطه این راهو میرن و اکثرا متضرر هم شدن...
    حالا بحث من ک با اونا فرق داره... من میخوام این چندتا ماهی ک دارم و البته اگه شما صلاح بدونید در مراحل بعدی ی تانک ساده اکتیو و جموجوره دیسکس هم راه بندازم ک میدونم باید قدم ب قدم و با هدایت و حمایت شما و لطف خدا باشه ک متحل ضرر بزرگی نشم.. چه مالی چه روحی..
    راستی دما گلدفیشام همیشه رو 26_27 هست ک فقط ترس از بیماریه ک دمارو بالا نگه میدارم... آخه بعضی جاها هم خوندم ک واریته های خاص گلدفیش باید در دماهای بالا نگهداری بشه!!؟ ولی به قول شما(starfish aziz) دمای معمول 18_23 هست.ودر کیفیت محصولات سرا و تترا هم بله حق با شماست. فقط حیف ک ما(در ایران عزیز)باید مبالغی گزاف و چند برابریشونو بپردازیم...
    بازم ممنون ک وقتتون رو گذاشتید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    اینم تعدادی از داروها و غذاهایی ک من تو این مدت تهیه کردم و فقط بخاطر بهتر شدن کارم و اصولی بودنش هرینه کردم.. امید دارم ک جواب مثبت بگیرم..
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ممنونم ممنون هم از جناب آژیده عزیز هم شما دوست عزیز ک خوندید و نظرتون رو دادید ک بی شک مایه دلگرمی و تلاش بیشتر برای من هست
    بله فرمایش شمارو در تجربه کم خودم بی شک میپذیرم و تلاش میکنم ک روز ب روز آپ بشم و از تحقیقم تو این زمینه کم نذارم استاد... من نه تنها خودم رو کم تجربه بلکه آماتور میدونم(درش شکی نیست)
    اما کلا باید هر چیزی رو از صفر شروع کرد ک البته در زمینه آکواریوم وماهی ضرر و زیان هم کم نیست... گرچه با وجود بزرگوارانی مثل شما سختی ها تا حدود زیادی کم میشه و راهنماییهای ب موقع و خوبتون کمک زیادی به من و امثال من میکنه... من اینجا دوستان زیادی دارم(در زمینه تکثیر پرورش و فروش ماهی) ک جز یکی 2تاشون همه غلطه این راهو میرن و اکثرا متضرر هم شدن...
    حالا بحث من ک با اونا فرق داره... من میخوام این چندتا ماهی ک دارم و البته اگه شما صلاح بدونید در مراحل بعدی ی تانک ساده اکتیو و جموجوره دیسکس هم راه بندازم ک میدونم باید قدم ب قدم و با هدایت و حمایت شما و لطف خدا باشه ک متحل ضرر بزرگی نشم.. چه مالی چه روحی..
    راستی دما گلدفیشام همیشه رو 26_27 هست ک فقط ترس از بیماریه ک دمارو بالا نگه میدارم... آخه بعضی جاها هم خوندم ک واریته های خاص گلدفیش باید در دماهای بالا نگهداری بشه!!؟ ولی به قول شما(starfish aziz) دمای معمول 18_23 هست.ودر کیفیت محصولات سرا و تترا هم بله حق با شماست. فقط حیف ک ما(در ایران عزیز)باید مبالغی گزاف و چند برابریشونو بپردازیم...
    بازم ممنون ک وقتتون رو گذاشتید
    اینم تعدادی از داروها و غذاهایی ک من تو این مدت تهیه کردم و فقط بخاطر بهتر شدن کارم و اصولی بودنش هرینه کردم.. امید دارم ک جواب مثبت بگیرم..
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    سلام:
    ماشاالله یک فروشگاه باز کردید و همه چیز خریدید
    این را به شما اطمینان میدم که در هر سطح و تجربه ای باز تلفات دادن ماهی وجود داره
    و همچنین دوستانی که در فروم هستند همه برای رفع مشکلات دوستان از هیچ کمکی دریغ نمیکنند
    مطمئن باشید با تجربه ترین افراد باز هم در اول راه هستند چون همیشه مطلبی جدید وجود دارد
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    jardini arowana
    شماره عضویت
    11459
    سلام
    ببخشید به کمک فوری نیاز دارم
    این اروانا کوتوله رو الان ۳ ساله دارمش
    دمای آب ۲۷ و ph رو نمیدونم (دستگاه ph سنج ندارم) اما هیچ چیزی جدید به آب اضافه نشده احتمالا یکم اسیدی چون چنتا تیکه چوب دارم توش
    مثل قبل غذا میخوره و تحرک داره کفه تانک هم نمی‌مونه
    دیروز صبح که چک کردم اینا نبودن امشب یهو ظاهر شدن فک می‌کنم قارچن چون برآمده شده رنگش ظاهراً تغییری نکرده فقط هم همین‌جا نزدیک چشش زده
    عکس بهتر نتونستم بگیرم چون وقتی‌ گوشیو میبینه فک می‌کنه غذا می‌خوام بهش بدم تکون میخوره.....
    خواهش می‌کنم کمکم کنید خیلی‌ اوضاعش بده
    ۱۵ دقیقه حمام نمک دادمش (۱ قاشق چایخوری تو هر ۴ لیتر) تو آبش هم بلوو متیلن ریختم ولی‌ خیلی‌ رقیق میدونم اشتباه کردم نیازه ابو عوض کنم؟؟
    اگه غلط املائی دارم عذر می‌خوام با behnevis.com مینویسم. و عکس رو اینجا نذاشتم چون خیلی‌ بزرگ بود بازم معذرت می‌خوام
    http://we.tl/KKZUPvjRW8

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    jardini arowana
    شماره عضویت
    11459
    از هرکی‌ می‌پرسم میگن مهم نیست و رفع می‌شه.... اما میترسم بیشتر بشه و اینکه خیلی‌ پف کرده همون قسمت
    یه نفر گفت نمک دریا با غلظت کم تواین آبش حل کنم.... کمکی‌ می‌کنه؟؟ حموم نمک رو هر چند ساعت می‌شه انجام داد؟؟ دیشب کردم امروز ساعت ۴ یا ۵ می‌تونم دوباره بکنم؟؟
    واقعا کسی‌ نیست کمکم کنه... یا حداقل دیده باشه یه هم چین موردی رو؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    با سلام 2 تا لنجل البینو داشتم چند روز پیش ماده غذا نمیخورد و یه مدفوع سفید و نازک داشت و در ضمن لولش هم زده بود بیرون بی زبون مرد و دوباره حدود 4 روز رفتم یه دونه ماده دیگه خریدم و اونم مشخصات اون ماده رو نداشت و فقط غذا نمیخورد اونم لولش زده بود بیرون و متاسفانه مرد ولی انجل نر سلام و کاملا غذا خور هست
    شرایط اب
    دما 30
    غذا دهی صبح و شب حدود 10 تا دونه ریز
    و فقط اکواریوم زیر نور گیر هست و متاسفانه لجن زده بود
    مشکلی که از این بابت نبود ؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-باجریگار
    شماره عضویت
    15994
    نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    با سلام 2 تا لنجل البینو داشتم چند روز پیش ماده غذا نمیخورد و یه مدفوع سفید و نازک داشت و در ضمن لولش هم زده بود بیرون بی زبون مرد و دوباره حدود 4 روز رفتم یه دونه ماده دیگه خریدم و اونم مشخصات اون ماده رو نداشت و فقط غذا نمیخورد اونم لولش زده بود بیرون و متاسفانه مرد ولی انجل نر سلام و کاملا غذا خور هست
    شرایط اب
    دما 30
    غذا دهی صبح و شب حدود 10 تا دونه ریز
    و فقط اکواریوم زیر نور گیر هست و متاسفانه لجن زده بود
    مشکلی که از این بابت نبود ؟؟؟؟
    سلام
    مشکل ماهی شما به نظر انگل روده ای بوده
    درمانش ریختن یک قاشق چایخوری سولفات منیزیم به ازای هر 40 لیتر
    بردن دما به 31 تا 32 درجه
    تکرار 48 ساعت بعد به ازای 30% سیفون و ریختن دارو به میزان سیفون انجام شده
    هرچند غذا نمیخوره اما بازهم غذادهی قطع بشه
    در صورت علایم بهبودی بعد از 4 تا 5 روز که هیچ
    اگرنه گزارش کنید تا با مترونیدازول درمان کنید

صفحه 86 از 130 نخستنخست ... 36676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)