دیده بان حقوق حیوانات
: به نظر می‌رسد پشت داستان این همه عجله و تعجیل برای افتتاح دلفیناریوم، تامین منافع مالی باشد که با فروش ۱۲۰۰ بلیط ۳۰ هزار تومانی در هر سانس یعنی ۳۶ میلیون تومان در یک سانس پنهان شده است.

در حالی که در سه ماه گذشته برج میلاد با تبلیغات گسترده، عموم را به دیدن دلفیناریوم واقع در این برج دعوت می‌کند اما در این مجموعه هنوز خبری از دلفین نیست.
به گزارش دامپزشک، بازدید عموم از دلفیناریوم از دوم تیر ماه سال جاری با بلیط هایی به مبلغ ۳۰ هزار تومان آزاد شد.

اما در حالی که بازدیدکنندگان پس از صرف مبالغی برای دیدن دلفین به این برج وارد می‌شوند فقط شیرهای دریایی را می‌بینند که آکواریوم را به جای دلفین‌ها اشغال کرده‌اند.
هرچند در زمان افتتاح پارک هم خبری از دلفین نبود اما مسئولان این مجموعه دلیل آن را ضرب الاجل برای افتتاح پارک و نرسیدن به موقع دلفین‌ها عنوان کرد. اما با گذشت سه ماه از افتتاح این پارک هنوز هم دلفینی در کار نیست و بازدیدکنندگان از این مجموعه با دست و جیبی خالی باز می‌گردند.

هنور مشخص نیست که ضرب الاجلی که مسئولان این دلفیناریوم از آن صحبت می‌کنند به چه دلیل بوده است. به نظر می‌رسد پشت داستان این همه عجله و تعجیل، تامین منافع مالی باشد که با فروش ۱۲۰۰ بلیط ۳۰ هزار تومانی در هر سانس یعنی ۳۶ میلیون تومان در یک سانس پنهان شده است.
در این بین سایت‌هایی هم هستند که با تبلیغ دلفیناریوم تهران برای جذب بازدید بیشتر به فروش بلیط با تخفیف اقدام می‌کنند.


اگر در سایت‌های جستجو گر، به دنبال خرید بلیط این مجموعه بگردید با این عبارت روبرو می‌شوید: « هیجان حضور در فضایی شاد در دلفیناریوم برج میلاد…! ۳۵% تخفیف دلفیناریوم تهران با نمایش جذاب شیر دریایی در پارک دلفین‌ها با حضور خوانندگان و هنرمندان مطرح موسیقی کشور، تنها با پرداخت ۱۶۲۵۰ تومان اما به ارزش ۳۰۰۰۰ تومان»
این تبلیغات در حالی در فضای مجازی گسترش می‌یابد که در پارک دلفین‌ها حتی از نمایش شیرهای دریایی هم حبری نیست.گفتنی است نخستین دلفیناریوم تهران یا همان پارک دلفین‌ها، نخستین دلفیناریوم غیرساحلی خاورمیانه و مرتفع ترین دلفیناریوم جهان است. مجموعه‌ای که سه هزار و ۲۰۰ متر مربع وسعت دارد و ظرفیت پذیرایی از بازدیدکنندگان آن، روزانه در هر سانس ۱۲۰۰ نفر است. آنگونه که در طول برنامه افتتاحیه اعلام شد، پارک دلفین‌های برج میلاد تهران از طریق تکنولوژی شبیه‌سازی شده آب اقیانوس قابلیت نگهداری انواع پستانداران دریایی را فراهم کرده است.

منبع:دیده بان حقوق حیوانات