طغیان قورباغه ها در بجنورد فروکش کرد


دیده بان حقوق حیوانات: با گذشت سه روز از طغیان قورباغه ها در بجنورد و هجوم آنها به روستای ‘ملکش’ در حاشیه جنوبی مرکز استان خراسان شمالی، بتدریج با افزایش دمای هوا این حیوانات از این روستا به باغها، مزارع و آبهای اطراف این منطقه بازگشتند.
به گزارش ایرنا از اوایل هفته جاری شمار زیادی از قورباغه ها به دلیل آنچه که کارشناسان افزایش رطوبت هوا عنوان کردند، از محل های خود خارج شده و با نفوذ به روستای ملکش، به جست و خیز در خانه های اهالی این روستا پرداختند.
اکنون پس از چند روز بر اساس گزارشهای مردمی شمار این قورباغه ها بشدت کاهش یافته و گویا برای فرار از گرما، مجددا به محل های خود در باغها و مزارع و حاشیه کانالهای آب بازگشته اند.
معاون فرماندار بجنورد با تایید این مطلب گفت: تعداد قورباغه هایی که به روستای ملکش بجنورد هجوم آورده بودند، کاهش یافته است.
‘ابوالفضل یاوری’ به خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بررسی های کارشناسان نشان داد که شرایط بارانی موجب تکثیر بیش از حد این حیوان شده و فراوانی جمعیت آنها را به روستای ملکش که حاشیه مزارع کشاورزی قرار داشت کشانده بود.
وی تاکید کرد: قورباغه ها هیچگونه ضرری برای ساکنان منطقه ندارند و همان گونه که پیش بینی شده بود با گرم شدن تدریجی هوا به زیستگاه اصلی خود و زمینهای نمناک اطراف روستا کوچ کردند.
روستای ملکش با ۶۵۰ خانوار جمعیت در دو کیلومتری جنوب شهر بجنورد قرار دارد.