سایز عکس ها کوچیک نشدن تا جزییات در اونها مشخص باشه..تا لود شدن عکس ها کمی صبر کنین..


تعیین جنسیت همستر از روز اول تولد و با استفاده از اصل فاصله ی مخرج و آلت تناسلی امکان پذیره.البته برای تشخیص این فاصله نیاز به چشمانی با تجربه دارین.
این کار توصیه نمیشه.چون تشخیص جنسیت در روز اول تولد ضرورتی نداره،دلیل جدا کردن همستر های نر و ماده پدیده ی بارداری ناخواسته است که مسلما این اتفاق در روز اول تولد نمی افته..!
ضمنا این کار نیازمند لمس بچه همسترهاست که برای مادر و بچه ها استرس زیادی رو به وجود میاره.حتی ممکنه بوی دست شما روی بدن بچه همستر ها باقی بمونه ومادر نوزادان رو بخوره.فقط بدونین که از نظر تئوری این کار انجام شدنیه.


زمان توصیه شده برای تعیین جنسیت همستر ها دو زمانه:
یک-14روزگی.چون در این زمان مو ها بلند نیست و غدد پستانی همستر ماده به خوبی قابل مشاهدست.وضمنا همستر ها هنوز بالغ نیستن.پس ازون تا یک ماهگی و رشد آلت تناسلی جنس نر و ماده،به خاطر بلند شدن مو ها تشخیص جنسیت به سختی صورت میگیره.

دو-1 ماهگی:در این زمان اندام جنسی نر رشد کرده و تشخیص راحت تر از ابتدای تولد و 14 روزگی صورت میگیره.در ادامه 5 تفاوت جنس نر و ماده رو که به تعیین جنسیت در همستر ها از یک ماهگی به بعد کمک میکنه رو اوردم..

تفاوت اول:
فاصله ی بین مخرج تا آلت تناسلی
فاصله ی بین مخرج تا آلت تناسلی در همه ی گونه های همستر در جنس نر بیشتر از مادست..


تفاوت دوم:
وقتی از بالا به همستر نگاه کنیم در انتهای همستر های نر تحدب و برجستگی بیضه ای و در همستر های ماده یک انتهای بدن نوک تیز را میبینیم.(در حالتی که دم دیده نمیشه انتهای ماده گرد تر دیده میشه و برجستگی بیضه ای در انتهای همستر نر قابل تشخیصه)


تفاوت سوم:
در زمانی که همستر نر در حال جفتگیری نیست یا در اثر هوای سرد بیضه ها منقبض میشند..در این حالت وقتی از نزدیک به انتهای بدن همستر نگاه میکنین نمای یکسانی میبینیم.در این حالت تشخیص با شمارش خروجی های انتهای بدن همستر ممکنه.همستر نر دو خروجی داره،مخرج و آلت جنسیش،ماده 3 تا داره،مخرج،آلت جنسی یا واژینا و مجرای ادراری.

تفاوت چهارم:
دیدن این پدیده گاها سخته..اما غیر ممکن نیست..در سطح شکم همستر های ماده غدد پستانی قابل رویت هستند در حالیکه در همستر نر این غدد مشاهده نمیشه.


تفاوت پنجم:این تفاوت خیلی کاربردی نیست،چون حالت مقایسه ای داره..با اینحال برای کامل بودن مطلب ذکرش میکنم..
ماده ها جثه ی بزرگتری نسبت به نر ها دارند.مثل شکل زیر.
مطلب اختصاصی میهن پت
ترجمه:بهاره.میم
برداشت با ذکر نام مترجم
و mihanpet مجاز است.