دیده بان حقوق حیوانات
: تعارض میان انسان و حیات وحش یکی از اساسی ترین تهدیدها برای بسیاری از گونه ها به شمار می رود و از این روی مورد توجه بسیاری از زیست شناسان حفاظت قرار گرفته است.

در این میان تعارض خرس و انسان می تواند به دلایل مختلفی بوجود آید. مطالعاتی که این تعارضات را مورد بررسی قرار می دهند، می تواند از بار مالی فرایند حفاظت بکاهد و امنیت خرس ها را تضمین می کند.

به همین دلیل جناب آقای مهندس “علی ترک قشقایی” مطالعه ای در زمینه “رژیم غذایی فصلی و تعارضات خرس قهوه ای در زاگرس مرکزی” انجام داده اند که نتایج آن را در بخش اول سمینار برای حضار ارائه خواهند داد.
در بخش دوم جناب آقای دکتر “محمد رضا رحمانی” ارائه ای در زمینه ی مرجانهای ایران با موضوع “مروری بر مرجانهای ایران با تأکید بر جنس آکروپورا” خواهند داشت.

در منابع علمی تپه های مرجانی به عنوان نخستین اکوسیستم های پرتولید و غنی دنیا شناخته می شوند و حیات ۲۵% از آبزیان کل دریاها به آنها بستگی دارند. ایران در میان ۲۷ کشور دنیا دارای رتبه نوزدهم در دارا بودن این منابع با ارزش است که به واسطه ارزشهای بسیار بالای مرجان ها شناخت و حفاظت از آنها امری بسیار ضروری به نظر می رسد.
این سمینار در تاریخ ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۲، روز دوشنبه در محل سالن اجتماعات انتشارات فنی ایران برگزار خواهد شد.

از علاقمندان تقاضا می شود با شماره تلفن ۸۸۰۰۵۹۲۶ در ساعت اداری تماس گرفته و حضور خود را اطلاع دهند.

منبع: پایگاه اینترنتی انجمن یوزپلنگ ایرانی