کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    مرسی کاملا مفید و کامل بود !!

الان حدود 1 هفتس قفس نوردی میکنه و جیغ جیغ میکنه !
    یه وقتایی شروع یکنه به تقلید صدای گنجیشکا و کلاغ و مخمون رو میخوره !! یه بند صوت میزنه و جیغ میزنه !!

دیروز شستمش وقتی یکم آب پاشیدم اومد جلو قفس بعد که یکم زیاد تر پاشیدم فرار کرد و رفت کنار دیوار ته قفسش و خودشو پف کرده بود .

اما باز میگم 1 هفته بیشتره همش جیغ میزنه !! اتاقم ترک میکنم و میرم بازم همونجوریه و شروع میکنه جیغ زدن !! حتی صدای کیلید رو میشنوه شروع میکنه !!

وقتایی هم که غذاش تموم میشه که دیگه واقعا دیوونمون میکنه و یه تیکه دادو بی داد میکنه !
    طول میکشه . حدودا یک ماه بیشتر طول میکشه تا عادت بدش رو ترک کنه . کاسکو خوب یادمیگیرن ولی خیلی بد فراموش میکنن . باید همینطوری موقعی که داد میزنه ترکش کنید تا مدتی بعد حتی ساکت هم شد پیش نرید وقتی ساکت شد بعد از گذشت مدتی پیشش برگردید . چون در غیر اینصورت این به یه بازی براش تبدیل میشه و شمارو سعی میکنه بازی بده . نصف صدا ها میتونه برای کلاغ باشه سعی کنید توی این مدت صداهای ناهنجار مثل کلاغ رو نشنوه . این داد ها در حالت خیلی نادر میتونه بدلیل اختلالات هورمونی بدنی ناشی از لک رفتن یا طمان جفت گیری میشه . توی این زمان پرنده پرخاشگر میشه .
    اعتراض برای غذا هم وقتی داد زد برای غذا شما هیچ عکسالعملی نشون نده اما وقتی ساکت شد مدتس بعدش برو ظرف غذاشو پر کن براش .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    حمام دادن کاسکو ترسش رو کمتر میکنه /؟
    و اینکه من الان حدودا 1 ماه و خورده ای میشه که ریکی رو دارم میخواستم بدونم میتونم حمامش بدم ؟
    یه سوال دیگه که مشکلی نداره نبرم حمام و همین تو اتاق با اسپری روش آب گرم بپاشم ؟
    و اینکه هنوز که هنوز غذا رو راحت از دستم میگیره ولی ترس داره ازم . چیکار کنم بریزه این ترس ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو(پارکیت طوق دار هندی)
    شماره عضویت
    15948
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    آقا یه سوال حمام دادن کاسکو ترسش رو کمتر میکنه /؟
    و اینکه من الان حدودا 1 ماه و خورده ای میشه که ریکی رو دارم میخواستم بدونم میتونم حمامش بدم ؟
    یه سوال دیگه که مشکلی نداره نبرم حمام و همین تو اتاق با اسپری روش آب گرم بپاشم ؟
    و اینکه هنوز که هنوز غذا رو راحت از دستم میگیره ولی ترس داره ازم . چیکار کنم بریزه این ترس ؟

حمام بردن کاسکو ترس رابیشتر می کند و بهتر است که اگر خودش را با آب تمیز نمی کند از اسپری آب گرم استفاده کنید و ترسی که از شما دارد به مرور زمان خوب می شود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط m@hdi نمایش پست ها
    حمام بردن کاسکو ترس رابیشتر می کند و بهتر است که اگر خودش را با آب تمیز نمی کند از اسپری آب گرم استفاده کنید و ترسی که از شما دارد به مرور زمان خوب می شود
    تو نت خوندم که حمام بردن کاسکو 80 درصد برا آروم کردنه کاسکو هست و 20 درصد برا تمیز کردنش البته کاسکو من نیمه رام هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    آقا یه سوال حمام دادن کاسکو ترسش رو کمتر میکنه /؟
    سلام دوست عزیز .
    خیر کم نمیشه . حمام دادن باید موقعی باشه پرنده از شما و تزدیک شدنتون نترسه . حتی گاهی اگه بی موقع حموم بشه یعنی زودتر از وقتش باعث ترس بیشتر پرنده میشه .
    از اوجایی که بخاطر کارایی که باعث ترسش شده انجام دادین رام شدنش ممکنه کمی به تاخیر بیافته که زودتر یا دیرتر شدنش بستگی به شما داره که چجوری باهاش برخورد کنید کاری نکنید که بترسه و ...
    اصولا روش درست حمام بردن اسپری کردن هست ولی خب روش های دیگه هم هست که پرنده ممکنه علاقه داشته باشه ولی در کل کاسکو های تازخ رام شده اسپری بشه بهتره چون باعث استرس ناشی از جابجایی حمام بردن و خراب شدن پرها با فشار آب نمیشه .
    شما باید همینطوری ادامه بدین و هیچ کاری نکنین که بترسه کم کم باهاتون دوست میشه . گاهی انگشت خالیتون رو هم سمت ببرید تا جایی که نترسه . حتی شده بذارید لمس کنه با زبونش دستتون رو .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .
    خیر کم نمیشه . حمام دادن باید موقعی باشه پرنده از شما و تزدیک شدنتون نترسه . حتی گاهی اگه بی موقع حموم بشه یعنی زودتر از وقتش باعث ترس بیشتر پرنده میشه .
    از اوجایی که بخاطر کارایی که باعث ترسش شده انجام دادین رام شدنش ممکنه کمی به تاخیر بیافته که زودتر یا دیرتر شدنش بستگی به شما داره که چجوری باهاش برخورد کنید کاری نکنید که بترسه و ...
    اصولا روش درست حمام بردن اسپری کردن هست ولی خب روش های دیگه هم هست که پرنده ممکنه علاقه داشته باشه ولی در کل کاسکو های تازخ رام شده اسپری بشه بهتره چون باعث استرس ناشی از جابجایی حمام بردن و خراب شدن پرها با فشار آب نمیشه .
    شما باید همینطوری ادامه بدین و هیچ کاری نکنین که بترسه کم کم باهاتون دوست میشه . گاهی انگشت خالیتون رو هم سمت ببرید تا جایی که نترسه . حتی شده بذارید لمس کنه با زبونش دستتون رو .
    موفق باشید

عزیز من وقتی خریدم کاسکومو نوشته تو فاکتور خریدش که نیمه اهلی هست فک کنم درستم باشه آخه قار نمیکشه از نزدیک شدن بهش و راحتم غذا رو از دست میگیره ولی ترس داره یعنی بعضی وقت میای بری سمتش سریع فرار میکنه میره رو دیواره بعضی وقتا هم نه وایمیسته اکثرا شبا انگار جراتش بیشتر میشه یا اینکه حال نداره بره رو دیواره نمیدونم .
    یعنی الان با اسپری حموم ندم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    این درسته که میشه هوش کاسکو رو از اینکه مثلا کوچک ترین حرکتی میکنی توجه کنه یا بهت نگاه میکنه و همه چیز رو زیر نظر داره و یا حتی میگن اگه زود رام نشه و یا ترس داشته باشه از ادم هوشش بیشتره ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو(پارکیت طوق دار هندی)
    شماره عضویت
    15948
    عزیز من وقتی خریدم کاسکومو نوشته تو فاکتور خریدش که نیمه اهلی هست فک کنم درستم باشه آخه قار نمیکشه از نزدیک شدن بهش و راحتم غذا رو از دست میگیره ولی ترس داره یعنی بعضی وقت میای بری سمتش سریع فرار میکنه میره رو دیواره بعضی وقتا هم نه وایمیسته اکثرا شبا انگار جراتش بیشتر میشه یا اینکه حال نداره بره رو دیواره نمیدونم .

درسته ولی به نظر من باید باز هم صبر کنی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    این درسته که میشه هوش کاسکو رو از اینکه مثلا کوچک ترین حرکتی میکنی توجه کنه یا بهت نگاه میکنه و همه چیز رو زیر نظر داره و یا حتی میگن اگه زود رام نشه و یا ترس داشته باشه از ادم هوشش بیشتره ؟

دوست عزیز .اول اینکه شما نرفتی جنس بخری که تو فاکتور براتون امکاناتش رو ذکر کنن . فروشنده بخواد فروشه هزار جور ترفند میزنه. شما سر پرستی یه کودک رو قبول کردی . حموم باعث ترس بیشتر پرنده میشه . همینکه از شما گاهی مترسه و میره رو دیوار یعنی بازم اعتماد کامل نداره . باید تا کامل شدن دوره رام شدنش صبر کنید . رام شدن به معنی این هست که پرنده به طور کامل ترسش از انسام بریزه همین پس شما تا رام شدن کاملش باید صبر کنید .

درباره پست دوم هم بله درسته کاسکو های باهوش تر تقریبا دیر دم به تله ما انسان ها میدن . هوششون فوق العاده بالاست و قوه درک و احساسی قویی دارن .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    دوست عزیز .اول اینکه شما نرفتی جنس بخری که تو فاکتور براتون امکاناتش رو ذکر کنن . فروشنده بخواد فروشه هزار جور ترفند میزنه. شما سر پرستی یه کودک رو قبول کردی . حموم باعث ترس بیشتر پرنده میشه . همینکه از شما گاهی مترسه و میره رو دیوار یعنی بازم اعتماد کامل نداره . باید تا کامل شدن دوره رام شدنش صبر کنید . رام شدن به معنی این هست که پرنده به طور کامل ترسش از انسام بریزه همین پس شما تا رام شدن کاملش باید صبر کنید .

درباره پست دوم هم بله درسته کاسکو های باهوش تر تقریبا دیر دم به تله ما انسان ها میدن . هوششون فوق العاده بالاست و قوه درک و احساسی قویی دارن .

فاکتور و برگه ضمانت سن و سلامت هردو با هم هست تا یه مدت وقت داده که ببری دامپزشک چک کنی هر مشکلی داشت پس بدی پرنده رو میدونم نرفتم جنس بخرم /
    والله نمیدونم دیگه باید چیکار کنم که ترسش بریزه در روز زیاد منو میبینه با دست بهش غذا میدم باهاش حرف میزنم و ......

صفحه 843 از 1238 نخستنخست ... 343743793824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862893943 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)