همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.لازم میبینم چند نکته ی پیش پا افتاده رو خدمت عزیزان یادآوری کنم که حتما هم همه میدونن.
    اول اینکه در خرید پرنده هیچ تضمینی نیست.چه کاسکوی یک ماه و نیمه خریداری بشه چه کاسکوی دو ساله چه پنج ساله ممکنه بر اثر یک شوک،یک باد کولر،ضربه زدن به ظرف آب و خالی کردنش و در نتیجه تشنه موندن، غذایی ضعیف،عدم جذب ویتامین ها و مواد معدنی و متوجه نشدن صاحبش،عفونت داخلی و هزاران مسئله ی دیگه ممکنه تلف بشه.حالا هرچقدر سن کمتر باشه نیاز به حساسیت بیشتری در نگهداری جوجه کاسکو هست اما این به معنی این نیست که حتما باید کاسکوی بالای 1.5 سال خریداری بشه.کاسکویی که سن ده ماه رو رد کرد دیگه به سادگی تلف نخواهد شد.مثل یک کاسکوی سرنگی که اون هم حتی اگر به درستی ازش مراقبت بشه به راحتی از آب و گل در میاد که کم هم نبودن موفق به بزرگ کردنش شدن.
    دوم اینکه خرید کاسکو یعنی صرف کردن پول و هزینه.کسی که کاسکوی یک ساله میخره یعنی هزینه ی بیشتری باید صرف بکنه برای خریدش و از طرفی وقت بیشتری هم باید برای نگهداریش بگذاره.به مراتب هم آموزش یک جوجه ی ده ماهه نسبت به یک سال و نیم و دو ساله راحت تر هست.هرچند تفاوتش به صبر و حوصله و علاقه ی خریدارش بر میگرده.
    سوم هم اینکه هیچ اصراری به خرید یک جوجه ی ده ماه یا دو ساله یا ... نیست.کسی هم کسی رو وادار نمیکنه که باید توی این سن خریداری بشه.این کاربر هست که باید سطح اطلاعات،تجربه و حوصلش رو بسنجه و خرید کنه.فقط میشه گفت هرچقدر کاسکو به سن بلوغ نزدیکتر میشه آموزشش سخت و سخت تر میشه و بهتره کسی به طمع قیمت کمتر پول و علاقش رو حیف نکنه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

اول درباره تضمین شما اگر برگردید و نشوته خودتون رو بخونید میبیند که ذکر کردین تضمین میکنید جوجه کاسکو بخرن هم حرف یزنه و هم رام بشه اما ذکر نکردید که نیزا به تربیت درست داره و به قول خوتون ممکنه یه فرد تازه وارد که میاد توی موضوع این متن شماره ببینه و به کل نظرش این باشه که تحت همه شرایط پرنده رام و سخنگو میشه فردا که مشکلی پیش اومد از چشم حرف شما میبینن . اینو گفتم که حرفتون رو کامل کنید تا برای کسی مسئله ای پیش نیاد . ولی بهتره انقدر با قاطعیت تضمین نکنید چون کاسکو قبلی من 5 سال نگه داشتمش . چشم سفید بود خریدم کاملا رام بود تمام آموزش های سخنگویی رو طبق روال استاندارد طی کردم . میگم استاندارد چون میدونم واقعا کار اصولی ودرستی رو انجام دادم اما هیچوقت حرف نزند ! این رو چجور تفسیر میکنید ؟

درباره تفاوت سنی هم من کاری به چشم سیاه ندارم . کاسکو چشم دودی قبلی من آبی مداوم سرما میخورد . تمام شرایط هم کنترل شده بود . اما لاکی کاسکو جدید من یه کاسکو چشم سفید توی همون موقعیت با همون شرایط نگهداری اصلا سرما نخرده بیمار نشده تا الان و انشالله هم نشه . این موضوع رو چجوری تفسیر میکنید ؟

ممنون

من مفسر نیستم دوست عزیزم
    شما خودتون میدونید اولا رنگ چشم دلیل قاطعانه ای برای جوجه بودن نیست و فقط یه حدسه،من الان 9 ماهه یک کاسکو دستمه که وقتی رسید دستم چشماش کاملا زرد بود ولی چون جایی نگه داشته شده که یکمی نور محیط کمه الان رنگ چشمش کاملا سفیده و اثری از کرمی یا زردی دیده نمیشه.....ممکنه کاسکوی شما هم همون شرایط رو داشته باشه؛به علاوه شما فقط 5 ماه زمان گذاشتید،به قول خودتون برای هر طوطی متفاوته زمان به حرف اومدن شاید تو ماه ششم زیان باز میکرد.
    در مورد شرایط بدنی طوطی شما بهتره بگم با مشاهده یه مورد که نمیشه موضوع رو به همه جامعه بسط داد،کاسکوی شما تنها یک مورد از هزاران کاسکوی وارد شده به ایرانه،منم کاسکوی چشم زرد یا سفید زیادی دیدم که مردند و صاحبشون از کاسکوی دیگه ای تو همون شرایط داره سالها نگه داری میکنه،همین 2 سال پیش یک کاسکو چشم طوسی دست صمیمی ترین دوستم تلف شد ولی پارسال تحت همون شرایط تونست 2 تا کاسکو سرلاکی رو بزرگ کنه که الان چشم طوسی هستند،این که نشد دلیل....ممکنه کاسکوی شما از قبل مریض بوده و هم سری درمان نمیشده و فقط بیماریش کمی خفیف میشده با قطع مراقبت دوباره خودش رو نشون میداد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    من مفسر نیستم دوست عزیزم
    شما خودتون میدونید اولا رنگ چشم دلیل قاطعانه ای برای جوجه بودن نیست و فقط یه حدسه،من الان 9 ماهه یک کاسکو دستمه که وقتی رسید دستم چشماش کاملا زرد بود ولی چون جایی نگه داشته شده که یکمی نور محیط کمه الان رنگ چشمش کاملا سفیده و اثری از کرمی یا زردی دیده نمیشه.....ممکنه کاسکوی شما هم همون شرایط رو داشته باشه؛به علاوه شما فقط 5 ماه زمان گذاشتید،به قول خودتون برای هر طوطی متفاوته زمان به حرف اومدن شاید تو ماه ششم زیان باز میکرد.
    در مورد شرایط بدنی طوطی شما بهتره بگم با مشاهده یه مورد که نمیشه موضوع رو به همه جامعه بسط داد،کاسکوی شما تنها یک مورد از هزاران کاسکوی وارد شده به ایرانه،منم کاسکوی چشم زرد یا سفید زیادی دیدم که مردند و صاحبشون از کاسکوی دیگه ای تو همون شرایط داره سالها نگه داری میکنه،همین 2 سال پیش یک کاسکو چشم طوسی دست صمیمی ترین دوستم تلف شد ولی پارسال تحت همون شرایط تونست 2 تا کاسکو سرلاکی رو بزرگ کنه که الان چشم طوسی هستند،این که نشد دلیل....ممکنه کاسکوی شما از قبل مریض بوده و هم سری درمان نمیشده و فقط بیماریش کمی خفیف میشده با قطع مراقبت دوباره خودش رو نشون میداد.
    آقای وکیلی عزیز گفتم 5 سال به حرف نیومد نه 5 ماه . برای سن هم آقای اسنکدری پاسخ کاملو دادن منم امیدوارم منظورمو رسونده باشم نوشته های اول شما اول شما کمی ناقصی داشت که با بحث ها برطرف شد .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    آقای وکیلی من کاری به نگهداری و اینکه بشه به راحتی مثلا 1 کاسکو چشم دودی رو به راحتی یک کاسکو چشم سفید نگهداری کرد ندارم من این سوالو میخوام بپرسم که ایا به نظر شما فرقی بین سطح ایمنی بدن یک کاسکو چشم دودی و چشم سفید نیست؟ این درسته که یه کاسکو وقتی بالغ میشه هورمون هایی تو بدنش ترشح میشه که سطح ایمنی بدنش رو خیلی خیلی بالا تر میبره ولی ایا میشه گفت فرقی بین ایمنی بدن چشم سفید و طوسی نیست؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    آقای وکیلی من کاری به نگهداری و اینکه بشه به راحتی مثلا 1 کاسکو چشم دودی رو به راحتی یک کاسکو چشم سفید نگهداری کرد ندارم من این سوالو میخوام بپرسم که ایا به نظر شما فرقی بین سطح ایمنی بدن یک کاسکو چشم دودی و چشم سفید نیست؟ این درسته که یه کاسکو وقتی بالغ میشه هورمون هایی تو بدنش ترشح میشه که سطح ایمنی بدنش رو خیلی خیلی بالا تر میبره ولی ایا میشه گفت فرقی بین ایمنی بدن چشم سفید و طوسی نیست؟
    سلام.دوست عزیز تفاوت چندانی هم بین چشم سفیدو چشم دودی نیست.بله پرنده ی بالغ ایمنی بیشتری داره نسبت به جوجه چشم دودی و چشم سفید.مشکل اینجاست که شما چشم سفید رو بالغ فرض میکنید.
    کاسکویی که هفت سال رو رد کرد بالغ بهش میگن.

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    عزیز من هست،مطمئنا تفاوقتی هست اما این تفاوت اونقدر زیاد نیست که شما فکر کنید کاسکوی چشم سفید بدنش از فولاده نمیمیره و کاسکو چشم دودیحتما میمیره،خیر دوست عزیز،کلا کاسکو قبل از بلوغ بدنش حساسه و باید نگرانش بود و خوب ازش نگه داری کرد چه چشم سفید و چه چشم دودی،مطمئنا کسی که میتونه از یک کاسکو چشم سفید نگه داری کنه از پس کاسکوی چشم دودی بر میاد.
    همه اینها که به کنار،شما پول عشقتو میدی،میری تو مغازه یهو از یک کاسکو چشم پرتقالی خوشت میاد و میخری یا از یک کاسکو چشم مشکلی خوشت میاد و پی همه چیزو به تنت میمالی؛بحث اول و آخر تو طوطی بازی عشقیه که صاحب طوطی داره بقیه موارد فقط واسه راهنمایی و نگه داری درست از طوطی گفته میشه.

باز هم خیالتون راحت باشه کاسکوی چشم دودی در شرایط یکسان همونقدر تلفات داره که کاسکو چشم طوسی و سفید داره
    این بحث رو لطفا دیگه تمومش کنید،حق انتخاب رو به وخواننده های مطالب بدید خودش انتخاب کنه چه سن کاسکویی بخره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    دوستان عزیز یه مرحمتی میکنید عکسهایی رو که بنده از کاسکوم روز اول و بعد از یک ماه نگهداری گذاشتم در صفحه ی 336 یه نگاهی بندازید؟ قبلش هم یه سوالی در مورد تغذیه پرسیدم
    از شما بی نهایت ممنونم

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    دوستان عزیز یه مرحمتی میکنید عکسهایی رو که بنده از کاسکوم روز اول و بعد از یک ماه نگهداری گذاشتم در صفحه ی 336 یه نگاهی بندازید؟ قبلش هم یه سوالی در مورد تغذیه پرسیدم
    از شما بی نهایت ممنونم
    تو عکسها به هم ریختگی دیده نشده
    عکس واضحتر بزارید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.

برای تمرین سخنگویی با کاسکو ، آیا مثلا لازمه وقتی دارید کلمه : سلام را باهاش کار کنید، قربون صدقشم برید. مثلا بگید : بگو عسل، بگو ، بگو سلام.
    یا نه فقط خود کلمه را بهش بگیم؟؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    هروقت با کاسکوم حرف میزنم یا براش صدا میذارم، خیلی قشنگ دقت میکنه ولی پرهای سرشو بعضی اوقات پف میده؟

صفحه 840 از 1238 نخستنخست ... 340740790821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859890940 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)