آیا میشه همسترم رو برای دو یا سه روز خونه تنها بذارم؟دارم میرم مسافرت و نمیتونم همسترم رو ببرم..
گرچه توصیه ی من اینه که هیچوقت نه همستر و نه هیچ حیوون دیگه ای رو خونه تنها نذارین-چون نمیتونین حدس بزنین چه اتفاقی ممکنه در نبود شما رخ بده-اما جواب بعلست..شما میتونین با یکسری تمهیدات همسترتون رو به مدت دو یا سه روز خونه تنها بذارین..این تمهیدات شامل این موارده..

1-قبل از رفتن قفس همسترتون رو تمیز کنین و بستر تازه براش بذارین.
2-نیم ساعت قبل از رفتن بطریه آبش رو از آب تازه و کامل پر کنین..استفاده از یک ظرف آب بزرگ یا دو طرف آب نرمال درجه ی اطمینان رو بالا میبره.
3-به اندازه ی چند روزی که نیستین و با توجه به شناختی که از مقدار غذایی که همسترتون روزانه میخوره براش غذای خشک در قفسش بذارین..
ترجیحا از توزیع کننده غذا یا food dispenser استفاده کنین..
چون اگر حجم زیادی از غذا رو در قفسش بذارین علاوه بر اینکه ظرف جای زیادی میگیره،همسترتون در ظرف غذاش برای نشونه گذاری مدفوع میکنه و این باعث آلوده شدن همه ی غذاش میشه..
این طرف ها رو میتونین به صورت آماده از بازار(موجود در همستر ایران) تهیه کنین یا خودتون با کمی ابتکار از یه بطریه آب معدنی بسازین..علاوه بر جای کمی که اشغال میکنه به مدفوع احتمالی همسترتون آلوده نمیشه.
4-به هیچ عنوان غذاهای فاسد شدنی و خراب شدنی مثل سبزیجات(کاهو،سیب،خیارو...) و تخم مرغ و .. در قفسش نذارین.
5-اگر در شهر های گرم زندگی میکنین کولرو براش روشن بذارین و اونو در جایی از خونه که دماش 21-25 درجه است قرار بدین..زیر زمین هم گزینه ی مناسبیه..
اگر جایی که زندگی میکنین خنکه یا فصل زمستونه اونو به جایی که نور مستقیم آفتاب بهش نخوره منتقل کنین و پوشش مناسب رو برای قفسش در نظر بگیرین که اگر هوا در شب سرد شد همسترتون سردش نشه.
با این تمهیدات میتونین مطمئن باشین که تا وقتی برگردین حال همستر کوچولوتون خوبه..


مطلب اختصاصی میهن پت
ترجمه ی بهاره.میم