این توضیحات در یک سایت ذکر شده بود،در مورد کیس شکستگی استخوان دست در همستر در اثر سقوط در قفس چند طبقه اش..که بخاطر مفید بودن ترجمشو اینجا قرار میدم..

در موقع بروز شکستگی در همسترتون ارجاعش به دامپزشک و تشخیص معتبر دکتر و با تکیه بر معاینه و تهیه ی گرافی اولین کاریه که باید انجام بدید..اینها مراقبت های دوران نقاهت همستر تونه..

اول:وسایل بازیرو از قفسش خارج کنید..این کار به منظور محدود کردن حرکات همستر کوچولوتونه..بنابراین هر وسیله ای که در قفس هست و باعثه افزایش تحرک همسترتون میشه،مثل چرخ بازیش رو خارج کنین.

دوم:اگر همستر دیگه ای دارین همسترتون رو جدا کنین و اونو به یک قفس یک طبقه منتقل کنین..میتونین از سبد های مسافرتی استفاده کنین..اگرقفس یک طبقه یا سبد مسافرتی در دسترستون نیست میتونین طبقات بالاییه قفس رو به طور موقت در بیارین
همسترتون حتما در دوران نقاهت تنها باشه

سوم:محل خواب همسترتون رو با یه چیز نرم مثل تیکه های دستمال کاغذی پر کنین تا جای استراحتش نرم و راحت باشه.

چهارم:کلسیم غذاش رو افزایش بدین..برای اینکار میتونین تیکه های نون رو با شیر خیس کنین و در اختیارش بذارین یا بهش بیسکویت پرکلسیم سگ بدین.

حدود 6 هفته زمان میبره تا استخوان شکسته جوش بخوره.برای اینکه همستر کوچولوتون از بیتحرکی افسرده نشه سعی کنین در روز هر وقت تونستین در آغوشش بگیرینش و باهاش حرف بزنین.

ترجمه:بهاره.میم
مطلب اختصاصی میهن پت