استفاده از پلت راحت ترین راه تغذیه ی همستره..
تنها مرحله ای که باید دقت کنین انتخاب یه پلت مناسب و با کیفیتهخوبه..این پلت ها حاوی غلات،تخم مرغ،مخمر جو،پروتئین های مختلف و ...هستند و کلیه ویتامین ها و عناصر معدنی مورد نیاز همسترتون رو تامین میکنن.
-احتمال کمبود های تغذیه ای و چاقی در تغذیه با پلت پایینه.
-پلت ها سفت هستند و همسترتون برای خوردنشون باید اون رو بجوه که همین به کوتاه شدن دندون پیش همسترتون کمک میکنه.

غذای روزانه
اگر رژیم انتخابی شما بر مبنای پلته هر روز میتونین تا 10 گرم به همسترتون پلت بدین،(حدود 5 عدد)
ضمنا حدود یک قاشق غذا خوری سبزیجات و تکه های کوچیک میوه هم در هر وعده به همراه پلت به همسترتون بدین.
سبزیجات و میوه های مجازی که درین تاپیک میتونین پیداشون کنین..

تا اینجا همسترتون اکثر مواد مورد نیازش رو بدست اورده.برای کامل شدن رژيمغذایی اضافه کردن یکسری از مواد به صورت هفتگی توصیه میشه..

غذای هفتگی:
1-برای کامل تر شدن این رژیم غذایی هفته ای یک مرتبه اضافه کردن یک قاشقغذاخوری از دانه و غلات که در بازار با اسم غذای هفت دانه ی قناری و مرغعشق قابل تهیه است توصیه میشه..بیشتر ازین مقدار باعث میشه که به شکل چربی در بدن همسترتون دربیاد و باعث چاقی و مشکلات بعدیو ناباروری بشه.

2-تخم مرغ یا گوشت یا شیر و پنیر
همستر ها علاقه ی زیادی به تخم مرغ دارند..علاوه بر این سفیده ی تخم مرغ منبع خوبی برای پروتئنه..
دو تا سه بار تخم مرغ در هفته توصیه میشه.
دو مرتبه در هفته گوشت مرغ،گاو یا گوسفند آب پز بدون روغن نمک و ادویه توصیه میشه.
شیرکم چرب و پنیرکم چرب و کم نمک در هفته سه یا چهار بار و حتی روزانه قابل استفاده است.

3-روغن کبد ماهی:
این ماده دارای ویتامین های آ و دی هست..هفته ای یکبار استفاده از روغنکبد ماهی یا غذای مخصوص توله سگ ها که محتویه ی روغن کبد ماهیه توصیه میشه.

4-مخمر:
مخمر از نظر داشتن ویتامین های گروه ب غنیه و در بهبود عملکرد سیستم ایمنیو کاهش استرس نقش داره.میتونین هفته ای یکبار یه نصف قرص مخمری که دربازار برای سگ و گربه وجود داره رو و در داروخانه های دامپزشکی موجوده دراختیار همسترتون بذارین.


خوردنی های تفریحی:
یکی از راه های سریع کردن یادگیری همستر استفاده از تشویقیه.بیسکوییت سگیکی از تشویقی های مفیده.علاوه بر تامین پروتئین،ویتامین و مواد معدنی بهکوتاهیه دندون همسترتون کمک میکنه..(تا هفته ای سه عدد مجازه)


موادی مثل تخمه ی آفتاب گردان هم میشه به عنوان تشویقی استفاده بشن.امامقدار اونها باید محدود بشه،وگرنه به خاطر چربی زیاد باعث چاقی و مشکلاتثانویه در همستر میشن.
تشویقیهای تجاری موجود در بازار مقدار زیادی شکر و اسید دارند..باید مراقب باشینکه این تشویقی ها کلا در رژیم غذایی همسترتون نباشه یا به هفته ای دو یاسه عدد محدود بشه.