حیوانی با ظاهر خشن ولی مهربان

این دراگون در جنوب گینه نو و همچنین در سرتاسر شمال استرالیا و قسمتی از غرب آن یافت میشود. با اینکه این خزنده در زمینهای هموار و جنگلهای معتدل زندگی میکند ولی در مناطق استوایی هم دیده شده است.

سایز این دراگون در آخرین حد خود به 60 تا 75 سانتی متر میرسد که معمولا نرها بزرگتر و دارای رنگبندی زیباتر نسبت به ماده ها میباشند. در ضمن نرها دارای چینهای بزرگتر هستند.

این چینها معمولا زمانی باز میشوند که حیوان احساس خطر کند و یا در زمان جفت گیری برای جلب توجه استفاده میشوند.سایز این چینها در هر طرف صورت به 10 تا 12 سانتی متر میرسد.

تغذیه این خزندگان معمولا از حشرات ریز مانند جیرجیرکها ، مورچه ها ، عنکبوتها ، کرمها و همچنین موشهای کوچک میباشد. در ضمن از سبزیجاتی مانند هویج ، ذرت ، نخودفرنگی نیز تغذیه میکنند.

فصل جفت گیری در این دراگونها در اوایل فصول مرطوب سپتامبر و اکتبر شروع شده و در ماههای نوامبر و فوریه از 8 تا 23 تخم را در گودالی به اندازه 20 سانتی متر در درون زمین دفن میکنند .


این تخمها در زیر خاک و در یک دمای متعادل در حدود 29 تا 32 درجه سانتی گراد دفن شده و بعد از سه ماه نوزادان سر از تخم درآورده به سطح زمین میایند.
لازم بذکر است که این نوع از خزندگان در بیشتر کشورها مخصوصا در آمریکا و اروپا جزو حیوانات خانگی محسوب میشوند و از آنان براحتی در منازل نگهداری میکنند.

Frilled Dragon با این ظاهر خشن و ترسناک و در حین حال آرام جایگاه خاصی در بین خزنده دوستان و همچنین حیوان دوستان در اقصی نقاط جهان دارد.

Frilled Dragon جزو خانواده اگاماها و از انواع دراگونها میباشد که به خاطر ظاهر منحصر به فرد خود جزو یکی از زیباترین ، خشن ترین و ترسناک ترین خزندگان محسوب می شود.