کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوستان من دنبال یه راه واسه جمع کردن گرد سفید پرهای ک.چیک و غبار معلق در هوا میگردم کیس از فیلتر هوا یا وسیلهی دیگهای استفاده کرده ؟
    اینم بگم که هر شب سینی قفس و تمیز میکنم و میشورم اما فایده زیادی نداره چون من کاسکوم ازاده و همیشه بالای قفس نشسته و بال بال میکنه
    سلام
    کاسکو تونو بهتر بود از همون اول به قفس عادت میدادید
    برای اینکه گرده پر ها معلق کم تر بشه
    میتونید از هواکش کوچک یا فیلتر استفاده کنید
    فیلتر رو نمیدونم ولی هواکش ر. امتحان کردم و بد نبود (البته هواکش از فن کامپیوتر خیلی بزرگتر بود)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سپیده خانم من احرتم زیادی واستون قایلم یه موقه سو تفاهم نشه اما کیوی با پوست فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه پمپر من هم فقط با پوس میخوره بدون پوست دوس نداره
    African Grey Parrot - African Grey Diet and Nutrition

Kiwi Fruit

یه سوال هم که داشتم علاوه بر اون سوال مربوط به گرد ها اینه که پمپر گرجه سبز خیلی دوست داره و بیشتر دنبال هستش هست هستش و در میاره میشکنه و میخوره هسته گوجه سبز مشکلی نداره ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سپیده خانم من احرتم زیادی واستون قایلم یه موقه سو تفاهم نشه اما کیوی با پوست فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه پمپر من هم فقط با پوس میخوره بدون پوست دوس نداره

Kiwi Fruit

یه سوال هم که داشتم علاوه بر اون سوال مربوط به گرد ها اینه که پمپر گرجه سبز خیلی دوست داره و بیشتر دنبال هستش هست هستش و در میاره میشکنه و میخوره هسته گوجه سبز مشکلی نداره ؟
    سلام درمورد غذاها کمی در انجمن سرچ کنی جوابتون رو پیدا میکنید درباره تغذیه کاسکو به تاپیک زیر سر بزنید حتما به جوابتون میرسید:درضمن
    هسته میوه های آلو ، هلو ، گیلاس ، آلبالو و ... . دانه سیب (تلخی طعم آنها بخاطر وجود سیانید است كه بسیار سمی است).

http://www.parsipet.ir/thread7493.html

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540

Kiwi Fruit

پوست کیوی حتی اگر ضرری نداشته باشه باز هم به دلیل سمپاشی در باغات حتی اگر شسته بشه بهتره میوه رو پوست بکنید و به طوطی بدید
    اگر سمپاشی هم صورت نگیره باز هم میوه در هوای آزاد و در معرض رفت و آمد پرندگان بیمار قرار داره و ممکنه آلوده باشه.
    در مورد هسته میوه هایی مثل سیب یا آلوچه و ... به دلیل وجود سیانید نباید به طوطی داد و اگر هسته کوچیک باشه مثل هسته آلبابو یا گیلاس ممکنه بپره توی گلوی طوطی و باعث خفگی بشه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام.حرف شما کاملا متین ولی من احساس میکنم تا نیاد رو زمین و از سر و کولمون بالا نره باهامون رفیق نمیشه.حالا کاملا اهلی هست.هم سر میده هم روی دست میاد ولی هنوز اونجوری که من میخوام نشده.چیکارش کنم؟ راستی اون روش گرسنه گذاشتن هم امتحان کردم.از صبح تا عصر گرسنه بود ولی فقط از بالا خم میشد که مثلا تخمه برداره بعد وقتی میدید نمیتونه هی چند بار گفت نکن مامان ...بعد دوباره همونجا نشست.منم دیگه مجبور شدم کردمش تو قفس بهش غذا دادم.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    دوست عزیز طوطی سگ و گربه نیست که رفاقتش رو با از سر و کول بالا رفتن نشون بده
    کاسکو کمی زمان میبره تا کاملا رفیق بشه,برای این کار شما میتونید بیریدش بیرون,سرش رو نوازش کنید,ساعاتی از روز روی دست و شونتون باشه و خودتون باهاش بازی کنید و ....
    وقتی باهاتون رفیق بشه خودش میخواد بیاد پیش شما و با شما باشه
    اما باز هم میگم طوطی هایی مثل کاسکو یا کاکادو یا ... که احتمال پرکنیشون بالاست بهتره زیاد لوس و رفیق نشن و از سر و کول بالا نرن چون شما بعضی وقتا حال و حوصله ممکنه نداشته باشی و طوطی عصبی بشه و اینطوری احتمال پرکن دشنش خیلی بیشتر میشه
    بهتره در نگهداری این طوطی ها تعادل در رفتار رعایت بشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.حرف شما کاملا متین ولی من احساس میکنم تا نیاد رو زمین و از سر و کولمون بالا نره باهامون رفیق نمیشه.حالا کاملا اهلی هست.هم سر میده هم روی دست میاد ولی هنوز اونجوری که من میخوام نشده.چیکارش کنم؟ راستی اون روش گرسنه گذاشتن هم امتحان کردم.از صبح تا عصر گرسنه بود ولی فقط از بالا خم میشد که مثلا تخمه برداره بعد وقتی میدید نمیتونه هی چند بار گفت نکن مامان ...بعد دوباره همونجا نشست.منم دیگه مجبور شدم کردمش تو قفس بهش غذا دادم.

سلام .آقای وکیلی توضیح دادن . زمان میبره . شما باید صبور باشید . اما من به شما اطمینان میدم روی زمین راه رفتن طوطی، ربطی به رام شدن و رفیق شدن بیشتر با شما نداره . بازم میگم اگه دوست نداره روی زمین باشه اصرار نکنید . طوطی ای که دوست نداره روی زمین باشه به هر روشی که بتونه ،حتی روی دست افرادی که اصلا بهشون اعتماد نداره هم میاد تا فقط از اون شرایطی که باعث استرسش شده خارج بشه . این اعتماد نیست . رام شدن نیست .
    وقتی روی دست میاد و غذا هم میگیره و هم سر میده یعنی به شما اعتماد داره . دیگه میخواید چجوری باشه ؟

قسمت آخر پست شما هم یادم نیست در مورد چه موضوعیه . در مورد گرسنه نگه داشتن یادم نیست هم چیزی گفته باشم . یکم بیشتر توضیح بدین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

Kiwi Fruit

سلام .خواهش میکنم ،شما لطف دارید . اما دوست عزیز من نگفتم کیوی مشکل داره .

Diet: Safe & Toxic Foods

Fresh Fruit: Apples (cored), Papaya , Mango (pitted), Oranges (seeded), Cantaloupe, Melon , Star fruit, Pineapple, Pomegranate, Berries (Strawberries, Raspberries, Blackberries, Blueberries), Pears (cored), Peaches (pitted), Plums (pitted), Kiwi (peeled), Banana (peeled), Cherries (pitted), Cranberries, Grapes (with seeds), Grapefruit (seeded), Tangerines (seeded), Cactus Pear (peeled), Banana (peeled) - Note Banana is only served fresh.
    یا
    Kiwi fruit is perfectly OK for parrots as food. A point to bare in mind with regard to kiwi fruits is that they should always be peeled. Due to the nature of the skin of a kiwi fruit, they can, and do, retain traces of all of the chemicals used in their cultivation.

دلیلش رو آقای وکیلی توضیح دادن . خیلی خوبه که قبل از اینکه غذایی بدید به طوطی دربارش تحقیق کنید . ما هم قبل از اینکه درباره غذایی نظر بدیم ، منابع مختلف رو چک میکنیم . مواردی که ممکنه برای طوطی مشکل ایجاد کنه اینجا گفته میشه . دیگه تصمیم با شماست میوه رو با پوست بدین یا بدون پوست
    .
    ویرایش توسط sepideh : 15th May 2014 در ساعت 06:27 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .آقای وکیلی توضیح دادن . زمان میبره . شما باید صبور باشید . اما من به شما اطمینان میدم روی زمین راه رفتن طوطی، ربطی به رام شدن و رفیق شدن بیشتر با شما نداره . بازم میگم اگه دوست نداره روی زمین باشه اصرار نکنید . طوطی ای که دوست نداره روی زمین باشه به هر روشی که بتونه ،حتی روی دست افرادی که اصلا بهشون اعتماد نداره هم میاد تا فقط از اون شرایطی که باعث استرسش شده خارج بشه . این اعتماد نیست . رام شدن نیست .
    وقتی روی دست میاد و غذا هم میگیره و هم سر میده یعنی به شما اعتماد داره . دیگه میخواید چجوری باشه ؟

قسمت آخر پست شما هم یادم نیست در مورد چه موضوعیه . در مورد گرسنه نگه داشتن یادم نیست هم چیزی گفته باشم . یکم بیشتر توضیح بدین
    سلام عزیزم.در مورد اون قسمت آخر پست،شما چیزی نگفته بودین.یکی از دوستان پیشنهاد دادن که گرسنه نگهش دارم تا برای خوردن غذا مجبور شه بیاد پایین.ولی تاثیری نداشت[emoji26]

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام عزیزم.در مورد اون قسمت آخر پست،شما چیزی نگفته بودین.یکی از دوستان پیشنهاد دادن که گرسنه نگهش دارم تا برای خوردن غذا مجبور شه بیاد پایین.ولی تاثیری نداشت[emoji26]

سلام دوست عزیز .
    در کنار گفته دوستان برای تکمیل عرض میکنم . کاسکو ها توی طبیعت توسط پرندگان بزرگ و شکارچی وقتی روی زمین هستند و ساکن اند به اونا حمله میشه و شکار میشن . از اینرو همیشه وقتی روی زمین راه میرن ترسی توی دلشون هست . حالا این ترس توی بعضی کمتر و توی بعضی ها بیشتر هست که ریشه در زمان جوجگی پرنده و کلا زندگی پرنده داره و نمیشه به کل تغییرش داد . مورد دوم اینکه کاسکو توی نقاط بالا تر نسبت به سطح زمین تسلط کامل بر محیط دارند و خودشون رو برتر از چیز هایی که در سطح پایین تر قرار دارند میبینند و بر عکس وقتی پایین تر باشند احساس ضعف و استرس میرنجونه اونا رو دقیقا مثل خوده ما انسان ها . پس هیچوقت مجبور نکنید پرنده اونکارو بکنه که دوست نداره چون اتفاقا ممکنه نتیجه بر عکس توی رفاقت بین شما بذاره .

گرسنگی دادن به پرنده هم درست نیست . اول اینکه اگه قرار باشه برای هر تمرین مدتها پرنده گرسنه بمونه پس در نتیجه به مرور بدنش ضعیف میشه و احتمال بیمار شدن افزایش پیدا میکنه .
    دوم اینکه ممکنه با گرسنگی دادن پرنده احساس ناراحتی کنه (از نظر روحی ) و از اعتمادش نسبت به شما کم بشه . گرسنگی دادن به پرنده یه نوع ناهنجاری به حساب میاد که هم توی زندگی خوده پرنده وسلامتیش و هم توی رابطه بین پرنده و صاحب نتیجه منفی داره ...
    اگر واقعا میخواهید پرندتون راحت باشه و آرامش داشته باشه بذارید اونطوری باشه که خودش میخواد نه اونطوری که شما میخواهید ...
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    اگه باد شدید باشه مثل زمانی که فوتشون میکنیم
    خودشو پف میکنه-هی کلشو محکم تکون میده -عطسه میکنه
    پنکه سقفی درجه اهستش موردی نداره شما دستتو بالای قفس بذار ببین احساس میکنی داره باد میاد یا نه
    نه عطسه داره نه سرشو تکون میده نه پف میکنه ولی باد میخوره دیگه بهش شدید نیست ولی باد میخوره البته عطسه رو که بعضی وقتا یعنی شاید در روز یه بار داشته باشه فک کنم عادی هم هست درسته ؟

صفحه 823 از 1238 نخستنخست ... 323723773804805806807808809810811812813814815816817818819820821822823824825826827828829830831832833834835836837838839840841842873923 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)