رییس حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد گفت: استفاده از سموم شیمیایی در کشاورزی تعادل محیط زیست و موجودات زنده را برهم می‌زند و از طریق آب و غذا، زندگی کلیه موجودات زنده را به خطر می‌اندازد.


مهدی مظفری در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: باید به سمت افزایش تولید محصولات ارگانیک پیش برویم، زیرا محصولی که بدون سم و کود شیمیایی تولید شود، نه تنها طعم و مزه واقعی خود را نشان می‌دهد بلکه سلامتی انسان‌ها را تضمین می‌کند.
وی به استفاده از کودهای طبیعی(فضولات دام‌ها و پرندگان) کمپوست و کودسبز به جای کودهای شیمیایی به منظور تقویت خاک زراعی تاکید کرد و افزود: استفاده از کودهای شیمیایی صدمات جبران‌ناپذیری به خاک و محیط زیست وارد می‌کند.
رییس حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد خاطرنشان کرد: استفاده از کودهای شیمیایی برای محیط زیست و سلامتی انسان مضر است و فقط باید در صورت نیاز به مقدار توصیه شده توسط کارشناسان کشاورزی از آن‌ها استفاده شود.
مظفری افزود: صدمات وارده به محیط زیست را با انتخاب شیوه مصرف صحیح و فعالیت مناسب و تولید زباله کمتر، باید کاهش دهیم.
وی حفاظت از محیط زیست را وظیفه آحاد جامعه عنوان کرد و گفت: هر یک از ما می‌توانیم با انتخاب شیوه مصرف مناسب در تولید زباله کمتر و در نتیجه کاهش صدمات ناشی از آن، به حفظ محیط زیست کمک کنیم.
رییس حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد ادامه داد: براساس اصل 50 قانون اساسی، در جمهوری اسلامی ایران، حفظ محیط زیست وظیفه عمومی بوده و هر کسی باید نسبت به اهمیت و توجه به محیط زیست احساس مسوولیت کند.
وی در پایان با بیان این‌که در درجه اول، حفظ محیط زیست به سلامت ما انسان‌ها و موجودات زنده آن منتج می‌شود و در حفظ سلامتی از اهمیت زیادی برخوردار است.
مظفری گفت: برای تشکیل خاک، حدود 700 سال زمان لازم است تا به عنوان زراعی، توانایی پرورش گیاهان را داشته باشد؛ بنابراین باید همه با هم جهت حفظ پوشش گیاهی خاک زراعی و مراتع بکوشیم و از چرای مفرط و بی‌رویه دام در مراتع و هم‌چنین قطع درختان خودداری کنیم.