صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 169
    کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام ببخشید من اشتباه کردم کاتالوگو اشتباه خوندم
    من دیتا شیپ شرکت سئول رو دیدم رنگ آبی اون بین 460 الی 470 نانومتره و 25 لومن نور دهی داره یعنی همش؟؟؟؟!!!
    من کاتالوگ ادیسون رو ندیدم فقط سفیدشو دیدم نمیدونم آبی اون چند لومن نوردهی داره؟؟؟میشه در این زمینه کمک کنید؟

اینم دیتا شیپ شرکت ادیسونه من فقط سایتش چند مدل داره گیج شدم نمیدونم کدومو باید بیارم تا ببینم:
    سلام دوست عزیز فکر کنم قبلا هم این مطلب رو طی یکسری گفتگو که بین من و آقای نوروزی بود توضیح دادم
    وقتی بحث در مورد میزان نوردهی یک محدوده مشخص از طول موج مطرح میشه اعداد و ارقام در حد همین مواردی است که شما در دیتاشیت میبینید این عدد در مورد مهتابی های اکتینیک حدود 15 تا 20 لومن به ازای هر وات میباشد
    مثلا آبی کری در جریان 350 میلی آمپر(یک وات) از 30 تا 39.8 لومن نوردهی داره
    اون قانون حدود 40 تا 50 لومن بازای هر لیتر یک قانون سرانگشتی و برای محاسبه تعداد کلی ال ای دی های هست
    با فرض اینکه شما سفید ها رو 3 وات استفاده کنید و هر چیپ حدود 190 لومن نوردهی داشته باشه شما حدود 65 تا ال ای دی نیاز دارید که باید حدود 35 تا سفید انتخاب کنید و 30 تا بقیه رو به صورت 15 تا آبی و 15 تا رویال بلو 3 وات استفاده کنید و هر کدوم که سه وات نبود به جاش دو تا یک وات استفاده کنید یعنی مثلا اگر رویال بلو 3 وات پیدا نکردید باید 30 تا یک وات استفاده کنید
    در ضمن عمر ال ای دی به وات اون مربوط نیست شما اگر ال ای دی رو درست درایو کنید و دمای اون رو پایین نگه دارید مشکلی به وجود نمیاد
    یه توضیح دیگه هم در مورد وات ال ای دی ها اضافه کنم
    ای ای دی هایی که با جریان 300 تا 350 میلی آمپر کار میکنند رو یه وات میگن و واقعا هم حدود یه وات مصرف میکنند
    یه سری ال ای دی ها هم رو میشه تا جریان 700 میلی آمپر روشن کرد که سه وات میگن ولی دو وات بیشتر مصرف نمیکنند و میزان نوردهیشون هم 2 برابر هست
    سری xpe ال ای دی های کری که سه وات هستند واقعا تا سه وات مصرف میکنند , و تا 3 وات درایو میشن و 1000 میلی آمپر هم جریانشون هست و میزان نور دهی هم همینطور
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان من یه فکری یک دفعه به ذهنم رسید و اون اینکه میشه ال ای دی رو با مهتابی ترکیب کرد؟؟؟؟
    یعنی به این صورت دربیاد:
    1 عدد مهتابی آبی اکتنیک 54 وات
    1 عدد مهتابی سفید 10000 کلوین 54 وات
    ممنون

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    سلام دوست عزیز
    ببینید اول ازهمه یک نکته مهمی رو خدمتتون عرض کنم
    اینکه شما تصور میکنید استفاده از رنگهای بنفش و سبز و قرمز سیر برای قشنگی هست تصور کاملا ساده انگارانه ای هستش هدف از کاربرد این رنگها نزدیک کردن و پوشش دادن طیف تولیدی به طیف مورد نیاز جلبک همزیست هست:
    بنفش 410 تا 420 نانومتر جهت تکمیل ابتدای طیف که اتفاقا خیلی ضروری هست و کسانی که این طول موج رو اضافه کردن تاثیر محسوس اون بر روی ریف هارا گزارش دادند که قابل پیش بینی هم بوده.
    قرمز سیر هم برای کلروفیل a به کار برده میشه(با توجه به اینکه سفید مورد استفاده سرد هست نمیتونه به میزان کافی این محدوده را پوشش بدهد)
    آبی معمولی جهت تکمیل طیف در بازه 475 تا 500 نانومتر برای عملکرد بتاکاروتن
    رنگ سبز هم به میزان کم برای کمک به آبی
    تعدادشون رو هم بیشتراز یکی دو تا در نظر میگیرند.
    مهتابی هم میتونید استفاده کنید بهره نوری مشابه ال ای دی داره ولی عمر مفیدش یک پنجم هست در مورد مهتابی های اکتینیک بحث محدودیت ارتفاع آکواریوم مطرح نیست اما مهتابی های سفید رو حداکثر تا ارتفاغ 50 سانتیمتر میتونید استفاده کنید
    باز هم سوالی داشتید در خدمتم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ببینید اول ازهمه یک نکته مهمی رو خدمتتون عرض کنم
    اینکه شما تصور میکنید استفاده از رنگهای بنفش و سبز و قرمز سیر برای قشنگی هست تصور کاملا ساده انگارانه ای هستش هدف از کاربرد این رنگها نزدیک کردن و پوشش دادن طیف تولیدی به طیف مورد نیاز جلبک همزیست هست:
    بنفش 410 تا 420 نانومتر جهت تکمیل ابتدای طیف که اتفاقا خیلی ضروری هست و کسانی که این طول موج رو اضافه کردن تاثیر محسوس اون بر روی ریف هارا گزارش دادند که قابل پیش بینی هم بوده.
    قرمز سیر هم برای کلروفیل a به کار برده میشه(با توجه به اینکه سفید مورد استفاده سرد هست نمیتونه به میزان کافی این محدوده را پوشش بدهد)
    آبی معمولی جهت تکمیل طیف در بازه 475 تا 500 نانومتر برای عملکرد بتاکاروتن
    رنگ سبز هم به میزان کم برای کمک به آبی
    تعدادشون رو هم بیشتراز یکی دو تا در نظر میگیرند.
    مهتابی هم میتونید استفاده کنید بهره نوری مشابه ال ای دی داره ولی عمر مفیدش یک پنجم هست در مورد مهتابی های اکتینیک بحث محدودیت ارتفاع آکواریوم مطرح نیست اما مهتابی های سفید رو حداکثر تا ارتفاغ 50 سانتیمتر میتونید استفاده کنید
    باز هم سوالی داشتید در خدمتم
    این موضوعی که شما مطرح کردین برام خیلی جالب شد تا الان فکر میکردم در اون محدوده از اقیانوس(جزایر مرجانی) دیگه رنگهای بنفش و سبز و قرمز محو میشن بر همین استدلال تولید کننده های آب شور رنگ های سبز و بنفش و قرمز تولید نمیکنن البته اگه این رنگها در رنج مجاز باشن قرار دادنشون مشکلی نداره اما کاری بیشتر از رنگ آبی نمیکنن! من که به شخصه ندیدم شرکتی مهتابی سبز یا بنفش بزنه صورتی های موجود هم برا آب شیرین هست! حالا میفرمایید که باید ازین رنگها هم استفاده بشه؟؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    یا سلام خدمت شما آقای نوروزی عزیز و با تشکر از شما
    اینکه فکر میکردید رنگهای سبز و بنفش و قرمز محو میشن! من متوجه منظور شما نشدم
    نور خورشید از هنگام طلوع تا غروب شامل تمامی رنگها هست و در طول روز نسبت اونها تغییر میکند و باعث میشه که دمای رنگ یا همون کلوین تغییر کنه شما میتونید با رنگهای خارج شده از یک منشور و در طول روز و در ساعات مختلف این موضوع رو تحقیق کنید
    نور های مخصوص آب شور جوری طراحی میشن که به میزان کافی و یا بهتره بگیم متناسب از تمامی طول موجها (رنگ ها) داشته باشند و دیگه نیازی به مهتابی سبزو بنفش و صورتی نیست بیایید به عنوان مثال به طیف متال 14500 کلوین گیسمان و یکی از مهتابی های مخصوص آب شور نگاهی بیاندازیم و اون رو با طیف ال ای دی های cree مقایسه کنیم تا به لزوم استفاده از رنگهای مذکور بهتر پی ببریم و در نهایت میتونیم با بررسی ترکیب بکاررفته در یکی از معتبرترین سیستم های ال ای دی آب شور یعنی echotech radian با منطق طراحی نور با استفاده از ای ای دی بیشتر آشنا بشیم:
    طیف متال 14500 گیسمان:

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    پست قبل نیمه کاره موند کاملش رو اینجا قرار میدم
    نور خورشید از هنگام طلوع تا غروب شامل تمامی رنگها هست و در طول روز و نقاط مختلف نسبت اونها تغییر میکند و باعث میشه که دمای رنگ یا همون کلوین تغییر کنه شما میتونید با رنگهای خارج شده از یک منشور و در طول روز و در ساعات مختلف این موضوع رو تحقیق کنید
    نور های مخصوص آب شور جوری طراحی میشن که به میزان کافی و یا بهتره بگیم متناسب از تمامی طول موجها (رنگ ها) داشته باشند و دیگه نیازی به مهتابی سبز نیست اما بنفش و صورتی متفاوته و اتفاقا شرکت های تولید کننده تجهیزات نوری همچین رنگهایی دارند.
    بیایید به عنوان مثال به طیف متال 14500 کلوین گیسمان و یکی از مهتابی های مخصوص آب شور نگاهی بیاندازیم و اون رو با طیف ال ای دی های cree مقایسه کنیم تا به لزوم استفاده از رنگهای مذکور بهتر پی ببریم و در نهایت میتونیم با بررسی ترکیب بکاررفته در یکی از معتبرترین سیستم های ال ای دی آب شور یعنی ecotech radian با منطق طراحی نور با استفاده از ای ای دی بیشتر آشنا بشیم:
    اول از همه طیف مورد نیاز جلبک همزیست:

طیف متال 14500 گیسمان:

همونطور که مشخصه دو تا پیک در 405 و 420 نانومتر داره
    این هم طیف مهتابی aquapink با توضیح از سایت شرکت:

The fluorescent lamp AQUA-PINK is ideal in combination with the ACTINIC+ or the AQUABLUE+ to produce exceptionally beautiful color effects
    که فکر کنم واضح هست و نیازی به ترجمه نداره

این هم طیف pure actinic که در واقع معادل بنفش 421 نانومتر هست :

تقریبا میشه گفت کاربرد متال و مهتابی های بالا بهترین نور تجربه شده برای ریف ها هست

و این هم طیف سری xpe ال ای دی های cree که نسبت به سایر سری های این شرکت نزدیک ترین به آب شور هست و البته گرانترین (در نسبت lumen/price) :
    خط آبی رنگ مد نظر ما هست

همونطور که خودتون هم میتونید بررسی کنید مشخصا در سه ناحیه نیاز به تکمیل طیف داریم:
    1- در ناحیه بسیار پر اهمیت 420 نانومتر
    2- در ناحیه 475 تا 500 نانومتر که این قسمت نیاز به توضیح بیشتری داره و دلیل استفاده از آبی معمولی همین قسمت هست ولی هر آبی تو این دامنه نیست مثلا آبی سئول و ادیسون خوب نیست ولی آبی cree و همینطور سبزش خوب هستند
    3 - در حد فاصل 640 تا 660 نانومتر
    خوب درآخر هم یه سری به ترکیب سیستم radian بزنیم اون هم جدیدترین ورژنش:
    Radion Specifications:

Dimensions: 11.8" x 7" x 1.5"
    WHITE: 8 Cree XP-G2 Cool White LEDs run at 40W
    BLUE: 8 Cree XP-E Blue LEDs run at 24W
    DEEP BLUE: 8 Osram Oslon Square Deep Blue LEDs run at 40W
    GREEN: 4 Cree XP-E Green LEDs run at 14W
    RED: 4 Osram Oslon SSL Hyper Red LEDs run at 12W
    YELLOW: 2 Osram Oslon SSL run at 6W
    INDIGO: 4 Indigo (10W)
    UV: 4 SemiLEDs run at 10W

دلیل استفاده از زرد ها هم جهت مدلسازی غروب و طلوع آفتاب هست.

با تشکر از وقتی که بخاطر مطالعه این مطلب صرف کردید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط el_1362 نمایش پست ها
    نور خورشید از هنگام طلوع تا غروب شامل تمامی رنگها هست و در طول روز نسبت اونها تغییر میکند و باعث میشه که دمای رنگ یا همون کلوین تغییر کنه شما میتونید با رنگهای خارج شده از یک منشور و در طول روز و در ساعات مختلف این موضوع رو تحقیق کنید
    نور های مخصوص آب شور جوری طراحی میشن که به میزان کافی و یا بهتره بگیم متناسب از تمامی طول موجها (رنگ ها) داشته باشند و دیگه نیازی به مهتابی سبزو بنفش و صورتی نیست بیایید به عنوان مثال به طیف متال 14500 کلوین گیسمان و یکی از مهتابی های مخصوص آب شور نگاهی بیاندازیم و اون رو با طیف ال ای دی های cree مقایسه کنیم تا به لزوم استفاده از رنگهای مذکور بهتر پی ببریم و در نهایت میتونیم با بررسی ترکیب بکاررفته در یکی از معتبرترین سیستم های ال ای دی آب شور یعنی echotech radian با منطق طراحی نور با استفاده از ای ای دی بیشتر آشنا بشیم:
    طیف متال 14500 گیسمان:

سلام
    اون نوشته ای که قرمز کردم گفته آقا داود نه من
    به نظرمن رنگهای بنفش و صورتی و ... اهمیتش از پیدا کردن ال ای دی خوب کمتره یعنی وقتی نمیتونید ال ای دی خوب گیر بیارید چه فایده ای داره که از ال ای دی های فله استفاده بشه که طول موجش بکارمون نیاد
    وقتی راهنمایی میکنیم که از چه ال ای دی هایی استفاده کنید همون ها هم پیدا نمیشه
    به نوشته خود شما مارک کری خوبه ، میشه بگید از کجا میشه خرید ؟
    با اینکه آدرس و تلفن گذاشتن ایجا خلافه ولی با مسئولیت من هر آدرسی برای خرید دارید اینجا بزارید
    ولی در کل مطالبتون مفید بود و اونها رو در بخش قوانین ساخت ال ای دی اضافه میکنم ولی اگه از سایتهای داخلی مطالب بر میدارید حتما منبعش رو ذکر کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام آقای نوروزی من امروز رفته بودم یه سری به پاساژ امجد زدم یه مغازه ای بود که یه لیستی زده بود و کلوین ال ای دی های سفیدش 6500 داشت و 7000 الی 8000 کلوین و 10000 تا 15000 کلوین و 20000 کلوین و نوشته بود مخصوص آکواریوممن که نشنیدم هیچ شرکتی حتی کری معروف ال ای دی خاصی رو برای آب شور بسازه و ما الکی نباید فکر خودمونو با این چیزها مشغول کنیم.فقط باید ال ای دی رو پیدا کنیم که دیتا شیت داشته باشه و از این فله ای ها نباشه.
    در ضمن آبی رویال بلو هم داشت که زده بود 450 نانومتر و قرمز سیر هم داشت که اونم 640 بود.
    میخواستم بدونم میشه به این ال ای دی ها اطمینان کرد؟چون شرکت ادیسون هم فکر نکنم ال ای دی بالای 10000 کلوین داشته باشه اینو تو دیتا شیت سایتشم میشه پیدا کرد.
    میشه در این باره یه نظری بدین ممنون

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    اون نوشته ای که قرمز کردم گفته آقا داود نه من
    به نظرمن رنگهای بنفش و صورتی و ... اهمیتش از پیدا کردن ال ای دی خوب کمتره یعنی وقتی نمیتونید ال ای دی خوب گیر بیارید چه فایده ای داره که از ال ای دی های فله استفاده بشه که طول موجش بکارمون نیاد
    وقتی راهنمایی میکنیم که از چه ال ای دی هایی استفاده کنید همون ها هم پیدا نمیشه
    به نوشته خود شما مارک کری خوبه ، میشه بگید از کجا میشه خرید ؟
    با اینکه آدرس و تلفن گذاشتن ایجا خلافه ولی با مسئولیت من هر آدرسی برای خرید دارید اینجا بزارید
    ولی در کل مطالبتون مفید بود و اونها رو در بخش قوانین ساخت ال ای دی اضافه میکنم ولی اگه از سایتهای داخلی مطالب بر میدارید حتما منبعش رو ذکر کنید

با سلام مجدد
    بله حق با شماست چون شما بیشتر در این تاپیک مشارکت میکردید من اشتباه کردم و از شما عذر خواهی میکنم و از همین جا هم خدمت آقا داوود سلام عرض میکنم
    منبع مطالب فوق حاصل بررسی ها و مطالعات چند ماهه خودم هست و در از هیچ کدام از فرومها و سایت های داخلی کپی برداری نشده که البته چندین مقاله زبان اصلی پایه و بیس اون هست و قصد داشتم این مطالب رو به صورت مدون و خیلی تکمیل تر در سه بخش که یکی شامل انتخاب تعداد و ترکیب ال ای دی بخش دوم نحوه اصولی درایو کردن ال ای دی و بخش سوم چگونگی انتخاب هیت سینک مناسب در تاپیک قرار بدم که کمبود وقت هنوز این اجازه رو به من نداده
    در مورد کری هم من دوستان خوبی از زمان تحصیل تو بعضی از کشورها دارم قراره برای سیستم خودم cree رو برام بفرستند کار سختی نیست اگر دوستان دیگه ای هم خواستن میشه یه کارایی کرد.

کاربرفعال

شماره عضویت
    7676
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام آقای نوروزی من امروز رفته بودم یه سری به پاساژ امجد زدم یه مغازه ای بود که یه لیستی زده بود و کلوین ال ای دی های سفیدش 6500 داشت و 7000 الی 8000 کلوین و 10000 تا 15000 کلوین و 20000 کلوین و نوشته بود مخصوص آکواریوممن که نشنیدم هیچ شرکتی حتی کری معروف ال ای دی خاصی رو برای آب شور بسازه و ما الکی نباید فکر خودمونو با این چیزها مشغول کنیم.فقط باید ال ای دی رو پیدا کنیم که دیتا شیت داشته باشه و از این فله ای ها نباشه.
    در ضمن آبی رویال بلو هم داشت که زده بود 450 نانومتر و قرمز سیر هم داشت که اونم 640 بود.
    میخواستم بدونم میشه به این ال ای دی ها اطمینان کرد؟چون شرکت ادیسون هم فکر نکنم ال ای دی بالای 10000 کلوین داشته باشه اینو تو دیتا شیت سایتشم میشه پیدا کرد.
    میشه در این باره یه نظری بدین ممنون
    سلام
    خدا رو شکر که کم کم به اطلاعات بچه ها داره اضافه میشه و بدون مطالعه کاری نمیکنن و اینجوری جلوی ضرر به خودشون گرفته میشه
    به اون کلوین بالاها نمیشه اعتماد کرد اما به ادیسون میشه اعتماد کرد سفید سردش طیف خوبی داره و به کری که من بالاتر دیتاشیتش رو قراردادم نزدیکه
    شما اونجا رفت وآمد دارید میتونید جویا بشید بننفش 420 نانومتر موجود هست یا خیر و قیمتش چنده؟
    چون سه وات های semiled که ecotech در سیستمهاش استفاده میکنه دونه ای 5.5 ه.
    با تشکر

صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)