صفحه 11 از 101 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 1005
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    ببخشيد شرح جزييات كامل
    راستش اطلاع اين مطالب رو ندارم.
    شما اصلا كي خريدي، چند تا بوده بيماريش چي بوده و چي گذشته كه يكيش مونده.
    اينا 3تا بودن كه از دوستم گرفتم.آكواريومشو جمع كرد.هر3تاشون اين مريضيو كرفتن و 2تاشون مردن و اين مونده.4تا هم6ماه پيش گرفتم كه با همين مريضي مردن.
    قبل از اين كه اين جديدارو بندازم تو آكواريومم كل آبو عوض كردم و خيلي تميز كردم.
    من 2 هفته پيش گرفتمشون.
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    اينا 3تا بودن كه از دوستم گرفتم.آكواريومشو جمع كرد.هر3تاشون اين مريضيو كرفتن و 2تاشون مردن و اين مونده.4تا هم6ماه پيش گرفتم كه با همين مريضي مردن.
    قبل از اين كه اين جديدارو بندازم تو آكواريومم كل آبو عوض كردم و خيلي تميز كردم.
    من 2 هفته پيش گرفتمشون.
    ممنون
    عكس و اطلاعات روز جهت بررسي
    و اطلاعات فاكتورهاي آب

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    عكس و اطلاعات روز جهت بررسي
    و اطلاعات فاكتورهاي آب
    عكسو فردا ميذارم.
    فاكتوراي آب هم تستر ph,dhندارم.
    راه ديگه اي براي تستشون هست؟
    ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    951
    بدون جهت گيري
    عزيز ما و بابك كلي هزينه داريم مي كنيم تا شما، هم ماهي هاي طراز يكي داشته باشيد هم پشتيباني خوب براي دوستان براي تامين و نگهداري تانكهاي شما باشه.
    يك قسمتي قبلا طرح ريزي شده و در حال آماده سازي براي اجراست كه فروشگاه آنلاين پارسي پت هست كه هم خدمتي از پارسي پته و هم اينكه صرفه جويي در زمان و هزينه شماست.
    براي شما هم هدفي در نظر گرفتيم كه با يك هزينه كم شما مي توانيد حيوانات خود را تبليغ و يا اسپانسر و آگهي در بخش پارسي پت شاپ باشيد.
    با تمام اين احوال شما با خدمات و اهداف فروشگاه پارسي پت مشكلي داريد و يا موافقيد.

در جواب شما از بابت پليگ و هگزاميتا
    متاسفانه اطلاع داريم كه خارجيها در درمان پليگ بسيار ناشي هستند كه بابك خودش بعد از برگشت از تايلند مهر تاييد خودش رو روي صحت اين صحبت مي گذاره.
    بعد هم عزيز پس از ورود ديسكس اول شما بايد پليگ رو رد كني بعد بيماريهاي پوستي و قارچي و باكتريايي و آخر از همه انگلهاي داخلي رو پس شما حالا قضاوت كن كه ماهي شما در پليگ و بيماريهاي عفوني و باكتزيايي و ... زودتر مي ميره يا مجموعه انگلهاي داخلي.

با سپاس از شما و بذل توجه شما نسبت به نظر بنده
    استاد گرامی امیدوارم پوزش مرا در مورد نوع نگارشم پذیرا باشید که سبب برداشت های اشتباه و سوء تفاهم بین ما شده
    شخصا ارادتمند تمام بزرگان و پیشکسوتان در هر زمینه ای با هر مکتب و زبانی هستم و معتقدم زمانیکه فردی نکته اموزنده ای رو در قالب پیشنهاد،انتقاد،گوشزد و یا حتی با لحن بد و اخلاق نا خوشایند در جهت بهتر شدن من بیان می کنه و در این بین بهره ای نمی بره ، حداقل دینی که بر گردن من داره حفظ احترام او و تشکر از بزرگواری اون فرد نسبت به توجه به اینده من است.
    *در خصوص این مطلب "شما با خدمات و اهداف فروشگاه پارسي پت مشكلي داريد و يا موافقيد " باید عرض کنم:
    قبل از فشردن دکمه ثبت در هنگام عضویت ، متنی مبنی بر رعایت قوانین و اهداف پارس پت رو تایید کردم سپس عضو شدم پس نوشتن این تاپیک و بیان نظرم به هیچ عنوان جهت تخریب نبوده و نیست بلکه جهت بهتر شدن همگی است و نادیده گرفتن ای مطلب توسط بنده حاکی از کوته فکری و دور بودن مکتب اینجانب از شرافت انسانی است چون تفکر و گفتارم با رفتارم هیچ وجه تشابهی نداشته و این یعنی هیچ ارزشی برای خودم قائل نیستم
    *در خصوص "عزيز ما و بابك كلي هزينه داريم مي كنيم" :
    شکی نسبت به فعالیت جنابعالی و جناب ب. اژیده نیست و صد البته متوجه هستم که این هزینه هزینه مالی نیست بلکه علاوه بر صرف انرژی بیشترین اهمیت با زمان ارزشمند شما بزرگواران است و این والاترین هزینه شما نسبت به اعضاست اما جسارت اینجانب در بر دارنده هیچکدام از مطالبی که ذکر کردید نبود و شخصا برای بهتر شدن راندمان این فروم تازه تاسیس (نسبت به فرومهای قدیمی تر در همین ابتدای راه که کنترل خیلی از مسایل در این زمان ساده تر از اینده می باشد) و برای بهره بردن خودم و دیگران از محیطی بهتر اقدام به زدن این پست نمودم
    *در خصوص "خارجيها در درمان پليگ بسيار ناشي هستند"
    هیچگونه شکی در میزان اطلاعات،تجارب،حس نوع دوستی و وطن پرستی،حس همیاری و نیت خیر و خالی از انتظار شما و دیگر مسئولین فروم نیست و به هیچ عنوان قصد تخریب ندارم فقط در جهت گفتاری منطقی و عاقلانه بیان می کنم و با توجه به تجربه و برداشتم نسبت به دیگر کشورها(چه از نزدیک و درک عینی،چه مجازی و از طریق مطالعه مطالب و اطلاعات) باید عرض کنم اگر خارجی ها کشور های در حال توسعه و کشورهای پیشرفته تلقی گردند تا بحال حتی یک مورد از برتر بودن سطح علمی ما نسبت به خارجی ها و یا موردی که نشان از سهل انگاری انها در کوچکترین عوامل تاثیر گزار در هر موضوعی نسبت به ما باشد سراغ ندارم و به حق باید اعتراف کرد که تمامی مطالب تحقیقی و علمی که در کل سایتهای ابزیان فارسی زبان مشاهده می شود به دست همین خارجی هایی که نشانی از تمدن و فرهنگ کهن نبرده اند رقم خورده و فقط ترجمه این مطالب با تلاش فارسی زبانان بوده که همین نکته هم جای قدر دانی و تشکر دارد چون بود همین مورد بهتر از نبود ان است و کاملا واضح مشاهده می شود که استناد تمامی مطالب در هر عنوان به منبع خارجی ختم می شود
    *در خصوص "بعد هم عزيز پس از ورود ديسكس اول شما بايد پليگ رو رد كني بعد بيماريهاي پوستي و قارچي و باكتريايي و آخر از همه انگلهاي داخلي رو پس شما حالا قضاوت كن كه ماهي شما در پليگ و بيماريهاي عفوني و باكتزيايي و ... زودتر مي ميره يا مجموعه انگلهاي داخلي"
    با توجه به وسعت تجارب و تعداد تکرار موارد برای شما و جناب ب.اژیده و اطلاع از هدف و نوع تفکر شما مسئولین و صادقانه بودن مطالب عنوان شده توسط همگی اعضا از کوچکترین تا بالاترین درجه فقط نظر شخصی را بیان نموده و اقدام به نظر خواهی کردم و تجربه ناچیز من در این خصوص باعث شکل گیری نظر بنده بوده

**امید است سوء تفاهم های ایجاد شده رفع و انگیزه و قصد بنده برای طرح مطلبی در خصوص احترام به قوانین فروم برای تمامی کاربران مشخص شده و اطمینان از نیت خالصانه و پاک بنده در جهت پیشرفت ایران و ایرانی در تمامی عرصه های موجود در جهت اعتلای فرهنگ ایران زمین حاصل شده باشد

***پاینده ایران ، جاوید ایران زمین ، زنده باد تمدن و فرهنگ ایران باستان

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    2859
    سلام
    یه رد کپ دارم باله های بلند و شیکی داشت اما باله هاش شروع کرد به خرد شدن و انگار میشکستن و رگ های خونی دیده میشه
    چرا داره این اتفاق میوفته؟
    گاهی مثل مرده ها میاد رو سطح آب
    چه کنم؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    242
    نقل قول نوشته اصلی توسط TOPAZ نمایش پست ها
    سلام
    یه رد کپ دارم باله های بلند و شیکی داشت اما باله هاش شروع کرد به خرد شدن و انگار میشکستن و رگ های خونی دیده میشه
    چه کنم؟
    سلام
    پوسیدگی باله و دم و شیوه های درمان(Columnaris)
    http://parsipet.ir/forum/showthread.php?t=622

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط topaz نمایش پست ها
    سلام
    چه کنم؟
    می تونه از فاکتور های اب تانکتون باشه
    همونطوریکه سعید عزیز فرمودن در قسمت بیمار ها بیمار پوسیدگی دم وباله رو مطالعه کنید و اگر نشانه های بیمار ماهی تون با نشانه بیمار ذکر شده یکی بود درمان رو به شیوه ای که در تاپیک مورد نظر توضیح داده شده درمان شروع کنید و اگر شباهتی به این بیماری نداشت روز در میان اب تانک روسیفون کنید . به احتمال زیاد من فکر میکنم فاکتورهای اب تانک به هم خورد(بخاطر رگهای خونی که فرمودید این طور فکر میکنم)

ارادتمند
    ویرایش توسط shellman2008 : 10th September 2010 در ساعت 09:30 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid pr نمایش پست ها
    با سپاس از شما و بذل توجه شما نسبت به نظر بنده
    استاد گرامی امیدوارم پوزش مرا در مورد نوع نگارشم پذیرا باشید که سبب برداشت های اشتباه و سوء تفاهم بین ما شده
    شخصا ارادتمند تمام بزرگان و پیشکسوتان در هر زمینه ای با هر مکتب و زبانی هستم و معتقدم زمانیکه فردی نکته اموزنده ای رو در قالب پیشنهاد،انتقاد،گوشزد و یا حتی با لحن بد و اخلاق نا خوشایند در جهت بهتر شدن من بیان می کنه و در این بین بهره ای نمی بره ، حداقل دینی که بر گردن من داره حفظ احترام او و تشکر از بزرگواری اون فرد نسبت به توجه به اینده من است.
    *در خصوص این مطلب "شما با خدمات و اهداف فروشگاه پارسي پت مشكلي داريد و يا موافقيد " باید عرض کنم:
    قبل از فشردن دکمه ثبت در هنگام عضویت ، متنی مبنی بر رعایت قوانین و اهداف پارس پت رو تایید کردم سپس عضو شدم پس نوشتن این تاپیک و بیان نظرم به هیچ عنوان جهت تخریب نبوده و نیست بلکه جهت بهتر شدن همگی است و نادیده گرفتن ای مطلب توسط بنده حاکی از کوته فکری و دور بودن مکتب اینجانب از شرافت انسانی است چون تفکر و گفتارم با رفتارم هیچ وجه تشابهی نداشته و این یعنی هیچ ارزشی برای خودم قائل نیستم
    *در خصوص "عزيز ما و بابك كلي هزينه داريم مي كنيم" :
    شکی نسبت به فعالیت جنابعالی و جناب ب. اژیده نیست و صد البته متوجه هستم که این هزینه هزینه مالی نیست بلکه علاوه بر صرف انرژی بیشترین اهمیت با زمان ارزشمند شما بزرگواران است و این والاترین هزینه شما نسبت به اعضاست اما جسارت اینجانب در بر دارنده هیچکدام از مطالبی که ذکر کردید نبود و شخصا برای بهتر شدن راندمان این فروم تازه تاسیس (نسبت به فرومهای قدیمی تر در همین ابتدای راه که کنترل خیلی از مسایل در این زمان ساده تر از اینده می باشد) و برای بهره بردن خودم و دیگران از محیطی بهتر اقدام به زدن این پست نمودم
    *در خصوص "خارجيها در درمان پليگ بسيار ناشي هستند"
    هیچگونه شکی در میزان اطلاعات،تجارب،حس نوع دوستی و وطن پرستی،حس همیاری و نیت خیر و خالی از انتظار شما و دیگر مسئولین فروم نیست و به هیچ عنوان قصد تخریب ندارم فقط در جهت گفتاری منطقی و عاقلانه بیان می کنم و با توجه به تجربه و برداشتم نسبت به دیگر کشورها(چه از نزدیک و درک عینی،چه مجازی و از طریق مطالعه مطالب و اطلاعات) باید عرض کنم اگر خارجی ها کشور های در حال توسعه و کشورهای پیشرفته تلقی گردند تا بحال حتی یک مورد از برتر بودن سطح علمی ما نسبت به خارجی ها و یا موردی که نشان از سهل انگاری انها در کوچکترین عوامل تاثیر گزار در هر موضوعی نسبت به ما باشد سراغ ندارم و به حق باید اعتراف کرد که تمامی مطالب تحقیقی و علمی که در کل سایتهای ابزیان فارسی زبان مشاهده می شود به دست همین خارجی هایی که نشانی از تمدن و فرهنگ کهن نبرده اند رقم خورده و فقط ترجمه این مطالب با تلاش فارسی زبانان بوده که همین نکته هم جای قدر دانی و تشکر دارد چون بود همین مورد بهتر از نبود ان است و کاملا واضح مشاهده می شود که استناد تمامی مطالب در هر عنوان به منبع خارجی ختم می شود
    *در خصوص "بعد هم عزيز پس از ورود ديسكس اول شما بايد پليگ رو رد كني بعد بيماريهاي پوستي و قارچي و باكتريايي و آخر از همه انگلهاي داخلي رو پس شما حالا قضاوت كن كه ماهي شما در پليگ و بيماريهاي عفوني و باكتزيايي و ... زودتر مي ميره يا مجموعه انگلهاي داخلي"
    با توجه به وسعت تجارب و تعداد تکرار موارد برای شما و جناب ب.اژیده و اطلاع از هدف و نوع تفکر شما مسئولین و صادقانه بودن مطالب عنوان شده توسط همگی اعضا از کوچکترین تا بالاترین درجه فقط نظر شخصی را بیان نموده و اقدام به نظر خواهی کردم و تجربه ناچیز من در این خصوص باعث شکل گیری نظر بنده بوده

**امید است سوء تفاهم های ایجاد شده رفع و انگیزه و قصد بنده برای طرح مطلبی در خصوص احترام به قوانین فروم برای تمامی کاربران مشخص شده و اطمینان از نیت خالصانه و پاک بنده در جهت پیشرفت ایران و ایرانی در تمامی عرصه های موجود در جهت اعتلای فرهنگ ایران زمین حاصل شده باشد

***پاینده ایران ، جاوید ایران زمین ، زنده باد تمدن و فرهنگ ایران باستان

از تمام دوستان من عذرخواهي مي كنم كه اين مطلب رو اينجا مي نويسم.
    اميدجان اين جواب شما نيست بلكه درددله
    شما عنوان كرده بوديد كه هزينه مالي نيست، اما عزيز توي اين مملكت شما فقط و فقط اگر نفس بكشي و راه بري بايد پول بدي.
    پارسي پت رو شما بعدا ديگر نمي تونيد با بقيه فروم كه حالت چت داره مقايسه كني. همين قسمت شاپ پارسي پت كه تازه در حال راه اندازيه اينطوري ميشه كه شما دارو، حيوانات و ماهي ها، لوازم و .... كه بصورت آنلاين و آپديت روزانه راه اندازي ميشه شما مي تونيد با كارت هاي بانكي خريد كرده و جنس موردنظر شما با پيك يا ... به درب خانه شما تحويل داه ميشه. و يا سايت مرجع طوطي رو شما دوست داشتم يك ماه قبل مي ديديد كاملا دچار تحول شده و مي شود.
    يا همين داستان واردات گامي بلند براي شماست تا با كمترين هزينه بهترين ها رو داشته باشيد كه اين خدمت فقط براي اعضاست.
    يا پست آخر بنده در قسمت خريد و فروش ماهيها ايجاد دارآمد براي اعضاء و كاربران پارسي پت و .................................
    اينها بدون هزينه مالي به نظر شما امكان پذير هست؟
    راجع به بيماريها
    عزيز بارهاي اروپايي و امريكايي اصلا قابل مقايسه با بارهايي كه ما مي خريم نيست. مي دونيد حالت فارمهاي آسياي شرقي رو دارند كه اونها پيشگيري م كنند و نه درمان.
    دوست خود من يه ديسكس از آلمان با قيمت خيلي بالا خريد ولي موقعي كه ما آب به آب كرديم 5 ساعت بعد اون رو به تانك اصلي من منتقل كردم. آيا كسي توي ايران مي تونه يك بار خارجي رو اينجوري به تانك اصلي منتقل كنه. مي تونيد امتحان كنيد.
    مثلا براي هگزاميتا همه مي نويسند كه مترونيدازول يا براي انگل آبششي مي نويسند پرازي كوانتل يا براي كلومناريس يا پوسيدگي باله م نويسند تتراسايكلين. تحقيق كنيد حتي در سايتها و فروم خارجي، حالا شما فكر مي كنيد كه 20 تا يا 50 ديسكس رو ميشه با اين داروها درمان كرد؟ با تجربه من اينها بهترين گزينه و انتخاب نيستند. چون در حالت پيشرفته اصلا جواب نمي دهند. مي خواهيد منابعش رو بگذارم اگر دوست داريد امتحان كنيد تا نتيجه رو ببينيد.
    ديروز بابك توي تايلند صحبت از پليگ مي كرد مي گفت حميد بخدا اينجا اصلا دارو توي آب نيست همينطوري ميگذارن هر چي مي خواد بميره و هر چي مي خواد بمونه. خيلي ديگه طرف مايه مي گذارند يه آكريفلاوين توي آب مي زنند.
    آره عزيز اينه كه ما يه ديسكس چمپيوني و ايده آل توي اين بارهاي ديسكس استوك كه مياد نداريم. فيلمهاي خارجي رو ول كنيد. كه مثلا يكساله 15 سانته يك موقع هايي هم به حرف خودش بيشتر. من كه توي ايران تا حالا با اين سن نديدم.
    داستان فارمها يا مزارع توليد و تكثير با بازارهاي ماهي زمين تا آسمون فرقشه.
    پس اگر خواستيد من سوتي هاي ديگه سايتهاي خارجي رو هم مي گم.

با احترام
    پايان بحث

کاربر ساده

شماره عضویت
    951
    سلام دوستان
    به نظر شما ایا برای شروع درمان باید تا تشخیص صحیح و کامل باید صبر کرد به عنوان مثال تشخیص انگل پوستی یا ابششی صد در صد است اما نوع ان با نشانه هایی که در دست داریم امکان پزیر نیست ایا باید درمان را سریعا شروع کرده یا باید صبر کنیم تا دقیقا نوع بیماری مشخص شود و بعد درمان را اغاز کرد.(با استثناء ها کاری نداریم به صورت یک طرح کلی ایا عاقلانه است)

حضور استادم siyavash r به صورت خلاصه عرض کنم
    وظیفه من با درجه کاربری تازه وارد و تمامی اعضا از پایین ترین درجه تا بالاترین درجه رعایت قوانین فروم می باشد و توضیح بیش از حد اینجانب جز سوء تفاهم حاصلی در بر ندارد
    سپاسگزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    اقا من 1 هفته به ماهیم که بتشخیص اساتید واقا بابک انگل روده داشت داروی بابل دادم وهم اکنون بنا بر عکس پست 78 ماهیم ورمشکم نداره ولی غذا خیلی کم(نمی خوره)میخوره .از دوستان میخوام بگن داروی جنرال تونیک رو برای پیشگیری از بیماریهای بدیبدم؟اگه نه برای غذا خور کردنش چه کارکنم؟ماهیم بعد از بهبود به شکل اولیه بر مگردد؟

صفحه 11 از 101 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)