کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12213
    [QUOTE=maziyar;187180]با سلام خدمت اساتيد محترم ميخواستم بدونم اين فلاور نره يا ماده ؟هد مياره يا نه؟ نظر كلي در مورد اين ماهي بديد ممنون ميشم

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    البته من جزو اساتید نیستم ولی به نطر من این فلاور ماده هست ماده بدی هم نیست از لحاظ ترکیب رنگ و پرل ها، در کل ماده خوبیه از اینجور ماده ها هم انتظار هد نمیره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12213
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا حق نظری نمایش پست ها
    البته من جزو اساتید نیستم ولی به نطر من این فلاور ماده هست ماده بدی هم نیست از لحاظ ترکیب رنگ و پرل ها، در کل ماده خوبیه از اینجور ماده ها هم انتظار هد نمیره
    خيلي ممنون از راهنماييتون دوست عزيز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه/ماهی/همستر/گربه
    شماره عضویت
    15444
    سلام خدمت اساتید محترم بنده یک ماهی فلاور نر دارم نژاد زد زد نمیدونم دقیق چند ماهشه ولی حدود 15 سانتی میشه شایدم 17سانت فکر میکنم 5تا شش ماهی داشته باشه عکس میذارم اساتید ببینند حالا چندتا سوال دارم.
    1:میخوام بدونم میتونم یه فلاور ماده خوب پیدا کنم در سنو سایز خودش بدم به جفت هم؟اصلا بالغ شده تو چه سنی فلاور نر بالغ میشه ماده چطور؟
    2:فلاور ماده توی چه سنی بالغ میشه؟
    3:اگر میتونم بدم به جفت هم به چه شکلی این کارو کنم؟

دوستان ممنون میشم کامل و روشن توضیح بدن چون بنده خیلی در زمینه فلاور تجربه ای ندارم یا علی پیش پیش ممنون از پاسختون اینم عکس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و کبوتر
    شماره عضویت
    12337
    نقل قول نوشته اصلی توسط parnian_parnian نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم بنده یک ماهی فلاور نر دارم نژاد زد زد نمیدونم دقیق چند ماهشه ولی حدود 15 سانتی میشه شایدم 17سانت فکر میکنم 5تا شش ماهی داشته باشه عکس میذارم اساتید ببینند حالا چندتا سوال دارم.
    1:میخوام بدونم میتونم یه فلاور ماده خوب پیدا کنم در سنو سایز خودش بدم به جفت هم؟اصلا بالغ شده تو چه سنی فلاور نر بالغ میشه ماده چطور؟
    2:فلاور ماده توی چه سنی بالغ میشه؟
    3:اگر میتونم بدم به جفت هم به چه شکلی این کارو کنم؟

دوستان ممنون میشم کامل و روشن توضیح بدن چون بنده خیلی در زمینه فلاور تجربه ای ندارم یا علی پیش پیش ممنون از پاسختون اینم عکس

سلام خانم پرنیان
    فلاور قشنگی دارید در نوع خودش
    برای سوالای شما اول بهتون میگم قصدتون از تکثیر چی میخواد باشه ؟
    1- بله میتونید . و اینم چند جواب داره اولش اینکه تا جایی که میدونید فلاور های نر درصد زیادیشون عقیم هستن و قابلیت تکثیر ندارن . دوم اینکه همه شرایطی که واسه فلاورتون مهیا کردین رو واسمون بگین . سیفون . غذا دهی . مدت نگهداری . و هرچی که به ذهنتون میرسه
    2- فلاور ها معمولا اگه خوب رشد کنن و با غذاهای با کیفیت تغذیه بشن توی 6 ماهگی حتی کمتر هم دیده شده بالغ میشن چه نر چه ماده . اما سن متوسط واسه جفت گیری فلاور رو 8 ماه تا 10 ماه اساتید فلاور باز میدونن . پس فلاور شما بالغ هست
    3- اول ببینید از پس خرید چند تا اکواریوم واسه تکثیر بر میاین ؟ یکی واسه نر یکی واسه ماده یکی واسه بچه ها تا سن تقریبا 2 ماهگی . نر و ماده رو چند روز با شیشه یا موارد مختلف توی یک تانک حدودا 200 لیتر جدا میکنن تا با هم اشنا بشن . بعد با شیشه ای که سوراخ داشته باشه جدا میکنن تا با هم تماس دهنی رو شروع کنن . و بعد اگه از پشت شیشه مشکلی نداشتن شیشه رو بر میدارن و به شدت مراقبشونن تا همدیگر رو ناکار نکنن
    بار ها دیده شده فلاور های ماده یا نری که واسه جفت گیری هم دیگه رو ناکار کردن
    بنده هم یه فلاور کور ازش باقی مونده واسم
    شما اول شرایطتون رو مساعد کنید تا برای جفت گیری ماده ی خوب انتخاب کنید
    پس اول شرایط بعد به دنبال ماده برای جفت گیری
    سوالی بود در خدمتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه/ماهی/همستر/گربه
    شماره عضویت
    15444

5

نقل قول نوشته اصلی توسط kalantar.yahya نمایش پست ها
    سلام خانم پرنیان
    فلاور قشنگی دارید در نوع خودش
    برای سوالای شما اول بهتون میگم قصدتون از تکثیر چی میخواد باشه ؟
    1- بله میتونید . و اینم چند جواب داره اولش اینکه تا جایی که میدونید فلاور های نر درصد زیادیشون عقیم هستن و قابلیت تکثیر ندارن . دوم اینکه همه شرایطی که واسه فلاورتون مهیا کردین رو واسمون بگین . سیفون . غذا دهی . مدت نگهداری . و هرچی که به ذهنتون میرسه
    2- فلاور ها معمولا اگه خوب رشد کنن و با غذاهای با کیفیت تغذیه بشن توی 6 ماهگی حتی کمتر هم دیده شده بالغ میشن چه نر چه ماده . اما سن متوسط واسه جفت گیری فلاور رو 8 ماه تا 10 ماه اساتید فلاور باز میدونن . پس فلاور شما بالغ هست
    3- اول ببینید از پس خرید چند تا اکواریوم واسه تکثیر بر میاین ؟ یکی واسه نر یکی واسه ماده یکی واسه بچه ها تا سن تقریبا 2 ماهگی . نر و ماده رو چند روز با شیشه یا موارد مختلف توی یک تانک حدودا 200 لیتر جدا میکنن تا با هم اشنا بشن . بعد با شیشه ای که سوراخ داشته باشه جدا میکنن تا با هم تماس دهنی رو شروع کنن . و بعد اگه از پشت شیشه مشکلی نداشتن شیشه رو بر میدارن و به شدت مراقبشونن تا همدیگر رو ناکار نکنن
    بار ها دیده شده فلاور های ماده یا نری که واسه جفت گیری هم دیگه رو ناکار کردن
    بنده هم یه فلاور کور ازش باقی مونده واسم
    شما اول شرایطتون رو مساعد کنید تا برای جفت گیری ماده ی خوب انتخاب کنید
    پس اول شرایط بعد به دنبال ماده برای جفت گیری
    سوالی بود در خدمتم
    اول ممنون بابت پاسختون دوست عزیز
    قصد خاصی ندارم که فکر کنید تجاری باشه و بفکر فروش بچه ماهی ها باشم خیر راستش خیلی به این ماهی علاقه دارم نه فقط فلاور خیر کلا به ماهی علاقه زیادی دارم بنده چهرتا آکواریوم دارم یه 400لیتری که شامل 80 سیچلاید و3تا تانک 100لیتری و خیلی دوست دارم مراحل جفت خوردن تا بزرگ شدن بچه ماهی هارو ببینم خیلی حس خوبی بهم میدم قصدم فقط همینه.
    راجب بحث عقیم شدن بله تا حدودی مطالعه کردم.شرایطی که دارن حجم تانک 90 لیتر که یک سامپ 30 لیتری داره سیفون دوروز درمیان 20 تا 30 درصد غذا دهی تترا لوهان و سوپر رد سین روزی چهار وعده هر وعده 3تا دونه کوچک که قبلا تو اب خیس خورده.راستش بارها خواستم غذای میکس بدم دوستان ترسوندن مارو از انگل روده ای منصرف شدم به غذای خشک اکتفا کردم.راجب مدت نگهداری الان حدود 5ماه یا6ماه هست پیش خودمه کوچیک بود خریدمش خودم بزرگش کردم حدودا 2ماهی داشت خریدمش.راجب تانک الان ستا تانک 100لیتری دارم با ستا بخاری و تصفیه.میشه توی همون تانک 100لیتری بجفت بدم یا کوچیک امکانش نیست؟دوم یکی از دوستان یک ماهی داره من عکسشو میذارم ببینید ماده هست و ایا ماهی خوبیه؟بعد یسوال ایا ماده هم باید اصیل باشه مثل نر تا بچه های خوبی بیاره؟ممون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و کبوتر
    شماره عضویت
    12337
    نقل قول نوشته اصلی توسط parnian_parnian نمایش پست ها
    اول ممنون بابت پاسختون دوست عزیز
    قصد خاصی ندارم که فکر کنید تجاری باشه و بفکر فروش بچه ماهی ها باشم خیر راستش خیلی به این ماهی علاقه دارم نه فقط فلاور خیر کلا به ماهی علاقه زیادی دارم بنده چهرتا آکواریوم دارم یه 400لیتری که شامل 80 سیچلاید و3تا تانک 100لیتری و خیلی دوست دارم مراحل جفت خوردن تا بزرگ شدن بچه ماهی هارو ببینم خیلی حس خوبی بهم میدم قصدم فقط همینه.
    راجب بحث عقیم شدن بله تا حدودی مطالعه کردم.شرایطی که دارن حجم تانک 90 لیتر که یک سامپ 30 لیتری داره سیفون دوروز درمیان 20 تا 30 درصد غذا دهی تترا لوهان و سوپر رد سین روزی چهار وعده هر وعده 3تا دونه کوچک که قبلا تو اب خیس خورده.راستش بارها خواستم غذای میکس بدم دوستان ترسوندن مارو از انگل روده ای منصرف شدم به غذای خشک اکتفا کردم.راجب مدت نگهداری الان حدود 5ماه یا6ماه هست پیش خودمه کوچیک بود خریدمش خودم بزرگش کردم حدودا 2ماهی داشت خریدمش.راجب تانک الان ستا تانک 100لیتری دارم با ستا بخاری و تصفیه.میشه توی همون تانک 100لیتری بجفت بدم یا کوچیک امکانش نیست؟دوم یکی از دوستان یک ماهی داره من عکسشو میذارم ببینید ماده هست و ایا ماهی خوبیه؟بعد یسوال ایا ماده هم باید اصیل باشه مثل نر تا بچه های خوبی بیاره؟ممون
    بسیار هم عالی
    نه بنظرم واسه شروع کار خوبه
    غذاهاتونم واسه تقویت ماهی ها خوبه
    همون تانک 100 لیتری واسه این سایز خوبه بنظرم
    این فلاور دوستتون هم احتمال بالا نر هست
    ببینید دوست عزیز
    فلاور ماده نباید بزرگ تر از نر باشه
    تقریبا یک بند کوچک تر از نر باشه خیلی بهتره واسه جفت خوردن
    البته دیده شده هم اندازه ولی بزرگتر خیر باعث مرگ یکی از ماهیا میشه
    ببینید فلاور یه ماهی هست که شاید مثلا از 100 تا بچه یدونه هم شبیه پدر یا مادر نباشه
    دوستانی هستند که بعد از تکثیر های 10 ساله تازه به درصد 30 رسیدن تو شکل و شمایل بچه ها نزدیک به پدر مادر
    مسئله هیبرید فلاور خیلی پیچیدس و در عقل بنده گنجایش چندانی نداره
    بیشتر بچه ها به اجداد پدر و مادر مورد نظر میرن
    زیاد به این فکر نباشین فلاورایی که از تکثیر بدست میان شبیه پدر یا مادر باشن
    شما یه ماده خوش خط و خال پیدا کنید واسه جفت انداختن
    توی میرزا رضا یه فلاور فروشی هست زیر پله . میتونید اونجا فلاور خوبی پیدا کنید
    یا بنظره من جاتون بودم از تگزاس ماده واسه جفت انداختن استفاده میکردم تا بچه های خوش خط و خالی بدست بیارم
    بازم سوالی بود در خدمتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15727
    سلام.خواستم بدونم تخم ارتمیارو از کجای نواب میتونم بگیرم که خیالم راحت باشه.اخه از یکیشون گرفتم هچ نشدن و بردم به اکواریومی نشون دادم گفت احتمال اینکه خراب شده باشه هست.ممنون میشم یه مغازه ای معرفی کنید که معتبر باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و کبوتر
    شماره عضویت
    12337
    نقل قول نوشته اصلی توسط aht_68 نمایش پست ها
    سلام.خواستم بدونم تخم ارتمیارو از کجای نواب میتونم بگیرم که خیالم راحت باشه.اخه از یکیشون گرفتم هچ نشدن و بردم به اکواریومی نشون دادم گفت احتمال اینکه خراب شده باشه هست.ممنون میشم یه مغازه ای معرفی کنید که معتبر باشه
    سوالتون رو توی تاپیک درست بپرسید موفق باشید
    ارتمیایی که نور دیده باشه و رطوبت گرفته باشه و تاریخ مصرفش رد شده باشه خراب هست و درصد هچ شدنش میاد پایین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15727
    سلام و خسته نباشید خدمت اساتید.ماهی فلاورم چند روزی بود که ازش مدفوع سفید بیرون میومد و اصلا هم غذا نمیخوره.رنگش پریده و الان 2 روزه مدفوعش قطع شده ولی هنوز غذا نمیخوره و رنگش پریده و همش کف تانک بی حرکت هست ولی بیحال نیست و راستی دهنش هم بازه.ممنون میشم برای درمانش راهنمایی کنید و راستی دوست عزیز من تخم ارتمیا رو برای بچه های فلاورم میخواستم و این رو هم اقا مصطفی یا shellman بهم گفته بودند بخاطر همین سوالم رو اینجا مطرح کردم

صفحه 139 از 227 نخستنخست ... 3989120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158189 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)