پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۱۶ ساعت ۶:۳۰ صبح متوجه حضور سه فرد مشکوک در پارک ملی ساریگل شدند که در ارتفاعات موسوم به قره گونی مشغول دوربین کشی و جستجو برای یافتن شکار بودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین در تشریح این ماجرا گفت: محیط بانان بصورت نامحسوس شکارچیان غیرمجاز را تحت نظر قرار داده و تا حد امکان به آنها نزدیک شدند
….تصویر شکارچیان غیرمجاز حین جستجوی شکار در حالیکه بصورت نامحسوس تحت نظر محیط بانان هستند
محیط بانان پس از تهیه مستندات، برای دستگیری شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شده و متخلفین با مشاهده محیط بانان اقدام به ایجاد درگیری با مامورین می نمایند.
یکی از شکارچیان در جریان درگیری درصدد خلع سلاح یکی از محیط بانان بود که خوشبختانه موفق به گرفتن سلاح وی نشده و دوباره سعی در فرار داشت که در حین فرار با محیط بان دیگری گلاویز می شود و پس از فرار از دست محیط بان دوم، در فاصله ۳۰ متری، اقدام به شلیک ۳ گلوله به سمت محیط بانان می کند.


دو نفر از متخلفین پس از تیراندازی به سمت مامورین متواری شده و سومین نفر توسط محیط بانان دستگیر و به پاسگاه محیط بانی پارک ملی ساریگل منتقل می گردد.
در جریان درگیری ها یک نفر از محیط بانان از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی میشود که خوشبختانه آسیب جدی به وی وارد نشده است.

تصویر شکارچیان غیرمجاز در حال دوربین کشی برای یافتن شکار در ارتفاعات پارک ملی ساریگل
مهندس حمید فخرانی گفت: از متخلفین یک دستگاه دوربین چشمی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط و متهم دستگیر شده به همراه پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید.
فخرانی افزود: با توجه به اعترافات متهم دستگیر شده در جریان بازجوئی و مستندات موجود، دو متخلف فراری نیز صبح روز بعد از حادثه خود را به **** پرونده معرفی نمودند.

منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران