صفحه 15 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 264
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15703
    دوستان عزيزم سلام
    اين ميگو پاييني ميدونين چيه ؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    تا 90 درصد قرمزه رد چری یا رد فایر هست و بیرنگه امانو

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid000 نمایش پست ها
    دوستان میگو من پوست اندازی کرده و با بوستش تخم هارو هم ازاد کرده بود یعنی 5تا تخم هم داخل پوستش مونده بود مشکل از چی میتونه باشه؟
    راستی هر شب یدونه از میگو هام میمیره چیکار کنم

یه سوال دیگه من الان فقط تنها شیریمپ و بی شیریمپ نگه میدارم یدونه ماهی هم ندارم یعنی کوپی داشتم جدا کردمشون گفتم بچه های میگو رو میخورن
    من چی میتونم نگه دارم تا به بچه ها کاری نداشته باشن یا همه ماهیها میخورن؟
    در مدرد پوست اندازی و تخمها نظری ندارم...

در مورد تلفات شما شرایط شیمیایی و تجهیزات رو برامون بنویسید حتما..

همینطوری نمیشه چیزی گفت..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15703

ببينيد اين ماهي جه مسخرست

جند وقته ميكم جرا ميكوها تو تانك بزركه كم ميشن
    امروز فهميدم
    بيحجاره هنوز زنده بود
    ميخوام اينارو بكيرم ميرن بشت كياها و سنكها نميشه

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nader_981 نمایش پست ها
    جند وقته ميكم جرا ميكوها تو تانك بزركه كم ميشن
    امروز فهميدمبيحجاره هنوز زنده بود
    ميخوام اينارو بكيرم ميرن بشت كياها و سنكها نميشه
    برای ماهیها غذا بریز و بعد اینا که اومدن غذا بخورن با تور بگیرشون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15703
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    برای ماهیها غذا بریز و بعد اینا که اومدن غذا بخورن با تور بگیرشون
    مهدي جان
    تازه كشف كردم وقتي خوابن (وسط تانك) بايىد با سرعت دست به كار شد

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

همونطور که اساتید فرمودند و تو رفرنس ها هست ، CO2 برای میگو ها اصلا مناسب نیست. اما تو تانک گیاهی به نسبت گیاه های موجود نیاز به افزودن دی اکسید کربن هست .
    یه هفته ای هست که برای افزایش رشد گیاه ها ( به خصو ص آلترنانترا که داشت از بین می رفت )میزان CO2 رو افزایش دادم که رشد گیاه ها حسابی افزایش یافته ولی امروز دیدم که میگو ها رفتارهای متفاوتی از خودشون نشون می دن . فعلا CO2 رو قطع کردم . البته ماهی ها هیچ مشکلی نداشتن( نئون - اتو - کت سفره ).
    هر چی تو رفنس های لاتین گشتم هیچ میزانی برای حد مناسب یا خطر CO2 برای میگو ها پیدا نکردم . تو یکی از مطالب نوشته بود که علت مناسب نبودن CO2 زیاد برای میگو ها ایجاد تغییر در PH آبه و زیادی اسیدی شدن آبه و نه خود CO2.
    Common Myth's in the Freshwater Aquarium Shrimp Hobby .:. Information on what is true and what isn't

می خوام بدونم کسی اطلاعای در این مورد داره و می تونه عددی برای این تعیین کنه ؟

ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که اساتید فرمودند و تو رفرنس ها هست ، CO2 برای میگو ها اصلا مناسب نیست. اما تو تانک گیاهی به نسبت گیاه های موجود نیاز به افزودن دی اکسید کربن هست .
    یه هفته ای هست که برای افزایش رشد گیاه ها ( به خصو ص آلترنانترا که داشت از بین می رفت )میزان CO2 رو افزایش دادم که رشد گیاه ها حسابی افزایش یافته ولی امروز دیدم که میگو ها رفتارهای متفاوتی از خودشون نشون می دن . فعلا CO2 رو قطع کردم . البته ماهی ها هیچ مشکلی نداشتن( نئون - اتو - کت سفره ).
    هر چی تو رفنس های لاتین گشتم هیچ میزانی برای حد مناسب یا خطر CO2 برای میگو ها پیدا نکردم . تو یکی از مطالب نوشته بود که علت مناسب نبودن CO2 زیاد برای میگو ها ایجاد تغییر در PH آبه و زیادی اسیدی شدن آبه و نه خود CO2.
    Common Myth's in the Freshwater Aquarium Shrimp Hobby .:. Information on what is true and what isn't
    می خوام بدونم کسی اطلاعای در این مورد داره و می تونه عددی برای این تعیین کنه ؟
    ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

سلام آقای رازقی . در تانکهایی که بستر شرکتی معتبر استفاده میکنن افزایش تزریق دی اکسید کربن هیچ تاثیری روی ph آب نمیزاره چون بستر مورد نظر باعث نگه داشتن ph روی 7 و یا 6.8 و یا 6.5 میشه که اونم بستگی به نوع بستر و نوع گیاهایی داره که نگهداری میشن . من در تانک خودم که بسترش اوشن فری هست 1 حباب در ثانیه برای 100 لیتر تنظیم کردم و ph از 6.8 پایین تر نمیاد و از 7 بالاتر نمیره . میگوها هم عین خیالشون نیست و راحت زندگی میکنن چون مقدار ph نرمال روی 6.8 نگه داشته میشه
    حالا شاید در تانکهایی که بستر دست ساز و یا معمولی دارن ممکنه استفاده از دی اکسید نوسان زیادی به ph بده مثلا بین 7.5 تا 6 کم و زیاد بشه که برای میگو مضره . بسترهای دست ساز عموما ph قلیایی دارن

موفق باشی

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها

سلام آقای رازقی . در تانکهایی که بستر شرکتی معتبر استفاده میکنن افزایش تزریق دی اکسید کربن هیچ تاثیری روی ph آب نمیزاره چون بستر مورد نظر باعث نگه داشتن ph روی 7 و یا 6.8 و یا 6.5 میشه که اونم بستگی به نوع بستر و نوع گیاهایی داره که نگهداری میشن . من در تانک خودم که بسترش اوشن فری هست 1 حباب در ثانیه برای 100 لیتر تنظیم کردم و ph از 6.8 پایین تر نمیاد و از 7 بالاتر نمیره . میگوها هم عین خیالشون نیست و راحت زندگی میکنن چون مقدار ph نرمال روی 6.8 نگه داشته میشه
    حالا شاید در تانکهایی که بستر دست ساز و یا معمولی دارن ممکنه استفاده از دی اکسید نوسان زیادی به ph بده مثلا بین 7.5 تا 6 کم و زیاد بشه که برای میگو مضره . بسترهای دست ساز عموما ph قلیایی دارن

موفق باشی
    سلام

ممنونم
    پس شما هم تایید می کنید که اگر ph رو ثابت نگه داریم دیگه میگوها مشکلی با co2 نخواهند داشت؟!!

شاد و پیروز باشی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    پس شما هم تایید می کنید که اگر ph رو ثابت نگه داریم دیگه میگوها مشکلی با co2 نخواهند داشت؟!!
    شاد و پیروز باشی

سلام

بله درسته ولی فقط همین نیست . باید مواظب سیکل هم بود . بهم خوردن سیکل به هر دلیل باعث افزایش دوباره آمونیاک و در نهایت نیترات میشه که باز هم برای میگوها کشنده هست

صفحه 15 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)