کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان . سوالم اینه از شن های مخصوص آکواریوم میشه توی هم آب شور هم آب شیرین استفاده کرد ؟ مثلا اول با آب شیرین بعدش خواستیم آب شور بزنیم بشوریم بذاریم اون توو . میشه آیا ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    سلام
    برای اکواریوم اب شور فقط از ماسه های مخصوص این کار استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    شستن مدیا هیچ ضرری نداره.اگه خیلی کثیف شده بهتره بشوریدش.برای پایین اوردن نیترات به جای سوفون کردن میتونید از Brightwell Erase-CL استفاده کنید.من تاحالا از این محصول استفاده نکردم ولی خیلی تعریفش رو شنیدم
    من اين محصول رو دارم اما فك ميكنم براي از بين بردن كلر،نيتريت،كلرامين،آمونيا ك باشه و روي نيترات تاثيري نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12442
    سلام و خسته نباشی خدمت همه دوستان.اقا یکی از دوستان یک اک چینی اماده گرفته تمام لوازم شوررو داره.قرار کمکش کنم تا در مغازه خودش اک شوررو راه اندازی کنه.حالا سوالم اینه که از کجا باس شروع کنم؟لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    منظور بنده همین بود
    همه اینو میدونیم که غذاها و فضولات و پروتئین ها در آب آکواریوم به صورتی چربی و توسط اسکیمر به صورت حبابهای ریز در آومده و در کاپ آن تخلیه میشه
    حالا نقش این پروتئین و اسید آمینه ها و یا حتی پارامترهای دیگه تو افزایش و یا کاهش آمونیاک
    آمونیاک تولید شده در سیستم در اثر متابولیسم ماهی و تجزیه مواد دفعی و پسماندهای غذا می باشد به همین دلیل لازم است به سرعت ذرات جامد مدفوع وغذای خورده نشده از سیستم خارج شود.
    (آمونیاک کل به دو فرم آمونیاک غیر یونیزه سمی و آمونیاک یونیزه غیرسمی باشد. مقدار آمونیاک مجاز غیر یونیزه برای سایزفینگرلینگ 005/0 وبرای ماهیهای بزرگتر 025/0 میلی گرم در لیتر است.
    اما مقدار 06/0 میلی گرم در لیتر سبب ایجاد واکنشهای سمی در ماهی میشود. پ هاش در محدوده 7 سبب کمتر شدن سمی بودن آمونیاک می شود. مقدار تولید آمونیاک از طرفی به میزان پروتئین
    واسید آمینه غذا واز طرف دیگر به مقدار غذادهی بستگی دارد
    .ارگانیسمهای حذف نیتروژن باکتریهای اتوتروف هستند که از گونه های نیتروزموناس و نیتروباکتر می باشند.
    از آنجائیکه همزمان با رشد ماهی غذادهی هم افزایش میابد باید توجه داشت این افزایش بصورتی باشد که فرصت لازم جهت
    افزایش جمعیت باکتریهای مسئول نیتریفیکاسیون برای تبدیل آمونیاک اضافه شده به نیتریت ونیترات وجود داشته باشد.
    شما اگه دقت کنی میبینی که آمونیاک در افزایش نیترات و نیتریت تاثیر داره و پ هاش در افزایش و یا کاهش آمونیاک که به ترتیب پس مانده ها ، فضولات و اسیدهای آمینه به چربی تبدیل شده
    و افزایش این چربی به آمونیاک و افزایش آمونیاک به افزایش نیتریت و نیترات کمک میکنه.
    در واقع امونیاک به صورت چربی در اب وجود دارد و اسکیمر ان را جمع میکند
    سلام دوست عزیز
    اول از شما تشکر میکنم بابت قرار دادن مقاله مربوطه. لطفا لینک منبع رو هم پیوست بفرمایید.
    دوم بنده بحث رو به صورت خیلی ساده و عامیانه مطرح کردم که برای همه قابل استفاده باشه حتی برای مبتدی ها.
    و یه مطلب هم به توضیحات شما اضافه کنم که علاوه بر ph دما نیز بر سمی بودن امونیاک و کلر اب تاثیر داره و هرچه دمای اب پایین تر از حد مجاز باشه تاثیرش بیشتره.
    در مورد اسکیمر هم عرض کنم خدمتتون اسکیمر چربی رو به حباب ریز تبدیل نمیکنه بلکه با تولید حباب های ریز و به اصطلاح چرخ کردن اب باعث میشه ذرات خیلی ریز و ضایعات که البته بخشیش چربی هم محسوب میشه به این حباب ها چسبیده و به سطح رفته واز چرخه حذف میشه در واقع حبابها ذرات ریزو حمل کرده و از اب خارج میکنند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    جهت غذا خور کردن جراح ماهی ناسو چه اقداماتی باید صورت پذیرد یک هفته از ورود این ماهی به آکواریوم می گذرد و در این مدت فقط از لایوراک ها تغذیه می کند. (فعلاً تنها ماهی موجود در آکواریوم می باشد)
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    جراح ناسو یه مقدار بد غذا خور میشه مخصوصا در سایز کوچک . بیشتر از این نذارید بی غذا بونه چون ضعیف میشه و غذا خور کردنش سخت تر میشه . شما طبق گفته دوستمون ارتمیا استفاده کن و البته اگه می تونید از گیاه انگوری استفاده کنید جواب میگیرید . چند شاخه گیاهو به یکه لایوراک ببندید و کف تانک د ر مسیر عبورش قرار بدید.و حتما از محلول ویتامین در اب استفاده کنید . موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    سلام دوستان . سوالم اینه از شن های مخصوص آکواریوم میشه توی هم آب شور هم آب شیرین استفاده کرد ؟ مثلا اول با آب شیرین بعدش خواستیم آب شور بزنیم بشوریم بذاریم اون توو . میشه آیا ؟

سلام دوست عزیز
    شنهایی که واسه اب شیرین استفاده میشن به دلیل پخش رسوب و تاثیر بر پارامترهای اب . مناسب ابشور نیستند مخصوصا که زیبایی و شفافیت شنهای ابشورو ندارن و در تانکهای نانو که این تاثیرات محسوستر هم هست
    ولی من به شخصه به صورت 50-50 استفاده کردم . زیر شنهای درشتر ابشیرین و رو شنهای سفید ابشور و مشکلی هم نداشتم لیتراز تانک من 400 لیتره که با احتساب حجم لوازم . شن و لایوراک 320 لیتر تقریبا مفید میشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hektor 7 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شنهایی که واسه اب شیرین استفاده میشن به دلیل پخش رسوب و تاثیر بر پارامترهای اب . مناسب ابشور نیستند مخصوصا که زیبایی و شفافیت شنهای ابشورو ندارن و در تانکهای نانو که این تاثیرات محسوستر هم هست
    ولی من به شخصه به صورت 50-50 استفاده کردم . زیر شنهای درشتر ابشیرین و رو شنهای سفید ابشور و مشکلی هم نداشتم لیتراز تانک من 400 لیتره که با احتساب حجم لوازم . شن و لایوراک 320 لیتر تقریبا مفید میشه
    سلام ممنون . برعکسش هم نمیشه ؟ یعنی از شن های آبشور توی آب شیرین استفاده کرد ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام ممنون . برعکسش هم نمیشه ؟ یعنی از شن های آبشور توی آب شیرین استفاده کرد ؟

سلام
    نمیشه چون آب رو قلیایی میکنه و این آب مناسب ماهیان آب شبرین نیست مخصوصا دیسکس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    نميدونم واسه پايين اوردن نيترات چكار كنم ديگه.خيلي مدياهاي قوي بكار بردم ، رف راه انداختم!اما بازم از 40 پايين تر نمياد.ميگم شايد جرياني كه از مديا يا رف رد ميشه مناسب نيست.واتر چنجم كردم.غذا دهي هم مناسب كردم.ميشه چند تا محلول كمكي معرفي كنيد كه سريعا نيترات رو پايين بياره.گرچه ميدونم بايس واسه بلند مدت بايس به فكر چاره باشه.خيلي وقتم هست مرگ و مير ندارم.مدياي قوي هم مد نظرتون هست بفرماييد
    سلام دوست عزیز
    واسه پایین اوردن نیترات 40 شما فقط باید با یه نمک خوب سیفون بزنی و هیچ مدیا و محلولی به شما کمک نمیکنه . لطفا هزینه واسه هیچ محلولی نکنید .
    شما اول باید جلوی تولید نیترات رو بگیرید و بعد اونو کنترل کنید . روشهای زیادی واسه کنترل نیترات وجود داره از جمله مدیای نیترات گیر .دنیتراتور. ای تی اس . رفریجیوم. روش ودکا .شکر . و بیعضی از محلولهلی مربوطه مثل ریف بیو فول شرکت برایت ول . ولی من به شخصه ای تی اس و مخصوصا رف رو ترجیح میدم. شما اگه رف فعال وقوی داشته باشی مشکل نیترات ت به حداقل میرسه .
    پس اول سیفون به حدی که نیترات شما نهایتا 15تا 20 بیشتر تجاوز نکنه وبعد کنترل نیترات بوسیله یکی از روشهای فوق. موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    نمیشه چون آب رو قلیایی میکنه و این آب مناسب ماهیان آب شبرین نیست مخصوصا دیسکس
    ممنون
    نظر شما درباره 50 درشد شن آب شیرین و 50 درصد روش شن آب شور چیه ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ دوستمون گفت توی 400 لیتر مشکلی نداره .

صفحه 577 از 1093 نخستنخست ... 774775275585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955966276771077 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)