فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  64
لایک لایک:  55
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44

موضوع: چرا افرادی که عاشق حیوانات هستند آنها را میخورند و چطور میتوان این وضع را دگرگون کرد؟

 1. #1
  کاربر فعال میهن پت I.Lov.Animal آواتار ها
  محل سکونت
  IRAN
  علایق
  عاشق تمام حیوانات. داستان نویسی. گیاهخواری
  تخصص
  Painter
  حیوان خانگی
  خرگوش
  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  5030
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  165

  چرا افرادی که عاشق حیوانات هستند آنها را میخورند و چطور میتوان این وضع را دگرگون کرد؟  چطور ممکن است کسی هم عاشق حیوانات باشد و هم آنها را بخورد؟ و گیاهخواران چطور میتوانند از این تناقض سخن گویند؟
  چرا افرادی که عاشق حیوانات هستند آنها را میخورند و چطور میتوان این وضع را دگرگون کرد؟

  بسیاری از گیاهخواران و گیاهخواران کامل هنگام مواجهه با توان افراد منطقی و با محبت در مشارکت در عمل نامعقول و بی ملاحظه ی خوردن حیوانات، مبهوت، گیج و ناامید میشوند. اما شاید آنچه بیش از هر چیز آنها را بر می انگیزد "دوستداران حیواناتی" باشند که گوشت مصرف میکنند. چطور ممکن است کسی هم عاشق حیوانات باشد و هم آنها را بخورد؟ و گیاهخواران چطور میتوانند از این تناقض سخن گویند؟
  پاسخ این سوال در مورد تمام افرادی که گوشت میخورند صادق است از جمله آنهایی که عاشق حیوانات اند. اگرچه دلایل متعددی برای رفتارها و تفکرات متناقض افراد در قبال حیوانات وجود دارد اما مهمترین آنان عبارتست از یک سیستم اعتقادی یا ایدئولوژی نامرئی به اسم "کارنیزم". کارنیزم افراد را با "بی حس سازی" روانی و عاطفی در برابر حقیقتی که تجربه اش میکنند به مصرف گوشت مقید میکند- به این ترتیب که جلوی آگاهی از اختلاف میان باورها و اعماشان را سد میکند. هر زمان که گروهی از افراد استثناهایی را در آنچه در حالت عادی اخلاقی مینامد قائل میشوند – به خصوص زمانی که خود نیز از این استثناسازی آگاه نیستند- نشانه ای از در کار بودن یک ایدئولوژی نهان است.
  ایدئولوزی هایی همچون کارنیزم که فرد را وادار به انجام اعمالی خلاف ارزش های درونی اش میکند از مجموعه ای از مکانیزم های دفاعی اجتماعی و روان شناختی بهره میبرند تا افراد را بدون اینکه خود متوجه حقیت رفتارشان باشند درگیر کنند.
  اولین مکانیزم دفاعی نیز نامرئی بودن است. نامرئی بودن کارنیزم به عنوان یک ایدئولوژی، توضیح دهنده این امر است که چرا خوردن حیوانات به عنوان یک "اصل" و نه یک "انتخاب" دیده میشود. و نامرئی بودن اعمال کارنیزم (پرورش و کشتار حیوانات برای غذا) مشخص میکند که چرا افراد، حقایق پروش حیوانات را انکار کرده یا از آن میگریزند.
  با این وجود، با ظهور اینترنت و موفقیت فعالین وگان میتوان گفت این "نامرئی بودن" - به رغم قدرت دفاعی بالای کنونی – تا حد زیادی تضعیف شده است. و به همین دلیل است که سایر مکانیزم های دفاعی نقشی مهمتر را در حفظ بقای این سیستم بر عهده گرفته اند. فهم این مکانیزم های دفاعی ثانوی در تغییر سیستمی که به عاشقان حیوانات اجازه میدهد آنان را بخورند بسیار حیاتی است.  افسانه گوشت: توجیه سه گانه 3N

  سیستم های استثمارگری نظیر کارنیزم به افراد می آموزند تا با ارائه ی افسانه های ایدئولوژیک به نحویکه گویا حقایق جهانی هستند، اعمال خود را توجیه نمایند. افسانه سازی گسترده ای، خوردن حیوانات را احاطه کرده است اما تمامی اینها بالاخره در یکی از سه گونه توجیهات سه گانه ی N می گنجند: خوردن حیوانات به هنجار، طبیعی و ضروری (Normal, Natural, Necessary) است. اینها همان ادله ی مطرح شده در حمایت از ایدئولوژی هایی هستند که برده داری، مردسالاری، برتری دگرجنس خواهان و غیره را نیرو بخشیده اند. این افسانه ها تبدیل به عرف شده اند – از جانب تمامی سازمانهای اصلی اجتماعی پذیرفته و حفاظت میشوند، از خانواده گرفته تا دولت – و عمیقا در هوشیاری هرکس که در فرهنگ کارنیستی متولد میشود نهادینه شده اند.
  تاثیر 3N بر مصرف کنندگان گوشت را نباید دست کم انگاشت. اگر افراد واقعا به این N ها باور دارند (که اکثرا نیز دارند) پس بصورت پیش فرض، نخوردن حیوانات را به عنوان ناهنجار، غیرطبیعی و غیرضروری تلقی کرده و وگان شدن را تهدیدآمیز و نیز نالازم تعبیر میکنند. به عنوان نمونه، deviate شدن از هنجار کارنیستی به معنای پذیرفتن خطر به حاشیه رانده شدن در اجتماع است (به عنوان مثال نحوه ی پذیرش وگان بودنتان توسط آنانی که گوشت میخورند را در نظر بگیرید. آیا انتخابهایتان را ارج نهاده و با کنجکاوی و اشتیاق دنبال میکنند؟ یا با مقاومت و خصومت مواجه میشوید؟ آیا نیازهای تغذیه ای شما هنگامیکه با بقیه هم خوراک می شوید یا در سفر هستید با تمایل و خوش رویی در نظر گرقته میشوند؟ یا اینکه به عنوان یک فرد مزاحم و پرتوقع شناخته می شوید؟). انحراف از هنجار، به معنای رژیمی "غیرطبیعی" و در نتیجه ناسالم است چراکه طبیعی بودن متناظر با سالم بودن پنداشته میشود (که با توجه به منافع یک رژیم طبیعی وگان، وارونه گویی مینماید). و اگر وگانیزم ناهنجار و ناسالم است، پس انجام تغییر بیجاست.  ذهنیت گوشت: تحریف ادراکی و فاصله ی عاطفی

  کارنیزم از مجموعه دیگری از دفاعیات استفاده میکند که از جانب 3N حمایت میشوند: تحریفهای ادراکی. این تحریفها، بخش روانشناختی کارنیزم اند. آنها فرآیندهای ذهنی خودکار و ناخودآگاهی هستند که ادراک ما را از گوشت و حیواناتی که خوردنشان را می آموزیم تحریف میکنند تا بتوانیم آنقدر احساس راحتی بکنیم که مصرفشان کنیم. بطور خلاصه، از بدو تولد در یک سیستم تثبیت شده می آموزیم که جهان را از دریچه ی همان سیستم ببینیم. کارنیزم را درونی سازی میکنیم.
  تحریف های ادراکی موجب میشوند تا افراد مثلا دامها را به مثابه اشیاء ببینند (به یک مرغ به عنوان یک چیز اشاره میکنند و نه یک موجودیت). این تحریفها همچنین باعث میشوند افراد در ذهن خود طبقه بندی هایی سفت و سخت بسازند که آنان را قادر به در پیش گرفتن رفتار و احساسات بسیار متفاوت در قبال گونه های مختلف مینماید (بیف خوشمزه است و گوشت سگ منزجر کننده. گاوها برای خوردن اند و سگها دوستان ما). اساسا، تحریف های ادراکی همچون یک مکانیزم فاصله ساز عمل میکنند، مکانیزمی که افراد را از همدردی طبیعیشان نسبت به سایر موجودات سوهشدار دور میکند.

  نوازش سگ حین خوردن خوک

  اکثریت مردم- از جمله عاشقان حیوانات- حیوانات را میخورند. نه به این دلیل که خودخواه یا پلید هستند بلکه چون جزئی از سیستمی هستند که باورها، اقدامات، افکار، احساسات و رفتارشان را بصورتی قوی و ژرف شکل داده است. و از آنجایی که غالب افراد به حیوانات اهمیت میدهند، در برابر اطلاعاتی که اختلاف میان ارزشها و اعمالشان را هویدا میسازد احساس تهدید کرده و در نتیجه حالت دفاعی به خود میگیرند. در حقیقت، عاشقان حیوانات به دلیل حساسیت بیشتری که به رنج حیوانات دارند، به احتمال بیشتری نسبت به سایرین در مقابل دانستن اینکه چطور در بی رحمی های علیه حیوانات مشارکت داشته اند، دارای حالتی تدافعی هستند.  حرکت به فراسوی پارادوکس یک گوشتخوار عاشق حیوانات

  زمانی که کارنیزم را درک کنیم متوجه میشویم که خوردن حیوانات، صرفا مساله ی اخلاقیات فردی نیست بلکه حاصل اجتناب ناپذیر یک سیستم اعتقادی عمیقا تثبیت شده است. در نتیجه میتوانیم نحوه ی تفکر و صجبتمان از موضوع خوردن حیوانات را از اساس مجددا طرح ریزی نماییم.
  به ویژه، فهم کارنیزم به یاری وگنها می آید: درک بهتر و متعاقب آن، شفقت بیشتر نسبت به غیر وگنها؛ ارتباطات موثرتر در خصوص وگنیزم به دنبال کسب یک درک روانشناختی از افرادی که قصد برقراری ارتباط با آنان را داریم؛ اجتناب از ناامیدی ناشی از اینکه انتظار داشته باشیم طرح حقایق، پذیرش ایدئولوژی را در پی داشته باشد (در حالیکه اینطور نیست. و این به ما کمک میکند هنگام بحث از خوردن حیوانات انتظار مواجه شدن با حالات تدافعی را داشته باشیم)؛ و اقداماتی بهتر در جهت براندازی پرورش صنعتی حیوانات با به چالش کشیدن کارنیزم سیستمی و ساختاری به جای رفتن به سراغ تک تک گوشتخوان. و شاید مهمتر از همه، فهم کارنیزم به ما کمک میکند تا متوجه باشیم وقتی از کسی میخواهیم دست از خوردن حیوانات بر دارد – حتی کسی که عاشق حیوانات است- صرفا یک تغییر در رفتار را نمیخواهیم بلکه یک جا به جایی عظیم در آگاهی را میخواهیم. چنین تحولی، تنها زمانی به وقوع خواهد پیوست که فرد آمادگی لازم را داشته باشد. به عنوان یک وگان، وظیفه ی ما اینست که با مدلسازی ادراک و شفقتی که خواستارش هستیم، به خلق این وضعیت آمادگی کمک کنیم.  منبع: onegreenplanet.org
  اشرف مخلوقات در عمل به وظایفش چه انجام داده؟! نسبت به طبیعت و حیوانات که خودشان آیات خداوند هستند و آنها هم پذیرای دین الهی هستند چه کرده است؟! زمینی ویران و جاندارانی دردمند و شاکی از ظلمهای این جانشین خدا ! حیوانات به مشکلاتی دچارند که توسط انسان متجاوز ایجاد شده و توان و ابزار رفعش را ندارند. آیا جبران مافات یا کمک به مخلوقات بی پناه وظیفه‌ی بشر نیست؟!انسانیت ومهربانی حد ومرزی ندارد، نه تنها با یکدیگر بلکه با دیگرموجودات کره ی زمین.

 2. #2
  کاربر فعال میهن پت I.Lov.Animal آواتار ها
  محل سکونت
  IRAN
  علایق
  عاشق تمام حیوانات. داستان نویسی. گیاهخواری
  تخصص
  Painter
  حیوان خانگی
  خرگوش
  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  5030
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  165
  دوست عزیزم...تحقیقات ثابت کرده که پروتئین های گیاهی ضمن اینکه سالم تر هستند، پروتئین بیشتری رو هم به همراه دارند...یک کاسه لوبیا سویا برابری میکنه با یک گوسفند!! متاسفانه این مسائل هنوز در کشور ما جا نیافتاده...مردم فکر میکنن همه چیز در خوردن گوشت خلاصه میشه!!! جدا از همه ی این ها گناه این حیوانات کوچک بی پناه چیه که باید به خوراک ما تبدیل بشن؟ که حتی نمیتونن از خودشون دفاع کنند...آیا این انسانیه که یک انسان که ادعای اشرف مخلوقات رو داره به این شکل حیوانات رو در استثمار خودش نگه داره و خودش رو در حد حیوانات درنده برسونه؟ آیا شما میتونید شخصا یک گوسفند رو سلاخی کنید؟ طبیعتا نه...این در عواطف پاک انسانها نمیگنجه...این ها از رسوم اشتباه سرچشمه میگیره که گوشت را به یک افسانه پروتئینی بدل کردند...
  اشرف مخلوقات در عمل به وظایفش چه انجام داده؟! نسبت به طبیعت و حیوانات که خودشان آیات خداوند هستند و آنها هم پذیرای دین الهی هستند چه کرده است؟! زمینی ویران و جاندارانی دردمند و شاکی از ظلمهای این جانشین خدا ! حیوانات به مشکلاتی دچارند که توسط انسان متجاوز ایجاد شده و توان و ابزار رفعش را ندارند. آیا جبران مافات یا کمک به مخلوقات بی پناه وظیفه‌ی بشر نیست؟!انسانیت ومهربانی حد ومرزی ندارد، نه تنها با یکدیگر بلکه با دیگرموجودات کره ی زمین.

 3. #3
  کاربر ارزشمند zahrarezaei آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  زهرا رضایی
  محل سکونت
  تهران
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  شماره عضویت
  5586
  میانگین پست در روز
  1.55
  نوشته ها
  2,102
  دوست عزیز...چرا گیاه خوار ها بدن سالمتری دارن؟
  چون وقتی از گوشت استفاده میکنیم زیاده روی میکنیمو تقریبا تو تماااااام وعده ها غذاییمون از گوشت استفاده میکنیم... .....
  اما دوس دارم شما این تاپیک رو بخونی و بعد جواب بدی چطور میتونی یه گیاه رو بخوری؟؟؟؟؟
  http://mihanpet.ir/thread21540.html
  و یه چیز دیگه..حیوون دوست بودن ربطی به گوشتخوار بودن نداره... من گیاه خوار بودن رو تعصب و افراط میدونم
  و حتی خود گیاه خوار ها هم خیلی وقتا برا ادامه و حتی راحتی زندگیشون از چیزایی که به حیوونا صدمه زده و باعث مرگشونه استفاده میکنن... پس چرا اون موقع این از خود گذشتگی رو نمیکنن؟
  متاسفانه افراط و تعصب توی همه زمینه ها هست


  مهم نیست چقدر بالایی
  مهم اینه که اون بالا لاشخوری یا عقاب؟!

 4. #4
  کاربر میهن پت Fear Asylum آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  اسمم احسانه...ولی بهم میگن احسان جکسون...
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سگها،فیلم ترسناک،مایکل جکسون،ارنستو چه گوارا....
  حیوان خانگی
  اکواریوم دارم.
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  7266
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  149
  ببینید بچه ها...
  ما نمیتونیم انتخاب کنیم حیوونی بمیره یا زنده بمونه.
  اصلا نجات جون حیوون یا مردنش دست ما نیست.
  ببینید دیشب یه فیلم به اسم The Purge میدیدم تو این فیلم که تو سال 2020 رو به تصویر میکشید دولت امریکا یه شب رو به اسم شب تطهیر گذاشته بود.تو این شب افرادی که دارای مشکل روانی و خشونت درونی بودن تو این شب افرادی رو که ازشون متنفر بودن،بیماری صعب العلاجی داشتن و فقیر بودن رو میکشتن تا اینطوری دولت به اقتصاد جامعه کمک کنه.
  حالا وقتی خودم به نقد و بررسی این فیلم پرداختم متوجه شدم اگه ما قرار باشه همینکارو بکنیم که وضع بد میشه!
  پدرم درباره این فیلم میگه هر چیزی زندگی و مرگش دست ما نیست...هر چی هست کار خداست....سرنوشت معین و دقیق مرگ و زندگی رو خدا در دست داره...ما اصلا نمیتونیم تو کارش دخالت کنیم و نخواهیم تونست.
  ببینید اینکه کسی بمیره یا زندگی کنه دست ما نیست...هر چیزی زندگی و مرگش دست خداست....اینطوری که اگر پافشاری کنیم که آقا حیوانات زنده بمونن و ما گیاه بخوریم تعادلمون بهم میخوره....بد جوری هم بهم میخوره.
  حالا شما گیاه خوارا فکر کردین چرا دارین جلوی کشتن حیوانات رو میگیرین؟
  اینم یه اختلال...نتیجش میشه برهم خوردن تعادل انسان و حیوانات....
  یه بار دیگه هم میگم...زندگی و مرگ دست ما نیست....


 5. #5
  کاربر ارزشمند klick آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  موژان
  محل سکونت
  ایران،تهران
  علایق
  حیوانات به خصوص گربه و اسب
  تخصص
  سوارکاری و نگهداری از حیوانات
  حیوان خانگی
  گربه،ماهی قرمز،اسب
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2795
  میانگین پست در روز
  1.27
  نوشته ها
  2,002
  نقل قول نوشته اصلی توسط Fear Asylum نمایش پست ها
  ببینید بچه ها...
  ما نمیتونیم انتخاب کنیم حیوونی بمیره یا زنده بمونه.
  اصلا نجات جون حیوون یا مردنش دست ما نیست.
  ببینید دیشب یه فیلم به اسم The Purge میدیدم تو این فیلم که تو سال 2020 رو به تصویر میکشید دولت امریکا یه شب رو به اسم شب تطهیر گذاشته بود.تو این شب افرادی که دارای مشکل روانی و خشونت درونی بودن تو این شب افرادی رو که ازشون متنفر بودن،بیماری صعب العلاجی داشتن و فقیر بودن رو میکشتن تا اینطوری دولت به اقتصاد جامعه کمک کنه.
  حالا وقتی خودم به نقد و بررسی این فیلم پرداختم متوجه شدم اگه ما قرار باشه همینکارو بکنیم که وضع بد میشه!
  پدرم درباره این فیلم میگه هر چیزی زندگی و مرگش دست ما نیست...هر چی هست کار خداست....سرنوشت معین و دقیق مرگ و زندگی رو خدا در دست داره...ما اصلا نمیتونیم تو کارش دخالت کنیم و نخواهیم تونست.
  ببینید اینکه کسی بمیره یا زندگی کنه دست ما نیست...هر چیزی زندگی و مرگش دست خداست....اینطوری که اگر پافشاری کنیم که آقا حیوانات زنده بمونن و ما گیاه بخوریم تعادلمون بهم میخوره....بد جوری هم بهم میخوره.
  حالا شما گیاه خوارا فکر کردین چرا دارین جلوی کشتن حیوانات رو میگیرین؟
  اینم یه اختلال...نتیجش میشه برهم خوردن تعادل انسان و حیوانات....
  یه بار دیگه هم میگم...زندگی و مرگ دست ما نیست....

  این حرفی که میزنی یعنی ما سمت راست و چپ خیابون رو نگاه نکنیم و همینجورری سرمون رو بندازیم پایین بریم وسط خیابون ماشین بهمون نمیزنه و چیزیمون نمیشه چون همه چی دست خداست!یعنی ما الان خودکشی کنیم نمیمیریم چون مرگ دست خداست!بعد هم ما با نخوردن گوشت تعادل بدنیمون بهم نمیخوره!به دندونات تو آینه نگاه کن!آیا دندونای تو شبیه دندون های شیر و پلنگه؟!نخیر!دندان های انسان ها کاملا برای گیاه خوردن طراحی شده!

 6. #6
  کاربر میهن پت Fear Asylum آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  اسمم احسانه...ولی بهم میگن احسان جکسون...
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سگها،فیلم ترسناک،مایکل جکسون،ارنستو چه گوارا....
  حیوان خانگی
  اکواریوم دارم.
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  7266
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  149
  نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
  این حرفی که میزنی یعنی ما سمت راست و چپ خیابون رو نگاه نکنیم و همینجورری سرمون رو بندازیم پایین بریم وسط خیابون ماشین بهمون نمیزنه و چیزیمون نمیشه چون همه چی دست خداست!یعنی ما الان خودکشی کنیم نمیمیریم چون مرگ دست خداست!بعد هم ما با نخوردن گوشت تعادل بدنیمون بهم نمیخوره!به دندونات تو آینه نگاه کن!آیا دندونای تو شبیه دندون های شیر و پلنگه؟!نخیر!دندان های انسان ها کاملا برای گیاه خوردن طراحی شده!
  ببینید خانم بهاره بهم توصیه کردن این بحثو ادامه ندم.
  ولی دارم بهتون میگم...همش دارید با احساس به این قضیه نگاه میکنید....
  یکم منطق به خرج بدید...

 7. #7
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.19
  نوشته ها
  3,814
  نقل قول نوشته اصلی توسط Fear Asylum نمایش پست ها
  ببینید خانم بهاره بهم توصیه کردن این بحثو ادامه ندم.
  ولی دارم بهتون میگم...همش دارید با احساس به این قضیه نگاه میکنید....
  یکم منطق به خرج بدید...
  شما پاسخ بدید. چرا بحث رو ادامه ندید؟؟ اینم یه تاپیک مثل بقیه تاپیک هاست و فقط داریم تبادل نظر میکنیم. ضمنا گیاهخواران گوشتخوران رو مورد نکوهش قرار نمیدن بلکه "گوشت خواری" رو سرزنش میکنند.
  ضمنا بعد از خوندن این تاپیک http://mihanpet.ir/thread20963.html به این سوالم پاسخ بدید

  فرض میکنیم که گیاهان هم درد میکشند، اما بهتر نیست حداقل کاری کنیم ک درد یکی از این دو گروه کمتر شه؟؟ اگه با گوشت خواری میشه گیاهان رو کنار گذاشت و نخورد، به درد کشیدن گیاهان پایان میشه داد (اگه میتونن به نحوه دیگری ویتامین های بدنشونو تامین کنند)
  اگر با گیاه خواری میشه گوشت نخورد و پروتئین به دست آورد، چرا به درد کشیدن حیوونا پایان ندیم؟؟؟


 8. #8
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  7285
  میانگین پست در روز
  0.02
  نوشته ها
  26
  ب نظرم آدم میتونه جلو کشته شدن حیونارو بگیره درسته شما اون حیونو سر نمیبرید پوستشم نمیکنید ولی حساب کنید در ماه چقدر گوشت و مرغ میخورید ؟؟؟کم کم دو هفته ای ی مرغ کاملو میخورید مرغی ک برای شما تهیه شده

 9. #9
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  7285
  میانگین پست در روز
  0.02
  نوشته ها
  26
  بنظرم بحث اینم که میوه و سبزیجات هم درد میکشن درست نیست مثلا هویج درد میکشه شما هویجو از ریشه در میارید دستو پا میزنه؟؟خون از ریشش فوران میکنه؟؟2.3 دقیقه دستو پا میزنه بعد میمیره؟؟
  میوه جات و سبزی های دیگه هم که نمیشه گفت کلا نابود میشن چون نیاز دارن ب چیده شدن و کوتاه کردن

 10. #10
  کاربر میهن پت Fear Asylum آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  اسمم احسانه...ولی بهم میگن احسان جکسون...
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سگها،فیلم ترسناک،مایکل جکسون،ارنستو چه گوارا....
  حیوان خانگی
  اکواریوم دارم.
  تاریخ عضویت
  Jul 2013
  شماره عضویت
  7266
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  149
  نقل قول نوشته اصلی توسط Shadi H نمایش پست ها
  شما پاسخ بدید. چرا بحث رو ادامه ندید؟؟ اینم یه تاپیک مثل بقیه تاپیک هاست و فقط داریم تبادل نظر میکنیم. ضمنا گیاهخواران گوشتخوران رو مورد نکوهش قرار نمیدن بلکه "گوشت خواری" رو سرزنش میکنند.
  ضمنا بعد از خوندن این تاپیک http://mihanpet.ir/thread20963.html به این سوالم پاسخ بدید

  فرض میکنیم که گیاهان هم درد میکشند، اما بهتر نیست حداقل کاری کنیم ک درد یکی از این دو گروه کمتر شه؟؟ اگه با گوشت خواری میشه گیاهان رو کنار گذاشت و نخورد، به درد کشیدن گیاهان پایان میشه داد (اگه میتونن به نحوه دیگری ویتامین های بدنشونو تامین کنند)
  اگر با گیاه خواری میشه گوشت نخورد و پروتئین به دست آورد، چرا به درد کشیدن حیوونا پایان ندیم؟؟؟
  ببینید بهاره خانم وقتی یه توصیه رو بکنن بهم من خودم میگم چشم.
  من اینجا بحث رو سعی نمیکنم زیاد ادامه بدم...میدونین چرا؟!
  چون چند تا آدم که منطق نمیدونن چیه و دنیاشون بر محور احساسات و تعصب کورکورانشون میچرخه میان اینجا با تعصبات کورکورانشون سعی میکنن دهن مارو ببندن.
  ببینید این نوع گیاهخواران احساسات و تعصباتشون بیش از حده...که گاهی اوقات باعث دشمنی میشه.
  شما وقتی میتونی گیاهخوار بشید که معدتون برای این کار کافی باشه..میدونید این نظر رو میگن دید خودی
  اما اگر به صورت کلی نگری و همه جانبه نگاه کنیم میبینیم که بخش اعظم غذای افراد جامعه رو پروتئین تشکیل میده...ببینید شما به ارزون ترین منبع پروتئین یعنی تخم مرغ دسترسی دارید چرا باید برید دنبال گیاه بگردید؟
  میدونین هر چیزی برای بدن انسان لازمه...ولی حد و مرز داره..شما نگاه میکنین میبینین اقتصاد جامعه داره یشرفت میکنه...ولی باز هم در حد معمولی نه زیاد و نه کم از گوشت استفاده میکنین...
  این هیچ اشکالی نداره....
  الان خوردن گوشت عادیه...انسان امروزی دریافته برای سالم موندن به همه نوع ماده غذایی مثل گوشت و گیاه و تخم مرغ و اینا نیاز داره...
  یه مغز متفکر هیچ وقت از روی تعصب جلو نمیره...هیچ وقت هم وقتی با انبوه طرفدار یه بحث روبرو میشه نمیاد کورکورانه طرفدار این جماعت بشه..مگر اینکه خودش صحت اون موضوع براش ثابت بشه.
  هر حیوونی درد احساس میکنه...گیاه هم درست نمیدونم.
  ولی باز خدا اینا رو برای ما حلال کرده...نمیشه از دستور خدا سر پیچی کرد که...
  ما میتونیم بذاریم یه حیوون زنده باشه....ولی باور کنید خودمون ممکنه دچار مشکل بشیم...
  حالا برای مثال بگم:پسر خاله ی من یه زمانی کمبود خون داشت ولی به مرور زمان با خوردن جگر گوسفند حالش رو بهتر شد.
  اینو یادتون باشه...گاهی اوقات بشر محبت نیاز داره...گاهی اوقات بی رحمی...گاهی اوقات احساس....گاهی اوقات تعصب....
  هر کدوم که زیاد بشه تعادل بهم میخوره....


صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 22nd June 2013, 01:12 PM
 2. ایا ماهیها میتوانند بشنوند(اختصاصی میهن پت)
  توسط Ahoora در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2nd April 2012, 12:53 PM
 3. پرندگانی که نمیتوانند پرواز کنند
  توسط Ahoora در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 13
  آخرين نوشته: 14th March 2012, 12:40 AM
 4. درسهای بزرگی که میتوان از مورچه ها آموخت
  توسط Jblaq در انجمن نکات/دانستنی ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th December 2011, 07:30 PM
 5. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 9th October 2011, 08:24 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید