Floss، تنها شبها نمایان می شد تا در تاریکی شب مخفیانه غذا بخورد و 60 مایل از مزرعه محل زندگی اش دور شد تا شناسایی نشود.....
گاو گم شده 9 ماه فراری بود
یک گاو Highland فراری، 9 ماه مخفی شد تا از کشتارگاه در امان بماند
30 مارس 2009

Floss، تنها شبها نمایان می شد تا در تاریکی شب مخفیانه غذا بخورد و 60 مایل از مزرعه محل زندگی اش دور شد تا شناسایی نشود.
حالا به لطف عاشقان حیوانات، Sue McAuley و Tracey Jaine،که او را به مبلغ 500£ خریداری کردند و به یک پناهگاه فرستادند برای همیشه از مسلخ در امان است.
این گاو که به Beast of Ealand شهرت یافته، از بازاری در Thirsk, North Yorks خریداری شده بود اما هنگام بار اندازی از دست صاحبانش گریخت.
این گاو به مدت 9 ماه بصورت وحشی از زمین ها تغذیه کرد و پستیها و بلندی های زیادی را پشت سر گذاشت تا ردش را گرفتند و به پناهگاه حیوانات Hillside در Frettenham نزدیک Spixworth, Norfolk فرستاده شد.
Wendy ، موسس Hillside که غالبا حیواناتی که از صنعت دامپروری نجات یافته اند را می پذیرد می گوید: "وقتی با من برای اولین بار تماس گرفته شد با خود فکر کردم که باید کمک کنم."
"او ادامه ی زندگی اش را با ما خواهد بود و او را به بقیه اعضا معرفی خواهیم کرد."
او حالا با بقیه گاوهای Highland خواهد بود و جزئی از گله می شود. اعتقاد بر این است که Floss برای یافتن گوساله اش که هنگام ورود به بازار از او جدا شده بود فرار کرده.
او را در طول یورک شایر شرقی و لینکولن شایر شمالی دیده اند که بیش از 60 مایل را سفر کرده.
Floss، توسط لاتهای بی سر و پا موتور سوار تعقیب شد، توسط سواران ولگرد خسته و بی حال شد و ...

Sue McAuley، چهل و دو ساله و معاون مدیریت یک کالج در Ealand در نزدیکی Scunthorpe, Lincs می گوید: "وقتی برای اولین بار شنیدم که گاوی درحال پرسه زدن است گمان کردم صرفا داستانی باور نکردنی است ولی خودم او را از نزدیم دیدم. خوشحال بودم که گیر افتاد اما می خواستم پول کافی جمع کنم تا او را بخرم و از او حفاظت کنم."
"دیدنش در Hillside فوق العاده بود"
او اضافه کرد: "Floss، از پشت تریلر خارج شد و این شیرین ترین لحظه بود. مستقیم به سمت بقیه گوهای Hillside و علوفه دوید."
"او واقعا لایق این زندگی است. به عنوان حیوانی که توانسته این همه مدت از پس محافظت از خودش بر بیاد او واقعا لایق این زندگی است."

خانم Jaine سی و نه ساله که مالک یک زمین کوچک در Crowle در نزدیکی Doncaster ، یورک جنوبی است می گوید: "فکرمیکنم شرم آور است که بی پناه پرسه می زد و از خودش دفاع می کرد."
"من به فکر Hillside افتادم چون مدتی قبل با دیدن ویدئوهایی، از خودن گوشتهای صنعتی دست کشیدم."
"با آنها تماس گرفتم و پرسیدم آیا او را نگه خواهند داشت و وقتی پول کافی جمع کردیم به آنجا رفتیم."
این گاو 4 ساله با اختفا و زبردستی اش پس از فرار از مزرعه ای در Goole, south Yorkshire گیر نیفتاده بود.

Floss بالاخره در Ealand سکنی گزید و موجب شایعات محلی شد طوری که او را "Beast of Ealand" نامیدند.
اما دو زن محلی دلشان به حال او سوخت و تغذیه اش کردند و اعتمادش را جلب کردند و بالاخره £500 لازم برای خریدش از مزرعه دار مالکش را تامین کردند و او را به پناهگاه حیوانات Hillside فرستادند.منبع: telegraph.co.uk